Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terheléses vércukorvizsgálat során elfogyasztott glükózszirup, milyen gondot okozhat, ha egy éve semmilyen cukrot nem ettem? fórum

Terheléses vércukorvizsgálat során elfogyasztott glükózszirup, milyen gondot okozhat, ha egy éve semmilyen cukrot nem ettem? (tudásbázis kérdés)


2023. aug. 9. 15:40

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok

Kicsit félek

2023. aug. 9. 14:27
Én igazolt inzulinrezisztens vagyok és évente többször terhelnek, mostmár terhes is vagyok és voltam előrehozott terhelésen is 18. héten, ami okés lett, de mennem kell a "normálisra" is 24-28. hét között. Egy ilyen terhelés nem fog bajt okozni, ne félj.
2023. aug. 9. 14:25
Nem lesz bajod, de a sok cukortól normális, hogy szédülsz vagy nyomott lehetsz egész nap. Legyen nálad egy szendvics, amit meg tudsz enni a vizsgálat után.
2. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 13:01
Először is vesznek Tőled vért, azt megmérik és ha már ott magas a vércukor, akkor nem is terhelnek tovább. Velem így volt.
2023. aug. 9. 12:41

Sziasztok. Kismama vagyok, és nem sokára terheléses cukorvizsgálatom lesz

1 éve nem ettem cukrot, ugysnis inzulinrezisztencia gyanús voltam, mivel mellékpajzsmirigxem meg volt nagyobbodva, de azóta már megműtötték.

Nem bizonyított,hogy inzulinrezisztenciám lenne, de 1 éve belekezdtem a diétába és azóta jól vagyok.

Nos a kérdésem az lenne,hogy ennyi cukrtól hirtelen azon kívül hogy rosszul leszek esetleg, más komolyabb baj történhet?

A védönőm szerint nem, de gondoltam írok ide hátha valaki volt ilyen helyzetbe

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook