Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) fórum

Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) (beszélgetős fórum)


2009. okt. 26. 18:43
Sziasztok!3kedves tengerimalacka gazdija vagyok,2 fiú,és egy lány.Legelőször csak a Dönci volt(lány),majd jött egy fiú hozzá(Makesz),majd 1 héttel ezelőtt beleszerettünk egy barna/fekete foltos kisfiúba(kereskedésből való),és így már 3-an vannak.Én úgy tudtam,hogy a Dönci fiú.De mire rájöttem melyiknek milyen a nemi szerve,rájöttem,hogy a Dönci kislány :D
122. Black-Gold (válaszként erre: 121. - Emrus)
2009. okt. 26. 05:56
Merre laksz?
121. emrus (válaszként erre: 120. - Black-Gold)
2009. okt. 20. 08:26
De kár, hogy messze laksz. Nagyon rendes dolog volt tőled.
2009. okt. 20. 05:56

Sziasztok!


Véletlenül egy kereskedés mellett mentünk el, éheztek a malackák, ezésrt elkértük őket az eladótól. A legtöbb malacka már csak feküdni tudott járni nem. Mára már minden renden velük.Kaptak rendes orvosi ellátást, felerősődtek, csillogó a szőrük. Ha gazdija lennél, irj. sürgős lenne mert nálunk sok van és nem tudjuk hol tartani őket.

119. emrus
2009. szept. 14. 09:14

Hát az lenne a legjobb ha kérdeznél. Talán annyit, hogy ha veszel akkor terráriumot vegyél neki nagyot, hogy tudjon futkosni, mert a másik

lakásból kirugdalja a forgácsot. De a tengerimalac párban érzi jól magát, egyedül depis lesz. Én nálam két csaj van és jól el vannak. Olyan aranyosan beszélgetnek egymással.

118. cicaanya (válaszként erre: 116. - M4rk)
2009. szept. 13. 19:07
vegyé :) aranyosak,de szerintem csak akkor vegyél ha tudsz evel foglalkozni stb... és anyagilag bírod vagy szüleid ;)
2009. szept. 13. 18:58

sziasztok

raktam képeket naplómba:)

116. m4rk
2009. szept. 13. 13:59
sziaztok!Gondolkozok h veszek egy tengeri malacot .És nem tudok róluk semmit kérlek lássatok el tanácsokkall....
115. Black-Gold (válaszként erre: 114. - Emrus)
2009. szept. 6. 07:37

Szia!


Én minden évben ültetek ládába salátát és fü magot, mindig kapnak belőle egy keveset.

114. emrus (válaszként erre: 111. - Black-Gold)
2009. szept. 5. 09:05
Köszi a jó tanácsokat, látod ez a saláta dolog eszembe sem jutott, az idén volt saját permetezetlen salátánk, most kilaktak, de fogok nekik ültetni.
2009. aug. 30. 09:52
Nagy öröm ért minket megszületett a rég várt kis tengerimalac kölyök. Fekete szinü lett, fajtája perui! o)
112. Black-Gold (válaszként erre: 108. - Emrus)
2009. júl. 12. 16:49
Emruska! az itatókat, ha takaritáskor kicsit átmosod, akkor nem fog csöpögni. A másik trökk hogy mindig tele legyen az itató a jelölésig.
111. Black-Gold (válaszként erre: 106. - Emrus)
2009. júl. 12. 16:48

Szia Emruska!


Én nem ajánlanám a salátát, bármilyen közérbe, vagy piacon veszed, mert tele van vegyszerrel és a veséjüket késziti ki. javasolom inkább egy kis ládában szorj el otthon pár salátamagot, az biztos vegyszermentes lesz. Igy add. Tudom hogy szeretik nálam is a salikát, de a fent leirt módszerrel adom nekik.

110. Black-Gold (válaszként erre: 102. - Cadence)
2009. júl. 12. 16:45

Szia!

Örülök, hogy nincs már egyedül. Sok ürümöd leljed mindkettőben.

2009. júl. 11. 17:43
én ki szoktam ecetezni ,meg fültisztítóval ki törlöm,annyi cucc ki jön így belőle!!,én szívesen vennék üveg itatót az jobb lenne de nem láttok sehol :s
108. emrus (válaszként erre: 104. - 40163fd81d)
2009. júl. 9. 16:21
Nekem is ilyen itatóm van, de sokszor elakad a golyó benne és akkor csöpög, szerintem egy idő után elvízkövesedik és nem golyózik rendesen.
107. emrus
2009. júl. 9. 16:18

Jaj a kedvencet meg elfelejtettem, a dinnye, nem eszik falják.

A fiam barátnőjének is van egy gyönyörű malackája, és egyszer letörtek az első fogai, elvitte orvoshoz, és azt mondta ő is, hogy rengeteg füvet kell neki adni, mert c vitamin hiánya van, adott is neki és meg is gyógyult a Winni.

106. emrus (válaszként erre: 100. - Black-Gold)
2009. júl. 9. 16:14
Én még kiegészíteném azzal, hogy a fű nagyon fondtos nekik, de ne legyen soha vizes, meg a salátát is szeretik én a boltit megmosom jó alaposan kicentrifugázom, saláta centrifugába és úgy kapják meg, és nálunk még nagyon menő az uborka, paradicsom, de a legfontosabb a fű. Télen ültetek nekik balkon ládába és a radiátoron termesztek nekik, meg zabot is szoktam nekik ültetni és mindennap kapnak egy keveset, mert különben oltári visítás van. Nyáron meg mindennap megesznek egy kisebb kosár füvet.
2009. júl. 6. 23:07

(ez történt ma!! ki kopiztam a naplómból,de van kép!! már JÓL VAN!!)


nem tudom mi lett malcsommal :((((( de mire vissza jöttünk csacsikával a konyhából ,addigra próbált magán segíteni :mint ha letört volna hátul a foga vagy bele állt valami stb....

csomorikámat jól meg kínoztam erre sokkot kapott :((((((((((( :(((((((((((((((((((((((

hívtam Tibit egyedül van Gypsi (alkalmazott) már haza ment ,nem tud előbb eljönni!!!!!

adtam neki sárgadinnyét,ette kin keservesen, aztán meg fog tisztítós lucernás cuccot,ette ,meg dinnyét megint azt is ette,jól elfáradt csorikám ,ki vitte hűteni mert sokk miatt bemelegedett!

hűtöttem lábát ,pofiját mosogattam úgy hagyta szegény :((((

Tibi figyeljem vigyázzak rá,jó kössssszi ,lassan 1 éve vannak nálunk 18 évig kutyáztam,nem értek ennyiire hozzájuk :((( :s

de az biztos ha valami lenne a szájukkal ,engednék vele nyúljak,nem harapnak az ujjamra abszolút!!!!!!

csak az a baj,hogy ha van valami bajuk és nem segít az ember rajtuk 24 órán belül elpusztulnak! ezt 100 helyen olvastam,semmi előjel nélkül placcccssss..... na én azt nem szeretném!!!!!!!!!!!!!♥

sok és meg nyúzás és stb... után szegénykém lepihent :) de hova ??? :) :) :)

104. 40163fd81d (válaszként erre: 102. - Cadence)
2009. júl. 4. 12:29
Nekünk fémcsőrű golyós önitató van,annál is sokszor áll a víz alatta....akkor most melyik nem csöpög?
103. 40163fd81d (válaszként erre: 101. - Cicaanya)
2009. júl. 4. 12:28

Ne is mond:)))

Ha bejövök a kertből ,mindkettő a rácsra támaszkodva szaglászik és visongat,hoztam -e nekik valami finomságot:)))

102. Cadence (válaszként erre: 100. - Black-Gold)
2009. júl. 4. 10:31

Már nincs egyedül :) Elhoztuk egy tesoját is.Elvileg lány mindkettö.

Hát nem csőrős itatom van és néha kicsepeg a viz.Pedig azt hittem ez jó.Legalábbis az állatkereskedő ezt mutatta nekem.Köszi a tanácsokat.

101. cicaanya (válaszként erre: 97. - 40163fd81d)
2009. júl. 3. 19:16
nálam is visitanak :) meghallják hangomat vagy már látják jövök :)
100. Black-Gold (válaszként erre: 96. - Cadence)
2009. júl. 1. 18:22

Szia! csőrős itatót javasolok, abból nem folyik ki a viz, és naponta friss vizet adjál neki. E mellett a széna nagyon fontos (a jó minőségü és nem a poros, dohos)e mellett a c vitaminban gazdag táp legyen előtte. Naponta kétszer adjál neki sárgarépát, almát, cékla, zeller, petrezselymet (ne sokat)


Legyen sok örömöd a malackádban. nem gondolkoztál mégegy malackán hogy ne legyen egyedül?

99. Black-Gold (válaszként erre: 93. - Browning)
2009. júl. 1. 18:17
Szia! Igen jól van Natalia és a mamája is. Már vasárnap lesz 3 hetes és a mostani sulya 210gr.
2009. jún. 28. 23:17
...legalábbis én rájuk bízom ezt a dolgot:))
97. 40163fd81d (válaszként erre: 96. - Cadence)
2009. jún. 28. 23:16

Én ha nem adok nekik gyümölcsöt ,zöldségeket,zöld levelet,akkor úgy visítanak,hogy nem hallom tőlük a saját hangomat sem,holott mindig van vizük is.:))

A vizet csak akkor isszák,ha szomjasak,és annyit amennyinek szükségét érzik.

2009. jún. 28. 23:12

Sziasztok.

Pár napja kaptunk egy nöstény tengerimalacot állatkereskedésből valo.Az után érdeklödnék hogy vizzel együtt adható neki alma?Mert valaki azt mondta hogy akkor felpuffad.Ez igaz?

Meg szivesen fogadok hasznos tanácsokat mire figyeljek oda stb....Előre is köszi sziasztok

2009. jún. 28. 23:05

2588. MALITÁP! nem bolti ugy veszem


tettem fel képet, olyan guszta a kajájuk :DD illatra is jó

2009. jún. 23. 12:04

2545. :DD

naplóbejegyzésemet hanggal nézzétek meg :DD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook