Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) fórum

Tengerimalac tartók ide! (Tanács, kérdés stb.) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2009. febr. 3. 11:41

sziasztok rég jártam erre


Igen láttam azt jól előnézetem,csak sajnálom,hogy picik a képek alig láthatóak,biztos aranyosak a malackák rajta ;)

de van mit csinálni rajta,csak azt nem értem,hogy miért nem csinálsz egy nagyobbat mint tenyésztő???

amúgy jó lenne,csak "BOCSI" hiányos,vendégkönyv az nyilvános,ne e-mailra írjanak az emberkék vagy kérdezzenek,mert akkor már lehetne egy fórum is;) ami kezdő malackáktartójának jól jön!


meg a leírásokat széjjel kéne húzni ;) mert kicsit nagyon egybe folyik,én át olvastam és jó tetszik!

2009. jan. 26. 16:57
Ha valakit érdekel, van egy nőstény malacka ajándékba világos szinü. A testvére meghalt, igy most egyedül van költözés miatt a barátnőm nem tudja tovább tartani, ajándékba adná. Felszerelés nélkül. Érdeklődni: tunde003@citromail.hu
61. emrus
2009. jan. 23. 08:52
Bocsi, nem a Bleck Goldnak szántam at üzit, hanem a Tibinek.
60. emrus (válaszként erre: 59. - Black-Gold)
2009. jan. 23. 08:50

Vegyes párosotok van?

Akkor részvétem, ha azok egyszer nekilátnak, nem

tudják abbahagyni. Nálunk még a lakásból a fiút el is kellett vinni, mert olyan világot rendzett, hogy nem tudtunk aludni.

Én meg keresek tengeri malackát 1 db-ot, lányt, feketét és rövidszőrűt, ha valakinek lenne?

59. Black-Gold (válaszként erre: 56. - 1eded24452)
2009. jan. 19. 16:11

Szerintem az oldalam áttekinthető, minden rovat fel van töltve. A tenyészet, stb. tele van fotókkal

ha majd lesznek picik gazdit keresők akkor lesznek az eladó rovatban is sok fotóval. Vannak videófilmek is.


Ird le légysz pontosan mi az ami szerintem nem jó a honlapban. Köszi.

2009. jan. 19. 08:02

[link] ugye ahonnét van a 2 rosszcsontunk ;)


[link]

itt aztán minden van!!

2009. jan. 19. 07:58

én pl : ilyet is találtam ,és itt aztán minden van!

[link]

56. 1eded24452 (válaszként erre: 55. - Black-Gold)
2009. jan. 19. 07:51

Igen,de nem át tekinthető!

Hiányos az oldal és sok mindent nem lehet meg nyitni mert nincs benne semmi!

egy oldalnak folyamatosan frissülnie kell! és nem név telefonszámból kell állnia !

"BOCSÁNAT DE, EZ ÍGY JÓ DE NEM EGY ÉRDEKLŐDŐNEK!"

válasz más oldalt amit te saját magad tudod felügyelni, nem nehéz az ilyen ;)

szóval ha van írva be van zsúfolva,és több kép kellene,mert az emberek kíváncsiak (bocsánat de én ilyen vagyok és ezt nem megbántás képen mondom ;) )


mandarint, banánt = eddig 4 tenyésztő oldalon olvastam ,hogy sajnos ettől attól hallotta elpusztul a malac mert fel fújódott! (kínai kel.=káposzta az is amitől belepusztultak már malacok)

2009. jan. 17. 16:19
Sok hasznos tanácsot lehet olvasni a malacokról a www.tengerimalac.net oldalon is.
54. Black-Gold (válaszként erre: 53. - Cicaanya)
2009. jan. 17. 16:18
Már sokat tanultál látom a malacok tartásáról!
2009. jan. 15. 18:44
cebiont adok nekik a vízbe 4cseppet,meg azt a bigyót a fülük mögé! (Rodemectin/S-H Rodemectin)
2009. jan. 15. 18:41

[link]


én innen vettem a malackákat,és sok sok hasznos dolgot lehet olvasni( pl: Táplálás, betegség meg előzésre:Gondozás!

2009. jan. 15. 18:32

én innét rendelek:


[link]


és itten:

bórsópehely /3csomival szoktam 3havonta

LILI extra táp/ 4csomival 3 havonta

széna /2 csomival,de ezt most fogom tőlük ki próbálni!


mást nem érdemes rendelni, 1 csomag fogkoptatósat :

Lucerna pellet (fogkoptatónak kiváló)

de ..... ettől nagyon isznak a malackáim,így heti 4x adok csak nekik csak úgy nasinak 4-5 darabot!

50. cicaanya (válaszként erre: 44. - Hedwyg)
2009. jan. 15. 18:22

nekem maliknak nincs bujkájuk! széna alatt tök jól elvannak !! ;)

kicsit többet kell simizni beszélni!

én malackáim mákomra nincs gond bár a kisebbik a legrosszabb!!

49. cicaanya (válaszként erre: 45. - D9d8721118)
2009. jan. 15. 18:19
igen ,de ezt tenyésztőtől kéne megkérdezni;) de szerintem több víztartalmú kaját !
2009. jan. 15. 18:18

akinek van iwiwje jelöljön be,ott vannak képek malackákról ;)


cicaanya


és ott egy macskosz van a képen na az a ennyimé ;)

47. cicaanya (válaszként erre: 44. - Hedwyg)
2009. jan. 15. 18:16

tegyél egy darab rongyot magadra,pl:törülközőt (én vette ilyen kéztörlőt!)

na aztán mindig simogatni ,beszélgetni, én már elkapattam őket ,képből kapják a petrezselymet minden reggel és cukkinit is :D :P

amúgy meg eszik de így jobban hozzám szoknak,hozzánk!

46. cicaanya (válaszként erre: 45. - D9d8721118)
2009. jan. 15. 18:14

semmi ennyimék is búgnak :D

én ugyan ugy beszélek nekik min t ha kutyák lennének, ugyan úgy értik (csak nem fognak ülni ,meg stb.. )

:D

ennyiméi egy pár tesó mind a kettő fiú!!

de sok széna, én ki szoktam válogatni a nagyobb szúrósabb fa darabokat! és olyan jót játszanak benne :D

2009. jan. 15. 07:35

Sziasztok!

Nemrég, pár hete haza hoztam egy fiú malacot, a már meglévő fiúm mellé, hogy ne unatkozzon. Mit lehet olyankor tenni, ha egész nap búgnak és kergetőznek? Kicsit kellemetlen amikor akarunk aludni és akkor is rendetlenkednek.

Ha meg ki akarom venni őket, akkor szana-szét rohannak, nem lehet őket megfogni...


Hedwyg!

Nekem eddig egyetlen malacom sem akart inni önitatóból. Van olyan malac, amelyik nem iszik. Ilyenkor több zöldséget/gyümölcsöt kell neki adni.

44. Hedwyg
2009. jan. 14. 20:44
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni. 5 napja elhoztam egy tenyésztőtől 1 kucut, nyáron született, eléggé félénk, szinte egész nap a házában ücsörög. 2 napja hoztam a díszállat boltból egy másik malacot, fiatalabb, nem volt társa a ketrecben. Ő is elég félős. Valahol azt olvastam, hogy ha a malacok folyton elbújnak a házukban, akkor vegyük ki a házat a ketrecből. Így nem lenne olyan ijesztő nekik, amikor kiveszem őket a kis búvóhelyükről, ilyenkor menekülnek ahogy tudnak, viszont fontos, hogy valahova behúzódhassanak. Mit tudok még tenni, hogy ne legyen olyan ijesztő számukra az új környezet? És még nem láttam, hogy az itatóból ittak volna, ha viszont tálkába teszem be nekik a vizet, hamar összepiszkolják.
43. Black-Gold (válaszként erre: 40. - Agica1010)
2009. jan. 8. 18:17
Attól függ mi a baja a malackának pl kell-e injekció, vagy csak vizsgálat, vagy receptfelirás, ezt sajnos nem lehet megmondani.
42. Black-Gold (válaszként erre: 40. - Agica1010)
2009. jan. 8. 18:08

Szia! Mi a baja a malackádnak? Nagyon remélem nem későn jön a segitség még. Tudom ajánlani a VII.ker. istván uti Állatklinikát ott dr. Beregi, vagy dr. Szabó doktort. Tel.: 4784100


Jobbulást a malackádnak! Irj hogy mi van vele!

2009. jan. 6. 11:28

huuúú.......én még nem vittem állatorvos hozz!

sajna ebben nem tudok segíteni, de amúgy mi a baj?



a malackáim tenyésztői tanácsai ,nálunk be vált :)

-----------------------------------------------------



Ez etetésrõl összefoglalva:


Mindennapi táplálék:

- víz

- széna

- táp

- friss zöldség, gyümölcs


Vizet mindenképpen adjunk a tengerimalacnak. Mindennap friss vizet, az előző napról megmaradt vizet öntsük ki.


Széna: Fontos, mivel az állatka fogait folyamatosan koptatja, plusz emésztését is segíti. Bármekkora mennyiség adható belőle!


Táp: Általában minden nagyobb üzletben megkapható. Lehetőleg olyan tápot válasszunk amiben vagy nincs, vagy csak nagyon kevés mag van. A búza, a kukorica, a szotyi nagyon hizlal, és nem egészséges. Ha nem találunk megfelelő tápot, akkor a nyúltápot javaslom (nem a gyógyszerezett, mert az mérgező a malacoknak)


Zöldség, gyümölcs:


Tiltott zöldségek:

- saláta (első helyen szerepel, mivel nagyon magas a nitráttartalma. Hiába mossuk meg a vegyszer rajta marad! Ha saját kertbõl van, és nem permeteztük, akkor eheti!)

- burgonya

- káposzta

- k-betûs zöldségek

- uborka (megegyezik a salátával)


Ehető zöldségek, gyümölcsök:

- alma

- körte

- sárgarépa

- spenót

- sóska

- cékla

- sûtõtök

- görögdinnye (a héja, de hagyjunk benne egy vékony piros réteget is)

- sárgadinnye ( csak a belső része, a héja nem)

- tök

- cukkini

- padlizsán

- szõlõ

- eper

- cseresznye (magozva)

- meggy (magozva)

- fehérrépa ( a zöldjét imádják)

- narancs

- citrom (bár nem igazán szeretik)


Adható még nekik a fű, tyúkhúr, pitypang bármilyen mennyiségben, csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen vizes.


Továbbá fogkoptatás céljára néhány gyümölcsfaág is adható nekik levéllel együtt (cseresznye, alma). Nem adható a diófa ága és levele, mert mérgező számukra!


Ha valami kimaradt a felsorolásból és kérdés merülne fel, akkor nyugodtan egy e-mail útján meg lehet kérdezni, szívesen válaszolok rá.

2009. jan. 5. 12:30

Sziasztok! Tudna nekem vki segíteni? Állatorvost keresek Bp-en lehetőleg a 14.ker.-ben, vagy a közelben...

Kb. mennyibe kerül itt Pesten egy tengerimalac állatorvosi vizsgálata?

Köszi

2009. jan. 2. 12:37

halllihóóóóóóóó


buék mindenkinek meg az az összes malackáknak a világon

most raktam fel egy képe a naplómba :DDD

38. Black-Gold (válaszként erre: 37. - 1eded24452)
2009. jan. 2. 06:46
Igen láttam őket, nagyon aranyosak.
2008. dec. 31. 23:04

fiúk de láttál róla képeket,meg itt is van a naplóban ;)

nejem küldőt róluk!

3hósak

36. Black-Gold (válaszként erre: 35. - 1eded24452)
2008. dec. 18. 17:00
Szia! mennyi idősek? Fiuk-lányok?
2008. dec. 17. 20:30

nekünk van 2 gyönyörűségünk,és a világ leg rosszabbbb malacai :DDD

de imádjuk őket :D

2008. dec. 7. 19:02

Sziasztok! Én még uj vagyok a topikban. Én fajtatiszta tengerimalacokat tenyésztek, hosszuszőrüeket.

Edit

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook