Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen fórum

Télen (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Télen

1 2 3
28. 8bff41629d (válaszként erre: 27. - Csillagfürt)
2010. febr. 28. 11:22
Nade ha egész télen jó meleget árasztott a cserépkályha, akkor hogy fáztál? Mi is ragaszkodunk a jólbevált cserépkályha fűtési módhoz, annál nincs is olcsóbb és hangulatosabb...Legfeljebb egy gond van vele, hogy valakinek mindig otthon kell lenni a nap nagyrészében hogy fűtse a kályhát,de azért meglehet oldani...Én nemvárom a tavaszt, legfeljebb tudomásul veszem hogy egyenlőre vége a télnek, és a meleg kályha meletti esti olvasgatásoknak...Helyette jönnek a kerti munkák...Tegnapelőtt a nejem leszedte nálunk is a karácsonyfát, kicsit sajnáltam, dehát ez van...Az élő fenyőket mi sem kedveljük, egyrészt sajnáljuk hogy ki kell vágni őket, másrészt meg gazdaságtalan a használatuk,úgyhogy nálunk is műfenyő szokott lenni a karácsonyfa...(Azért jó lehet neked a hegyek között lakni...Sajnos nekem mindig a síkvidék jött össze eddig...)
27. csillagfürt (válaszként erre: 26. - 8bff41629d)
2010. febr. 24. 13:45

Ó igen, én azért már várom. Akár mennyire is imádom a telet, azt hiszem az idén eleget fáztunk...Na meg a fűtésről ne is beszéljünk! Annyi macera van vele, sok fát égettünk el az idén. Egyébként 3 cserépkályhával fűtjük a házat, ez a mai viszonyok között még a leggazdaságosabb. Amikor kinn esik a hó, jó hideg van, én meg a kályha padkáján ücsörögve kávézom...Hmmm.

Nálunk már nem áll a fa, január végén leszedtem. Kb. 3 éve műfenyőnk van, így a tűlevél hullás kizárva. Miattunk egyetlen fát sem kell többé kivágni. Utána meg úgyis kidobja mindenki. Az illata kezdetben hiányzott, de ma már olyan illatgyertyákat lehet kapni, hogy csak na!

26. 8bff41629d (válaszként erre: 25. - Csillagfürt)
2010. febr. 24. 10:38
A karácsonyfával mi is így vagyunk...Nálunk még mindig áll, bár a nejem mostmár le akarja bontani, dehát végülis pár nap és itt a március, ezt tényleg el kell ismerni...Nálatok megvan még a fa? (Sajna itt a tavasz, bár én nembánnám ha még kitartana a tél további két-három hónapot...Te várod már a tavaszt amúgy?)
25. csillagfürt (válaszként erre: 23. - 8bff41629d)
2010. febr. 23. 19:58
Igen, kellemes érzéssel tölt el a hajdani Mikulás napokra való emlékezés is. De: mivel erre főleg gyerekként várt nagyon az ember, az meg már jó régen volt...A Karácsonyi hangulat viszont felnőttként is itt van velünk, ezért "maibbnak" érzem:) Ez van közelebb a jelenhez, tovább is tartanak a fenyőfás napok, mint a Télapós.Még most is minden évben annyira sajnálom a fát lebontani, mondván úgy fog hiányozni. Nagyon szeretem az ünnep előtti készülődést, díszítést stb.
24. csillagfürt (válaszként erre: 21. - Rozália)
2010. febr. 23. 19:48

Hála neked, hogy eszedbe jutott ilyen topicot nyitni!

Hát persze, mert te ennyire ráérsz...(ha-ha-ha)Pusz.

23. 8bff41629d (válaszként erre: 19. - Csillagfürt)
2010. febr. 23. 11:24
Ezek szerint akkor neked a Mikulás nap nemis volt annyira emlékezetes? Érdekes módon én inkább erre szoktam visszagondolni, mint a karácsonyokra...Lehet hogy azért, mert nagyjábol a Mikulásnappal köszöntött be a tél, és azért ez mindig megragadt az emlékezetemben...Ígaz, a tél végét jelentő farsangi időszakkal szintén ez a helyzet...
2010. febr. 23. 11:20
Számítógép előtt ülve valóban a nosztalgiázás a legjobb elfoglaltság...Jó ötlet volt ennek a topiknak a nyitása...Neked mik voltak a legkellemesebb téli emlékeid? Mármint azon kívül, hogy hajdanában azért szebb telek voltak...
2010. febr. 23. 07:56
Annak örülök, hogy mindőtökben kellemes érzéseket keltett ez a kis nosztalgiázásom.:))
20. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Rozália)
2010. febr. 22. 22:07

Vannak települések is és olyan szépen fejlődnek.

Itt nálunk a kertvárosban most cserélik a villanykarókat, vezetékeket olyan szépen fejlődünk...

Persze itt van pénze az önkormányzatnak, nem úgy mint a mellettünk levő városnak.

2010. febr. 22. 19:48
Télen, de főleg a Karácsonyt megelőző napokban olyan végtelen nyugalom és békesség töltött el akkoriban mindenkit. Ha még ehhez egy kis hó is társult, akkor volt teljes:)Kinéztünk a jó meleg szobából a havas tájra, nézegettük, ahogy a madarak rohamozzák az etetőt...Manapság amikor 7 ágra süt a nap decemberben, Húsvétkor meg vacogni kell, ez valahogy összekeveredett:(
2010. febr. 22. 16:49
Igazad van...Megfeledkeztem arrol hogy hegyvidéki tájakon hamarabb köszönt be a tél...Mivel én szinte mindig síkvidéken éltem, nekem az volt a megszokott hogy csak november közepén-végén esett a hó...Viszont én éjféli misére soha nem jártam,az én kellemes emlékeim inkább a Mikulás naphoz kötődnek...Gyerekként teljesen magátolértetődő dolog volt, hogy hógólyózással hóemberépítéssel töltöttük szinte mindig a napot, este pedig vártuk a csomagot a jégvirágos ablakba kirakott cipőkbe...Ma viszont? Már nemis emlékszem arra, hogy legutóbb mikor volt fehér Mikulás nap...Évröl évre csak az eső locsog ezen a napon...Vagy esetleg rövidújju ingben lehet mászkálni kint,úgyhogy semmi hangulata nincs már az egésznek mostanában...Vagy inkább ott a gond, hogy én lettem közben felnőtt?
17. csillagfürt (válaszként erre: 16. - 8bff41629d)
2010. febr. 22. 14:12

Persze-persze...nem azt mondom, hogy minden évben volt már nov. elején hó, de néha igen. Természetesen ez attól is függ, hol él az ember. Ahogy látom, te pont az ország másik felén, ha gyerekként is ott laktál. Én a ny-i határszélen nőttem fel.

Amit még múltkor elfelejtettem: pl. karácsony szenteste éjféli misére menni sűrű hóesésben...na mostanában nekem ez is hiányzik:( majd talán idén:)

16. 8bff41629d (válaszként erre: 14. - Csillagfürt)
2010. febr. 22. 10:41
Úgylátszik akkor hogy nemcsak nekem vannak olyan érzéseim, hogy a mai telek már régóta nem olyanok mint a hajdaniak voltak...Bár az ideire még egy szót sem lehet szólni...Viszont azért arrol se feledkezzünk el, hogy gyerekszemmel nézve, amúgyis más volt a világ...És bizony a nosztalgia megszépít mindent mindig...Viszont azért én november első napjairol nem emlékszem hóra...Inkább csak november második felétöl,de onnantol viszont már folyamatosan...
2010. febr. 22. 10:39
Köszönöm ezeket a szép sorokat:)
14. csillagfürt (válaszként erre: 13. - Rozália)
2010. febr. 21. 17:43

Szia Rozália!

Háááát, mit mondjak? Nosztalgiáztam a cikked elolvasása után. Teljesen igazad van, régen még a telek is mások voltak:)) Olyan hangulatos, meghitt és gyönyörű! valóban már novemberben esett sokszor a hó és jó sokáig el sem olvadt. Emlékszem mindig Mindenszentekre vettük fel először a csizmát és a télikabátot, mert már volt hó. Most meg? Van olyan tél, hogy a gyerekeink még a szánkót se kell, hogy elővegyék:(

/Azért ha még ráérsz, írj csak hasonló érzéseket elővarázsoló cikket:)))/

13. Rozália (válaszként erre: 12. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 20. 17:54
Olyasmire gondoltam, hogy persze, fejlődjön a falu is, de ne hátrányára.
12. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - Rozália)
2010. febr. 20. 15:25

Ne haragudj, de ezt az utolsó mondatot nem értem.


Emlékszem én is a téli, jó kis disznóvágásokra.

Emlékszem egyszer a disznófülétől, bőrétől, olyan gyomorrontást kaptam...

De szép volt minden és igaz volt!

11. Rozália (válaszként erre: 10. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 20. 07:36
Ne is mondd.... Én mindenben nagyon szívesen emlékszem vissza gyerekkoromra. A telekre, a nyarakra. Nagyszüleimre, a falu akkori összetartó erejére... Ilyenek manapság nincsenek. Ugyanolyan elhidegülten élünk egymás mellett, mint pl. egy panelházban. (Nincs a falu lélekszáma nagyobb egy panelházénál:)) Persze, fejlődni kell, csak a mosdatóvízzel együtt nem kell(ene) kilöttyinteni a gyereket:))
10. badonyimariaeva (válaszként erre: 8. - Rozália)
2010. febr. 19. 20:07

Nagyon jó a cikked, Rózsika!

Emlékszem én is a gyermekkori gyönyörű telekre, a kályhára, ami úgy összetartotta a családot.

Nem volt ilyen nagy pocsékolás mint most!

Csak végig megyek a városban és nagyon sok helyen nyitva az ablak, sokszor órákon át.

Kell szellőztetni naponta többször mert így hamarabb felmelegszik a friss levegő, de ennyi ideig azért túlzás!

9. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2010. febr. 19. 20:02
Te is ráérsz, miért nem írsz valamit?
8. Rozália (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. febr. 19. 07:20
Természetesen én a mi környékünkön tapasztaltak alapján írtam, amit írtam. Az ország más részein, meg esetleg rövid ideig persze lehetett tél, hó. Egy biztos. Cca 45 évvel ezelőtt rendes telek voltak, novemberben leesett a hó és márciusig el sem olvadt...:)
7. Rozália (válaszként erre: 3. - Cservenák Vali)
2010. febr. 19. 07:17

Ráérek, igen.

Betegségeimből kifolyólag nem dolgozom...:(

2010. febr. 18. 14:49
Istenem, de jó hangulatú cikk! :-)
2010. febr. 18. 14:22

Szép történet!Tetszett nagyon!Ismerős amit írtál.Öröm,Izgatottság,amikor leesik az első hó!

Én is szeretem a telet,szeretem nézni ahogy nagy-nagy pelyhekbe esik a hó!

2010. febr. 18. 12:29
Mindig azt mondja mindenki, már nincsenek igazi telek. Azon a télen, mikor a fiam született, heteken keresztül mínusz 15-20 volt éjjel, nappal pedig mínusz 5-10. És hó is volt bőven. Ez 4 éve volt. Most több van igaz, tavaly meg kevés volt. Szerintem ez így normális, egyszer ilyen, egyszer olyan:)
2010. febr. 18. 12:06
Nagyon ráérsz,de jó a cikked.
2010. febr. 18. 10:30
:)
2010. febr. 18. 10:03
Az az igazság, hogy az elmúlt jó 10 évben nem is volt igazán tél. Minden évben sopánkodtunk, főleg karácsony táján, hogy igazán lehetne fehér a karácsony, de valahogy sem a karácsonyok, sem a telek nem voltak fehérek.

Ugrás a teljes írásra: Télen
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook