Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen fórum

Télen (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Télen

1 2 3
2010. jún. 1. 06:49

Elegem van már az egészből:( Talaj átázva, félek, hogy a viharos szél nehogy kidöntse a ház előtti 50 éves fenyőket.

A Mikulás és a karácsony szerencsére még odébb van, addigra még "akármi" is lehet:)

2010. máj. 31. 10:22
Ahogy elnézem, még mindig nincs vége az időjárási anomáliáknak...Állítólag még a junius is ilyen hűvös-csapadékos lesz,vagy legalábbis én ezt olvastam a neten pár napja...Szóval lehet hogy azért még lesz egy-két estém mostanában a meleg kályha mellett is...Tiszta őrület ez az idő...De már látom is előre, hogy majd a Mikulás napja, meg a karácsony, megintcsak a tavaszt fogja idézni, jó szokás szerint...De remélem, nem lesz igazam...
56. Rozália (válaszként erre: 55. - 8bff41629d)
2010. máj. 23. 17:12
Már jó ideje le van kapcsolva a fűtés. Kihűlt:) Kint reggelente 7-8 fok volt, napközben is alacsonyan maradt...
55. 8bff41629d (válaszként erre: 58. - Rozália)
2010. máj. 21. 18:57
Ezt hogy csináltátok? 15 fok a nappaliban? Nem lehetett semmi...Nálunk mondjuk még nincsenek unokák, és a lakásban is több volt 15 foknál, de azért mi is úgy döntöttünk, hogy befűtjük jó alaposan a cserépkályhát...(Tegnap is kénytelenek voltunk megintcsak...)Tiszta télies hangulat volt az este nálunk...Az ember elis feledkezett arrol, hogy már május vége van,nem pedig november vége...Tiszta kabaré,nem?
54. Rozália (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2010. máj. 16. 19:05

Nem szóltam egy szót se...:(

Bocsi, hogy felétek olyan sok eső esett:(

Nálunk most esik, péntek óta.

2010. máj. 15. 10:33
Jó akkor nektek...Nálunk már vagy két hete csak ömlik meg ömlik az eső...Tegnap láttam olyan szántót is, ami már úgy néz ki mint egy mocsár...Abba idén már nemis fognak semmit vetni...Mindenesetre az előrejelzések szerint még hetekig ilyen idő lesz várható...Lassan noé bárkáját kell majd építeni errefelé,de akkor nektek még egy szavatok se lehet, ha arrafelé alig volt eső eddig...
52. Rozália (válaszként erre: 51. - 8bff41629d)
2010. máj. 15. 10:05
Itt nálunk is volt tegnap akkora eső.... De előtte csak olyan kisebb esőcskék voltak. Egy kiadós már kellett erre. De ez a hűvös, sötét idő... Tiszta ősz. Azt meg még senki nem tudja, milyen következmények, meddig hatnak a környezetre Izlanddal kapcsolatban:(
2010. máj. 15. 10:03
No,állítólag a hétvégén hidegrekord várható,ha jól olvastam a neten tegnap...Úgy látszik hogy tényleg olyan évünk lesz, hogy nem lesz nyár...Azért ez a mostani esős-hűvös idő ami van,elég szokatlan azért már ilyen tájban attol tartok...Meg ennyi eső is rég volt már...A jelek szerint tényleg bekavart jól az izlandi vulkán...
50. Rozália (válaszként erre: 49. - 8bff41629d)
2010. ápr. 24. 17:39
Nálunk ma nagyon szép idő volt. A reggeli hűvös után szépen felmelegedett. Nagyon örülök neki.
49. 8bff41629d (válaszként erre: 48. - Rozália)
2010. ápr. 23. 13:19
Hát...Azóta a jelek szerint nemsokat javult a helyzet,legalábbis felénk...Ma hajnalban állítólag még fagyott is, reggel meg elkelt a nagykabát az útcán...Lehet hogy tényleg nem lesz nyár, és egész évben fűteni kell majd...Idén nálunk még alig volt néhány nap amikor nem fűtöttünk be,pedig már néhány nap, és itt a május...Csak később ne legyenek további fagyok, mert akkor annyi lesz a vetéseknek...
48. Rozália (válaszként erre: 47. - 8bff41629d)
2010. ápr. 19. 04:35

Jajj, ne! A gatyánk is rámegy akkor a fűtésre....:(

Még nálunk is égnek az őrlángok... Tegnap pl. kinyitottam a bejárati ajtót, hogy olyan szépen süt a nap, majd jó kis meleg jön be.... Azért nem igazán jött. A benti még kiment:)

47. 8bff41629d (válaszként erre: 46. - Rozália)
2010. ápr. 16. 12:07
Mindenesetre a jó idő még mintha várna valamire...Mi még mostanában is fűtünk, ha nemis olyan nagy intenzitással, de azért szükséges dolog...Nemrég olvastam, hogy az Izlandi vulkánkitörés miatt az egész nyarunk hűvös lesz, a következő tél meg igen zord...A telet kedvelőknek ez gondolom jó hír...Persze az más kérdés, hogy így lesz-e?
46. Rozália (válaszként erre: 45. - 8bff41629d)
2010. ápr. 10. 16:41
Persze, igazad van, de húsvétig akkor a takarításra, meg ilyesmire - ablakpucolás - gondoltam. Ahhoz is kellett egy kis jobb idő:)
2010. ápr. 8. 11:26
Tőled kérdeztem persze, mivel te írtad régebben, hogy húsvétig szeretnél végezni a dologgal...Mivel már elmúlt húsvét, ezért kérdeztem rá, hogy mi a helyzet...Mára már felénk kijavult az idő,kellemes a meleg, úgyhogy talán elmomdhatjuk, hogy végérvényesen itt a tavasz...Az elmúlt napokban azért én még mindig kételkedtem ebben, olyan hideg idő volt...
44. Rozália (válaszként erre: 43. - 8bff41629d)
2010. ápr. 7. 12:15
Ha tőlem kérdezed, az én egészségi állapotom nem engedi meg - sajnos - hogy veteményezzek:(
2010. ápr. 7. 11:52
Nos?Sikerült a veteményezés még húsvét előtt? Nekünk csak félig sikerült, aztán már jött is a rossz idő...Amúgy most is jól látni mennyire elcsúsztak már az évszakok...Lassan április közepe lesz, aztán a fák mégcsak most kezdenek rügyezni...Ráadásul kint is elég hideg az idő még mindig...
42. Rozália (válaszként erre: 41. - Franc22)
2010. márc. 31. 13:32
Jól is esik korán reggel a tiszta hideg levegőben:)
2010. márc. 31. 09:07

nagyon jó cikk, hírtelen az én gyerekkorom is eszembe ötlött!Gratulálok!

Igazad van, hogy mikro megyek dolgozni és csuszkálok, elsüllyedek, mert sokan nem takarítják el a házuk elöl a havat, akkor megkeseríti az életemet. És igen, gyönyörű és jó nézni, mikor nagy pelyhekbe hullik a földre!!!

Én is szeretek havat lapátolni

40. Rozália (válaszként erre: 39. - 8bff41629d)
2010. márc. 25. 03:19

Húúúú, az idén ez már azt hiszem, nem hiányzik... Ámbár, akkor sem igen hiányzott, gondolom. Legyen most már kicsit meleg, semmit nem lehet csinálni.(Nem mintha én annyi mindent tudnék:(( De pl. a ház előtt az árok parton lévő virágok közül kiszedném a szárazat, de ahhoz az árokban kell állni és az alja még eléggé vizes. Pedig hát húsvétra mindenképpen meg szeretném csinálni.

De az időjós is össze-vissza beszél...

2010. márc. 24. 19:14
Hát...Azt hiszem mostmár elmondhatjuk, hogy vége a télnek...Ha mégse így lenne, akkor majd jelzem ide...Az kétségtelen dolog, hogy néha még áprilisban is szokott egész komoly hideg meg hó lenni...Emlékszem, ezelőtt vagy 10-12 évvel, volt egy olyan nap áprilisban, hogy délelőtt ásogattam szépen a kertet, meg ültetgettünk, aztán egyszercsak jött egy felhő, és egy-két óra múlva már teljesen karácsonyt idéző volt a táj...Tíz centis hó borított mindent...
38. Rozália (válaszként erre: 37. - 8bff41629d)
2010. márc. 20. 06:39
Reménykedjünk:) Éppen itt az ideje a jó időnek. Még szerintem is, pedig én nagyon szeretem a telet:) Igaz, a "járulékos költségeit" nem annyira:)
37. 8bff41629d (válaszként erre: 36. - Rozália)
2010. márc. 19. 11:00
Tegnap én még hógolyóztam is egy kicsit, ugyanis nálunk az eldugottabb sarkokban, ahova nem süt be a nap, még mindig volt annyi hó, hogy néhány hógolyót tudtam készíteni a hóbol...De vélhetőleg ez volt az idei tél utolsó hógolyózása...És mindez Március 18-án,ha jól számolom...Nem semmi...
36. Rozália (válaszként erre: 35. - 8bff41629d)
2010. márc. 16. 17:05
De bizony:) Ez szerintem megint egy rendkívüli tél - volt. Nehezen jött, nehezen megy.
35. 8bff41629d (válaszként erre: 34. - Rozália)
2010. márc. 16. 13:40
Mindenesetre felénk még MA DÉLELŐTT IS, azaz március 16-án is volt egy kisebb hózápor, de az udvarunkon még mindig foltokban áll a hó,és a jég...Azért szerintem ezt a mostani időjárást nemigen múlta még felül hajdani eset...Ilyen tájban amúgy már nem rügyezni kéne a fáknak?
34. Rozália (válaszként erre: 33. - 8bff41629d)
2010. márc. 15. 20:12
A nagyfiam március 12-én született, 34 éve. Akkor éjszaka esett vagy 30 cm hó. Pár nap alatt elolvadt, de erre így konkrétan emlékszem. De mivel Tolna megye nem hegyes terület, azért erre más a tél, mint a hegyvidékeken.
33. 8bff41629d (válaszként erre: 32. - 8bff41629d)
2010. márc. 13. 10:07
Nos, nemtudom hogy másfelé mi a helyzet, de ahol én lakom,a Zemplén hegység közelében, ott még a mai napon is tart a tél...Vagy 10 centis hó borít mindent már vagy 2 napja, csináltunk is reggel a gyerekekröl néhány képet, amint havasakodnak az udvaron, március 13. reggel...Tiszta kabaré...Ilyenre még énsem emlékszem egy évröl sem...Eddig a legkésőbbi tartós hó, amire emlékszem,márc 6.án volt,ezelőtt vagy 15 évvel...Ez a mostani új rekord akkor...
2010. márc. 4. 09:53
Ha jól emlékszem, annak idején mi úgy tanultuk, hogy az alpokalján azért elég enyhe a klíma,és ezzel párhuzamosan meglehetősen csapadékos...Akkor rosszul tudtam eddig? A Balaton környéke is meglehetősen enyhe időjárásu ha jól tudom...Lehet hogy az északi középhegységbe kellett volna költöznöd, ott aztán vannak hegyek is, meg hidegek is...Nálunk ma reggelre is fagyott,és állítólag hó is várható lesz még valamikor, bár a télutó azért szerintem inkább bosszantó, azért márciusban,valahogy olyan természetellenesnek tűnik...Bezzeg Mikuláskor, meg karácsonykor...Akkor bezzeg eső locsogott...Most meg lehet hogy még áprilisban is téli idő lesz...
31. csillagfürt (válaszként erre: 30. - 8bff41629d)
2010. márc. 3. 13:25
Gyerekként az Alpokalján laktam. Most ha kinézek az ablakon, előttem a Csobánc, a Szentgyörgy-hegy, Badacsony és a szigligeti vár.
2010. márc. 3. 09:41
Nem...Persze hogy nem lehet az útcára vinni a kályhát, de egy jó vastag posztókabát, azért sokat tud segíteni, a téli hideg ellen az útcákon járva...Amúgy énis elég fázós vagyok, és nagyon nembírom a hideget, ennek ellenére már vagy 20 éve nem volt rajtam sapka, még a legnagyobb mínuszok idején se,viszont a vastag kabátok nélkül igencsak vacognék még fagypont körüli hőmérsékleteken is...Amúgy gyerekként milyen magas hegyek között éltél? És most?
29. csillagfürt (válaszként erre: 28. - 8bff41629d)
2010. febr. 28. 16:59

Hát tudod,nem egész télen voltam itt benn a lakásban...Dolgozni kellett menni meg egyebek:)) Akkor meg nem vihetem a hátamon a kályhát:)Nálunk ezen a télen nem 1x süllyedt a hőmérséklet -15 körülre , az meg már nagyon is fázós.

Ja, most már nem annyira hegyek között élek, mint gyerek koromban. Na azért nem síkság, ez maga a Balaton part.Néhány hegyecske itt is van, de nem túl magasak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook