Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


163. cony4
2008. dec. 26. 17:31

Sziasztok!

A gyerekorvosunk azt mondta kislányom tejcukorérzékeny.Azóta tejivás előtt lactase tablettát kell vele elrágatnom.Ami érdekes, hogy csak a tömény tejes dolgok előtt kell neki a gyógyszert adnom.Nem jelentkeznek a tünetek kis tejmennyiség bevitele esetén ill. olyan ételeknél amiben van tej.Pl.főzelék ami tejjel készül.Már tejet sem iszik mert leszokott a cumisüvegről, és ő csakabból itta meg a tejet.Most akkor lehet kinőtte,vagy mi lehet?Ha tünetek nem jelentkeznek akkor szerintetek nem lehet baj?

162. suvani (válaszként erre: 161. - Kókusz)
2008. nov. 27. 11:01

Sziasztok!


Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném: Egészségügyi főiskolai hallgató vagyok és a tejallergiából írok dolgozatot. A téma a kalcium a tejallergiában, azt kell vizsgálnom, hogy elegendő kalciumhoz jut-e a diétázó gyermek. Ehhez 3 napos étkezési naplókat dolgozom fel (természetesen név és személyes adatok nélkül!). Ha töltöttetek már ilyet és el tudnátok küldeni kérlek jelezzetek! Köszönöm szépen: Anikó

161. Kókusz (válaszként erre: 160. - Edvar)
2008. okt. 14. 22:14

Szia!

Hogy őszinte legyek, a bőrgyógyász akinél voltatok, egy pancser! Laktózmentes tápszert laktóz-intoleranciában írnak fel, aminek viszont egyáltalán nem tünete a bőrkiütés! Ami szóba jön nálatok, az a tejallergia, vagyis pontosan tejfehérje-allergia, ami nem azonos a laktózzal! A két betegség teljesen más: a tejallergia nemcsak hasi tünetekkel járhat, hanem minden, ami allergiás betegségre jellemző: bőrtünetek, légzőrendszeri tünetek stb. A laktóz intolerancia, vagy más néven tejcukor lebontási zavar pedig emésztési rendellenesség, ami nem jár bőrtünetekkel, csak hasi panaszokkal (hasfájás, hasmenés, haspuffadás). Nagyon durva, hogy egy orvos nem tudja a kettő között a különbséget!

Nektek tejfehérjementes tápszerre lesz (valószínűleg) szükségetek! Menj el a gyerekorvosotokhoz és ő tovább küld gyerekgasztroenterológushoz! Ők majd írnak másik tápszert!

160. edvar
2008. okt. 13. 22:47
14 hónapos kislányom 9 hónapos kora óta (addig szopott)reggelre és estére tápszert kap. Azóta csúnya piros foltos az arca, és tele van érdes pattanásokkal. A bőrgyógyász írt neki laktózmentes tápszert, de nem segített. A szteroidos krémet, amit kaptunk nem mertem gyakran használni, féltem a mellékhatásaitól. Most megpróbáltam elhagyni a tápszert, helyette Sinlacot ivott hígítva, de úgy tűnik, nem laktatja. Mit lehetne adni neki tápszer helyett? Igényli a reggeli és este folyékony táplálékot. Ha valaki tud, segítsen!
159. Arka (válaszként erre: 158. - Olgi1977)
2008. okt. 4. 09:51

Hello!


Én is megcsináltam, de nem néhány hét amialatt hat. Szerintem sokkal hosszabb időre van szükség. Lehet hogy annyi, mintha magától kinőné:)))

Én nagyon szigorúan betartom a diétát, és nem tudom elmondani, mennyivel jobb kedvű, mennyivel könnyebb vele, amióta diétázunk. Most már a szóját is kerüljük. Nekem is írták ezen a fórumon, hogy kerüljem mert keresztallergiát okoz, de nekünk szójás tápszert írt fel a doktornő (háziorvos), és gondoltam csak ő tudja jobban... De tapasztalatból mondom, jobb ha kerüljük. Nem annyira egyértelműek a tünetek (nem hány tőle), de olyankor sokat fáj a hasa, és nem alszunk jól.

2008. okt. 4. 09:44
Én megcsináltam az izopátiás szert. Remélem jól csináltam. Van valaki aki még használja? Mikortól próbálhatok meg tejes dolgokat adni Dorkának? Már 2 hete kapja. Gondoltam várok még 2 hetet vele. Van valakinek tapasztalata?
157. Olgi1977 (válaszként erre: 156. - Barnim)
2008. okt. 4. 09:42
Én sütni még nem sütöttem tápszerrel, ha muszály bele tej általában szója-rizs tejet használok, de habaráshoz jó a tápszer is. Nekünk Aptamil HAT-nk van. Viszont érdekes módon a szójatejtől a puding nem lesz elég sűrű és a főzött csokikrémem is elég híg lett. :-(
156. barnim
2008. szept. 20. 18:52
Sziasztok! A kérdésem: Ha sütök valamit, akkor a tejet helyettesíthetem-e pepti Junior tápszerrel? Valaki a tejet sütéskor Nestlé Alfaré tápszerrel helyettesítette, csak nemtudom hol, kinek az oldalán olvastam erről. Van erről valamiféle tapasztalatatok?
155. annaluca (válaszként erre: 153. - Olgi1977)
2008. szept. 15. 20:31

Nem is a tejmentesség a nehéz, hiszen tápszerből néha egyszerűbb a kakaó elkészítése pl. nyaraláskor.

Nálunk a tejtermék-mentesség okozott gondot: a gyerekeknek készült édességek többségében van tej. Ezeket nem tudtuk pótolni szójatermékekkel, keserű csokit pedig nem igazán ehetett a szorulása miatt. Ezek az igények akkor jelentkeztek, mikor már nagyobb lett a lányunk, és látta a reklámokat, vittük bevásárolni.


Most ott tartunk, hogy egy hete szombaton elvégeztük a tejterhelést. A bőrén nem jelentkezett elváltozás, de egy kicsit megfázott, így visszatértünk a reggeli tápszerre, de tejterméket ugyan úgy fogyaszt. Remélem elmúlt az allargiája. Kopp, kopp, kopp...

2008. szept. 11. 22:56
Valaki aki megcsinálta ezt a szert megírná náluk hogy működik? Bevált?
2008. szept. 11. 22:26

Sziasztok!


Nálunk is beigazolódott végül a tejallergia, de hülyüljek meg ha értem, hogy ezt tb finanszírozott vizsgálattal miért nem lehetett kimutani, miért kellett súlyos pénzeket kifizetni magán úton? De ez már csak a mi bosszúságunk, még jó,hogy megengedhettük magunknak anyagilag.

Szóval Dorka a kisebbik lányom nekem szerencsére csak a tejre allergiás és hajama is csak a szezámmagra van, meg macskára és parlagfűre, de ez nem lényeg. Ő június eleje óta nem kap tejet, de ha mégis becsúszik valami egy kis párizsi, amiben tej van és még rendes vajas kenyeret is kap hozzá, akkor tutira kipirosodik újra a térdhajlata.

Ő még csak nyáron volt két éves, így tápszerezünk.

Épp ma voltam tápszert íratni és megkérdeztem a dokinéninket, aki homeopátia párti, hogy mi a véleménye erről az otthon kutyult dologról. Ő mindenképp javasolta, hogy próbáljuk ki, ártani semmiképp nem fog, viszont segíteni sokat tud, ha tényleg hat.

Szóval és lehet, hogy a hétvégén, ha lesz időm kipróbálom, remélem sikerülni is fog.

Majd beszámolok róla. Igaziból nem akarok visszatérni a tejhez, mert már megszoktuk a tejmentességet, de hátha legalább ezeket véletlen "baleseteket"sikerülne kivédeni és tényleg kinőné Dorka.


Olgi

152. ildi79
2008. jún. 28. 23:36

Szia Erika!


A nagyobbik fiamnál egy évesen tudtuk meg, hogy a tejtől piros az arca. (Neki csak az arcán volt) Voltunk vérvételen is de a szerint nem volt allergiás. Végül a biorezonanciás allergia teszt mutatta ki. Amint elhagytuk a tejet azonnal megszüntek a tünetek. Sokan ebben nem hisznek, de nekünk ez segített. Én teljesen betartottam neki a diétét, még a bölcsiben külön kellett neki főzni, de 3 éves kora körülre kinőtte. Pontosan nem emlékszem, de az oviban már nem kellett neki tejmentes kaja. Viszont, ha sok tejszinhabot evett még 5 évesen is láttam az arcán halványan a foltokat. Szóval nektek is van remény. Viszont a kisebbik fiammal (Ádám) lehet, hogy elszúrtam. Nála már eleve fel voltunk erre készülve. Amikor tej alapú tápszert kapott azonnal voltak tünetei, de neki a testén több helyen. Vele vérvételre nem is mentem. 7 hónaposan vittem a bior.-ra és ott kiderült, hogy tej mellett még van szója, paradicsom, szőlő, banán, körte és a tojás is határeset volt. Tartottuk a diétát, de már egy jó ideje adok neki mondjuk sütit ha van egy kis tejföl a tésztájában meg nem figyeltem már, hogy a kekszekbe van e tejpor meg ilyesmi. Tojást sem adtam neki töményen, de pl a fasírtot azt ette már amit mi. És lehet, hogy ezzel elszúrtam. Én is örültem, hogy nincsenek tünetei és most egy hónapja nagyon csúnya a bőre. A bőrgyógyász azt mondta, hogy tuti allergiás reakció. De mire? Már nem adok neki semmi olyat. Csak attól félek, hogy mivel próbálkoztam az allergének adásával felerősítettem mindent. Tűrt-tűrt egy ideig a szervezete és most puff, telítődött. Jövő héten megyünk egy gyerek gasztroenterológus magánrendelésre és mostmár kivizsgáltatom. Egy vérvételt kibirunk. Persze benne van a pakliban, hogy semmit nem fog mutatni, de próba szerencse. Már nem tudok mást csinálni. Magánúton kell mennünk, mert egyébként Szegeden kb. 4 hónap múlva kapnánk időpontot. Majd látjuk mi lesz.

Egyébként a Living_Fan kúráról nincs véleményem. Én még ezt életemben nem halottam máshol. Lehet, hogy tényleg jó, nem tudom. De én nem akarom kipróbálni. Furcsa az egész, de ez lehet, hogy csak a tudatlanságom miatt van. Egyébként Ádám is rizstejet iszik reggel-este. Ti voltatok vérvételen? Vagy csak kitapasztaltad, hogy mi okozza a tüneteket?

Ez jó hosszúra sikerült, mostmár befejezem.


Ildi

151. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 150. - Ildi79)
2008. jún. 28. 22:33

Szia Ildi!


De, igen, én adom Noéminek a Flavon Kids-et. De nem attól piros a popsija, mert már régóta adom neki, soha nem volt tőle problémája.

Nekünk a tej, ami gáz, de az inkább a szája körül okoz ekcémás kiütéseket. Viszont a paradicsomtól teljesen kipirosodik a feneke. Szinte bőr sem marad rajta.

Annyira utálom már ezt az allergiát, mert tényleg benne vagyok nyakig, tehát már mindent tudok róla, amit kell, nem is erőltetem semmivel Nonót. Rizstejet iszik este, reggel Sinlacot karobporral.

Egyébként mindent eszik, amiben nincs tej, vagy paradicsom. Illetve mostanság néha egy-egy túrórudi becsúszik, de tényleg talán két hétben egyszer, attól nincs semmi baja.

Ma adtam neki először 50 ml Junio Babatejet. Attól megint egy picit piros lett a szája körül. Nagyon jó kenőcsünk van rá és semmiféle Elocom, meg ilyesmi szteroidot nem tartalmaz, tehát teljesen ártalmatlan a bőrére, két nap alatt helyrehozza.

(Mert hát azért szoktam próbálkozni, hogy hol tartunk az allergiával).

De nagyon félek tőle, hogy óvodás korára nem növi ki. Most lesz két éves egy hónap múlva. Még egy évünk van hátra. Nagyon-nagyon reménykedek, de már nem hiszek benne, hogy kinőné.

A húgom kislánya is tejallergiás volt, de ő kinőtte 5 hónap alatt. Viszont a kislány most is allergiás a dinnyére, banánra, csokira, szóval nagyon sokmindenre.

Múlt héten Nonó is sok dinnyét evett, lehet, attól is lett piros a szája. De eszi a meggyet is, barackot is, banánt is. Szóval tuti, hogy nem a Flavontól piros a popó, hanem szerintem a fentiek közül bármelyiktől. Szerencsére egyébként nem fáj neki, nem nyúlkál oda és nem sír, ha törlöm.

De ha neked már a kisfiad kinőtte az allergiát, és a kislányod is benne van, akkor légyszi írj már róla bővebben, hátha tudok még valamit újítani.

Olvastam itt régebben ezt a Living-Fan féle kúrát, én nem igazán szeretném alkalmazni.

Te hogy állsz ezzel? És a kisfiadnál mikor derült ki az allergia és mikorra nőtte ki. Noéminek 3 hónapos korában vettük észre és még most 2 évesen bennne vagyunk. Mondjuk nagyon sokat haladtunk előre, mert akkoriban még szopizott. ( 8 hós koráig) Addignekem kellett diétáznom a tejre, de olyan szinten, hogy még a kenyéren és a felvágottakon is olvasnom kellett az összetevőket, nehogy tejterméket tartalmazzon valami.

Ha mégis becsúszott egy-egy ilyen, akkor volt ám hasmenés, véres széklettel. Szóval nagyon megsínylettük. Azután mikor ő kezdett el enni szilárdabb kajcsikat, most már neki figyelem, hogymit adjak, de egy túrórudi, vagy palacsinta, vagy egy ici-pici falat csoki nem okoz gondot.

Van mellette egy 7 éves fiam, nehéz megoldani, hogy Ő meg eldugottan majszolja el a tejszeletét, meg ilyesmik.

Akkor várom ám a beszámolódat, ha van egy kis időd.

Szia.

Erika

150. ildi79
2008. jún. 27. 23:41

Szia Viera!


Most találtam erre a fórumra. Itt olvasom, hogy nagyon csúnya volt a kislányod feneke. Nem te adod neki a Flavon Kids-et? Mert az én kisebbikemnek is nagyon csúnya volt tőle a popója. Ez a vitamin tele van mindenféle aprómagvas gyümivel és azok nagyon allergizálnak. A nagyobbik fiam 6 éves, kinőtte a tejallergiát. A kicsi 2 éves vele küszködünk, ráadásul nem csak a tejre érzékeny.


Szia! Ildi

149. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 148. - Olgi1977)
2008. jún. 26. 21:46

Szia Olgi!


Kiderült, hogy mire allergiás a kislányod?

Írj, ha van időd.


Szió!

Erika

2008. jún. 13. 09:41

Sziasztok!

Még új vagyok itt, illetve még csak most próbáljuk kideríteni mire is allergiás a kisebbik lányom, Dorka. Az első eredményünk sajnos negatív lett, csak az IgE sszintje volt nagyon magas (100 feletti), de elvileg mindenre negatíg. Elvittük magánrendelésre. Ott majd jövő héten lesz eredményünk, de egyenlőre úgy tűnik, hogy a tejre mindenképp allergiás lesz szegény. Sokan azt mondják két éves korára általában kinövik a gyerekek. De Dorka most két éves és 3 hónapja kezdődtek csak a tünetei-elöször csak kis pirosság, majd ekcéma.

Tetszik a living-fan-os lötyi. Megcsinálta végül valaki? Használt?

Jól értelmezem, hogy mindent belekutyulok és utána adom minden nap a gyereknek és akkor egy idő után ehet mindent, mintha nem is lenne allergiás és talán idővel még a cseppet sem kell neki adni?

147. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 142. - Dóri0201)
2008. máj. 30. 21:30

Ja, bocsi, erre nem válaszoltam:

Noémi szája nem a tejes cuccoktól pöttyös, mert azt régóta nem adok most neki, nem tudom mitől. Nagyn csúnya piros a popsija is, szinte alig van rajta bőr. Valami más lehet a háttérben. Kb négy napja hasmenése is van, adok neki Normaflore-t,de ha vasárnapig nem javul, akkor kihivom hozzá az orvost.

EGyelőre nem aggódok. 8 foga jön egyszerre, lehet, hogy ez is nehezit a dolgokon.


Igen, a Living-fan féle kúrát olvastam, majdnem el is kezdtem, tehát felirtam papirra, hogy miket veszek a gyógyszertárba, aztán mégsem csináltam meg.

Mert igyis-úgyis tudom, hogy mire allergiás. Akkor meg minek. Ha kinövi örülök, ha nem növi ki, akkor megtartjuk...

Biztos jó egyébként, legalábbis ezt irták róla, de annyi macerával jár, meg mindenféle kajaféléből kell tenni bele, szóval elment tőle akedvem. Pedig állitólag gyorsan el lehet késziteni, ... nem tudom miért,de valahogy nekem ezt nincs kedvem-merszem kipróbálni.

146. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 144. - Ez vagyok)
2008. máj. 30. 21:25

Szia!


Örülök, hogy Te is irtál.

Én egyáltalán nem vagyok bepánikolva (már) mert teljesen hozzászoktam és kialakitottam az étrendjét. Ráadásul nagyon sokat javult az "állapota" Noéminek.


Szóval én sem csinálok nagy ügyet belőle. Biztos olvastad, hogy miket adok neki inni-enni, vigan elvan és mindent megkap ami kell egy ekkora gyerkőcnek (júliusban lesz két éves).

145. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 143. - Dóri0201)
2008. máj. 30. 21:22

Szia!


Hát ez a sok bukás, csuklás, lehet reflux is. Szóval ez önmagában egyáltalán nem utal tejallergiára.

A mi tüneteink egyértelmek voltak három hónaposan:

hasfájás, orditás állandóan, folyós zöld kaki és véres csikok benne. Na, ez már tünet.

(bocsi, a gépem valamiért nem akarja a hosszú i-t és ü-t)

2008. máj. 30. 14:37

Sziasztok!

Az ötvenes tejallergiás vagyok. Mivel számítottam rá, hogy az én fiam is az lesz én már 3 hónapos kora óta (addig anyatejen élt) főttkrumpli alapú főzi-bőzit csináltam neki. A főttkrumpli + kis levével turmixoltam össze a főtt zöldségeket, meg a husokat, természetesen olyanokat, amit a kora szerint lehetett adni. Egyszerre több adagot is megcsináltam és nem únta többször sem. Vacsira is ezt adtam neki. Tápot sohasem. Uzsonnára lehet reszelt/turmixolt gyümölcs reszelt háztartási kekszszel, citromlével esetleg kis mézzel. Bébiital. Ez csak egy kis ötlet a változatosabb menühöz.

....aztán nem is volt tejérzékeny, de egészséges kisbaba, gyerek és felnőtt lett belőle ilyen étrenddel is. Óvodából, iskolából betegség miatt nem hiányzott. Most sem kényeztetem családomat a sokféle tejből készült élelmiszerekkel, ételekkel. Nekik sem hiányzik különösebben (persze, étteremben szoktak tejfölöstúróssajtostejszines... kajákat rendelni :) Meghát évente kétszer is csinálok túróstésztát :) Szerintük jól és finomakat főzök. Természetesen repertoáromból nem hiányzik a kínai, melyet Yan Kit: Klasszikus kínai szakácskönyve alapján készítek. De főzök mindenfélét: ma pl.: zöldborsó főzelék volt fokhagymás, zöldségzöldes rántással készítve csirkepörkölttel tejföl nélkül.

Csak azért írok, mert érzem némelyik beírásnál a pánikot, rossz hangulatot. Kis lelket szeretnék önteni és bizakodást a jövőre nézve, hogy az mégsem egy világvége, ha valaki tejérzékeny. Én is nagyon jól elvagyok és egyáltalán nem zavar. Egyszerűen nem kell ilyeneket enni és kész. Sőt, mint már a múltkor is írtam, megérezzük messziről a kajában, ha van ilyesmi és meg sem esszük (pontosabban örülünk, hogy nem kell megenni).

143. Dóri0201 (válaszként erre: 140. - Sapiszi)
2008. máj. 30. 13:18

Szia!

Szerintem is a gyermekorvossal kellene beszélned.Én ismerek egy kisfiút akinek fájt a hasa a HA-s tápszertől utánna kapott HA T-s tápszert utánna nem volt gond.Ez is tejből van,de ez hidrolizált.

Amúgy szerintem 2* sem biztos,hogy tejallergiás,lehet,hogy csak hasfájós.

Én úgy tudom,hogy ha sokat és sokszor bukik,csuklik vagy ha csak a gyomrából fel jön a anyatej/tápszer és visszanyeli ez már jelenthet tejallergiát.Nálunk ez mind meg volt és sajnos csak most tudtam meg amikor a gasztros dokinál voltunk.Egyenlőre más nem jut az eszembe,írj nyugodtan ha van még kérdésed.

142. Dóri0201 (válaszként erre: 139. - 9a1aaddd8b)
2008. máj. 30. 13:05

Szia!

A rizs a fogó,a zab a hajtó.Vettem kókusztejport én süteményekbe gondoltam tenni, tej helyett.A tápszer Milupa aptamil HA T , a gyerekdoki írta fel,de jóvá hagyta a gasztros doki is.

Dóri(kislányom)nem eszi meg sajnos a bébiételeket így mindennap törhetem a fejem mit főzzek neki.Nekem még is az okoz fejtörést mit adjak uzsonnára.

A növényi sajttól pöttyösödött ki a szája Noéminek?

Ti mióta diétáztok?Hallottál már a biorezonanciáról? (remélem jól írtam)ha igen mi a véleményed róla?

Tényleg te kipróbáltad a living-fan-féle házi homeopátiát?

Majd még jövök,mennem kell. Pussz.

141. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 140. - Sapiszi)
2008. máj. 30. 12:22

Szia!


Persze, vannak ilyen tápszerek, de ezek speciális gyógytápszerek, amit csak orvos irhat fel, ráadásul előzetes vizsgálat alapján, amit kizárólag gasztroenteorológus végezhet. Ő fogja javasolni, hogy mivel etesd a picit.

Nekünk pl. Neocate tápszert irt fel.

Szóval kérj a gyerekorvostól egy beutaltót gasztrós vizsgálatra és utána jön a többi. Mi az I. sz. Gyermekklinikán voltunk Dr. Veres Gábornál. A legjobb doki!!

140. sapiszi
2008. máj. 30. 11:35

Sziasztok!

2 hónapos kisfiamnak hasgörcsei vannak a tejtől, és mivel nem elég a tejem pótolni kell. A tápszerünk viszont tej alapú. Tudtok olyan tápszerről ami nem tej alapú? Nagy segítség lenne!

139. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 138. - Dóri0201)
2008. máj. 29. 20:56

Szia!


Először is melyik a hajtó? A rizs, vagy a zabtej? Erről még nem is hallottam.

Kókusztej létezik konzerv formájában is, amit rögönt lehet adni, megvettem, de nem adtam neki oda. Lehet kapni igazi kókuszpor formábanis, azt is vízzel keverni, azt itta, ízlett neki.

Milyen tápszert írt fel a dokinéni?

A főzikhez, ilyesmikhez nyugodtan használd az étkezési keményítőt, sőt én vettem burgonyapelyhet, azzal is lehet sűríteni. Csak én nem tudtam, hogy hogyan kell és amikor már ette volna a pici, akkor kevertem bele. Hát iszonyat íze volt...

Én még most sem tudom, hogy kell ezt használni.

Egyébként a bébiételekben is burgonyapehely és étkezési keményítő van, sűrítésképpen.

Szal használd bátran.

Én vettem növényi tejszínt, ne add, mert laktóz van benne, és ráadásul valamennyi tejfehérje is, akkor megnem értem, hogy mitől tejmentes. Rádásul 700 ft volt.

Ha találsz főzési tejszínt, mindig az a lényeg, hogy nézd meg az összetevőket. Más teendő nincs.

Bár én azt soha nem vettem.

Sajtot egyszer-kétszer próbáltam, egyrészt nem kell neki, másrészt másnapra pöttyös lesz a szája.

Nem vészes, de azért pöttyös.

A bébiételtől, amiben van némi sajt, attól nincs baja.


Rágcsi:

Mindenféle olyan, amiben nincs tejpor, tejszármazék és tojáspor, tojássármazék. Én a szójával nem foglalkozom. Az is vna már mindenben.

Mi legelőször majdnem egy évig ezt a Pufit vagy mit ettük, kukoricából van, tudod aza kukac alakú. Imádta, sósat vettem, ogy íze is legyen. Van egyébként biokölesgolyó, meg buláta, azt is megvettem, egy éve van a spájzban, elő sem vettem.


Van olyan kukoricagömböcske, ami szines, valami cukros ízzel van bevonva, azt azérét már eszegeti, mégiscsak két éves lesz, tehát egyen valami kis nasit.

Bármit adhatsz neki. LÉnyeg, amit írtam, hogy nézd az összetevőket. Kenyérben is, margarinban is, felvágottban is. Mindenhol.

Mi már falatozunk néha túrórudit, Petit Danone-t, de kb. két hétben egyszer. Persze utána azért van pötty a szája szélén. ÉN úgy vagyok vele, ha ez az egyetlen baja, és nincs hasmenése, hasfájása, bármi más, akkor egye. De csak így módjával.


Remélem tudtam segíteni.

Pussz.

138. Dóri0201 (válaszként erre: 137. - 9a1aaddd8b)
2008. máj. 29. 07:35

Szia!

Rizstejet adtam neki,zabtejjel keverve(egyik fogó,másik hajtó).Megitta,de 2* hányt tőle,így nem merem neki adni.Amióta nem issza nincs semmi probléma,bár szerintem csak a zabtejjel lehetett a gond.

Sinlacot már vagy 6 hónapos kora óta eszegetjük(akkor anyatej mellé kapta kiegészítésként),de nem nagyon szereti.

Kókusztejről meg nem is hallottam,láttam.

Nekünk a doktornő tápszert írt fel,mondván az tartalmaz minden tápanyagot amire szüksége van.Nem vagyok egy tápszerpárti(15hóig anyatejet eszegetett,nem sok volt már a végén),de mivel tejterméket,tojást nem ehet,így "meggyőzőtt".

Én a főzelékeket étkezési keményítővel készítem,szerintem nem olyan rossz,de kiakarom próbálni a kukoricatejport is.

Én a rágcsálnivalóval vagyok bajban,te miket adszt a kislányodnak?

Növényi sajtról mi a véleményed?Növényi,de tejjel van oltva,így nem mertem megvenni.

Van valami főzőtejszín is,olyat még nem találtam.

Fejlemény? Hála nincs ekcémánk amióta diétázunk,rossz hír alacsony neki az IgA-ja.

Majd még írok még... Pussz nektek is.

137. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 136. - Dóri0201)
2008. máj. 28. 21:02

Hali!


:)

Épp most akartam írni, hogy valakinek leírtam itt és asszem meg is vette.

Ha nem sikerül kapnod, akkor veszek én neked itt és elküldöm postán. Ha kapok, mert nem mindig tudom kifogni, de eddig csak két dobozzal kellett elhasználnom, mert én azt csak főzikhez használom.

Tejföl, meg ilyesmi helyett.

Nem próbáljátok ki a rizstejet? Vagy Sinlac? Esetleg kókusztej? Noémi azt is itta. Igaz én azt abbahagytam, nem tudom miért, csak úgy. Valahogy a rizstejnél maradtunk. Hálistennek megissza. Pedig olyan keserű. Néha vaníliáscukrot teszek bele neki, egyébként olyan ízűt is lehet kapni, nemcsak naturt. De ő azért a natúrt issza.


Na, írj, ha van valami. Főleg ha valami jó fejlemény van oksa?


Pussz, a gyerkőcnek is.

136. Dóri0201 (válaszként erre: 135. - Dóri0201)
2008. máj. 26. 14:43

Helló!

Béna vagyok!Vissza olvastam, valakinek már leírtad a kukoricatejpor forgalmazóját.

Szia!

135. Dóri0201 (válaszként erre: 134. - 9a1aaddd8b)
2008. máj. 26. 14:32

Szia!

Köszi az ötleteket!

Lenne egy kérésem,leirnád nekem a kukoricatejpor gyártóját vagy forgalmazóját,hogy könnyebb legyen megtalálni.(ugyanis itt nálunk a natura boltban nincs).

Felvágottakkal nem vagyok bajban,de péksüteményt nem igazán találtam,hogy tej és tojásmentes is legyen.

A kislányom 16hónapos lesz.Majd még jelentkezem.köszi!

134. 9a1aaddd8b (válaszként erre: 133. - Dóri0201)
2008. máj. 24. 22:34

Szia!


Hát ha már tud pici falatokat enni a kislányod (nem tudom mennyi idős, most nem olvastam vissza), akkor a Pick termékek nagyon jók. Pl. téliszalámi, sertéspárizsi, olyan virsli, amiben nincs tejszármazék, de kazein se legyen benne, mert az a tej másik neve.

Tejpép, amit speciális tápszerrel kell elkészíteni, mert mi nem rendes tápszert ittunk, hanem gyógytápszert: neocate-t. A tejpép meg valami mézes asszem Milupa volt.

Egyébként most Noémi 2 éves lesz, reggel Sinlacot iszik kakaóként (karobporral keverve, tehát nem igazi kakaóporral), este pedig rizstejet.

Ekcémát kenheted neki doki által felírt elocomos kenőccsel, de csak ha már nagyon csúnya, mert szteroidos. Jó viszont rá a Halicar is, mert gyógynövényes.

Kiflit ne egyen, csak kenyeret, abból is mindig szeleteltet veszek, azon van cimke, hogy mi van benne.

Hálistennek mi a szóját kinőttük, tehát szójapudingot ehetjük. Sőt fura, mert olyan bébiételt, amiben tej, vagy tejpor van, azt is megeszi és semmi baja.

Ráadásul tegnap apa adta neki az esti tejcsit. Mindig ő szokta, de összekeverte a rendes tehéntejet a rizstejjel. Noémi ivott két kortyot, nem kellett neki több. Utána kicseréltem neki rizstejre és azt megitta. Viszont nem lett a tehéntejtől baja.

Ja: margarin, Liga margarin, szerintem finomabb is, mint a többi. Ha sütit sütsz, akkor tej helyett nyugodtan tegyél bele ugyannyi vizet, ugyanolyan lesz a süti, én már sütöttem így.

ha főzit csinálsz, akkor bioboltban leheet kapni Kukoricatejport, az olyan mint a tápszer. Keverni kell vízzel, ezzel szoktam habarni. A család többi tagja sem veszi észre a különbséget.

Szóval vannak lehetőséget, csak nagyon sok idő kell hozzá, míg az ember kitapasztalja.

Mondom, menj rá a tejallergia lapra, és kiad egy csomó infót, sőt az összes felvágott, péksüteményterméket, ami tejmentes.


Majd még írok, ha eszembe jut valami.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook