Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
253. ee50b7c391 (válaszként erre: 252. - Danica16)
2009. jún. 3. 17:26
nálatok csináltak labort?
2009. jún. 3. 17:26
Nálunk "csak" hasfájás, hasmenés volt a tünet, valamint, hogy nem fogadta el az anyatejet...
2009. jún. 3. 17:24

Szia.Én, vagyis a lányom. 16 hetesen derült nála ki most 11 hós és a helyzet változatlan. Neki feldagadt az arca és ödémás lett a feje és azt mondták jó hogy nem a nyakára ment a dagadás mert megfulladt volna.

Volt laborja a picinek?

250. Flex76
2009. jún. 3. 17:21

5 hetes a kidsfiam es a doktorno azt mondta hogy tejallergiaja van es azert omlott ki az arcoskaja, a fule mogott a nyakan, es tiszta koszmo a hajacskaja.

Teljesen el vagyok tiltva a tejes dolgoktol, amiben tej van teljesen ki kell zarni az etkezesembol Sot meg a tojat csokoladet, feherkenyeret is.

Van ak ugyan ebben a cipoben jar?

249. csajszi78 (válaszként erre: 248. - Rkryszta81)
2009. máj. 17. 18:25

Hú, tényleg nem semmi. Szerintem is menjetek el gasztroshoz. Akinél mi voltunk egy nagyon aranyos, szimpatikus professzornő. Ő mondta azt, hogy meg sem szúrják, mert nem érdemes, mert, ha IgA hiányos, és azért allergiás, azt úgysem mutatja ki a teszt. Csütörtökön és pénteken is próbáltam őket hívni, de nem vették fel, még hétfőn megpróbálom, mert 19-re van időpontunk, kontrollra, de azt mondták előtte telefonáljak, hogy vannak-e kiütések, mik a tünetek. Ha nem veszik fel, akkor elmegyünk.

Nálunk most tűntek el a kiütések, habár a csuklóján és a térdhajlatban most is van pötty...(nagy pötty)

2009. máj. 17. 07:44
Tud valaki valamit az IgA és az IgG hiányról? Esetleg tapasztalat?
247. rkryszta81 (válaszként erre: 245. - 3a724ecf9f)
2009. máj. 15. 19:09
Mindenképpen el kell mennünk egy gastroenterológushoz, mert valamilyen ételre allergiás! Ha nem a tejre, akkor valami másra! Csak az az érdekes, hogy mindig tejtermék után jött az ekcéma! Úgyhogy nem tudom!
246. rkryszta81 (válaszként erre: 244. - Gabilive)
2009. máj. 15. 19:00
A bőrtesztet is Nutrilon laktózmentes tápszerrel csinálták! De csak enyhe bőrpír lett! Én sem értem, hogy miért nem tejjel csinálták! Szerintem nem értenek hozzá!
245. 3a724ecf9f (válaszként erre: 243. - Rkryszta81)
2009. máj. 15. 17:21

látod?nem volt semmi értelme...

felháborító,ahogy gyerekorvosok képesek bánni a gyerekkel...vidd el normális gasztroenterológushoz,aki szerintem egész mást fog javasolni...

244. gabilive (válaszként erre: 243. - Rkryszta81)
2009. máj. 15. 16:36

Szia.Elég felháboritó,amit leirtál.Nem értem,hogy miért nem rendes tejjel csinálták a terhelést,szerintem azzal kellett volna.Nekünk a bőrpróbát is azzal csinálták,sőt kifejezetten nyers házitejet kért a doki(mi kellett vigyük),merthogy az a legerősebb,tehát ha valami gond van,az tuti kimutatja.

Apropó,és nektek a bőrteszt mit mutatott ki?Az is negativ lett?

Mert ha mind a három(vér,bőr,terhelés) negativ,akkor biztos nem a tejre allergiás.Akkor ott más okot kell keresni.

Egyébként nálunk a tejterhelést is egész másképp csinálták.

2009. máj. 15. 15:38

Sziasztok!

Végre itthon vagyunk, de semmi eredmény! A kórházi állapotokról ne is beszéljünk!!! Semmelweis Kórház Kiskunhalas:

Miután odaértünk 2 órát kellett várni a nővérpultnál, mire végre ráértek velünk foglalkozni! Ezalatt fültanúja voltam, ahogy arról tanakodtak, hogyan kell tejterhelést csinálni... Ez már gyanús volt! Mindenki végig tejről beszélt! Először 20 ml, aztán 40, 80 és végül 160 ml! Utána már 2 dl a következő két napon! Ezek előtt csináltak bőr tesztet is! A második napon figyeltem fel arra, hogy nem is tejjel tesztelték, hanem laktózmentes tápszerrel végig! Rákérdeztem és azt mondták, hogy ennek is ugyanakkora a fehérjetartalma! Persze otthon már naponta 2 dl tejet kell neki adni két hétig, de a zárójelentésben már nem ez állt, hanem tápszer! Mivel senkinek sem fizettem zsebbe, így senki sem foglalkozott azzal, hogy bármit is hozzáfűzzenek a vizsgálatokhoz vagy a zárójelentéshez! Teljesen felháborított ez a hozzáállás! Most mit adjak neki tápszert vagy tejet? Vagy most mi van egyátalán?! Semmi tünetünk sincs! Szóval semmire sem volt jó ez a 3 nap! A kórházi ellátás is valami borzalmas volt! Egyes szülőknek fotelban kellett aludniuk, nekem szerencsére nem! Este már nem volt melegvíz sem! A fertőző részre raktak minket, így még a szobából sem szabadott kimennünk, folyton visszazavartak! Szegény gyerek nehezen viselte a bezártságot! A kaja valami borzalmas volt! Reggelire kapott egy darab főtt krumplit és egy szelet sima kenyeret! Megkérdeztem, hogy miért nem kap tápszert, erre az volt a válasz, hogy hozzak magammal! Ja, köszi! Ezt előbb is mondhatták volna! Megkérdeztem, hol fürdethetem a gyerkőcöt! A szobában volt egy kis kád nagyságú mosdó dugó nélkül! Adtak egy pelenkát, hogy azzal dugjam be a mosdót! Eddig nem is volt annyira gáz, de kiderült, hogy a csapból folyó víz változó hőmérsékletű és persze többnyire inkább hideg! Szóval inkább csak cicamosdást csináltunk! Iszonyat! A második napon már legszívesebben hazamentem volna, mert már teljesen elegem volt! Persze, ha az ember mer szólni, még nekik áll feljebb! Úgyhogy egy biztos, minket többet nem látnak ott!

Holnaptól elkezdem neki adni a napi 2 dl tejet, aztán majd kiderül! Jövő héten elmegyek a gyerekorvosunkhoz és megkérdezem, hogy mi van a zárójelentésben és milyenek az eredményeink! Valaki legalább felvilágosítást ad!

242. gabilive (válaszként erre: 241. - Dóri0201)
2009. máj. 12. 16:12

Pontosan ma 2 hete,hogy gyógyultnak nyilvánitották,miután megcsinálták neki a bőrpróbát,és negativ lett.Azóta adhatok neki mindent.

Ő tulajdonképpen eddig még soha nem kapott tejterméket,mivel már 2 hónaposan kiderült,hogy allergiás.Azután meg,hogy 1 évesen megcsinálták neki az első tesztet,és be is bizonyosodott,mivel szopizott,ezért nekem is diétáznom kellett egészen mostanáig(14 hónapig).Neki nem volt olyan nagy lemondás,mivel nem is ismerte a tejtermékeket,inkább nekem volt nehéz.

241. Dóri0201 (válaszként erre: 240. - Gabilive)
2009. máj. 12. 15:27

Nem igazán tudom mitévő legyek,ugyanis 2 ekcéma van/volt rajta.Mostanában nem igazán kap tejes dolgokat, az epertől is kipöttyösödött,most azt várom,hogy minden pötty elmúljon róla és akkor még egyszer megpróbálom "terhelni",ha akkor is kijön az ekcéma,akkor doktornővel beszélek és szerintem további diéta.

Olvastam,hogy már a kislányodnak adhatsz tejtermékeket,mióta adod neki?Hány évig diétáztatok?

Azért kérdezem,mert mi csak szűk 1 évig diétáztunk és lehet,hogy több ideig kellett volna diétáznunk.

240. gabilive (válaszként erre: 239. - Dóri0201)
2009. máj. 12. 14:44
És ti jól vagytok azóta?
239. Dóri0201 (válaszként erre: 234. - Csajszi78)
2009. máj. 12. 14:34

Szia!

Sajnos nem emlékszem mennyi időre múlt el neki teljesen,de több mint 2 hét.

2009. máj. 12. 14:24

Nekem most egy marcipános van itthon,megnéztem,és igazad van,tényleg irja rajta.Elméletileg ilyet sem lenne szabad enni.Viszont,az,hogy tartalmazhat,nem jelenti azt,hogy tartalmaz is.Előfordulhat benne nyomokban,de annyira minimális mennyiségben,hogy az csak a nagyon súlyos allergiásoknál okozhat tüneteket.Meg attól is függ,hogy mennyit eszik meg belőle,mert pl. az én lányom max. egy kockát evett meg,azt is ritkán,úgyhogy semmi gondunk nem volt belőle.

Én az ilyen termékeket,amin ezt irta,megvettem,de mivel elég rossz étvágyú,semmiből sem evett sokat.És ezenkivül viszont nagyon szigorúan betartottuk a diétát.Semmi tejtermék,még egy nyalintás sem.Az olyanokat,amin azt irja,hogy tejport,tejsavót,savóport,kazeint,tejszinaromát,stb. tartalmaz,én sem vettem meg.

Ha te el tudod kerülni,ne vegyél olyat sem,amiben nyomokban előfordulhat,de az az igazság,hogy akkor tényleg szinte minden bolti terméket ki lehet zárni.

2009. máj. 12. 11:28
Írtátok, hogy a Tibi csoki közül melyik jó. Vettem, de rá van írva, hogy nyomokban tartalmazhat tejport...Akkor?
236. f64f0d9a69 (válaszként erre: 231. - Rkryszta81)
2009. máj. 11. 21:01

Nagyon hasznos könyv. Mi is így jöttünk rá,miért okoz gondot a tej, a sajt.

Jó tünetmentesítésre is.

Persze allergiánál a kezelés fontos.

235. csajszi78 (válaszként erre: 233. - Rkryszta81)
2009. máj. 11. 20:46
Szorítok!És mindenképp írj majd!
234. csajszi78 (válaszként erre: 232. - Dóri0201)
2009. máj. 11. 20:45

És mennyi idő alatt múltak el? Balázsnál most lesz a 3. hét, hogy diétázunk, de a bőrén még mindig látszik, igaz, nem pirosa már a foltok, de akkor is. És ez a vakarózás....:(

Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy nem akar elkeseríteni, de ennek már el kellett volna múlnia... Nekem meg úgy rémlik, mintha Szegeden azt mondták volna, hogy 2 hét mire elkezd visszahúzódni...

2009. máj. 11. 19:40
Szerdától péntekig leszünk bent a kórházban tejterhelésen! Ha végeztünk, írok, hogy mi lett az eredmény! Kíváncsi leszek! Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. máj. 11. 15:15

Sziasztok!

A témához hozzá szólnék,remélem nem baj?

Gasztroenterológustól kell kérni igazolást,ahhoz,hogy 90% támogatást kapjon a gyermek a tápszerhez,sinlachoz.Ezt az igazolást kell a gyerekorvosnak oda adni,de ehhez ki kell sajnos vizsgáltatni a gyermeket,hogy "igazoltan" kapjon támogatást.Amúgy tényleg "felesleges" szurkáltatni őket,mert állítólag 3 éves kor alatt nincs megbízható eredmény.Kislányomnál vér,bőrteszt negatív volt,de diéta hatására teljesen elmúltak az ekcémái.

Nekem a gasztros doki azt mondta,hogy olyan termékeket meg lehet próbálni adni amiben nincs tejszármazék,de rá van írva,hogy tej-,tojás, stb...felhasználó üzemben készült.Viszont olyat nem lehet adni amiben szintén nincs tejszármazék feltüntetve,de az van ráírva ,hogy nyomokban tartalmazhat tejszármazékot stb. Így sokkal több késztermék közül lehet választani!Remélem valakinek tudtam segíteni.

231. rkryszta81 (válaszként erre: 204. - F64f0d9a69)
2009. máj. 11. 06:51
A kisfiamnak is "A" rh pozitív a vércsoportja és tejallergiás! Még sosem hallottam a vércsoport diétáról, de utánanézek! Köszi!
230. rkryszta81 (válaszként erre: 229. - Gabilive)
2009. máj. 10. 21:28
Köszi szépen!
229. gabilive (válaszként erre: 217. - Rkryszta81)
2009. máj. 9. 23:17

Én is úgy főztem,hogy mindenki ehessen belőle,tej nélkül.Vagy amibe feltétlenül kell,abba rizstejet tettem,vagy zabtejet.Bioboltban zabtejszint is lehet kapni,tejföl,tejszin helyettesitésére elég jó.Állitólag tejszinhabnak is fel lehet verni,bár én nem próbáltam.

Ugyanezeket szójából is meg lehet venni,de én attól inkább óvakodtam,nehogy arra is all. legyen,és az izét sem szerettem.

Változatos étrend?Levesek közül azért elég sokat el lehet késziteni tej nélkül is finoman,és én rászoktam a krémlevesekre,pedig azelőtt sosem csináltam,pl.brokkoli-,karfiol-,póréhagyma-,cukkini-.Ezeket nagyon megszerettük.

Inkább a másodikkal voltam gondban,majdnem mindig valamilyen hús volt,mert amibe nem kell hús,abba általában kell valami tejtermék(túró,sajt,stb.).Bár most,tavasszal lehet késziteni sokféle rántott zöldséget is,vagy zöldségkrémeket reggelire,vacsorára.(Mondjuk,ha tojás is gond,akkor ezek sem ehetőek)

Ha valami konkrétan érdekel,nyugodtan szóljatok.

A kölesgolyó nálunk is a toplistán volt.Én nem csak magában adtam rágcsálni,hanem pl. uzsonnára összemixeltem banánnal,vagy valamilyen más gyümölccsel.

2009. máj. 9. 22:54

Szegénykéim!Mi is sirtunk annakidején.Szerencsére találtunk egy idősebb doktornőt,aki tapasztalt ilyen téren,és elsőre eltalálta a vénáját,aztán úgy vittük el a vért a laborba.

A bőrteszt sem kellemesebb.3-szor szúrják meg a karján a bőrt,illetve inkább csak felsértik,hogy bejusson a rácseppentett allergizáló anyag,viszont 15 perc után már látszik az eredmény.Janka ezeket is végigüvöltötte,kivéve az utolsót a múlt héten.Most meg se rezzent,nagyon kis ügyes volt.De szerintem még mindig jobb ez,mint befeküdni a kórházba,kitudja hány napra.

227. csajszi78 (válaszként erre: 224. - Rkryszta81)
2009. máj. 9. 21:43
Mi is szenvedtünk. Ő sírt, én sírtam...Neki is a 4. szúrásra sikerült a kézfejéből. 3-an fogtuk le,azt hittem, megszakad a szívem...
226. gabilive (válaszként erre: 218. - Csajszi78)
2009. máj. 9. 20:06

Csokik közül én az ananászkrémmel és marcipánkrémmel töltött Tibit vettem.Ahhoz képest,hogy étcsoki,elég finom,mert a krém megédesiti.Meg biztos van még néhány,de nálunk ezek jöttek be.(A Boci azt hiszem,pont nem jó,de azért nem vennék rá mérget,el kell olvasni mindennek az összetételét).

Sajna a túrórudik,meg tejszeletek kiesnek.Lehet helyettesiteni otthon készitett krémes,pudingos piskótákkal.A pudingot meg lehet csinálni rizstejjel,vagy zabtejjel.

225. klenca (válaszként erre: 218. - Csajszi78)
2009. máj. 9. 19:12
Az étcsokikból a boci talán fogyasztható.
2009. máj. 9. 19:09
Mi nagyon megszenvedtünk a vérvétellel! Szegénykém kis dundi, és nem találtak neki vénát! Beleszúrta a tűt és forgatta a karjában, hogy találjon... Végül a kézfejéből vettek le 4 kémcső vért! Én segítettem lefogni, de még az elején ki is akartak küldeni! Mondtam, hogy én nem fogom magára hagyni a bajban! Kis aranyom végigsírta az egészet! Nagyon sajnáltam! Utána egy darabig nagyon anyás volt!
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook