Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
763. gliadin
2011. márc. 1. 11:44

Táplálék Allergia tábor indul 2011-ben is, közel 150 gyermek táboroztatásával.

Liszt, lactoz, cazein, fruktóz,diabétesz stb..

Akit érdekel szívesen priviben küldöm az elérhetőséget.

Lányom immáron 4. alkalommal megy táborozni, fantasztikusan jól érzik magukat.

Saját szakácsnénik segítik a gyerekeink napi táplálékát elkészíteni.

A hely Balatonszárszó,saját elkerített fürdőzéssel,a Balatonba.

Teljes odafigyelés!!

Korcsoport bontásban.


Ezt nem lehet kihagyni!!!!!!!!!!!!!!

762. gliadin (válaszként erre: 761. - Katushi)
2011. febr. 27. 19:29

Kathusi


Kíváncsian várom az infót.

Először csak 2-3 kávéskanálnyit kapjon.

761. Katushi (válaszként erre: 799. - Gliadin)
2011. febr. 27. 16:24
Gliadin, köszi a sok infót! Tegnap elkezdtük a joghurtot, pár napig laktózmenteset adok a babámnak, majd utána rendeset, remélem nem lesz baja. :)
760. gliadin
2011. febr. 26. 17:10

Friss bejegyzés:

Reggeli: kifli, másfél narancs

Tízórai: olasz felvágott

Ebéd: karfiolleves

Uzsonna: házi szalonna, reszelt alma

Vacsora: sült krumpli husival


Újabb kiütések.


Vajon milyen kifli volt?

Az olasz felvágottak marhahúst tartalmaz/hat.

A marhahús kereszt allergiát okozhat.

Ilyen a Pápai Zrt készítésü is.

759. gliadin
2011. febr. 25. 17:02

Ma nagyon elszomorodtam.Találtam egy naplót Botond

Édesanya írja hogy nem tudja miért kiütéses gyermeke ,mikor tartja a tejmentes diétát.

Majd le ír pár menü sort.

Bizony telis tele van tiltott ételekkel.

Vajat ír,csak reménykedem hogy növényi


Téli fagyi TILOS!Tejport tartalmaz!!!!

Májkrém: zöme tejszármazékot tartalmaz.

Virsli na itt is kérdés melyik gyártó terméke.

Na hírtelen ennyi.

758. Tulipantunder (válaszként erre: 754. - Gliadin)
2011. febr. 25. 14:48
Köszönöm! Megkaptam!
757. wencus
2011. febr. 25. 13:22
Én meg nem eszem édességet, mert folyton fogyózók így esély sincs a bonbon tartóra. De majd kreatívkodok. Először próba megeszi- e egyáltalán utána lehet formázni.
756. gliadin (válaszként erre: 755. - Wencus)
2011. febr. 25. 13:17

Andi


Sajnálom hogy elfogyott, remélem még majd lesz akcióban.

Addig is ha kapsz bonbont a tartót menekítsd meg,szuper jó formázó, vagy az adventi naptár tartó is csupa jó pofa erre.


Én még kaptam, rövidesen fel teszem a képeket az elérhetőségemre.

Dínokat készítettem, és 2db bonboniert is.

Nem vagyok fotó zseni a telommal készült, remélem azért a hatás jó lesz.

755. wencus
2011. febr. 25. 12:40
Aldis szilikon csoki formáról lecsúsztam elfogyott.
754. gliadin (válaszként erre: 753. - Tulipantunder)
2011. febr. 24. 19:54
El küldtem
753. Tulipantunder (válaszként erre: 751. - Gliadin)
2011. febr. 24. 19:15
Én is kérem szépen a receptet! Köszönöm!!!!
752. gliadin (válaszként erre: 751. - Gliadin)
2011. febr. 24. 18:04

Wencus a recept,csoki dkg-ba értendő.

sokan kérték és nem tudom hogy ment el neked.

751. gliadin
2011. febr. 24. 15:50

Wencus


Recept ment.

750. wencus
2011. febr. 24. 15:03
Ja még csokit sem ettünk. Egyszer vettem valami horror árú fehér rizstejes csokit /de borzalom volt/ a kisfiam se értékelte. Ez is a pudingba végezte.
749. wencus
2011. febr. 24. 15:00
A legnagyobb bánatom, hogy 5 éves lesz a fiam májusban és kellene egy finom torta. De tej és tojás mentes! Próbáltam párszor sütni tojáspótlóval de nem nagyon értékelte. A karácsonyi süti még ott lapul a fagyóban /pedig csak 1/3 adagot sütöttem/ a pudingjába szoktam bele turmixolni úgy elfogy.
748. wencus (válaszként erre: 744. - Gliadin)
2011. febr. 24. 14:51
Hogy készül az a csoki? El kérhetem a receptet?
2011. febr. 24. 14:45
Köszi gliadin a segítséget!
746. gliadin (válaszként erre: 745. - E8169ba256)
2011. febr. 24. 14:12

onodiera szia


Nos nem tudom milyen tábszert kaptok, remélem hipoallergént.

Írtam már be recepteket itt,a Sinlac jó kiegészítő lehet melette napi 2X.Kiegészítheted gyümölcsökkel és zőldségekkel is.

A Univer bébiételei közt számtalan tej mentes található, a lányom (14) imádja a Hulala pépet


A Humana termékek már régóta a piacon vannak.

Eddig mi, nem néztünk körül eléggé a bébi ételek közt.

Véletlen akadt meg a szemem a Bébipapin mivel A gríz szó

szí ven ütött.

Tudtam hogy vannak tejmentes és GM készítményei a cégnek, ezért górcső elé vetettem ennek összetevőjét.


A jutalom nem maradt el.


A "tejbegrízre" én tettem egy kis áfonyalekvárt lányomnak.


Igazi ízharmónia volt.


Mai meglepetés: TESCO



Humana tejmentes alma pép


4 hónapos kortól adható, 13-féle vitaminnal, kálciummal, vassal, jóddal gazdagított, glutén-mentes, tejmentes, almaízű pép, mely hozzáadott kristálycukrot nem tartalmaz. A Humana pépeket tartósítószerek és színezékek hozzáadása nélkül állítják elő.


Mivel lányom már "óriás csecsemő" így az ő pépjét még megtoldom


öntetként:



(alma,sárgabarack,eper )


Hűtést nem igényel!


Rossman-ban akciós nálunk, 4x100gr 435 .-Ft.


Többféle gyümölcs keverékkel kapható:GM,tejmentes!!


Frutapvra termékek:


-Alma-körte

-Alma-narancs-banán

-Szilva-alma

-Gyümölcsvarázs (alma,körte,banán,kajszibarack)


Joya vaniliás, csokoládés desszertek ,nagyon finom.

Gesztenyemarci mind 2. változata.


Amire érdemes odafigyelni!


* Az élelmiszer összetevők között gyakran „álnéven” szerepel vagy nehéz kideríteni az allergén jelenlétét. Például tejfehérje jelenlétére utal a Citopánpor, casein, savó, K-caseinát, lactoserum felírat, . Hogy az ilyen csapdákat elkerüljük, az allergén lista alapján vásároljunk vagy hívjuk fel a gyártót.


Vigyázz,számtalan hús készítmény tartalmaz/hat tej alau adalékot!!


Küldöm az elérhetőségem priviben amennyiben érdekel.

2011. febr. 24. 13:43
Sziasztok!Tud valaki segíteni abban,hogy egy tejallergiás gyereknek(11 hónapos)milyen termékeket lehet adni(étel-ital)?Ugyanis úgy néz ki,hogy a kisfiam tejallergiás,majd márciusban csinálnak terhelést,de addig is tejdiétán kell lennie,mert amikor nem eszik tejes dolgokat,akkor a tünetei abszolút megszünnek!
744. gliadin
2011. febr. 24. 11:47

Az aldiban 2011.02.24.-l akció!

Csokiformázó szilikon lapok.

3 db/1999Ft.

Mivel a csokikat is magam készítem így nagyon megörültem mikor megláttam.

743. gliadin
2011. febr. 23. 21:22

Tulipántündér


Nagyon szívesen és bármi kérdésed van szívesen segítek, használd a termék keresőt nálam.

A keresztszennyeződés elkerülése csak így lehetséges.

742. Tulipantunder (válaszként erre: 722. - Gliadin)
2011. febr. 23. 20:41

Nagyon köszi a privát üzit is!


Használjuk a karob port! :))

741. gliadin
2011. febr. 23. 13:20
Inkább idült baktérium fertőzésre gondolnék. Idézhet elő a gyulladás allergiás reakciót a szervezetben, de ez elmúlik amint a gyulladás lezajlik.A tejet,szénsavas üdítőt,rostos gyümölcsleveket kerüljétek.Fűszeres, zsíros ételeket is.
740. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 735. - Gliadin)
2011. febr. 23. 12:50

láz és hányás volt csak 4 alkalommal 2 hetes időközönként és csak amikor tejet vagyis kakaót ivott meg tejbegrizt evett..

a véres széklet csak most volt ,az előző amikor nézték az első ilyen hányáskor ,normális negativ széklet volt.

739. gliadin
2011. febr. 23. 11:54

Orvosi receptre,vagy teljes árral:

Teljes ár: 2.965 Ft


Norm. támogatással: 1.334 Ft

Támogatás típusa: 55%


Eü. emelt: 296 Ft

Közgyógy keretre: 0 Ft

K.gy. + Eü. emelt: 0 Ft

738. gliadin
2011. febr. 23. 11:52

Sinlac receptek



4-6 hónapos kortól:


Sinlac alap-pép (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag kb. 220 g


Hozzávalók:


* 70 g Sinlac por

* 10 g napraforgóolaj

* 200ml felforralt, lehűtött víz

* Zöldségek (burgonya, karalábé, karfiol, kelkáposzta, brokkoli, zöldborsó, cukkini, tök)

* Gyümölcsök (alma, körte, őszi-, sárgabarack, banán, – a baba életkorának megfelelően)



Elkészítés: A Sinlac port a vízzel csomómentesen elkeverjük, az olajat hozzáadjuk, ízlés szerint zöldséget, gyümölcsöt vagy cukor nélküli gyümölcslevet keverünk hozzá)



Banános gyümölcspüré (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


2 adag, 1 adag kb. 150 g


Hozzávalók:


* 200 g héjától megtisztított banán

* 5 ek. Sinlac por

* 2 ek. Alma- vagy körtesűrítmény, esetleg lekvár



Elkészítés: A banánt összeturmixoljuk, a Sinlac port csomómentesen hozzákeverjük, az alma- vagy körtesűrítménnyel, vagy lekvárral keverjük össze.



Barackhab (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag 150 ml


Hozzávalók:


* 100 g őszibarack vagy nektarin

* 20 g Sinlac por

* 50 ml felforralt, vagy lehűtött víz



Elkészítés: A friss vagy mélyhűtött barackot lereszeljük, a Sinlac port csomómentesre keverjük, a felforralt, visszahűtött vízzel. Az alappépet és a barackvelőt alaposan elkeverjük, kissé felhabosítjuk.



Gyümölcs ízű pép


Hozzávalók:


* 35 g Sinlac por

* 100 g gyümölcspüré

* 100 ml forralt, lehűtött víz



Elkészítés: A Sinlac port csomómentesre keverjük a víz 2/3-ad részével, majd a gyümölcspürét hozzákeverjük. A baba igényeinek megfelelő sűrűség eléréséhez a maradék vízzel hígítjuk.



Almafőzelék (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag 160 ml


Hozzávalók:


* 100 g savanykás alma

* 30 g Sinlac por

* 10 g kukoricacsíra olaj



Elkészítés: Az almát vékony szeletekre vágjuk és kevés vízben, fedő alatt forrástól számítva 5 percig pároljuk. Az almaszeleteket pépesítjük, majd a Sinlac porral összekeverjük, ha szükséges kevés cukorral édesíthetjük, és az alma főzőlevével hígíthatjuk. A csecsemő korának megfelelően csirke, vagy pulykahússal dúsíthatjuk a főzeléket.



Brokkoli püré (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag 200 ml


Hozzávalók:


* 120 g friss brokkoli

* 40 g Sinlac por

* 10 g növényi olaj

* 60 ml felforralt, lehűtött víz



Elkészítés: A friss brokkolit apró rózsákra szedjük, kevés vízben megfőzzük, csipet sóval ízesíthetjük. A felpuhított brokkolit merülő mixerrel pépesíthetjük. 60 ml felforralt, lehűtött vízzel Sinlac pépet készítünk, és a zöldségkrémhez keverjük, ha szükséges, forralt vízzel hígítjuk. Tálalás előtt hozzákeverjük az olajat. A csecsemő korának megfelelően csirke, vagy pulykahússal dúsíthatjuk a főzeléket.



Sütemények 12 hónapos kortól:


Burgonyás korong (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag kb. 220 g


Hozzávalók:


* 250g Sinlac por

* 200g burgonya

* 150g tejmentes margarin



Elkészítés: A margarint a Sinlac porral elmorzsoljuk, sóval ízesítjük, a megtört főtt burgonyával összegyúrjuk. Fél cm vastagságúra nyújtjuk, és kétszer, háromszor meghajtjuk. Utoljára 1 cm vastagságúra nyújtjuk, majd kis korongokat szaggatunk belőle. A tetejüket olvasztott margarinnal megkenjük. Előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.



Sinlac borzaska (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


1 adag kb. 220 g


Hozzávalók:


* 60g Sinlac por

* 150g alma

* 60g rizsliszt

* 15g cukor

* forralt, lehűtött víz

* kevés só

* fahéj

* növényi olaj a sütéshez



Elkészítés: Az almát durva reszelőn lereszeljük, majd a többi összetevővel összegyúrjuk. A tésztaalapból vízzel palacsintasűrűségű tésztát keverünk, amiből felmelegített, enyhén olajozott sütőedénybe kis halmokat kanalazunk. A borzaskákat ellapítjuk, és mindkét oldalukat pirosra sütjük. Magukban, vagy gyümölcsvelővel tálaljuk.



Omlós tésztácskák (tej-, tojás-, szójamentes)


1 adag 50 g


Hozzávalók:


* 200g rizsliszt

* 50g Sinlac por

* 125g tejmentes margarin

* 2 ek. gyümölcs sűrítmény



Elkészítés: Az összetevőkből linzerhez hasonló tésztát készítünk, amit fél órára hűtőbe teszünk. Lisztezett deszkán kinyújtjuk kb. 0,5 cm vastagságúra és ízlés szerint formákat szaggatunk belőle. A tetejüket villával megszurkáljuk és előmelegített 180°C-os sütőben 15-20 perc alatt megsütjük. Kihűlve tálaljuk.



Almás rizsfelfújt (tej-, tojás-, szója- és gluténmentes)


3 adag, 1 adag kb. 200 g


Hozzávalók:


* 100 g rizs

* 150 g édes alma

* 300 ml felforralt, lehűtött víz

* 1 ek. kukoricacsíra-olaj

* 2 ek. Sinlac por

* 1 kk. almasűrítmény

* csipetnyi jódozott só, kakaópor



Elkészítés: A rizst megmossuk, majd olajba forgatjuk, a sós vizet felforraljuk, a rizst beletesszük és forrásig hevítjük. Lassú tűzön 30 percig pároljuk. Az almát meghámozzuk, magját eltávolítjuk, majd a sűrítménnyel darabosra mixeljük. A Sinlac port vízzel péppé keverjük. A rizst kis tűzálló tálba tesszük, rá az almát és erre pedig a Sinlac pépet rétegezzük.


Előmelegített sütőben, 180 C-on a középső rácson kb.20 percig sütjük. Kakaóporral megszórjuk. Almasűrítménnyel vagy lekvárral tálaljuk.



Ropogós rozslepény (tej-, tojás-, szójamentes)


1 darab kb.50 g


Hozzávalók:


* 300 g rozsliszt

* 100 g Sinlac por

* 300 ml langyos (felforralt, lehűtött) víz

* 1/2 ek. jódozott só



Elkészítés: A rozslisztet, a Sinlac port és a sót jól összekeverjük, annyi vizet adunk hozzá, hogy puha tésztát kapjunk. Belisztezett deszkán addig nyújtjuk, míg a tészta engedi és nem szakad el. A tésztát 2 órára kiolajozott edényben, nedves ruhával letakarva állni hagyjuk. Kb. 8 egyenlő részre osztjuk, egyenként kerek tésztalapokat nyújtunk (kb 28 cm). A serpenyőt felforrósítjuk, a tésztát beletesszük, addig sütjük, míg az alja kezd barnulni. Megfordítjuk és a másik felét is megsütjük. Alacsony hőmérsékleten többszöri forgatás mellett ropogósra sütjük. Mind a 8 tésztadarabbal ugyanezt megismételjük, kihűlve tálaljuk.

737. gliadin
2011. febr. 23. 11:48

Sinlak receptek:


Sinlac receptek


4-6 hónapos kortól:


Gyümölcs ízű pép

Hozzávalók: 35g Sinlac por

100g gyümölcspüré

100ml forralt, lehűtött víz

Elkészítés: A Sinlac port csomómentesre keverjük a víz 2/3-ad részével, majd a gyümölcspürét hozzákeverjük. A baba igényeinek megfelelő sűrűség eléréséhez a maradék vízzel higítjuk.


Gesztenyefőzelék

Hozzávalók: 20g Sinlac

50g tisztított, főtt gesztenye

50g savanykás alma

szükség szerint forralt, lehűtött víz

6 hónapos kor után 1 kk olaj

Elkészítés: A gesztenyét megmossuk, megfőzzük, ha kihűlt meghámozzuk, pépesítjük. A reszelt almát és a gesztenypürét összekeverjük, és hozzáadjuk a Sinlac port. A vízzel a baba igényeinek megfelelő sűrűségűre keverjük. 6 hónapos kortól 1 kk olajat keverünk hozzá. Csirke vagy pulyka hússal is dúsíthatjuk a főzeléket.


Zöldséges Sinlac krém

Hozzávalók: 35g Sinlac por

120g zöldségpüré

100ml forralt, lehűtött víz

6 hónapos kor után 1 kk olaj

Elkészítés: A Sinlac port csomómentesre keverjük a víz 2/3-ad részével. A zöldségpürét ( vízben főtt, pépesített zöldség vagy bébiétel) hozzákeverjük, majd a maradék vízzel szükség szerint higítjuk. 6 hónapos kortól 1 kk olajat keverünk hozzá. Csirke vagy pulyka hússal is dúsíthatjuk a főzeléket.


Sütemények 8 hónapos kortól:


Sinlac borzaska

Hozzávalók: 60g Sinlac por

150g alma

60g rizsliszt

15g cukor

forralt, lehűtött víz

fahéj

növényi olaj a sütéshez

Elkészítés: Az almát durva reszelőn lereszeljük, majd a többi összetevővel összegyúrjuk. A tésztaalapból vízzel palacsintasűrűségű tésztát keverünk, amiből felmelegített, enyhén olajozott sütőedénybe kis halmokat kanalazunk. A borzaskákat ellapítjuk, és mindkét oldalukat pirosra sütjük. Magukban, vagy gyümölcsvelővel tálaljuk.


Omlós tésztácskák

Hozzávalók: 200g rizsliszt

50g Sinlac por

125g tejmentes margarin

2 ek gyümölcssűrítmény

Elkészítés: Az összetevőkből linzerhez hasonló tésztát készítünk, amit fél órára hűtőbe teszünk. Lisztezett deszkán kinyújtjuk kb. 0,5cm vastagságúra és ízlés szerint formákat szaggatunk belőle. A tetejüket villával megszurkáljuk és előmelegített 180°C-os sütőben 15-20 perc alatt megsütjük. Kihülve tálaljuk.


Burgonyás korong

Hozzávalók: 250g Sinlac por

200g burgonya

150g tejmentes margarin

Elkészítés: A margarint a Sinlac porral elmorzsoljuk, sóval ízesítjük, a megtört főtt burgonyával összegyúrjuk. Fél cm vastagságúra nyújtjuk, és kétszer, háromszor meghajtjuk. Utoljára 1 cm vastagságúra nyújtjuk, majd kis korongokat szaggatunk belőle. A tetejüket olvasztott margarinnal megkenjük. Előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.


Sütemény 12 hónapos kortól:


Csoki golyó

Hozzávalók: 100g Sinlac por

150g tejmentes keksz

100g tejmentes csokoládé

porcukor

szükség szerint víz

Elkészítés: A kekszet ledaráljuk, összekeverjük a Sinlac porral, a porcukorral, és 50g olvasztott csokoládéval. A maradék csokoládét lereszeljük, és hozzáadjuk a masszához. Annyi vizet teszünk a masszához, hogy könnyen formálható, de nem túl lágy masszát kapjunk, amiből kis golyókat gyúrunk. Ízlés szerint darált dióba, vagy mandulaforgácsba is megforgatjuk a golyókat.

736. gliadin
2011. febr. 23. 11:44

Mivel kislányom gabona ill. tejalergiás (cazein)

Számára kiegészítő táplálásra írták fel.

Közgyógy Igazolványra is felírható!


Felírták a SINLAC-t! 650gr.

Rizs-és szentjánoskenyérmag-alapú

allergén szegény pépet.

Speciális-gyógyászati célra szánt- tápszer


Tejmentes

Szójamentes

Gluténmentes


A sinlak javallatai:

Allergia megelőzés: Allergia szempontjából veszélyeztetett csecsemők számára anyatej vagy hypoallergén tápszer (pl.BEBA H.A. Start Aktiv, BEBA H.A.,BEBA H.A. 2 Aktív) mellett.


Allergia diagnózis és terápia:


-Táplálékallergia gyanuja esetén az eliminációs

diéta része

-Tehéntej-,szója és multiplex táplálékfehérje-allergia

-Glutén-túlérzékenység(Coeliákia)

-Gabona- allergia

Laktóz-intolerancia (tejcukor-érzékenység)


Sinlac ellenjavallatai:

Glukoz-,fruktóz,szacharóz-intolerancia

Rizs-és/vagy szentjánoskenyérliszt- allergia


FELHASZNÁLÁSA:


A SINLAC por az alappép készítése melett alkalmas a kornak megfelelően egyéb ételekben sűrítő,dúsító anyagként történő felhasználásra.


Dúsítás: A főzelékalap jellegétől függően,adagonként 15grmm Sinlac por az étel össz energiatartalmát 60 kcal-val emeli.


SŰRÍTÉS:


Az ételhez utólagosan hozzákevert SINLAC por nem igényel utólagos hőkezelést (Főzést)


SÜTÉS-FŐZÉS:


A SINLAC por magas,tartós hő hatására is megőrzi élvezeti értékét.


Nagyobb gyermekeknek felírják táplálék kiegészítőként.


Gyümölcsökkel jól kiegészíthető desszert lehet.

Főzelékeknél kiváltható a tej,egyben sürítésre is kiváló.

735. gliadin
2011. febr. 23. 11:19

Lehet egy idűlt bélfurut is akár, az allergia, intolerancia nem jár lázzal, sem hőemelkedéssel.

Nem írtad hogy egyszeri eset vagy tej fogyasztásnár már töbszőr volt ilyen tünet,láz, véres széklet.

734. 7f1efd4c7b (válaszként erre: 733. - Gliadin)
2011. febr. 23. 10:31

nem, vérszegény ez a furcsa mert 130 as a hgb neki..

viszont arra gondoltam monda egy párszor hogy csip mikor kakil,és szerintem keményebb néha a széklete és bereped a végbele..

A párom gyerekkorában ezért volt kórházban...

lehet örökölte,mindegy kedden kiderül majd..

Köszönöm a segitségedet!!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook