Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
793. gliadin
2011. márc. 17. 21:15

A tej érzékenységnek két tipusa van:Laktóz érzékenység (tejcukor)

Tej fehérje (cazein)


A lactoznál van a H2 kilégzési teszt.

Szerintem ezt nézhetik nála még!

Kaptatok utasítást mit tartsatok be a vizsgálat előtt?


Mint már írtam itt is az IgE lehet negatív de attol még tej kiválthat tüneteket. Ezt intoleranciának nevezik.


TEJFEHÉRJE ALLERGIA 3 TIPUSA


Kevesen tudják, mi is az a tejfehérje allergia. Azt még kevesebben, hogy a tejfehérje allergián belül is vannak csoportosítások, attól függően, hogy milyen mennyiségű tejtermék váltja ki a tüneteket, és hogy milyen tüneteket vált ki. Érdekes módon, a 3 altípusnak eltérő a biokémiai mechanizmusa is, ami azt eredményezi, hogy a 3 típus közül nem mindegyiket mutatja ki az IgE specifikus vérvizsgálat, amit rutinszerűen előírnak táplálékallergia gyanújára.


Ennek az a nagyon fontos következménye, hogy a vérvizsgálat NEM feltétlenül zárja ki a táplálékallergia lehetőségét. Az egyetlen módja a megvonás-visszaadagolás teszt, magyarul hogy ha megvonják a gyanús táplálékot, elmúlnak-e a tünetek? És visszatérnek-e visszaadagolásra?Ha mindkét kérdésre IGEN a válasz, akkor táplálékallergia áll fenn, akármit mutat (vagy nem mutat) a vérvizsgálat.


1. csoport:


* Azonnali reakció (perceken, de max 1 órán belül)

* Kis mennyiségre (20 ml-nél kevesebbre)

* Főleg emésztőrendszeri reakciók, bőrreakciók mint pl csalánkiütés, angioödéma (a nyálkahártyák megduzzadása), anafilaxiás sokk

* Magas spec. IgE antitest szint a vérben


2. csoport:


* Közepes gyorsaságú reakció (1-24 órán belül)

* Közepes tejmennyiség (kevesebb mint 120 ml)

* Túlnyomóan emésztőrendszeri tünetek, mint pl hányás, hasmenés, de okozhat atópiás ekcémát, csecsemőkori kólikát, refluxot, nyelőcsőgyulladást, végbél/vastagbél gyulladást, szorulást

* Nincs IgE szenzitizáció!


3. csoport:


* Késő reakció (akár 5 nappal később)

* Nagy mennyiség (több mint 120 ml)

* Emésztőrendszeri vagy bőrtünetek, de lehet köhögés, nehézlégzés, csecsemőkori kólika, reflux, nyelőcsőgyulladás, végbél/vastagbél gyulladás, szorulás is

* Változó IgE szenzitizáció.



Egyéb okok miatt is lehet pozitív a széklet, akár lactoz , fruktóz stb intolerancia miatt.


Kérjetek lactoz H2 tesztet.

Ilyenkor laktózt itatnak a gyermekkel majd fél óra elteltével 5x kell egy kis gépbe fújni az eredményt a végén megkapjátok.

792. mao77
2011. márc. 17. 20:15
Ok,köszi!Erre nem is gondoltam!
791. gliadin
2011. márc. 17. 19:49

mao77


Egy gasztroenterologust keressetek és nézessétek meg a coeliákiát (lisztérzékenységet is!!!!!!

Ez nem gabona allergia. más az eljárás is.Ez egy speciális vérvétel EMA sima laborban nem végezhető el!

790. mao77
2011. márc. 17. 18:33
Még csak 23.-án megyünk terheléses tejtesztre.Az érdekes az,hogy a vérteszten minden nulla volt,csak a tej volt 1-es.December óta nem kap tejféléket,de néha még így is csupa ekcéma lesz az egész teste.A szeme körül nagyon piros lesz,és mivel vöröshajú és fehér bőrű,elég feltűnő.És viszked is neki.Nem mondom hogy nem javult a helyzet,de a tünetmentességtől még nagyon messze vagyunk.Valószínüleg másra is allergiás,de a teszt nem mutatott ki semmit.Ha megvan a tejprovokáció,utána elmegyünk egy gyermek bőrgyógyászhoz,hátha az tud mondani valamit.
789. gliadin
2011. márc. 17. 17:19

mao77


Nagyon szívesen,bármiben tudok kérdezz!Az én lányom is tej intoleranciás.Kaptok emelt családi pótlékot?

788. mao77
2011. márc. 17. 17:08

Köszönöm mindenkinek!És külön köszönöm a recepteket!Néhányat ki fogok próbálni.A lánykám ekcémás lesz a tejtermékektől,és már mindent le tudtam cserélni,csak a tejfölt nem.

Mégegyszer köszi!

787. gliadin
2011. márc. 17. 16:06

Házilag is elkészíthető a tejfől, bár olyan ízt mint az eredeti, sosem kapunk.


Priviben küldöm a recepteket.

786. gliadin
2011. márc. 17. 15:47

oya Finesse főzőkrém 200 ml

Ez a termék a növényi alapú főzőkrémekhez hasonlóan minden olyan célra használható, amire a normál tejszínt szoktuk használni. Alkalmazási területe végtelen. Pl. a natur szójagurttal együtt remek tzadziki (görögös uborkasaláta) készíthető belőle. Mártásokhoz, szószokhoz kiváló "lágyító", ízesíthetjük édesen vagy sósan, de még a csirkepörköltre is rátehetjük, ha nem fogyasztahtunk tejfölt.

785. gliadin
2011. márc. 17. 15:45

mao szia


Az Interspárbanvan általában van joya finesse én ezt használom, vagy a joya natúr joghurtot.

Ha sűrűbbre akarod keverj hozzá egy kávéskanál lisztet.

784. mao77
2011. márc. 17. 15:28
Sziasztok!Lehet hogy volt már szó róla,de nagyon sokat kellene visszaolvasni:-)Szójatejfölt keresek,de sem nevet,sem gyártót,sem beszerzési helyet nem találtam.Tudna valaki segíteni?
783. Tulipantunder (válaszként erre: 781. - Bananna)
2011. márc. 11. 20:55

Nincs mit! Féltem, hogy okoskodónak tartasz majd. De nekem nagy segítség volt, mikor ezeket mondták, gondoltam, neked is az lesz!

Hamarosan rendbe jön minden! Lehet, hogy tényleg csak nagyon mohó! :))))))))))))

782. bananna (válaszként erre: 775. - Gliadin)
2011. márc. 10. 12:03
Köszi, ez könnyen lehet! Eszembe sem jutott... Mostanában vette föl azt a rossz szokását hogy tömi magába az ételt. Egész a múlt hétig nagyon szépen evett. Lehet hogy idáig szépen összerágta.
781. bananna (válaszként erre: 776. - Tulipantunder)
2011. márc. 10. 11:59
Szia! Köszi a segítséget! :D Már sokszor kapott narancsot és eddig semmi problémája nem volt tőle. Mindenesetre most szüneteltetem egy ideig. A hártyát mindig lehúzom, az nem okozhatta.
780. gliadin
2011. márc. 9. 13:21
A Gyermekorvostól kell kérni gasztroenterológiára beutalót.A gasztros kérheti a H2 Hidrogén kilégzési tesztet.
779. ilex3
2011. márc. 9. 09:27

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni.Kislányom 6 éves elmúlt és erős a gyanú, hogy tej-tejcukor érzékeny.

Hogyan, kinél kell elindulnom, hogy a megfelelő vizsgálatokat kapjuk?

Segítségeteket előre is köszönöm!

778. gliadin
2011. márc. 9. 08:10
A kisgyermekek emésztése még nem olyan kifejlett ezért is fordulhat elő a megemésztetlen étel a székletben.
777. Wenta
2011. márc. 9. 07:38
A kereszt allergia miatt egy ideig nekünk is csak a sertés és a nyuszi hús maradt. Nekem mindig van nyúl húsom egy ismerősömtől vesszük. De akinek nincs ilyen lehetősége az hol és miből veszi meg a 3000 ft/ kg nyuszi combot? A közétkeztetésben sem tudják megoldani.
776. Tulipantunder (válaszként erre: 774. - Bananna)
2011. márc. 8. 21:39

Ha allergiára hajlamos, én nem erőltetném a narancsot!


Gasztroenterológián ezt mondták:

Kaphat: ananászt, mandarint, banánt (bár amivel kezelik, az okozhat gondot), almát,körtét, cseresznyét, meggyet, szilvát...

Mandarint úgy, hogy a hártyáját lehúzod és a magokat kiszeded.


ne kapjon: narancsot, citromot, kivit, mangót, a 18 hónaposkortól adhatókat csak 3 éves kor felett.


2 éves korig kakaót (helyette karob por)


Tengeri halat ne, édesvízi mehet


Fűszerekből ne kapjon: oreganot, bazsalikomot, csípős fűszereket


Petrezselyem zöldet óvatosan


zellert kerülni kell


Keresztallergia miatt szárnyat és marhát, borjút ne kapjon. Helyette sertés, nyuszi, bárány


Nem lehet, hogy a narancs azért megy át rajta emésztetlenül, mert a hártyát is rajta hagytad?

Egyébként nálunk az elején még a darabos alma is emésztetlenül végigment, valószínű, mert azt sem rágta meg rendesen a kisfiam.

775. gliadin
2011. márc. 8. 14:20

banana


A gyermekek még kellőképp nem minden esetben rágják jól meg az ételt,előfordul hogy nagyobb darabok lecsusszannak a torkukon, vagy gyorsan "behabzsolja"

Ilyenkor ezen darabok szinte rágatlanul megjelenhetnek székletükben.

774. bananna
2011. márc. 8. 09:47
Sziasztok! Az én kislányom most lett 1 éves és 1 hónapos kora óta ekcémás. Nem bírja a tejet és a tojást rajtam keresztül. Az lenne a kérdésem - hátha tudtok rá válaszolni -, hogy mi lehet az oka annak hogy a narancsot emésztetlenül visszakakilja???? Sohasem volt eddig ilyen gondja, pedig már hónapok óta eszik narancsot. De az elmúlt két napban egy az egyben visszajött.
773. Tulipantunder (válaszként erre: 771. - Katushi)
2011. márc. 6. 20:57

Csak a sárgáját kapta az én kisfiam is, mégis kialalkult az allergia. Se tojás, se csirkehús a keresztallergia miatt.

Néha kap kacsamájat, jelez is azonnal a kis bőre, de azt mondták, azzal próbálkozzunk és figyeljem.

Én nem adnék neki egy éves kora előtt, de persze a te döntésed. :)))


Egyébként, ha adsz neki, legalább 20 percig főzd! Ez meg a mi védőnőnk tanácsa volt. :)))

772. gliadin
2011. márc. 6. 08:05

Kathusi



A tojásallergia tünetei


A szoptatás időszakában a tojásallergia tüneteként a babánál jelentkezhet bőrallergia, ekcéma és hasi panaszok. A tojást nyolc hónapos kor után vezethetjük be a babák étrendjébe. A kicsinek kezdetben kizárólag friss, jól megfőzött tojássárgáját készítsünk, majd fokozatosan kaphat tojásfehérjét is. Ez allergiára hajlamos gyermekeknél legalább 2-4 hónappal későbbre halasztandó.


Ebben az időszakban a tojás fogyasztását követően fellépő bőrviszketés, kipirosodás, bőrkiütés, száj körüli zsibbadás, az arc, a torok duzzadása, légzés nehézsége, hányás, hasmenés, hasi fájdalom esetén kell gondolnunk tojásallergiára.


A tojásra allergiás betegeknél fontos figyelnünk arra is, hogy ritkán a csirkehús fogyasztása után is allergiás tünetek jelentkezhetnek. A keresztallergia hátterében az anyagok kémiai szerkezetének hasonlósága áll.


Olyan kicsi a két anyag közötti különbség, hogy sok szervezet, különösen akkor, ha már fokozottan érzékeny az egyik anyagra, nem tud különbséget tenni közöttük. Egyes tojásallergiás betegeknél a tyúktoll allergénjének belélegzése is asztmás tünetet, köhögést okozhat.

771. Katushi (válaszként erre: 770. - Tulipantunder)
2011. márc. 5. 23:32
Köszi a tanácsokat! A tojásnál úgy olvastam, és a védőnő is azt mondta, hoyg válasszam szét, a sárgáját lehet korábban, a fehérjét csak 1 éves kor után.
770. Tulipantunder (válaszként erre: 768. - Katushi)
2011. márc. 5. 21:07

Mirelit spenótnál vigyázz, van, amelyik tartalmaz tejet!!

A tojást szerintem se erőltesd! Nekem nagyon eröltette a doki, 1 évesen már tojás allergiások is voltunk. Bár sose hallgattam volna rá!

(10 hónaposan adtam először és így is)

769. gliadin
2011. márc. 5. 18:29

katushi


Ajánlom hogy 10 napig csak egy új ételféleség kerüljön bevezetésre.Amennyiben nincs semmi probléma kaphatja a következőt, nyugodtan.


A tojással várj még!!1 éves kor előtt nem tanácsos.

768. Katushi (válaszként erre: 767. - Gliadin)
2011. márc. 5. 13:26
Ajjajj! És azt vajon akkor honnan tudom, hoyg a joghurttól van? :(( Mert azért még kap néha új kajákat, lassan a spenótot is meg kellene kóstolnunk, a tojássárgát is, stb. Eddig a joghurt mellett nem adtam neki új kaját, de akkor meddig kelle várni szerinted?
767. gliadin
2011. márc. 4. 13:01

katushi


Nagyon jó hír.Azért figyeld csemetédet mert a tej intoleranciának elhúzódó tünetei is lehetségesek.

Akár 1 hét múltán is lehetnek előjelek!

Remélem hogy nem lesz és így minden féle főldi jót ehet gyermeked.

766. Katushi (válaszként erre: 762. - Gliadin)
2011. márc. 4. 09:49

Hahó!

Jelentem jól vagyunk, első nap 1, majd 3, utána 5, 7 stb. kávéskanállal kapott a laktózmentesből, semmi baja. Tegnap adtam 1 kávéskanál sima natúr joghurtot, eddig nem volt hasmenés, se kiütés, hátha megússzuk. :)

765. Wenta (válaszként erre: 764. - Gliadin)
2011. márc. 2. 09:32
Én is vettem marcipánt a fiamnak, nem értékelte,1 falat után köszönte. Készítőnél vettem bevásároltam, hogy hát ha ízlik neki de nem.
764. gliadin
2011. márc. 1. 19:36

Megérkezett a tejmentes Szamosmarcipán listája.

Rövidesen elérhető.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook