Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergia gyanú fórum

Tejallergia gyanú (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. szept. 24. 13:29
Virslibol -orsi, elirtam
2014. szept. 24. 13:29

Amit tudsz tenni:

Mindenz otthon eloallitasz, amit csak tudsz

novenyi tejek, tejszinek, joghurtok (szojabol), pudingok

ropibol es kisperecbol a biopont tejmentes

Fekvagottak kozul a papai parizsi, sonka

Szalamik kozul tauris marka

Figyeljetek a marhahus bevitelre mert a tejallergiasoknak az sem jo

A szojat is keruljetek nagy mennyisegben

Virslibol baromfivirslik,pl ordo

(csaloka, de pl a fustliben is van tejsav, a kollagenben!)

olyan szalamit ne vegyetek amiben starter kultura van, pl Dan szalami

Sok gyumolcs, zoldseg, zabkasa, mazsola, barnarizs

2014. szept. 24. 13:23
Most ott tartok hogy irom hogy mit eszik mennyit kakilt sőt van amikor még fotozom is
12. micike31 (válaszként erre: 8. - Derya)
2014. szept. 24. 13:23
Van sinlacunk is azt nem szereti
11. szandus19 (válaszként erre: 10. - HappyDayandNight19)
2014. szept. 24. 13:20
Nekunk meg kulon mondta a doki, h jobb is h kijott, mert nem kell terhelesre menni. Mas kerdes h errol bivatalos papir csak fel ev mulva adhato ki, addig a gyerek nem mehet oviba, mert dieatat nem tudnam neki biztositani en meg nem vihetek be kajat az antsz miatt... Gondolom varjak h kinovi h nehogy tartosan betegnek lehessen nyilvanitani mert az ugye plusz penz nekunk, nekik meg minusz...
2014. szept. 24. 13:17

Értem. Fura, mert én most voltam gasztron, alapból gluténérzékeny vagyok, de nem igazán bírom a tejes dolgokat így elküldött vérvételre meg még külön H2-re is kell mennem.

Félek a H2-től, úgyhogy ha rajta lesz a laktóz a véreredményemen akkor nem csináltatom meg.

Köszi az infót :)

9. szandus19 (válaszként erre: 6. - HappyDayandNight19)
2014. szept. 24. 13:15
Nem, az uj fajta verteszt mar a laktozt is kimutatja verbol. :) ugy van felsorolva a panelben, hogy tej, tejfeherje, laktoz. Ugyhogy azert is mobdtam h a vervetel eleg jo kezdes, mert ha az kimutatja nincs kinzas a terhelessel. Az en fiam olyan allergias, hogy egy gomboc csokifahyitol fel oran belul csalanos es puffadas, hasmenes, nem is kepzelem el mi lett volna ha megitatjak vele a 3 dl tomeny tejcukros lotyit... Ami ugye feherjeben is hemzseg...
8. Derya (válaszként erre: 1. - Micike31)
2014. szept. 24. 13:13

Sınlac-ot ırassal kı az orvossal, amıket ırtal azokan mındben van tetjfeherje, lehet, hogy arra allergias.

Van masik forum ilyen temaban, pl. Milupa fermentalt cimmel is, ott mar leirtam mindent a temaval kapcsoaltban.

2014. szept. 24. 13:12
Amikor időm van tájékozodik kapja a tápszert a boltban bevásárlas fél óra figyelem az összetevőket és én sütök itthon kalácsot kenyeret
2014. szept. 24. 13:12
szandushoz még annyit tennék hozzá, hogy vérből a tejfehérje allergiát, a H2 kilégzéses, terheléses vizsgálattal meg a tejcukrot (laktózt)
2014. szept. 24. 13:11
Köszi a tippet....én már nagyon el vagyok keseredve...elmentünk ugye a gasztrora házi orvos javaslatára semmit nem kérdezett elsőre levette a vért telefonaljak 2 hét múlva ennyi...a házi doki is emlitette a glutént is de most azt mondta utoljára hogy adjak neki tejet ha a tspszertől is kakil akkor mindegy neki de tejet semmiképp nem adok
4. patyoma (válaszként erre: 1. - Micike31)
2014. szept. 24. 13:10

Az én fiam tejallergiás születése óta, de addig elhajtottak az orvosok, hogy túlaggódom a dolgot, amíg 3 hónaposan kórházba nem került. Most már 2,5 éves folyamatos diétán van mégse nőtte még ki.:(

Nagyon jó gasztrosunk van, a gyerekklinikán dolgozik, bár mi legtöbbször magánba járunk hozzá. Nagyon kedves, nem nézi az anyukákat hülyének és add a véleményünkre. Mielőtt rá, találtunk engem egy csomó gasztroenterológus lealázott, akinek elmondtam a fiam problémáit.

Az én fiam is peptit kap, szuperül bevált neki.

2014. szept. 24. 13:06
Es szerintem ha a szeklet hig ea fogyott a gyerkoc, akkor a glutenra is lehet gyanakodni, nem csak a tejre. Az meg a teljes tejmentes dietaban nagyon keves, hogy nem eszik olyat, amiben tej lehet, mert meg tejpor stb sem szabad, hogy legyen benne, sot az esetleges szennyezettseget is szamitasba kell venni! :)
2014. szept. 24. 13:02

Szia!


Az en fiam ugyan 3,5 eves mar majdnem, de 3 honapos kora ota vannak bor es belrendszeri tunetei tejallergiara. 3 evig konyorogtem az orvosunknak, mire kiadta az allergologuara a beutalot, de addigra mar asztmas lett a gyerek a tejtol es az allergiaktol. Mi a svabhegyre vittuk es verbol mutattak ki neki a tej,tojas,dio es mogyoro allergiat. Igy tej es tojasmentes dietan vagyunk. Szerintem allerhologushoz vagy pulmonologushoz vidd es csak legutoljara gasztrora (az a kinzas resze a dolognak, de ha verbol kimutathato akkor oda nem is krll terhelesre menni!). En elso korben azt mondom, hogy konyorogj ki egy beutalot pulmonologushoz vagy allergologushoz. Az sem mindegy, hogy csak laktozra vagy feherjere is allergias?

Jobbulast!

2014. szept. 24. 12:29
Kisfiam 17 hónapos, másfél hónapja kezdödött a probléma gyakori kakilás napi 6-7 is előfordul van hogy olyan hig hogy eltűnik a pelusban éjszakánként sokat sirt pukizott fájt a hasa az utobbi fél évben nem hizott semmit sőt fogyott is... a házi orvos laktozintoleranciára gyanakodott...kértem időpontot gasztrora okt végére kaptunk a hazi orvos felirt neki pepti tápszert és laktozmentes diétát elkezdett csökkeni a széklet mennyiség ekkor én felfedeztem hogy a peptiben van laktoz igy irt fel neki pregomint amiben már nincs ekkor megint elkezdett romlani a helyzet hivogattam a korházat hogy fel vegyék osztalyra hogy kiderüljön mi baja de azt mondták hogy negativ széklet minta hiányában nem tudják fel venni ekkor háziorvos irt beutalót várunk az eredményére sikerült elérnem hogy megvizsgalja egy gasztros de nem lettem okosabb.. azt mondta a koranak megfelelő súlyban van és ő nem lát rajta semmit és én azért látom betegnek mert össze hasonlitom az ikertesójával...az tény hogy elmondtam hogy az ikertesó 2,5 kilóval nehezebb semmi baja nincs de nem hinném hogy egy orvos mondhat ilyet és szerintem ez a sok kaki nem normális mondom ezt ugy hogy azelőtt naponta vagy két naponta kakilt egyszer... levették a vért vizsgalatra étkezésről nem kérdezett semmit a sok kakira amitől a fenemke már vörös nem mondott semmit diétára nem mondott semmit... most egy pár napja elkezdtem neki megint a peptit adni merthogy attól láttam javulast nem eszik semit amiben tej lehet most éjjel megint nyugodtabban alszik kevesebb a hig kaki...kiváncsi lennék a véleményetekre esetleg beszélgetnék olyan anyukákkal akik hasonló cipőben jarnak
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook