Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés és várandósság 35 felett fórum

Teherbeesés és várandósság 35 felett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Szokeciklon)
2021. ápr. 12. 12:53

Ez jók hangzik! Köszi a biztatást! 😊😊


Most sokat mozgok, de akkor a szülés után én is keresek majd valami regeneráló programot. 💪

24. kofarago82 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 12. 08:17

Köszi! :-)


28. hét- beléptem a 3. trimeszterbe. :-)


Én is jó kondiban voltam, futottam-edzettem kiscsaj előtt. Aztán teherbeestem és komolyan mintha nem is az én testem lenne.:-) Én, aki azelőtt soha nem voltam hízékony, már 14 kilónál tartok pluszban, pedig abszolút nem eszem többet...csak épp pajzsmirigy alulműködésem lett, amit hiába állítottunk elvileg be, tartom vissza a vizet és hízom...persze pocaklakóért bármit, csak ezt a súlyt cipelni nem egyszerű.

23. tyityu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 12. 07:12
Szia! En 35 multam mikor a nagyobbik kislanyomat szultem, most 37 vagyok es 2 hete szultem a kisebbet. Konnyen estem teherbe. Sima terhessegeim voltak, semmi extra vizsgalatom nem volt. Nagyon hamar felepultem a szulesek utan pedig semmi segitsegunk igy pihenni nem tudtam. Egeszsegesen etkeztem mindket terhesseg alatt, mozogtam, mindketszer 12 kilot hiztam. Ma ket hete szultem, mar a regi farmerjaimat hordom, a borom nem ereszkedett meg, striam nincs csak az izmaim tuntek el de az majd a sporttal visszajon. Ne aggodj nem vagy oreg egy terhesseghez 🙂
22. szokeciklon (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 21:08

Hamar, igen :) Plusz 4 hónap elteltével óvatosan el kezdtem tornázni, speciális szülés utáni regenerálós programot (GYA anyuka vagyok😉)! Sok sikert Nektek :)


Ui: nem kell a riogatásoknak felülni :)

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Kofarago82)
2021. ápr. 11. 20:30

Szia!


Gratulálok a meglepi babóhoz, nagyon édes ajándék lehet. 😍


Hanyadik hónapban vagy vele?


Köszönöm a tapasztalat megosztást!


Mondjuk elég jó kondiban vagyok, ezek alapján simán lehet, hogy könnyű lesz minden. 😊

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Juli3939)
2021. ápr. 11. 20:25

Igen, így van tényleg. Sok 40 fölötti ismerősöm van, akik majd kicsattannak az egészségtől. 😊


Szegény barátnőid, sajnos ilyet én is láttam. Én távoli ismeretségemben is történt sajnos hasonló.


Terhesség előkészítő vitamint szedek most, úgy tudom, hogy az Elevit nagyon jó.


Köszönöm a jó kívánságot! 🥰Remélem, hamarosan nekünk is összejön a bébi, el nem tudom mondani, hogy mennyire izgatott vagyok már. 😊 Az a jó, hogy a párom is oda meg vissza van a gondolattól. Nagyon várjuk a kisbabát mindketten. ♥️

19. Nanda
2021. ápr. 11. 19:27
36 voltam mikor a fiam született, 39 mikor a lányom. A hányáson és a gyomorégésen kívül semmilyen bajom sem volt, végig aktív voltam mindkét terhességem alatt.
2021. ápr. 11. 19:06

Szia!


Én most 39 évesen várom a meglepi kislányunkat.😁

Az, hogy ki mennyire esik könnyen teherbe, hogyan viseli a pocakosságot, illetve mennyire könnyen regenerálódik az nem életkorhoz kötött szerintem.

Mindhárom fiammal könnyen pocakos lettem, mindháromnal könnyű terhességem volt. Az elsővel regenerálódtam a legnehezebben és a harmadikkal a legkönnyebben. Most a pocakosság nem annyira könnyű, de nem is tudok a fenekemen csücsülni.:)

17. juli3939 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 17:42
Egyetértek, egy 40-es nő igenis fiatal! Olyan korszerű vizsgálatok vannak, hogy szinte már teljesen ki tudják szűrni hogy baj legyen, és nagyszerű vitaminkészítmények is. Nagyon nagyon jól tetted hogy megvártad a megfelelő társat! Van 2-3 barátnőm, akik benne ragadtak egy rossz kapcsolatban a gyerek miatt, túl hamar szültek, pánikoltak hogy szalad az idő. Most ők depisen, idegbajosan élnek egy rosszul választott ember mellett, vagy egyedül a gyerekkel anyagi csődben. Nem azt mondom hogy mindenki így jár aki kapkodott, de szerintem meg kell várni az ideális körülményeket, és egy nagyszerű társat! 😍 Minden jót nektek, és kívánok gyors babaérkezést!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Juli3939)
2021. ápr. 11. 16:58

Szia! Klasszul hangzik, akkor nálatok sem volt az életkor gátló tényező. Egyébként az ember olyan fiatal 40 évesen, nem tudom, mi ez “szülést 35-ig beidegződés az orvosokban”.


Igen, a babához fontos a megfelelő társ. Én hamarabb szerettem volna, már egy ideje vártam pici babára. Amikor épp eldöntöttem, hogy jöhet a baba, az exem a semmiből beújított egy barátnőt, és pár hetem volt elköltözni a lakásból, mert úgy döntött, oda költözteti. Akkor voltam 31. Mindent újra kellett kezdenem.


Megérte: így most van egy olyan társam, aki tényleg szeret. Egy olyan ember, aki tényleg szeretne velem együtt szülő lenni, most vagyok a helyemen. ♥️

2021. ápr. 11. 16:04

Anyukám 40 múlt, nővérem 43 mikor teherbe estek. Én még előtte vagyok szintén 40+. Mindenki tökéletesen egészséges :)

Jó nem mondom hogy ez követendő példa, de egyre tovább élünk.

Szerintem fontosabb hogy meglegyen a megfelelő társ előbb és az anyagi stabilitás.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Pteri)
2021. ápr. 11. 15:27

Szia! Gratulálok a gyerekekhez. 😊


Szuper, hogy szabad volt természetesen szülnöd, és a bőröd sem nyúlt meg. 😊


Ez a hányinger gondolom egy nagy lutri. Mondjuk én eleve szédülős, könnyen hányingert kapó nő vagyok. Gondolom a várandósság alatt ez felerősödhet. 😄

13. pteri
2021. ápr. 11. 13:55
Én 34 voltam az elsőnél 36 a másodiknál. Mindkettő azonnal sikerült. Végig rosszul voltam, de ez nem kortól függ. Szülés hüvelyi úton történt. Én segítettem a szobában a fiatal, császárral szült anyukáknak. A bőröm is csak 10 év múlva kezdett megrogyni, nem a késői terhességtől.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Szokeciklon)
2021. ápr. 9. 19:32

Szia! Nagyon szuper, örülök, hogy ilyen jó élményeid vannak! Gratulálok a babóhoz. 😍


Remélem, hogy mi is ilyen szerencsések leszünk. 😊


Akkor gyakorlatilag pár hét alatt regenerálódtál is?


Engem még ilyenekkel ijesztgettek, hogy 35 felett lassabb a regenerálódás. 😶

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - K.iren)
2021. ápr. 9. 09:57

Szia, gratulálok a babóhoz! 😍 Szuper, hogy ilyen jól viselted a várandósságot.


Nem mondanék le semmi áron a babáról. 5 éve szeretnék picit, csak az exem végül nem adta meg...


Most viszont párommal nagyon készülünk, már vitamint is elkezdtem szedni. 😊

2021. ápr. 9. 09:55

35 múltam pár nappal, mikor teherbe estem, gyakorlatilag azonnal, ahogy megbeszéltük a férjemmel, hogy jöhet a baba 🥰! Álom várandósságom volt, az utolsó egy hónapban a vérnyomásom vacakolt, de semmi bajom nem volt, 10 órás vajúdás után természetes úton kipottyant a kisfiam, szülés után 2 órával már törökülésben ültem, pedig nem gátvédelemmel szültem! A védőnő mikor meglátogatott minket, akkor volt 5 napos a kisfiam, el sem hitte, hogy 5 napja szültem, fitt mami volt a kórházban a nevem 😂

A kisfiam most 10 hónapos, ügyes, okos baba :) Még 2 babát szeretnénk :)

Egy szóval hajrá, javaslom a tiszta méhpempőt, hogy feltöltsétek a vitamin raktáraitokat🙃😉

9. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 09:54

Igen, persze, hogy engedte volna. Arra is készültünk. Az ügyeletes és a saját dokim is nézte monitort. Minden fájásnál, ahogy előre haladt a baba, leesett a keringése, mert a feje alá gyűrte a zsinórt. Meg ha jól tudom a nyakán is volt. Egybehangzóan mondták a császárt, nem akarták, hogy oxigénhiányos legyen a kisfiam. Rátolták a kakaót az epidurálra és irány a műtő. Nem bánom, hogy így alakult. Könnyebb volt. Semmi bajom nem volt utána a császársebemmel. Hip-hop begyógyult. Más anyukának a kórházi szobában a gátmetszése rosszabb volt.


A szülés természetesen indult be, otthon reggel eldurrant a magzatburok, elkezdett folyni a víz. Semmi extra. Nem a korom miatt lett császár.

2021. ápr. 9. 09:37
A legfontosabb, hogy ne legyenek kétejeid. Ha szeretnéd akkor hajrá :)
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Charlize)
2021. ápr. 9. 09:31

Szia! Gratulálok a kisfiadhoz. 😍


Nagyon jól hangzik a terhességed, tényleg nem tűnik nehéznek. 😊


Remélem, én is ilyen jól viselem majd a várandósságot.


Ha a köldökzsinór probléma nem áll fenn, engedte volna a doki a normál szülést?

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Magdi985)
2021. ápr. 9. 09:28

Szia! Milyen klassz hír, gratulálok!! 😍


Teljesen megértem, hogy magánba mentél. Biztosan én is oda mennék, ha az állami covid kórház lenne.


Oltás miatt szóltak már Neked? Várandósan állítólag be lehet adatni. Erről mit mondott az orvos?

2021. ápr. 9. 09:19
39 évesen szültem. Semmi probléma nem volt. Olyan jól viseltem a terhességet, hogy a védőnő meg a doki csak pislogtak. A gyerkőc egézséges, okosabb mint az átlag, mindent gyorsan tanul. A korod miatt nehogy lemondj a gyerekről. Max annyi, hogy már most kezdj el vitaminokat szedni. Én nem terhes vitaminokat ettem, hanem sima multivitamint amit egyébként is.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 08:59

42 évesen szültem. Könnyen viseltem a terhességet, pedig van túlsúlyom bőven. Császár lett végül, mert kisfiam eljátszotta a köldökzsinórt, el-elzárogatta a saját keringését. Villámgyorsan regenerálódtam. Semmilyen szempontból nem éreztem a korom hátrányát.

A genetikai konzultáció volt alaposabb, de ennél is már 37-38 év a határ. Amniocentézist ajánlottak, de én kifizettem a vérvételes vizsgálatot inkább. Ennyi volt a plusz a fiatal terhesekhez képest. De ez senkinek sem árt, adott egy biztonságérzetet, hogy minden rendben.

Most én 45 vagyok,a kisfiam 3 múlt. A felelősséget érzem talán jobban, hogy az életre jól felkészítsem, mert én nem fogom tudni olyan sokáig kísérni őt az életben, mint pl. engem a szüleim. Következő életemben ezért szülnék időben.

2021. ápr. 9. 08:30

Szia!

36 éves vagyok.

4 év küzdés után, férjemnél fennálló probléma mellett teljesen váratlanul teherbe estem.

Tegnap volt hcg vérvétel, 1382 lett. Szombaton tölteném az ötödik hetet.

Pont most sikerült, természetesen, a járvány közepén....

Vidéki kisvárosban lakom, az itteni sztk-ban nem néznek hcg-t. Ezért a nőgyógyász a megyei kórház laborjaba irt beutalót, ami egyébként most Kovid kórház. Inkább elmentem magán laborba, 4000 Ft volt a vérvétel így, de mégis inkább ez, mint oda bemenni.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 9. 08:18
Járványügyi szempontból abszolút nem javasolt most teherbe esni.
2021. ápr. 9. 07:57

Sziasztok!


Párommal gyermeket szeretnénk. 😊😊 35 évesek múltunk mindketten.


Én egy 35 éves, fitt, fizikailag erős, jó állóképességű nő vagyok. Sok egészséges ételt eszem, nem dohányzom, lélekben is ifjú vagyok. 😊


Az élet úgy hozta, hogy nem volt lehetőségem gyermekáldásra, most viszont eljött a régóta várt idő.


Szerettem volna szakmai cikkeket olvasni, milyen 35 felet teherbeesni, szülni? Hogyan regenerálódnak a szövetek? A válaszok lehangolóak teljesen. Azon kívül, hogy a szakirodalom szerint a testem “korosodik”, nehéz ilyenkor teherbeesni és a babó is extra vizsgálatokat kap majd, én nem sok egyebet találtam.


Bárkinek valami pozitív tapasztalata? Kérlek, 35 felett szülők, írjatok! 😊 Köszönöm!

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook