Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tehén tej fórum

Tehén tej (beszélgetős fórum)


1 2
26. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - 03e8385f6c)
2012. jan. 14. 10:27
Vagy a másik elmélet szerint egy kisgyerek még csak-csak le tudja bontani azt a fránya tejet, de egy felnőtt már biztosan nem.
25. maya80 (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. jan. 14. 10:09
Szia! Én jó minőségű, 3.5-es, 2.8-as tejjel kezdtem, meg nekem olyan szerencsém van, hogy másfél éve falura költöztünk és itt tudok venni rendes, igazi házitejet, sajtot, joghurtot, tojást stb. Ez nagy előny, és a lányom is imádja!
2012. jan. 14. 09:42
Bionyított tény, hogy a babák gyomra sokkal fejletlenebb, mint egy felnőtt emberé. Ráadásul a fűszerezést nagyon megszoktuk és nagyon sok erős fűszert is használunk ételeink elkészítéséhez, amihez még egy pici gyomra nincs felkészülve, ezért találták ki a babaételeket (legalábbis eleinte - a mostani már tényleg elég "harcos"). Viszont ha otthon megfelelő alapanyagokból minimális fűszerezéssel készíti el a picinek az ételt, az sztem teljesen ok.
2012. jan. 14. 09:41
enid79-nél a pont!
22. banita32 (válaszként erre: 19. - B-zs)
2012. jan. 14. 09:23
Én ezt a babatejet se értem. Az én időmbe nem volt. Nekem sajnos nem volt tejem, így tápis volt a gyerek de már 3,5 hónaposan hozzátápláltam. 8 hónaposan a fiam körömpörköltet nyomott nokedlival. Üveges kaját akkor látott a gyerek ha kirándulni mentünk. Első perctől azt ette amit mi én nem főzőcskéztem külön. Csak az allergizálókkal vigyáztunk és apró magvasat nem kapott 1 éves korig.
21. Orsy27 (válaszként erre: 16. - Enid79)
2012. jan. 14. 09:22
Nekünk sokat tapasztalt, idősebb, elismert gyerekorvosunk illetve védőnőnk kifejezetten a 2,8-as tartós tejet ajánlotta, és csakis azt. Gondolom, rengeteg nézet van, ki miben hisz és bízik, azt adja. 3 éves korig szerintem hülyeség várni, jobb, ha hamarabb megszokja a gyerek a tejet, vagy az annak nevezett fehér italt...
2012. jan. 14. 09:21

A H.A. tápszerekben én sem hiszek, pedig próbálták azt ránk sózni, mikor nem akarta már elfogadni lurkócska az anyatejet 11 hósan. Azt mondta a védőnő, hogy mindenféleképpen azt kéne neki adni, mivelhogy asztmás...ja 11 hósan! Pffff....:S

De azt azért elismerem, hogy babáknak jobb a tápszer, mint a tehéntej.

19. b-zs (válaszként erre: 16. - Enid79)
2012. jan. 14. 09:19

Én is csak házi tejet adok a gyerekeknek, nem hittem volna, hogy ilyen különbség van a bolti és a házi között..

A tojásos példát én is szerettem volna írni, de beelőztél:)

Nyílván az az érdek, hogy minél többtápszert adjanak el, így minden fórumot, eszközt megmozgatnak. Csakúgy mint az üveges bébiétel, vagy a palackozott víz, ennél nagyobb üzlet nincs..

Ingyenes baba-mama magazinok, teletűzdelve csupa reklámmal..

18. enid79 (válaszként erre: 17. - Banita32)
2012. jan. 14. 08:41
Persze, azért is írtam, ki milyet tud "szerezni"/venni... Meg amit bír... A kislányom nekem első évben úgy volt tejallergiás, hogy csak HA tápszert kapott... Utánajártam a dolgoknak anno kellőképpen.
17. banita32 (válaszként erre: 16. - Enid79)
2012. jan. 14. 08:19
Mi a házi tejet nem bírjuk én 2,8-as nem tartós tejet veszek.
16. enid79
2012. jan. 14. 08:10

Annyira szeretem, amikor a tápszergyártók érdekei miatt elkezdtük utálni a tehéntejet. Nagyon jó gyerekorvosunk van, országszerte ismerik és elmondta nekem, amikor hasonló problémával fordultam hozzá, hogy a nagy HA tápszerek ellenére ugyanannyi tejallergiás kisgyerek van, mint 30 éve, sőt. Átverés az egész. Rohadt nagy pénzek mozognak itt is a háttérben, amiről nem beszélnek. El kell adni a terméket és az a jó anya, akit meg lehet vezetni a reklámokkal. A tápszer is tehéntejből készül, módosítják benne a fehérjét. Ha annyira egészségtelen a tej, akkor miért abból állítják elő?!


A tej a tehénnek való? Hagyjuk már! Többszáz éve fogyasztják az emberek. A tojás meg a csirkének, hiszen a csirke magzatát esszük meg. Milyen gusztustalan már ennyi erővel!


Amit én soha nem adnék a gyerekemnek viszont: a tartós tej, ugyanis az a tej, amelyik akár 1 évig is megőrzi a szavatosságát, az nem tej. Az műanyagokkal felturbózott valami. Én házitejet veszek itthonra, én forralom. Ha nincs rá módom, akkor 2,8asnál kisebb zsírtartalmút soha, mert a gyerekeknek nem szabad adni, nekik az agyuk fejlődéséhez szükséges még a több zsírbevitel - lemozogják optimális esetben, mielőtt jön nekem valaki azzal, hogy elhíznak tőle. Mértékkel kell megtanulni fogyasztani mindent.

2012. jan. 14. 08:02
Nekünk 17 hónapos a kicsi - ő még babatejetiszik simán. De ebben azért az is benne van, hogy asztmás.:S A 2 nagyobbnál 18 hós koruk körül kezdtük, mi a babatejet/tápszert elkezdtük felönteni fokozatosan forralt 2.8-as nem UHT-s tejjel. 2-3 hét alatt át lett váltva a dolog. Viszont most nem lenne tanácsos a kicsinél, de most már egyébként is ha váltunk (biztos hogy váltunk, csak egy kicsit kitolódik, olyan 2 év körülre), házi tejet próbálunk intézni neki. Kecsketej lenne, bocit még egyelőre nem találtunk...
14. banita32 (válaszként erre: 1. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 07:57
Az enyém 1 éves kora után kapott, de nem nagyon issza. Max. 1 nagyon olyan esetben 2 kicsi gyerekbögre. Inkább teás meg szörpis.
13. githaj (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. jan. 14. 07:52

A piaci tehéntejet ha felforralod akkor nem kell tole félned. Hidd el, kulonbul tartják a teheneiket, mint a mutehenesek ahol minden xart megetetnek az állatokkal csak hogy tobb tejet adjanak.

Mikor mi voltunk kicsik, már pár hónapos kortól kaptuk a tehén és kecsketejet igaz felhigítva, de semmi bajunk nem lett tole. Apránként megszokja a gyermek szervezete.

12. bettike2007 (válaszként erre: 11. - Bettike2007)
2012. jan. 14. 07:49
bocsi bevezettem
2012. jan. 14. 07:48
ja és mivel a lányom bölcsis 2éves kora óta,ott úgyis kapott volna tejet mindenképpen,inkább nevezettem előtte,hogy itthon tapasztalja meg.
2012. jan. 14. 07:47

Jaj túl van dramatizálva ez egy kicsit,én 3hónaposan kaptam a tehéntejet,nincs allergiám és ha még valaki azzal jönne de még lehetek allergiás!-lehetek mástól is pl a sok rossz élelmiszertől amik tele vannak E-vel.

Az én lányom 14hónapos kora óta kapja a tehéntejet,nem boltit hanem házit és kezdettől fogva hígítatlanul.

9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - Maya80)
2012. jan. 14. 07:40

Én is elkezdeném lassan (még nincs 3), de tehéntejet nem merek neki adni. Nincs megbízható forrás, ahonnan be tudnám szerezni, piacon-árusoknál pedig nem bízom benne, hogy hogyan tartják-gondozzák-kezelik a teheneket.


Te milyen tejet kezdtél adni? Én a 3,5%-os sima (nem tartós) tejen gondolkozom.

2012. jan. 14. 07:29
Én is 3 évesen kezdtem adni; azelőtt nem ajánlják a szakemberek.
2012. jan. 14. 07:25
Nálunk 3 éves korig szóba sem jött a tehéntej. Addig babatejet kapott. Szakirodalom szerint 3 éves korig nem ajánlott.
2012. jan. 14. 07:10
Én 15 hónaposan kezdtem adni a tejet a védőnőnk tanácsára, soha nem higítottam, 2,8-as tartós tejet kap mai napig a lányom, semmi baja nincs tőle. Nem iszik sokat, de kakaómániás, mint a szülei. :)))
2012. jan. 14. 07:04

Az én fiam 1 éves volt mikor elkezdtem adni neki.

1,5 tejjel kezdtem.Semmi gond nem volt.

4. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Kankalin84)
2012. jan. 14. 06:33
Az én fiam 11 hónapos, de még nem kapott tejet - mondjuk van nekem tejem bőven. Kefír, joghurt, ilyesmi - ezeket kapott már, de a tehéntejjel minimum 1 éves koráig várok, és akkor sem a tecsós tejjel fogok kezdeni. Sőt, ha még akkor is szopni fog, akkor húzom addig, amíg lehet.
2012. jan. 14. 06:25

Tejet még felnőttként is csak módjával kellene inni, ugyanis azt a természet a borjúra tervezte - nem humán táplálék.

A pasztörizált tejben ráadásul olyan fehérjék keletkeznek, melyek az ember, pláne a csecsemő számára nem emészthetők.

Bővebben Szendi Gábor Mérgező italunk a tej című írásában olvashatsz róla, szóval én nem forszíroznám nagyon...

2012. jan. 14. 06:07
18 hónapos kora után kapott tehéntejet.
2012. jan. 14. 06:03
sziasztok érdeklődnék hogy ki mikor kezdte a tehen illetve bolti tej adását gyermekének és milyen módon?A tehén tejet milyen arányban kell higitani?Tudok olyan anyukát aki 6 hónapos babának adott tehén tejet és nem volt gond nektek mik a tapasztalaitok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook