Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adhatok tehéntejet a 3 hónapos kislányomnak? Mi a véleményetek? fórum

Adhatok tehéntejet a 3 hónapos kislányomnak? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 16. 09:11
lányom 5 éves, de csak kétéves korától adtam félzsiros tehéntejet és kbelül 4 hónapja hogy a házi tejet issza-korábban én sem mertem próbálkozni vele, és a házitejet sem adom minden nap, valahogy tartottam az egésztől mivel én allergiás vagyok
2009. ápr. 16. 08:38
semmiképpen ne adj neki,már a mostani tehéntej sem olyan mint régen volt és a gyerekek is sokkal hamarabb allergiásak mint mi voltunk annak idején.
2009. ápr. 15. 21:42
Csövi.Ő a te babád.A Te döntésed mit és hogyan szeretnéd vele..Első terhességen alatt napi fél-egy liter tejet ittam,jól esett.Szülés után egyéb okok miatt nem tudtam 3hetes kora után szoptatni.Tápszert kapott.10hetesen majdnem elveszítettük a tej alergia miatt.Pedig csak tápszert kapott.2 éves korára nőtte ki.Anyósom itt jelzem nagyon jó a viszonyunk,egy alkalommal ő vigyázott rá, ki probálta,hogy alergiás-e.Szerencsére éppen akkor érkeztünk meg, a tüneteket azonnal produkálta.Ő többet nem mert kisérletezni semmivel hál Istennek.A másik lányomat kivizsgáltattuk,Így neki én adtam tejet 8 hónaosan.Ez csak egy pl. de én nem adnék neki!3 hónaposan még nagyon érzékenyek és törékenyek.Rá ér még megtudni milyen az ize.De ez a Te döntésed.
2009. jan. 29. 08:42

Szia!

Teljesen egyetértek Banocska hozzászólásával.NEM kell az anyósnak magyarázkodni. A TE gyerekedről van szó.Ne adj neki tehéntejet.Én sem tudok szoptatni,és tápot adok a két hónapos kisfiamnak. A nagyobbik fiam is tápon élt.Anyósom meg is jegyezte,miért nem adok neki nokedlit. Ekkor lehetett olyan 4 hónapos....

46. supin (válaszként erre: 43. - Kedveske)
2009. jan. 29. 08:33
Jaj a mienk is...
45. Magdi8
2009. jan. 28. 22:58
A keresztfiam már attól allergiás lett, hogy a hugom, amikor szoptatott, rengeteg madártejet ivott. 3-4 éves koráig allergiás volt a tejre és a tojásra. Azóta szerencsére már kinőtte. Még "jó", hogy hamar kijött rajta az ekcéma, és rájöttek, hogy mitől.
2009. jan. 28. 22:03

Jézus,nehogy adjál Neki!

Nem szabad egy éves korig!

Az Én kicsim elmúlt már egy éves,de Én még mindig nem adok és nem is fogok ameddig csak lehet huzzuk.

43. Kedveske (válaszként erre: 36. - Ferenczik53)
2009. jan. 28. 21:50
A kutyánk imádja a tejet.
42. Sena
2009. jan. 28. 18:10
A tápszerekhez nem értek, de én úgy tudom tehéntejből készül, csak kivonják belőle azokat az anyagokat ami a babának nem jó és adnak bele olyan vitaminokat ami hiányzik. Tehát a végeredmény meg sem közelíti az eredeti tehéntej összetételét.
41. Sena (válaszként erre: 39. - B8edc3691e)
2009. jan. 28. 18:07

Igazad van Ágica, mi is kaptunk tejet, lisztlevest, tejbedarát már pár hónaposan. DE, az allergia 20-30-40 évvel ezelőtt még nagyon ritka volt. Én nem emlékszem hogy lett volna az oviban olyan gyerek aki valamilyen ételre allergiás volt. Azóta viszont generációról generációra egyre nő az allergiás, vagy arra hajlamos gyermekek száma, valószínűleg a káros környezeti hatások miatt. Ha ezt elkerülhetjük a saját gyerekünknél egy kis odafigyeléssel, akkor igenis tartsuk be a szabályokat.

Én is hallok olyanokat mostanában amit túlzásnak tartok, de azért az szerintem egyértelmű hogy ha az előírások szerint mondjuk 1 éves korig nem lehet adni X ételt a gyereknek, akkor azt nem fogom már 3 hónaposan adni neki.

40. Magdi8
2009. jan. 27. 23:11
Ne adj neki, nem szabad.
2009. jan. 27. 22:51
Ugyan emberek.Nézzetek már magatokba.Ti min nőttetek fel?Valószínüleg pirított lisztlevesen meg feles tehéntejen.És mégis felnőtetek valahogy.Régen nem volt ilyen nagy dillema ez a kérdés.Nem azt mondom hogy ne féltsük a gyerekeinket de ez már túlzás.Érdekes a felfújtkenyér,zacskós tej jó?Tudjátok hogy miből van?És a tápszer miből készül?
38. kkrisztina76 (válaszként erre: 34. - Pinpilla)
2009. jan. 27. 20:40
A tápszerek nem tej tartalmúak. Ezért is helyes tápszert adni és nem tejet. Aki meg védőnő tudta nélkül adja a gyermekének nem tesz vele jót és ez nem büszkeség.
37. supin (válaszként erre: 36. - Ferenczik53)
2009. jan. 27. 07:35
Tökéletesen egyetértek veled. Persze régen nem is volt más lehetőség annyira.
36. Ferenczik53 (válaszként erre: 22. - Vikvar)
2009. jan. 27. 04:05

Három felnőtt lányom van 37,30,22 évesek, mindegyiknek adtam én is a tehéntejet, de soha többé nem tenném! Hasfájás, emésztési zavar, allergia, stb. Vigyázat, lehet, hogy később jön ki a

Nem kívánatos hatás, és egy életen át tarthat. Én a felnőtteknek se javasolnám a tejet, én nem is iszom.

Senkit se akarok ijesztgetni, de gondolkodjatok el azon, hogy az emberen kívül ismertek e olyan felnőtt állatot, aki tejet iszik.

2009. jan. 27. 01:45
NEM!!!Túlérzékenység és kül. betegségek alakulhatnak ki a kicsinél később.Inkább tápszert,női tejet,és forralt vizet,teát adjál Neki.
2009. jan. 26. 23:29
Régen a picik ,a nagyszüleink is kapták felesbe,fele viz,fele tej.Ma már ez bün.Pedig a tápszerek is tej tartalmuak és a tej nmég is csak természetzesebb.Ismerek ojat,aki ad a babájának a védőnő tzudta nélkül.
2009. jan. 26. 22:00

na valaki még nálam is sokkal sokkal többet tud róla :)

ha ezek után anyósod nem hiszi, ill nem fogadja ezt el, én a helyedbe a közelébe sem vinném a gyereket.

2009. jan. 26. 21:52

Bár az anyatejes táplálás a legtökéletesebb és leginkább követendő, annak hiányában tilos a tehéntej adása 1 éves kor alatti kisbabáknak, helyette inkább a modern tápszerek használatát tartja a gyermekek egészségének szempontjából jónak a Magyar Gyermekorvosok Társasága.


Ha az édesanyának nincs elég teje, akkor a lehető legrosszabb megoldás a tehén- vagy kecsketej adása, mivel ezekben a tejekben az anyatejnél háromszor több fehérje, háromszor-ötször több só, négyszer több ásványi anyag van, ezek pedig súlyosan megterhelik a gyermek veséjét és emésztőrendszerét, növelik a felnőttkori szív- és érrendszeri betegségek előfordulását!!!!!!


A hígítás azért nem megoldás, mert a tehén- és kecsketej kalóriatartalma ugyanannyi, mint az anyatejé, így ha kétszeresére vagy háromszorosára hígítjuk, akkor a gyermek nem jut elegendő kalóriához, nem fog megfelelően fejlődni, minőségileg éhezik.

- A tehén- és kecsketejben ugyanakkor sokkal kevesebb a vas, ez vérszegénységet okozhat és rontja a gyermek értelmi képességeit is. Ráadásul az anyatejjel ellentétben az állati tejben nincs úgynevezett élelmi rost sem, amire a bélrendszer egészséges baktériumflórájának kialakulásához lenne szükség.

A még fejletlen emésztő- és bélrendszer működését megzavarja az állati tej, így a gyermek később is hajlamos lehet betegségekre, allergiára.

2009. jan. 26. 21:52
Nem szabad ! én elkezdtem adni a fiamnak 1 éves kora után, aztán abba is hagytam mert felerősödött az ekcémája :( Talán 2 éves kora után újrapróbálkozunk talán
2009. jan. 26. 21:48
Nem szabad 1 éves korig...
2009. jan. 26. 21:48
Ez most komoly?
2009. jan. 26. 21:35
Nem!!! A babád veséjét nagyon megterheli.Kapjon inkább tápszert igaz az is tartalmaz tejet mivel abból készűl,de a tejfehérjék módosítva vannak benne.Van olyan tápszer ami erősíti az immunrendszerét.Az én lányom 3 hetes kor óta ezt kapja és szépen fejlődik most 10 hónapos.
2009. jan. 26. 21:02
NEM!!!
2009. jan. 26. 21:01
eszedbe ne jusson!!!
2009. jan. 26. 21:00

Szia!

saját tapasztalatból mondom, meg kell mondani az anyósnak, anyukának, mindegy milyen rokon, hogy nem és pont, Nem kell magyarázkodni, "bizonyítékot" nyújtani neki arra hogy te mit miért akarsz csinálni a SAJÁT gyerekeddel.

Tudom hogy ez sajnos nem ilyen egyszerű, de ha egy ilyen helyzetben nem lépsz fel erélyesen, akkor addig fog kóstolgatni és utasítgatni amíg nem szégyelli.

Az én anyóson ugyan ilyen volt, és az segített a mi helyzetünkön, hogy egyszer leültem vele, és megmondtam neki rendes, tisztelettudo hangnemben, hogy vagy tartja magát ahhoz ahogy én szeretném nevelni a gyerekemet, vagy egész egyszerűen azt fogja elérni hogy nem hagyon magára vele egy percre sem. Ne félj, ha fonots neki az unoka, olyan lesz mint a kisangyal.

De ha nem állsz a sarkadra, így fog ez menni örökre.


a tehéntejről csak azt tudom mondani mint az előttem szólók: lehet hogy most per pillanat látszólag nem okoz gondot (mennyiségtől, minőségtől és gyerek adottságoktól függ), az ellenben bizonyított hogy hosszű távon komoly allergiás tüneteket okozhat.

ez nem elsősorban a laktóznál (tejcukor) mérvadó, hanem a tejfehérjénél, az első allergiát ugyanis többé kevésbé enyhíthetek latkózmentes tejjel, a második verziónál azonban nincs "orvosság", semmilyen tejterméket nem ehet majd, és bár külsérelmi tüneteket nem látsz majd rajta, a szervezetében az allergiai reakció hatására kicsapódott fehérjék rárakódnak a vesére, májra, mirigyekre stb,ez szépen lassan meggátolja a rendes működésüket, a máj nem dolgozza fel az ásványi anyagokat, nyomelemeket (innen a sok vas , magnézium és calciumban szegény ember) és 30-40 éves korára lesz egy teljesen beteges, ásványhiányos, immungyenge "gyereked".


Honnan vagyok ilyen jólinformált? A bátyám van ebben a helyzetben, megjegyzem úgy, hogy neki fél éves kora alatt semmilyen tejterméket nem adtak, csak utána , bár akkor még a tápszerek minősége sem volt olyan mint a maiak.


és akkor még a pillanatnyi hasfájásról "fehérjetúladagolásról", emésztési problémákról még nem is beszéltünk.


Egyébként úgy tudom hamár mindenképp állati eredetű tejet kell adni a gyereknek, a kecsketej (felforralt, tisztított verzióban persze) még mindig sokkal közelebb áll az anyatejhez mint a tehéntej. Az a lehető legrosszabb.


tényleg vigyázz rá mert sokat árthatnak vele!

2009. jan. 26. 18:40
Nem szabad tejet adni, ha lehet 2 éves korig. Esetleg majd 7-8 hónaposan joghurtot. Az én gyerekeim csak szopiztak, mégis nagyon dundik voltak akkoriban, szóval nem a tápszer fújja fel a babákat, hanem ha sokat esznek:-).
23. Lili13
2008. dec. 9. 16:30

A tapszerek tobbsege is tehentej (vagy szoja) alapu, nem veletlen, hogy csecsemok szamara feljesztettek ki a tapanyagokkal hozzaadasaval...

Szerintem inkabb arrol gyozd meg oket, hogy ugy neveled/eteted a gyereked ahogyan neked tetszik, akkor talan kesobb nem szolnak bele mas dolgokba!:)

22. vikvar
2008. dec. 9. 15:46
sziasztok!tápszeres a baba de ők mindig azt hajtogatják felfogja fújni és kövér lesz!meg a másik unokájuk most 6hónapos és már 2ésfél hónapos kora óta kapja mert van egy tehenészetük!!!!!majdha megint elkezdik mondani akkor megmutatom hogy ti mint anyák mi írtatok akkor talán már nem mondják mert azt már próbáltam hogy mutatok olyan oldalakat de azt mondják hogy azt orvosok írták és csak ők ellenzik!!!köszönöm szépen a segítséget!
21. Sena
2008. dec. 9. 13:16
Sokszor hallottam én is a nagyszülőktől hogy "én is adtam tejet, meg tejbegrízt stb, mégse lett baja a gyereknek" Igen, lehet hogy nem lenne tőle baja, de az is lehet hogy görcsölne a hasa, kiütéses lenne, allergiás lenne a tejre egész életében... Szóval nem érdemes kockáztatni. Az egy jó ötlet amit valaki már írt az előbb, hogy másolj ki egy cikket ami erről szól és olvassák el a rokonok! 3 hónaposan vagy anyatejet vagy tápszert kapjon, vagy mindkettőt. Mindigig azt ami az orvostudomány mai állása szerint jó, és nem azt amiről 20 éve azt hitték hogy jó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook