Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap lépett életbe az új GYED törvény... fórum

Tegnap lépett életbe az új GYED törvény... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
9. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Sulawesy)
2010. máj. 3. 19:50

Az egész ugye abból indult ki, hogy spóroljon jó "sok" pénzt a kormány.

De szerintem többe kerül a leves mint a hús....Miért?

Mert férőhely bővítés, és alkalmazottak beállítása nem 2 forint...Ez után számolt valaki?

Pl. pont most volt nálunk a szomszéd néni, és Ő mondta, h mikor az átkosban volt a bölcsi, 60 gyermek volt átlagban, és erre huszon valahány alkalmazott. Amibe persze benn van a konyhás is ( az volt), meg minden.

Nem értem. Most 10 kicsire van három bölcsis néni nálunk. Számoljunk már, mi mennyibe kerül

8. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Sulawesy)
2010. máj. 3. 19:46

Csakhogy a romákat nem érinti az adómentesség, mert a többség nem dolgozik. TISZTELET a kivételeknek.


Januártól pedig visszaállítják a gyed és gyes régi rendszerét.

2010. máj. 3. 19:42
Sziasztok lányok!!!Bocsi,hogy ide pofátlankodok de valaki röviden felvázolná ezt a "törvényt"???
6. Tamara2009 (válaszként erre: 5. - Sulawesy)
2010. máj. 3. 19:41
Szerintem meg nem igazság sem ez a törvény,sem ami megszűnt április 30-án! Mert egy gyerekhez két ember kell! Miért kell,hogy a nőnek meglegyen x munkaviszonya,ahhoz hogy kapjon gyedet,ha adott esetbe a férjnek van mondjuk pl.6év munkaviszonya,akkor az miért nem elég? Mert én speciel ismerek olyat,hogy férjnek van munkája régóta,nő nem tud elhelyezkedni,akarnak gyereket,meg lenne hozzá az anyagi feltételek,de gyed nem járna ennek az új törvénynek köszönhetően!(mai világba alapból meg vannak lőve a nők,főleg a fiatalok) Ismerőseim, nem úszkálnak a pénzbe,de azért még plusz 1fő már nem jönne ki egy keresetből,anyagi segítség nélkül! Ezért most kénytelenek elhalasztani a babaprojektet! Kérdem én,akkor most jó ez így? Ne mondjátok,hogy megint nem a cigányoknak kedveznek vele!
2010. máj. 3. 18:36

Nem szeretnék politizálni abszolúte, de a most hatalomra került párt azt ígérte, illetve jelezte, nem tudom pontosan, hogy 3 gyerek után adómentesség lesz. Ez szép és jó, mert lehet sokan bevállalnák akkor a 3 gyereket. No de kérem akkor most mi is van?? A helyzet egy nagyon komoly megoldási lehetőséget kíván!!! 2 év otthon, de előtte dolgozz. Sőt dolgozz jó helyen jó pénzért, hogy megérje otthon maradnod, aztán jöhet még két gyerek, hogy adómentes légy és akkor megint a romák...

Tényleg nekem tetszik ez a mostani törvény,csak... A kiskapuk ne csak a romáknak legyenek ott, vagy egyáltalán ne legyen kiskapu. Az egyetemet, főiskolát beleszámolhatnák (főleg ha vki fizeti a sulit..) a gimit meg szakközép, szakmunkást meg nem. A fiatal korúak ne szüljenek felelőtlenül bele a világba. (itt ismét a nagy átlag sajnos a roma) mélységes tisztelet a kivételnek. A munkáltatós rész is hagy némi kívánnivalót maga után.

mint írtam én sem adnám bölcsibe a fiam, de azért gondoljunk bele pár munkahely születne, és hát lehet,hogy sok anyukának hasznos lenne, ha lenne bölcsőde.

4. spinneli (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2010. máj. 3. 18:12
bocs, Tamara írta.
3. spinneli (válaszként erre: 1. - 80e79356ac)
2010. máj. 3. 18:11

Igen, de a boltban sem úgy veszek kiflit, hogy pár év után, ha úgy jön össze visszafizetem.

Plusz nem kell mindenkinek felsőfokú végzettség, egy két éves tanfolyammal, szakmával majd munkaviszonnyal boldogan lehet babázni 22-23 évesen.

Remélem ez nem számít túl későnek.

:)

2. spinneli (válaszként erre: 91. - Erababa1111)
2010. máj. 3. 18:10

Én nem gondoltam semmilyen csoportra.

Nekem az elv nem tetszik, a követelek és nem adok...amit Tamianyu írt lejebb viszont nagyon jó ötlet-a házastársi biztosítás, így azoknak is le van fedve a helyzete, akik anyaként szeretnének "dolgozni".

1. 80e79356ac (válaszként erre: 87. - Spinneli)
2010. máj. 3. 17:45
ezzel nem tudok teljesen egyetérteni, mert ha valaki érettségi után tanul még 4-5 évet már akkor sem 20 éves és nem biztos hogy mindenki 30 évesen akar csak szülni, a baba után meg ugyanugy teljes tagjai lesznek a társadalomnak, szóval akkor is adóznak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook