Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te szoktál segiteni másokon aki meg van szorulva? fórum

Te szoktál segiteni másokon aki meg van szorulva? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2009. ápr. 16. 16:03
Volt olyan hogy adtunk egy családnak mert nem telet ennivalóra nekik.és megkritizálta hogy csak ezt tudjuk addni.megjegyzem disznótoros volt.Hát többet nem adtunk nekik.Nálunk amikor új pap került ide a falu öreglányai mindenel elhalmozták mindenfélével,és volt olyan hogy szemétszálitáskor a kukába volt kidobva a sok nyers hús.nem adhata volna oda annak aki rászorult.
2009. ápr. 16. 15:49
Igen, főleg a szűkebb környezetemben. Ifjabb koromban renszeresen adtam egy-egy százast az utcán koldulóknak, erről ma már leszoktam. Egy bizonyos bolt előtt múltkor 10 méteren belül hárman szólítottak le (nem túlzás), ez már kiverte kicsit a biztosítékot.
48. 78826dc958 (válaszként erre: 43. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 15:48
Hozzám a télen bekopogott 2 nő,hogy nincs-e kidobni való ruhám.Volt egy pufi téli fehér kabim aminek semmi baja nem volt.Kismamaként hordtam mert a hasam miatt abba fértem bele.Azóta csak a szekrényben állt.(persze évente kimostam)Persze egyből odaadtam nekik.Mire leértek a lépcsőház elé az egyik fel is vette.Láttam rajta mennyire örült neki.
2009. ápr. 16. 15:47

A ruhákat mi a ruhagyűjtő konténerbe visszük, vagy apukám leadja a máltaiaknak. Pénzt nem adok koldusoknak, de amikor pl élelmiszert gyűjtenek, akkor szívesen. Múltkor láttam egy férfit "éhes vagyok táblával". Voltam olyan hülye és elrohantam mellette (benn állt a buszom a megállóban), de ha legközelebb ilyet látok mondani fogom neki, hogy na jöjjön, veszek magának 2 pogácsát a pékségben.


Pénz...nekem sincs annyi, hogy nagyon kölcsön tudjak adni. Olyan már volt, hogy egy barátnőmnek adtam 1-2 ezer forintot, mert tudom, hogy diákhitelből él, de nagyobb összeget max családtagnak adnék. Hitelezésből csak bajok vannak.

46. Encsy75 (válaszként erre: 43. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 15:46
Egyszer egy cigány asszonynak szoltunk,mert bútor csere volt nálunk és hogy vigye el a régit.Amit meglátott az udvaron minden kellett volna neki.Aztután zártuk a kaput erősen az eset után.
45. erikpipi (válaszként erre: 38. - Gerna)
2009. ápr. 16. 15:45

Bizonyára nem így gondolta....

Nálunk pl. ha valaki bevisz a vöröskeresztbe ruhaneműt, akkor látod, hogy megjelenik egy kocsi, és már viszik is a romák. Annyi fáradságot nem vesznek, hogy a rászorulóknak adják.

Előfordult, hogy én magam pakoltam be a kocsimba, és fuvaroztam oda, ahol valóban nagy szükség volt rá.

A mai társadalomban, ha azt mondod hogy szegény, rögtön a romák ugranak be mint potenciális rászorultak, pedig egyre többen vannak a nem romák is.

44. Encsy75 (válaszként erre: 41. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 15:41
Ez így van.De hol van már manapság a becsülettesség?
43. haaeen
2009. ápr. 16. 15:41
mi kb. két éve adtunk a cigányoknak két zsák régi ruhát, és délután mikor anyum jött haza munkából, szedegethette össze az egész utcában, mert "kiselejtezték" és még ők jöttek kiabálni, hogy milyen ódivatú sz.rokat adtunk.
42. zumbi
2009. ápr. 16. 15:40
Ha a lehetőségem engedi mindenképp segítek
41. mimmo33 (válaszként erre: 39. - Encsy75)
2009. ápr. 16. 15:39

Szerintem a rokonokkal sem egyszerűbb...(TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!)Ők még inkább azt hiszik, hogy a végtelenségig lehet húzni a dolgot...


A páromnak van egy „adósa”. Na Ő a kivétel. Nem bujkál, ellehet érni. Amikor tud fizet, amikor nem akkor sem kell nyaggatni, hanem Ő szól, hogy most nem fog tudni fizetni.

Szerintem így korrekt

40. mimmo33 (válaszként erre: 38. - Gerna)
2009. ápr. 16. 15:36

öööö.

Ez a mondat nekem is kicsit szemet szúrt.

Főleg, hogy éppen kért az illető...

39. Encsy75 (válaszként erre: 37. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 15:36
Az jó akkor.!Tutira meglehet bizonyos emberekben bizni?Hát én kiváncsi vagyok mi lesz.?Nálunk az a baj,hogy elég közeli rokon.
38. gerna (válaszként erre: 34. - D2eb2b13dd)
2009. ápr. 16. 15:29
Értem, tehát cigányok kizárva... ők nem is adhatnak neked ruhát?
37. mimmo33 (válaszként erre: 36. - Encsy75)
2009. ápr. 16. 15:26

Nem.

Sőt, amikor nem egyszer, nem kétszer kértem, hogy rendezze a tartozását, mindig volt valami magyarázat, kibúvó, esetleg "eltűnt".Ez ment majdnem 2 évig. Aztán húztam egy vonalat, és elkönyveltem veszteségnek...ennyibe került, az, hogy többet ne jöjjön kölcsön kérni. Azóta sem láttam. De Ő sem keresi a társaságomat.;)

36. Encsy75 (válaszként erre: 19. - Mimmo33)
2009. ápr. 16. 15:19
És te mit tettél?Vissza adta?
2009. ápr. 16. 15:17
Igen, a szomszédomban él egy 19 éves fiú egyedül, kissé sérült - nem tud számolni és írni. A szülei elváltak, apja-anyja máshol él párkapcsolatban, de ez a szegény fiú egyiknek sem kellett, nem vitték magukkal az új otthonba. Egy kis régimódi házban lakik egyedül, csak egy kis segélyt kap. Nagyon sajnálom, ha van maradék ennivaló, ruha vagy egyéb, mindíg adok neki, mivel egyébként egy jóindulatú gyermek.
2009. ápr. 16. 15:07
mondjuk ha nekem lenne felesleges rucim, én biztos nem diobnám ki a kukába hogy a cigányok joljárjanak vele., azok kapnak mindenféle segélyt. régen én is odaadogattam a barátnöimnek ami szülés után nem jött rám...
2009. ápr. 16. 15:00
és az állam törexik arra, hogy eltapossa a kisembereket. mindent el akarnak venni és nagyon sok családot tönkre is fognak tenni vele. minden nap hallja az ember a hiradóba, hogy betörnek ide-oda, kirabolnak minden pénzlelöhejet...könyörgöm, ha nincs munkahely? hogy éljen meg az ember?
2009. ápr. 16. 14:59

Mindig van az autóban kirakva apró, és ha kérnek adok. Ha nincs nálam pénz, akkor a bevásárlókocsit, vagy kaját, vagy vizet, mert aki koldul, nem csak alkoholra költi.

Bár, ha belegondolok, hogy a hajléktalanok, inkább butítják magukat, és összekoldulják azt a pár forintot a legolcsóbb lőrére, nem tudom őket elítélni. Szerintem épp ésszel nem lehet kibírni.....

Egyébként nem az én dolgom másokat elítélni, az én feladatom a segítés. Ha 100ft-ól tönkremegyek az már a vég.

Pár éve amikor a máltaiak gyűjtöttek egy áruházban élelmiszert, és pénzt, megállt egy jó kis sportkocsi, kiszállt belőle egy fiatal nő, az anyjával, és hangosan szidta őket, hogy "már lépni sem lehet, ezektől a koldusoktól". Undorító ahogy emberek képesek a másikhoz hozzá állni.....

2009. ápr. 16. 14:54
Mindenki járhat így.sajnos
2009. ápr. 16. 14:48
én nem éhezek de igazad van. sok estben a koldulok alkoholra költik a pénzt. ezért én se szoktm a dni nekik. gyerekeknek adtam régen mikor még suliba jártam, de láttam hogy ök is cigire költötték. ez magyarország, sajna elért minket is a válság..
2009. ápr. 16. 14:44
Eddig mindig úgy voltam hogy nem adtam senkinek (itt az utcán élő emberekre gondolok más szóval a hajléktalanokra) szóval eddig mindig úgy voltam ha pénzt adok neki akkor első hogy bemegy egy boltba és alkoholra költi.... ezért vagyok úgy ha meglátok az utcán egy hajléktalant aki tényleg az akkor bemegyek a boltba és megveszem neki a kiflit és a szalámit... először ezt a gondolkodás módot elitéltem de miután párom is ugyan így gondolokodott és mondta "hogy honnan tudjuk hogy mi nem-e kerülünk erre a sorsra" ezekután meggondolom és belegondolok abba a helyzetbe ha én ülnék ott a padon nekem is milyen jól esne az étel... Főleg az után mikor megvásároltuk neki a kiflit szalámit gyümölcsöt rögtön neki állt és evett SZOMORÚ hogy ebben az országban egyre rosszabb a helyzet és egyre többen kerülnek az utcára a drága jó országunk végett....(ennyit a politikáról mert nem akarom belekeverni)
2009. ápr. 16. 14:41
én csak megköszönni tudom, aki segitökészen áll hozzám. és köszönöm annak a pár embernek is aki irt privátba.
27. 7dea0ad493 (válaszként erre: 25. - D2eb2b13dd)
2009. ápr. 16. 14:41
Írtam privit
2009. ápr. 16. 14:40
ez bárkivel előfordulhat
2009. ápr. 16. 14:38
ciki tudod, szégyellem hogy idáig jutottam hogy kérnem kell...ha nem tudsz segiteni, nem gond..
24. 7dea0ad493 (válaszként erre: 23. - D2eb2b13dd)
2009. ápr. 16. 14:36

Szerintem senki sem taposott bele.Egyébként nem tudhattam hogy neked kell.

Mint írtam alább nincs nagy ruhakészletem,és azokat is jó sokáig használom

2009. ápr. 16. 14:34
miért kell mindig a rosszindulatot látni valakiben. elég baj nekem, hogy kérnem kell segitséget, még a lelkembe is beletaposnak sokat.
22. d0b7178f40 (válaszként erre: 7. - Noemi1207)
2009. ápr. 16. 14:33

Hát teljesen egyetértek.

Azért megnézem kinek adom.Mert ha pl.iszik és azáért van megszorulbva akkor nem.De ha azért mert elvesztette az állását és többgyermekes akkor szó nélkül.

2009. ápr. 16. 14:32
anyagilag, vagy egyébként?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook