Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mit tennél, mint szülő, ill. mint pedagógus? fórum

Te mit tennél, mint szülő, ill. mint pedagógus? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jún. 13. 20:39

A gyerek szabadságáról meg csak annyit, hogy az egyik újságban olvastam egy cikket:

Anyuka a buszon ült óvodás forma gyermekével egy idős hölggyel szemben.A kisfiú folyton rugdosta a nénike lábát, először nem szólt semmit, de mivel az anyuka nem szólt rá szóvá tette.Nem durván és sértően.Az anyuka erre azt felelte, hogy ő nem fogja korlátozni a gyerekét.Eközben egy másik fital fogta a rágógumiját és belerakta az anyuka hajába és csak annyit mondott a nőnek, hogy őt sem korlátozták kiskorában.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bizonyos korlátok kellenek egy gyereknek, mert lehet, hogy egykét szülő azért van felháborodva, hogy az ő gyermekét ne korlátozzak, azaz akkor menjen ki wc-re amikor akar. Csak a kedves anyuka nem gondol arra, hogy a másik 28 gyereket mondjuk zavarja, hogy ő állandóan megszakítja az órát. Ez tapasztalat, mert elég sok ilyen osztálytársam volt, csak az a szomorú, hogy a középiskolában és nem általánosban.

13. 81f46d06d3 (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2009. jún. 13. 20:36
A hetedikesek az iskolai osztálynak megfelelő korúak voltak? Egyébként tényleg mindenféleképpen durva.
12. mohonc (válaszként erre: 10. - Tücsimücsi)
2009. jún. 13. 20:31
Én lassan ezen már nem akadok fenn, mert már az ötödikesek is arról leveleznek órán, hogy melyik lány kit sz..-na le, és kit nem! Hogy ez csak elméleti probléma volt-e, nem tudjuk, de már itt tartunk. Sajnos! :(
11. mohonc
2009. jún. 13. 20:29

Egyébként van egy másik témám is: nálunk így év vége felé építettek egy strandröplabdapálya-szerűséget az udvarra. Év vége volt, a nyolcadik kinlódott, így technika órán kimentek oda segíteni. A gyerekeknek nem volt kifogásuk, sőt még örültek is, mert be volt ígérve, hogy először ők használhatják. Ástak, lapátoltak, stb.

Az egyik szülő felháborodott, hogy milyen alapon dolgoztatjuk a gyerekét.

2009. jún. 13. 20:28

Milyen fura, hogy azon nem akadtok le , hogy a hetedikesek a wc-ben szexelnek.

Akármennyire is más most a helyzet, mint 10-20 éve, nekem ez akkor is durva.

9. mohonc (válaszként erre: 8. - Sznebk2)
2009. jún. 13. 20:24

Igazad van.

A mozival kapcsolatban: mostanában döbbentem rá, hogy már ez sem úgy van. Egy hete voltam egy fél ötödik osztállyal moziban. Mielőtt bementünk, megkérdeztem, kinek van bármilyen folyó ügye, természetesen senkinek.

5 perc múlva (még a reklámok alatt az egyik kiment, a film alatt a 8 gyerekből még 3, ebből az egyik az első pisis volt).

:)

8. Sznebk2 (válaszként erre: 7. - Mohonc)
2009. jún. 13. 20:13

Ez a probléma régen is ugyanúgy felmerült, 20 éve is.

A véleményem az, hogy felsőben - hacsak nincs szervi baj, betegség - ki kell bírnia egy órát. És a kedves szülő ne a szabadságáért harcoljon a gyermekének, hanem támogassa a tanárt. Mert nem csak az órát kell kibírni, hanem pl. egy előadáson, egy színházban sem rohangálunk ki pisilni, hanem végigüljük. Kíváncsi lennék, hogy a diák pl. a moziban kirohangál-e.

Máskülönben minden diák addig megy el, amíg a tanár engedi. Én is mentem ki, amikor uncsi volt az óra, más tanárnál meg eszembe sem jutott volna, mert annyira tiszteltem.

A nővérem tanító néni. Mostanában nagyon szigorúan veszik azt, ha a tanár magára hagyja, kiengedi a gyereket. Szóval mindenkinek az a legjobb, nevelési célzattal is, ha a gyerek végig üli az órát. Akkor érdemes eltérni, ha olyan esetek vannak, mint amit lejjebb olvastunk, hogy szekálják a kicsiket, vagy ilyesmi.

7. mohonc (válaszként erre: 4. - Banyamanka)
2009. jún. 13. 19:43

Én is így érzem. Az ördögi körre gondolok.

Csak, ha nem engedem ki, fél percenként nyavajog, hogy mindjárt bepisil. Nem tudom leellenőrizni, igazat mond-e?!?!

Érdekes, hogy 5-10 évvel ezelőtt ez a probléma fel sem merült. (ill. nem volt ilyen tömeges)

6. mohonc (válaszként erre: 3. - Magdi8)
2009. jún. 13. 19:39

Persze, hogy alapesetben kibírja a 45 percet. Ha

- szünetben elintézi a dolgait. Mert a szünet erre is van - szerintünk. Szerintük meg nem.

Nekem tényleg volt olyan, hogy a szülő felháborodott, mert sokadjára beszüntettem a járkálást. Szerinte korlátozom a szabadságát a csemetének.

2009. jún. 13. 19:10

Egy kicsit másképp...nálam elégé összetett a dolog...több korcsoport egy teremben

Van olyan csemetém akire "rászálltak" és szünetbe nem tud menni wc-re, mert ott várják...idősebbel szoktam kiengedni óráról...

Az alap szituról tényleg csak annyit...összetett, de alapjában véve hozzá kell szoktatni, hogy csak szünetben és kész...persze a másik véglet, hogy mi van ha a másik tanár megengedi...akkor próbálj rendet tenni :DDDDDDDDDD

2009. jún. 13. 16:41

Szia!


Nekem még technikusiban volt egy fiú osztálytársam, aki mindig órán akart kimenni wc-re, de a tanár nem engedte.Szerintem a szünet direkt ezért van, hogy az ilyen dolgainkat elintézzük.Nem hiszem el, hogy nem lehetne elmenni wc-re a szünetben, hány olyan diák van aki érdekes módon el tudja intézni a dolgát szünetben.A szülőre meg nem tok mit mondani, mert mindenki csak azt akarja, hogy az ő gyerekét,de akkor meg a másik mondja, hogy az övét miért nem.Ez egy ördögi kör szerintem!

2009. jún. 13. 16:40
Én nem engedném ki, már nem első-másodikos gyerek, hogy 45 percet ne bírna ki. Ha egyszer kiengeded az egyiket, utána sportot űznek belőle. Állandóan zavarni fogják az órát, hol az egyik, hol a másik kéredzkedik ki. Így az óra átjáróház lesz. Különben is azért van a szünet, hogy az ilyen dolgokat elintézzék.
2. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Mohonc)
2009. jún. 13. 16:36
Ez egy jó téma! De tényleg... Szerinted erre fogja valaki tudni a választ? :P
2009. jún. 13. 16:19

Érdekelne a véleményetek. Gondoltam néhány iskolás-kori szituációt megbeszélhetnénk, hátha így közelebb tudnának kerülni egymáshoz szülők és pedagógusok.

Leírnánk egy konkrét szituációt és jöhetnének a vélemények.


Kezdeném az elsővel: Óra van, felső tagozaton. Gyerek szól, hogy pisilnie kell, ki szeretne menni. Mit tennétek? Ez így talán egyszerűnek tűnik, de…. Ha kiengedem, a folyosón a gyerek felügyelet nélkül van. (bármi történhet vele, ezért az igazgató megtiltotta, hogy így legyen) /sajna arra volt már példa, hogy így meglógott gyerek/

Ha nem engedem ki, akkor kellemetlen lesz neki is, nekem is az egész hátralévő óra.

(nem betegség, nem hasmenés, hányás, mert az más ügy)

Ha közben bármi történik vele, a szülő szóvá teszi, hogy nem vigyáztunk rá, ha nem engedjük ki, akkor meg otthon elsírja, hogy milyen kaszárnya az iskola.

(hozzátéve, hogy a közeli faluban ehhez hasonló szitu volt, gyerek ki, közben pont másik osztályból másik gyerek is a folyosón, és mire gyanús lett a dolog, a nyolcadikos a hetedikessel ott szexelt a WC-ben.)


Érdeklődve várom a véleményeket.

Üdv!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook