Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te melyik fajta légzésfigyelőt ajánlod? (Ami nem riaszt be tévesen és nem túl drága...) fórum

Te melyik fajta légzésfigyelőt ajánlod? (Ami nem riaszt be tévesen és nem túl drága...) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. Ildi^^
2009. nov. 5. 12:03
mi baby controlt használunk. a családban már körbeadtuk több gyereknél tett jó szolgálatot. most nálunk van a 4 hós fiamnál. a nagyobb fiamnál egyszer jelzett mikor 1 hós volt
2009. nov. 5. 11:28
nekem Angelcare van- sose riasztott(szerencsére), vagyis akkor amikor a jány kimászott az ágyból éjszaka. Én rohantam be hozzá, és nem találtam sehol. Szép csöndben állt az általam kicsapott ajtó mögött. Még szerencse hogy nem ütöttem le vele szegényt.
2009. nov. 5. 10:57
Nem koraszülött babának lenne.
2009. nov. 5. 10:57
Nekünk Álomvirág van. Nagyon jó volt, nem riasztott soha tévesen, oktató DVD van hozzá, mi meg voltunk vele elégedve.
2009. nov. 5. 10:56
Nekünk Angel care van,használtan vettük és nagyon jó volt!
27. mrsa4
2009. nov. 5. 10:55
Nekünk álomvirág van. használtan kaptuk, de nagyon jó.
2009. nov. 5. 10:54
Nekünk Baby Control volt mindkettőnél.
2009. nov. 5. 10:54

Nekünk Angelcare van. Amikor használtuk, azt hittem, hogy érettségiig ki sem vesszük az ágya alól. :) Néha csippantott ha túl lassan vette a baba a levegőt, ennyi inger általában elég is volt a gyakoribb levegővételhez. Kétszer riasztott be összesen, egyszer az éjszaka közepént, kikaptam rögtön a babát, megráztam egy picit és hangosab szólongattam. Meglepődött ő is szegény, de mindenképp megérte!


Az érzékenység pedig a jobb készülékeken állítható, jó beállítással a téves riasztás szinte kizárt!

24. csodapók (válaszként erre: 15. - 2b9a946b07)
2009. nov. 5. 10:51
Én már a harmadik csemetémnél használtam ezt a márkát./babysense/ 10 éve először,2008 novembertől most augusztusig harmadszor. Soha nem riasztott tévesen, csak akkor amikor már be kellett rakni a második lapot, mert sokat forgolódott a kisfiam. De végül is ez sem volt téves, hiszen így nem érzékelte a légzőmozgást. Viszont a 10 cm-es, plussz bélelt huzattal ellátott, I..-ban vásárolt matracnál már nem működött! És valóban ezt mondták a legmegbízhatobbnak a gyermek kórházban is.
2009. nov. 5. 10:48

Nekünk is angel care volt/van.

Az elején beriasztott feleslegesen, de az is csak azért volt, mert én a legfinomabbra álitottam, hogy máris jelezen, ha van valami, és Domim az elején volt, hogy párszor álmába "elfelejtett" levegőt venni, és ha kimaradt egy levegő vétel akkr berisztott. Ebből az első hónapba volt kb.5, de azóta nem riaszt be.

22. Verka
2009. nov. 5. 10:48

Szia! Nekünk is angel care volt, addig használtuk amig ki nem tudott mászni a lányom a kiságyból.

Ez alatt a másfél év alatt egyetlen egyszer riasztott (már majdnem 1 éves volt), azonnal felébresztettem, így nem tudom mi volt az oka.

Lemászni nem tudott az érzékelőkről, mert kettő volt hozzá, és hálózatról működött, így az elem sem merült le.

21. Cyntia
2009. nov. 5. 10:45
Koraszülött a baba, akinek veszed?
2009. nov. 5. 10:43
Nekünk angelcare volt. Beriasztott az is feleslegesen. Akárhogy állítgattuk a finomságát.
2009. nov. 5. 10:43
+ a babysense jelzi ha merül az elem és ki kell cserélni. Nem tudom, hogy a többi légzésfigyelőben van-e ilyen funkció, nem jártam utána...
2009. nov. 5. 10:42

a légzésfigyelő márkája mellett szerintem fontos hogy tudja is a szülő mit csináljon mégis ha baj van....ha "jogosan riaszt" a figyelő,akkor többnyire nincs idő kivárni míg kiér egy szakember....

a kapható légzésfigyelők azért nem rosszak,ha néha be is kapcsolnak feleslegesen de ha van a közelben babaelsősegélynyújtó tanfolyam annak elvégzése legalább annyira fontos lehet.

17. moki-kopi (válaszként erre: 15. - 2b9a946b07)
2009. nov. 5. 10:42

sziasztok!


bizony a babysense a legjobb... mi a Madarász utcai kórházban vettük és részt vettünk rögtön egy csecsemő újraélesztő tanfolyamon is, hiszen az még édeskevés, ha riaszt te pedig ott állsz a gyerek felett és fogalmad sincs, hogy mit kéne csinálni...

Remélem, hogy soha de soha nem vesszük hasznát a tanultaknak, de megnyugtató azért.


Még csak az egyik érzékelő lap van benne, de olyan érzékeny,hogy ha lemászik róla a kislányom,akkor sem riaszt tévesen. Lassan azért betesszük a második lapot is.

2009. nov. 5. 10:41
Angel care. A kisebbik fiam ún. reflux-os (bukós) volt, ezért a matrac fejrészét is kicsit meg kellett emelni, és a légzésfigyelő is a reflux miatt kellett. Nagyon jó szolgálatot tett. Nem volt téves riasztásunk soha sem! Az fontos, hogy jó elem legyen benne, mert a lemerülő félben lévő elem adhat riasztást (bár ez nálunk nem fordult elő). A "legurult róla" ezt nem értem. Szerintem erről nem lehet legurulni. Csak ajánlani tudom!
2009. nov. 5. 10:28
babysense légzésfigyelő, ez az egetlen, ait kórházakban is használnak és teszteltek.koraszülött központokban is ezt teszi a babák alá.én ezt javaslom. nekünk soha nem riasztott be tévesen. mielőtt riaszt, un. 3 "pöttyenő" hangot ad.
2009. nov. 5. 10:26
Nekünk Baby Control van és egyszer sem riasztott be tévesen.Csak akkor csipogott amikor merült le.Mi használtan vettük,de bolti csomagolásban,nem is használták.
13. Vikuc (válaszként erre: 10. - C42aaaac41)
2009. nov. 5. 10:26
Engem speciel megnyugtat ha be van kapcsolva.És én is egy szobában alszom a picivel.Mégis.Mai napig használom.
12. Vikuc
2009. nov. 5. 10:24
akár 30 cm-es szivacs alá is teheted.KIMARADT
11. Vikuc
2009. nov. 5. 10:24
Az angel care dehogy riaszt be tévesen! Micsoda? Ha elmegyek mellette? Vagy pelenkázok.Jaj dehogy! Tényleg nem! Szerintem meg a legnagyobb érzékenységűek a legjbbak.Inkább halljál időben egy előcsippanást,mint a vészjelzést.Nem az a cél,hogy kivédjük a bölcsőhalált?AMúgy mi nem is ijedtünk meg.Odaszaladtunk,és már láttuk hogy szuszog.Az elem merült benne,jó öt hónap után.Amúgy az angel care-t akár cm-es szivacs alá is teheted.Én teszteltem.Volt hogy kibéleltem a kiságyát,hogy puha legyen,és azon keresztül is jól működött.:)
2009. nov. 5. 10:22
nekem is angel care volt,soha nem riasztott tévesen,talán egyszer.de én fölöslegesnek tartottam és nem is kapcsoltam be már egy idő után.sokkal célszerűbb,ha a közeledben alszik a gyerek.
2009. nov. 5. 10:19

Mert én azt hallottam, hogy az angel care-es légzésfigyelők a nagyfokú érzékenységük miatt sokszor tévesen beriasztanak, még akkor is, ha elhaladsz mellette vagy épp pelenkázol...


Hallottam a babysense-ről, ami állítólag nem riaszt be tévesen. Viszont még egy kérdés: milyen vastagságú matrac alá lehet ezeket betenni? Mert nekem kb. egy 10 cm vastag szivacs van a kiságyban...


Párom nekem sem akart ilyet venni, csak tegnap már a tévében is volt egy riport a bölcsőhalálról és akkor tudatára ébredt, hogy mégis jó lenne... :)

8. Vikuc (válaszként erre: 5. - D550c57e19)
2009. nov. 5. 10:18
Az igazi riasztás előtt tényleg van egy figyelmeztető csippanás.De ez pont azért jó,mert még a baj előtt meghallod.Legurulni soha nem gurult le róla a kisfiam.(most hét hónapos.) És a figyelmeztető csippanás egyszer volt,amikor merült benne az elem.
2009. nov. 5. 10:17
Egyébkénr nekünk is angel care
2009. nov. 5. 10:16
ja és még valami! Soha nem adott még téves riasztást.Jó minőségű elemet kell venni hozzá.
2009. nov. 5. 10:16
Szerintem ninc ami nem riaszt be "tévesen", mert van hogy sokáig nem vesz levegőt és akkor csippen..van hogy az elég.. nálunk is volt ilyen. Sokan pont ezért nem vesznek , mert idegesek tőle hogy csipog. Amíg picikék könnyen lemásznak és nem érzi az érzékelő a légzést attól is szólhat.
2009. nov. 5. 10:15
Mi az angel care légzésfigyelőt vettük meg.A férjem eleinte hülyeségnek tartotta a dolgot.De később bevallotta hogy neki is nagyon nagy megnyugvást jelentett a használata.Első babánknál nem használtuk,és sokszor álldogáltunk az ágyánál,fülelve,szuszog e még.Itt csak ránézel a fényjelre,és megnyugszol.Én ajánlom.
3. Sookie (válaszként erre: 2. - Szecsilla)
2009. nov. 5. 10:15
és akkor éjjel mikor alszik hogy figyel?!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook