Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te hogyan készited ezt az ételt!? fórum

Te hogyan készited ezt az ételt!? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 10. 17:03
Szerintem picit több olajon pároltam meg a gombát!!!De azért igy sem volt rossz!!! :)És a barátom mondta tegyek bele egy kicsi zsemlemorzsát,az össze fogja a cuccot!!!Ma este fasirtot sütök!!! :)Bár nem szeretem,de mind1!!! :)
59. minerva223 (válaszként erre: 58. - Gyorgyilanyka)
2009. szept. 10. 11:22

Ügye kislány vagy:-) Gratulálok!


De minek a zsemlemorzsa én nem szoktam csak a zöldség fasírtba.

Mitől lett folyós?


Lehet úgy készítetted ahogy én fiatal asszony koromban a fasírtot? Kanállal kellett megenni a tepsiből,mert megmostam a darálthúst:-) Mert ugye úgy tanítottak,hogy minden húst meg kell mosni.:DDD

2009. szept. 10. 10:50
Kössz a tippet Minerva223,kevesebb zöldséggel tényleg nagyon ütös lett,rendesen lehetett rajta érezni a vagdalthúst!!!Nagyon jól sikerült !(Egy dolgot felejtettem el csak,nem tettem zsemlemorzsát a töltelékbe,és folyosabb lett,de így is nagyon odavert (:)Sütöttem hozzá rosejbni és...Áááá....Isteni lett!!! :)
57. syria (válaszként erre: 21. - Szili84)
2009. szept. 10. 08:28

Sokáig konyhakészt rizst vettem, mert azt hittem, nem tudok pergős rizst főzni. Aztán egyszer nem volt otthon és elővettem a hagyományos rizst.

Átválogattam, többször jó megmostam. Kevés olajon megfuttattam, ahogy a tarhonyát szoktuk, felöntöttem a rizs térfogatának duplája mennyiségű vízzel, tettem bele egy egész fej vöröshagymát. Mikor felforrt, kikapcsoltam alatta a gázt és hagytam saját gőzében megpuhulni. Nem szabad kavargatni!

Sokkal finomabb lett, min a konyhakész. A fiam nem egy válogatós, de azt mondta, egy napon sem lehet említeni vele.

2009. szept. 9. 19:49
Köszike!!!!Most rohanok a konyhába!!!!!!!!! :)))
55. 484b000711 (válaszként erre: 2. - 6b9378941a)
2009. szept. 9. 18:57
Hagymát pirítok olajon, abba teszem a felvagdosott paradicsomot és paprikát, van hogy teszek hozzá még paradicsomkonzervet is. Megsózom. Tojást vagy teszek rá, vagy nem.
54. minerva223 (válaszként erre: 51. - Gyorgyilanyka)
2009. szept. 9. 18:51

Persze én mindíg kenyeret használok:-)

Ok. Biztos sikerül és akkor én sem maradok éhen:DDD

53. minerva223 (válaszként erre: 52. - Gabilive)
2009. szept. 9. 18:50

Nem sajnos mert undorodik még a szagától is.

Köszönöm. Olyan nehéz neki főznöm mert szűkös a "repertoár",sütni meg végképp csak a piskóta marad, de már megszoktam 31 év alatt.

52. gabilive (válaszként erre: 48. - Minerva223)
2009. szept. 9. 18:18

Nálunk a lányomnak volt tejfehérje allergiája,de hálistennek már kinőtte.

Majd utánanézek,milyen receptjeim vannak tej nélkül.

100%-os növényi margarint sem ehet,amiben egyáltalán nincs tejszármazék?

51. Gyorgyilanyka (válaszként erre: 43. - Minerva223)
2009. szept. 9. 18:02
Ha,jól sikerül küldök e-mailban egy combot!!! :)Ja,és ha nincsen itthon zsemle(ugyanis nem vettem),kennyérrel tudom helyettesíteni????
50. cupacek (válaszként erre: 8. - F94c04200e)
2009. szept. 9. 17:29
Én is igy csinálom ,de pirospaprika nélkül.Összeszelem egy lábosba a hagymát ,rá a paprikát a paradicsomot,nem rakok alá zsiradékot.lassu tüzön levet enged és csak akkor rakok rá zsiradékot.Igy nagyon friss lesz az ize.
49. minerva223 (válaszként erre: 1. - 6b9378941a)
2009. szept. 9. 17:04
Bocs az offért,vagy tulajdonképpen ez is témába vág:-)
48. minerva223 (válaszként erre: 47. - Gabilive)
2009. szept. 9. 17:03

Én is a tiédet:-)

Ok majd figyelem. Ha tudsz még sütit amit lehet olajjal és nincs benne tejtermék azt szivesen olvasnám,ugyanis a párom a laktóz allergiája miatt nem ehet semmit amiben ilyesmi van. Sajnos margarint se:-(

47. gabilive (válaszként erre: 45. - Minerva223)
2009. szept. 9. 16:36

Köszi szépen,megtaláltam:)

Be is jelöltem a naplód,mert azt hiszem,még olvasgatni fogom,ha nem bánod.

Kakaós kalácsot még nem csináltam(csak 2 hete van kenyérsütőgépem),de úgy olvastam receptekben,hogy az utolsó gyúrás befejezése előtt 2-3 perccel kell beletenni a kakaót,és akkor szép csikos lesz.Szándékomban áll kipróbálni,ha sikerül,majd beirom a naplómba.

46. minerva223 (válaszként erre: 44. - Gabilive)
2009. szept. 9. 16:14

Igen én is azért készítem házilag mert szeretem az ízét de tele van mindenféle e-betűs tartósítóval. Kicsit pancsos de megéri sajátot készíteni..

Nekem is lenne egy kérdésem. Hogy csináljam meg a gépi kalácsot úgy,hogy legyen benne kakaós rész is?

2009. szept. 9. 16:08

[link]

133. bejegyzés alatt megtalálod:-)


Fúúú az a kalács a naplódban valami fantasztikus, de a zebra tortát is elmentettem:-)))

Gabikám! Cukkiniből fasirtot is készíthetsz. Isteni finom,de fokozhatod a hatást ha fele-fele arányban kevered darálthússal.


Cukkinifasirt


2 db cukkini

1 tojás

zsemlemorzsa

fűszerek

Elkészítés: almareszelőn lereszelni a megtisztított cukkinit besózni állni hagyni ne túl sok sóval, kicsavarni és beletenni 1 tojást borsot és 3 cikk fokhagymát, hozzáadni zsemlemorzsát amit aztán állni hagyunk hogy kicsit szívjí meg magát, aztán még annyit adni hozzá hogy formálható legyen gombócokat csinálni és olajba kisütni.

44. gabilive (válaszként erre: 39. - Minerva223)
2009. szept. 9. 15:03

Szia!Szeretném megkérdezni,hogy a saját készitésű vegetát hogy csinálod?

A boltit már régóta nem használom,mert abban minden van,csak zöldség nincs,legfeljebb csak biot,az meg elég drága.

43. minerva223 (válaszként erre: 42. - Gyorgyilanyka)
2009. szept. 9. 14:56
Szivesen. Majd meséld el ,hogy ízlett a párodnak:-)
2009. szept. 9. 14:51
Zöldséget csak azért raknék bele,mert tegnap kimaradt egy kevés és nem szívesen dobálom ki,(SPÓROLÁS VAN :D ) DE MINDEN ESETRE KÖSZÖNÖM A TANÁCSOT! (-Még jó hogy szakács az uram,mi??? :D )
41. minerva223 (válaszként erre: 40. - Gyorgyilanyka)
2009. szept. 9. 14:33
Igen . Csak kevesebbet. A helyedben én vagy a hússal vagy a zöldségekkel tölteném meg de nem mindkettővel, szerintem "agyoncsapja" a csírkét.
2009. szept. 9. 14:12
Sziasztok!!!Tudna nekem valaki segíteni???Van egy egész csirkém és azt meg szeretném tölteni,de nem a hagyományos,májas töltelékkel.(a párom nem szereti a májat)Vettem vagdalt húst,azt összekeverném borsóval,gombával...és az lenne a kérdés igazából,hogy ebbe is rakjak-e áztatott zsemlét meg tojást mint az eredetibe???!!!!A választ előre is köszönöm!
2009. szept. 9. 14:06

A lecsót nem tudom megenni mert a paprikától ég a gyomrom,de a szaftját imádom tunkolni és majd megveszek az illatától:-)

Apósomtól tanultam a receptjét. Annyi a különbség csak, hogy a pirospaprikás hagymára a paradicsomot teszem és ha már jó sok levet engedett akkor teszem rá a paprikát. Lehet beletenni bármit az előbb leírtak közül de naturban a legfinomabb. Tojást csak akkor teszünk rá ha nagyon erősre sikeredett.

Ja és én majdnem mindenbe teszek saját készítésű vegetát és medvehagymát:-)

2009. szept. 9. 12:53

olajban üvegesre párolom a karikára vágott hagymát, majd leveszem a rezsóról, kicsit hülni hagyom és teszek bele porpaprikát.

Utána karikázom a paprikát,/csipős paprikát csak keveset a párom nem igazán szereti / a paradicsomot, delikáttal füszerezem és teszek bele lángolt kobászt, nagyon finom izt ad neki.

A paradicsomtól közepesen leveses lesz.


Általában natur esszük, de csináltam már tojással, sőt volt, hogy apróra vágott kaprot is tettem bele, nagyon pikáns izt ad neki.

rizzsel, tarhonyával nem szeretjük.

2009. szept. 9. 11:46

Én világéletemben utáltam a lecsót,amig meg nem ismerkedtem a párommal.Na,ahogy ő csinálja,úgy imádom.Ez igy néz ki:fél kg hagyma,1-1 kg paprika,paradicsom,eddig a szokásos módon,aztán 1 közepes padlizsán felkockázva.Mikor majdnem kész,bele 8-10 tojás,és füstöltkolbászkarikák.

Nagyon jó krémes állagú lesz,én csak igy szeretem!

36. f94c04200e (válaszként erre: 31. - Szili84)
2009. szept. 9. 11:31
olyankor hagyd még fedő alatt párolódni a rizst.Én mindig lezárom idő előtt,és így párolom tovább.Sose volt még kemény.
35. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - Szili84)
2009. szept. 9. 11:31
Hivatalosann 1,5 X , forró vízzel kell feleönteni a lepirított rizst és utána rögtön kikapcsolni a gázt, fedővel letakarni. Keverni nem szabad, se a fedőt emelgetni. Kb fél óra és "megfő" a fedő alatt. Nekem sosem sikerült még így, párom szakács Ő így csinálja és neki működik....
2009. szept. 9. 11:30

Nálunk a férjem főzi:) Ez az egyik étel, amit férfiaknak kell készíteni szerintem.

Ő tesz bele lecsó kolbászt és paraszt kolbászt is. sok lével csinálja, mert én tunkolós vagyok, de üt rá 1 tojást is.

A nénikém nokedlival szokta tálalni.

Egy ismerősöm pedig cukkinit is tesz bele.

2009. szept. 9. 11:29
na ez az, vagy kemény, vagy összeáll ha főzöm és nem párolom
32. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2009. szept. 9. 11:29
:) A rizs, az rizs , rövid :)
2009. szept. 9. 11:29
köszi az infókat. Ahány ház annyi szokás, egyikőtök 2szeres vizzel, másik 1.5 szeres vizzel önti fel. És mégis finom, na majd meglátjuk, bár ez nekem eddig nem jött össze sose, mert hiába forró kétszeres fűszerezett vizet öntöttem az olajon megpárolt rizsre, mindig kemény maradt ha elfőtt a viz
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook