Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te hogyan becézed a párod? fórum

Te hogyan becézed a párod? (beszélgetős fórum)


2006. ápr. 6. 16:19
Szivi, szívem, papamaci, kicsim, kincse, töki, most ennyi jutott eszembe
2006. márc. 5. 12:52
cukinak
16. atala
2006. márc. 5. 11:05
babám, bubám
2006. márc. 5. 10:59
Nyuszikámnak :)
14. Rekus (válaszként erre: 1. - Merci)
2006. márc. 2. 07:07

Én őt Oroszlánnak (ez a csillagjegye) , Cicusnak, Bogárnak, Cicabogárnak, Leonak hívom. Esetleg a nevén;)

Ő engem Cicusnak hív legtöbbször. Néha Oroszlánnak, ha erélyesen kérek tőle valamit, és még közben le is Cicusozom;)

A családomban egyébként elégé elterjedt a másik becenéven szólítása pl.:Surka, Ficek, Fáni, Pötyi, Ludmilla, Hókuszpók, Banya, Banyóca, Apóca, Macák Icuka, Katica, Mókuscica is szerepel a repertoárban:) A pároméknál viszont inkább a keresztnevén szólítják az embert.

13. 549be03e80 (válaszként erre: 12. - 4726e582cf)
2006. márc. 2. 01:06

En Brumi, bruma, ahangja utan(alt hangja van)

O= sehogy ?!

12. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2006. márc. 1. 13:06

Povajacs kb simlist jelent

Pomogács egy régi gyermek játékfilmben volt, már nem emlékszem a címére, de valami ilyen szöveg volt benne "Jönnek a pomogácsok". Ennek nincs jelentése, csak egyszer a povajacs szó jelentéséről eszmecseréltem Vele és rákontráztam a pomogácsot. Szülőfalujában a povajacs szót használták igazán.

Paskorta = anyum mondta ránk: a húgomra és rám kiskorunkban, amikor eleven gyerekek lévén teljesen rosszcsontok voltunk. Valahogy így "Büdös Paskorta, már megint mit csináltál?" Persze haragudott, de mégis benne volt a szeretete :)


Nos a párom egy igazi simlisképű, kekeckedő, szemtelenkedő alak, és nagyon gyakran becézem ezekkel a szavakkal, amit persze úgy fogad, hogy még simlisebben vigyorog. :-)))


De magyar nyelven vannak a szavak :-).

11. Jay
2006. márc. 1. 12:00

Nálunk is több becézés van.

Ő: Bogyó, Cica, Drágám, Cuki, ha mérges vagyok akkor a teljes nevét vezetéknévvel együtt.

Én: Anyacica, Drágám, Kicsim, Anyakoca (ha rám jön a zabálhatnék, és éppen fogyizom)

10. Hoxa (válaszként erre: 9. - 4726e582cf)
2006. márc. 1. 11:57

Povajacs, Pomogács, Paskorta?

Ezeknek van valami jelentése, esetleg valami más nyelven? :))))

2006. márc. 1. 10:00

Jók :-)! Nálunk is mennek a becenevek. Nem is emlékszem, hogy valaha is a rendes nevünkön szólítottuk volna egymást.

Így hávom a páromat: Élet, Édes, Drága, Pucóka, Povajacs, Pomogács, Paskorta, Apa, Apacsom, Kispofám.

Így hív ő: Lencse, Ledérke, Lentilke, Lencse (ha mérges), Baglyocska (egy gyerekkori képemen szemüveges vagyok), Turciska (az orrom kicsi) Kicsim - ha hülyeséget beszélek, Sebes Szél (ala indián asszony)... és még egy halom más. :)

Mindig kitalál valamit :-)

2006. márc. 1. 09:52

honey, sweety, és tárasi..

Ha valami 'okosságot' mondok, akkor blondy vagyok :)

2006. márc. 1. 09:48
Én leginkább Dóri vagyok. Páromnak mikor mit mondok. Volt már Kisszivem, Apátok, Gáborkám, Drága Szerelmem. A fiam Döme, de leginkább Gézának, Büdös kölyöknek, Anya kis sárkányának hívjuk. A lányom Villő, de ő inkább a Lujza névre hallgat.
2006. márc. 1. 09:25
Nálunk ő Nagymackó én kismackó a gyerek meg minimaci.
2006. márc. 1. 09:07

Nekem ha van pasim, mindegyiket egytől egyig szívemnek hívom.

De amikor szerelmes voltam sosem mondtam semmi becenevet, mindig a nevét mondtam.

Nem szándékosan, csak úgy eszembe jutott, hogy így volt.

2006. márc. 1. 08:31
A párom nyuszi, vagy nyuszipók, én nyusziszörny vagyok. Sugi meg a huncipók.
2006. febr. 28. 17:52

Nálam a leggyakoribb becézés alakult ki, a cica. Cicának hívom a párom.

Én meg édesem, angyalka vagyok. :)))

2. Hoxa (válaszként erre: 1. - Merci)
2006. febr. 28. 17:47

Nyuszifüli, Macinyuszi :)

Muki, Muksóka :)

2006. febr. 28. 16:25
Nagyon kíváncsi lennék rá, nálatok hogy megy ez, én rendre cuncimókusozva vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook