Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te elhiszed a Bibliai történeteket? fórum

Te elhiszed a Bibliai történeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jún. 1. 23:20

Upsz,csak most nézem,kik írták...Na,helyben vagyunk...:)

Becsszó,hogy ártatlan vagyok,csak rákerestem,hátha van valami neten is...:S (ha a könyv meglesz valami csoda folytán,akkor majd "hozzádvágom",hogy átnézd)

2011. jún. 1. 23:18

Na,hát itt van:

"A vérveszteség, a szélsőséges izzadás, a szomjúság és a sérülések következtében keringési zavarok léptek fel. A vérnyomás erősen lezuhant, a vér elsavasodott, a szív elfáradt. Ilyenkor úgynevezett decompensatio cordis lép fel, folyadék gyűlik össze a tüdőkben (tüdőödéma), a lélegzés hörgéssé válik, a szív össze-vissza ver, s ez közvetlenül a halálhoz vezet."

556. 5e1b581a2e (válaszként erre: 554. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 23:09
Hát látod...akkor csak a lényeg maradt le...:(
555. 5e1b581a2e (válaszként erre: 552. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 23:07
Igen,elég szerencsétlen megfogalmazása annak,ha a nehezített kilégzésre akar utalni.Én azt gondolom,ha tényleg súly nyomta a mellkast,akkor ott minden nehezen ment: be is ki is.
2011. jún. 1. 22:44
Az írás többi részére nem tudok most kitérni, csak a végét olvastam el, de most látom, hogy több biológiai magyarázat is van. Megemlítik a mellhártyaizzadmányt, de nem részletezik, hogy miért alakult ki.
553. Várhegyi Márton (válaszként erre: 551. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 1. 22:34

"Nem tudom,honnan jött a hydrothorax ötlet..."


Castellina 76-os hozzászólásában - amire reagáltam - mellűri folyadékról van szó.

552. Várhegyi Márton (válaszként erre: 550. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 1. 22:32

Nem azért írtam, hogy "Várom.", mert türelmetlen lennék:-)


"A felfüggesztett test mellkasa a kezeken lógó teljes testsúly miatt annyira kifeszült, hogy az elítélt csak belélegezni tudott, a levegőt nem tudta kifújni."


Ha belélegezni tud, miért ne tudna kilégezni? Ha a légutak nincsenek elzárva, akkor a belégzőizmok elernyedése kilégzést eredményez.


"Ez erőteljes asztmás rohamhoz hasonló állapot, mivel ott is a kilégzés válik rendkívül nehézzé, emiatt kezd fuldokolni a beteg."


Igen, csakhogy az astmában ténylegesen szűkülnek a légutak, kilégzéskor akár teljesen el is záródhatnak.

551. 5e1b581a2e (válaszként erre: 542. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 22:19

"A sokk végső fázisában "bevizesedhet", de az nem hydrothorax, hanem ARDS."


Ja és már akartam az előbb is szólni érte: Én nem diagnosztizáltam...Hydrothorax,meg eszembe sem jutott volna.Ha tippelni kellett volna,hogy mi az ami rémlik abból az időből,amikor én ezekről semmit sem tudtam,akkor biztos a tüdőödémára tippelnék...Nem tudom,honnan jött a hydrothorax ötlet...

550. 5e1b581a2e (válaszként erre: 548. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 22:05

Tudom...



Én könyvet kerestem,de nem találom.Úgyhogy kerestem a neten hasonlót.Tévedtem a római kivégzést illetően,ezek szerint mindenkit szögeztek egy idő után.Nézd el nekem,én erről tizenéves koromban olvastam utoljára és lehet a könyvtáramban meg sem fogom már találni a könyvet.

Egyébként a hívők pont letagadják,mondván:Jézus igenis akarattal halt meg...

Forrás: [link]

Részlet:

"A keresztre feszítés kivégzési módját a rómaiak a perzsáktól vették át, de jelentősen megváltoztatták, szinte tudományos gonddal tökéletesítették olyan módszerré, amely maximális fájdalom előidézését és a haláltusa időtartamának adagolhatóságát tette elérhetővé úgy, hogy közben ne következzék be eszméletvesztés, amely csillapíthatná a fájdalmat, vagy meggyorsítaná a halált. A Megfeszített

A klasszikus római írók, például Cicero és Seneca megegyeztek abban, hogy ez a kivégzések között a legszörnyűbb halálnem. Az aprólékos figyelemmel kigondolt és kikísérletezett módszerhez külön eszközöket gyártottak, amelyek rendelkezésre álltak a római megszálló egységeknél.

A 15-20 centiméter hosszú, 8-9 milliméter széles, külön erre a célra készült szegeket a közhiedelemmel ellentétben nem a tenyéren ütötték át, mivel az nem tudta volna megtartani a test súlyát, mert szétszakadt volna, hanem pontosan a csukló közepénél, ott, ahol a kézfej átmegy a csuklóba, a hüvelykujj dombja alatt. A kézgyökcsontok ezáltal kificamodtak és eltolódtak, de nem zúzódtak össze. A csontok elmozdulásával járó fájdalom a csuklótörés vagy -ficam fájdalma volt, ezen felül azonban a szög érintette vagy roncsolta a nervus medianus nevű ideget is.

Az ilyen idegsérülés a létező egyik leghevesebb fájdalommal, úgynevezett égő idegfájdalommal jár együtt. Dr. Zugibe elmondása szerint az ezen a ponton golyótól vagy repesztől megsebesült második világháborús sérülteknél még morfiummal sem lehetett a fájdalmat csillapítani, hanem sokszor csak a gerincoszlopon végzett műtéttel sikerült megszüntetni. Az először csak a sérülés helyén érzett fájdalom az ideg sérülésekor villámcsapásszerű, heves, égető, perzselő érzéssel végigfutva a karon egészen a gerincoszlopig hatol, annyira, hogy amikor az ilyen sebesültek sérülésére csak ráfújtak, vagy a szellő megérintette azt, magánkívül kiáltoztak a fájdalomtól. A lábfejek átszögezése is ugyanilyen hatással járt a talpidegek sérülése miatt.

A nervus medianus ideg megfeszülésének vagy sérülésének másik eredménye Smalhout professzor szerint a hüvelykujj annyira erős görcse volt, hogy annak körme a tenyér közepébe fúródott, vagy pedig a hüvelykujj teljesen lebénult.

Ezután a keresztet függőleges helyzetbe emelték, ami által az elítélt teljes testsúlya a három szögre nehezedett. Ez a fent leírt elviselhetetlen égő idegfájdalommal járt.

A halál azonban nem emiatt következett be, hiszen ezek kevés vérveszteséggel járó, nem halálos sebek voltak. A felfüggesztett test mellkasa a kezeken lógó teljes testsúly miatt annyira kifeszült, hogy az elítélt csak belélegezni tudott, a levegőt nem tudta kifújni. Ez erőteljes asztmás rohamhoz hasonló állapot, mivel ott is a kilégzés válik rendkívül nehézzé, emiatt kezd fuldokolni a beteg.

Mintegy tíz perc után a megfeszítettnél is fulladozás lép fel, miközben a súlyosan megterhelt mell-, váll- és karizmok begörcsölnek. Mivel oxigénhiány lép fel, az izmok anyagcseréje fokozódik, s emiatt nagy mennyiségű tejsav termelődik, amely végül az egész testben elsavasodási folyamathoz vezet (metabolicus acidosis). "


Nos?

549. 5e1b581a2e (válaszként erre: 546. - Erikpipi)
2011. jún. 1. 22:01
Csak beszélgetünk és nem Jézusról...
548. Várhegyi Márton (válaszként erre: 545. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 1. 21:57
Várom.
547. Várhegyi Márton (válaszként erre: 546. - Erikpipi)
2011. jún. 1. 21:56
Tudományos kérdésre reagáltam, egy szóval nem érintettem a hitet.
546. erikpipi (válaszként erre: 544. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 21:53
A hitben élőknek, teljesen lényegtelen dolog, hogy fulladt, vagy sem. Meghalt a bűneikért és feltámadt.
545. 5e1b581a2e (válaszként erre: 544. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 21:50

"Mint írtam"


Jó.


"Én ilyenről nem tudok."


Azért írtam,mert gondoltam.


Mint írtam:utánakeresek és pontos leszek.

544. Várhegyi Márton (válaszként erre: 543. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 1. 21:45

"Ekko pedig mivel már nem tudták sehogysem tartani a mellkasukat[...]"


Mint írtam, a fulladás stimmel, de én kifejezetten hydrothoraxról beszéltem.


"Hanem valami a testhelyzet miatt okozza a víz megjelenését."


Én ilyenről nem tudok.

543. 5e1b581a2e (válaszként erre: 542. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 21:42

"Mit értesz azon, hogy bevizesedett?"


Már nem tudom,nem emlékszem,de ez tény.Nem Jézus kapcsán hallottam,hanem a római kivégzésről volt szó.De utánanézek és akkor levezetem.A lábak megtörése is igaz,szokás volt.Ekko pedig mivel már nem tudták sehogysem tartani a mellkasukat,meg a válluk is azonnal kifordult,tehát sem lentről,sem fentről nem tudták megtámogatni a mellkas-kitérést,onnantól pár perc és vége is volt az agonizációnak.


"mind a mellkasi, mind a hasi légzés eléggé akadályozott"


Ez önmagában nem lenne elég,előbb halna szomjan.Hanem valami a testhelyzet miatt okozza a víz megjelenését.Nem emlékszem,megpróbálok utánajárni hol olvastam.

542. Várhegyi Márton (válaszként erre: 541. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 1. 21:37

"A több órás ezen testhelyzet velejárója,hogy bevizesedett a tüdejük és tulajdonképpen ez végzett velük."


Mit értesz azon, hogy bevizesedett?

A sokk végső fázisában "bevizesedhet", de az nem hydrothorax, hanem ARDS.


A fulladásos halál stimmel, ilyen testhelyzetben mind a mellkasi, mind a hasi légzés eléggé akadályozott, de ez nem hydrothorax vagy tüdőödéma. Ha sokk is kialakul, az még fokozza a nehézségeket.

541. 5e1b581a2e (válaszként erre: 539. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 1. 21:30

"Ez persze, már betegség,"


Ebben a helyzetben nem.A keresztre "feszítettek"(hát kötve voltak a tagjaik,nem szögelve) tulajdonképpen megfulladtak.A több órás ezen testhelyzet velejárója,hogy bevizesedett a tüdejük és tulajdonképpen ez végzett velük.Csúnya halál és kivégzési mód volt.

540. 5e1b581a2e (válaszként erre: 53. - 18235c4fc5)
2011. jún. 1. 16:43

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Hát ez haláli...


(a legjobb az 5-ös pont...:DDD)

2011. máj. 31. 10:19
Persze lehetett Jézusnak mellűri folyadékgyüleme, és akkor tényleg jöhetett belőle nagyobb mennyiségű folyadék. Ez persze, már betegség, normálisan minimális mennyiségű folyadék van a mellhártyák között.
538. c130f7eb3b (válaszként erre: 509. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 31. 10:19
Szerintem minden igaz, ami a Bibliában van, de én pl. jónéhány dolgot másképp értelmezek, mint ahogy mások magyarázzák. Meglehetősen sajátos módon...:)
537. Várhegyi Márton (válaszként erre: 76. - Castellina)
2011. máj. 31. 10:12

"A test oldalába döfött lándzsa nem ért egyetlen belső szervet sem, csupán a mellhártyát szakította át"


Ha a mellhártyát átszúrják egy lándzsával, a tüdő is sérül (a szúrástól függően sérülhet még a szív, lép, máj, rekeszizom, valamilyen nagy ér). Rendben, egy féloldali pneumothoraxot túl lehet élni, de, ugye, itt nagy vérzés is keletkezik, ami egy kiszáradt embernél nagy melegben elég gyorsan végzetes. A seb is könnyen elfertőződik.


"ez a magyarázat a sebből szivárgó vízre."


A mellhártyaűrben pár ml folyadék van, annak a szivárgását nem fogja senki észlelni, olyan kevés.


Azt sem értem, mitől esne kómába egy ilyen helyzetben lévő ember. Inkább meghal.


"A feltámadás nem volt más, mint visszatérés a kómából."


3 nap alatt nem halt meg víz nélkül, kivérezve, kiszáradva, min. féloldali ptx-szel, és valószínűleg szeptikus állapotban (és talán oxigén nélkül is).


Igen gyenge lábakon áll ez az érvelés.

2010. dec. 17. 18:36
El :)
2010. dec. 14. 15:50
Mind hazugság kitaláció.
534. 274c9996b8 (válaszként erre: 532. - Anyuci91)
2010. márc. 4. 16:35
Szamos egyebb SZENT-KÖNYV lettezik , van amelyik 1000-evvel idössebb a Bibliatol ! A lenyeg kb minden szent-könyvben ugyanaz :)
533. 3c0814215c (válaszként erre: 532. - Anyuci91)
2010. márc. 4. 16:04
Fotó?! :/
2010. márc. 4. 15:56

A Bibilia a legnagyobb és a benne olvasott történetek, hitelesek és világosan vannak leirva és érthetően mindenki számára. Isten megbizható proféciákkal iratta és nem olyanokkal, akikben felmerülne bármilyen kétség is. Van egy olyan kiadván, amit nem lehet kapni könyvüzletben, de számos fotó bizonyitja az események valódiságát ez sajnos angolul van és nem magyarul, de a lényeg elhisszük az egészet az elejétől a végéig.

Szivélyes üdv. mindenkinek.

531. Basztet
2010. márc. 3. 19:58
Igen,hiszek.Sajnos rég nem olvastam Bibliát ,de elég jól ismerem a történeteit.A hit nem jön magától . A Hit és a Szeretet a teremtő ajándéka.
530. a14deb9047 (válaszként erre: 515. - 362f169ace)
2010. márc. 3. 19:11
Nagyon sok!! Az Ószövetség, bár évezredeket ível át, így vagy úgy, de mindenképpen kitűnik, hogy bár a korok, stílusok, társadalmi szokások, törvények, történetek, megfogalmazások nagyon eltérőek, az Istenben (Mindenható, Seregek Ura, Mindenség Istene, Jahve, Adonaj, Egek Ura stb.) mégis hittek, kérték segítségét, reménykedtek. Az Újszövetség sokkal konkrétabb, egységesebb. A Jelenések könyvének megfogalmazása, képrendszere szintén irodalmi stílus, de minden kor emberének van mondanivalója. Csak a megfogalmazási képrendszerét nem szabad szó szerint értelmezni! Ezért is kell egy-egy fejezet elolvasni az apróbetűs megjegyzéseket. Dante Elveszett paradicsomát vagy az Madách Ember tragédiáját szó szerint értelmezzük??
2010. febr. 19. 10:39
Igen hiszek
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook