Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te dohányoznál, ha babát akarnál? fórum

Te dohányoznál, ha babát akarnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. youlcsi (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. márc. 27. 21:18

erős dohányos voltam. ezerszer megpróbáltam letenni, de max 2-3 napig bírtam nélküle. lényegében 13-14 évig szívtam, ebből 10 évig minimum napi 1 dobozzal.


2 éve szerettük volna a babát, tudtam, hogy le kellene tenni, de nem ment.

-majd ha kapok metet

-majd ha lesz ciklusom

-majd ha lesz bizonyított PÉ-m

-majd ha kapok clostit

-majd ha...

-majd ha...

aztán egy reggel uh-ra (és a műtétet megbeszélni) készülve pozi lett a tesztem... április 7-én lesz 1 éve... azóta nem gyújtottam rá, pedig még a megmaradt fél doboz ott van a kabátom zsebében a mai napig.

és a mai napig majd megveszek egy szál cigiért... de tudom, hogy most nem lehet...

32. wanita77 (válaszként erre: 29. - Dokianya)
2011. márc. 27. 20:44

Borzasztó dolog, ha valaki terhesen cigizik. Olyat is hallottam, aki szoptatás közben dohányzott, azért az nagyon durva, hogy tud valaki ilyet tenni????????

Szegény pici tényleg nem tehet semmiről, és már megszületése előtt veszélybe sodorják, szörnyű. :(

Húgom azt mondta, terhesen már nem fog cigizni. De mitől lesz az más, miért nem tudja most letenni és miből gondolja, hogy akkor majd le fogja tudni? De ő tudja, nem tudok mit tenni sajnos.

31. Bcicus (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. márc. 27. 20:43
Én annak a ciklusnak az elejétől nem cigiztam, ahogy terhes lettem, elötte igen, bár már kevesebbet mint azelött. Anyukám mind két terhességét végig cigizte, egyikünk sem lett beteg. De ettől még én nem támogatom a terhesség alatti cigizést, de amíg nem terhes az ember addig az ő dolga.
2011. márc. 27. 20:34
NEM!!!!!
2011. márc. 27. 20:19
Sokan vannak úgy, hogy azt mondják a védőnőnek, dokinak, hogy nem dohányoznak a terhesség alatt...és közben mégis. Na, nekik nem ártana elgondolkodni, hogy kit is csapnak be...az orvost, a védőnőt vagy Önmagukat, de leginkább azt a picurit, aki nem kérte, hogy ő megszülethessen és élhessen.
28. dokianya (válaszként erre: 10. - 93f84765e4)
2011. márc. 27. 20:17
Gondolom a 22 hóanpos terhesség csak elírás. :D De gratulálok hozzá, hogy ilyen ügyesen kibírtad! Nagy akaraterőről árulkodik.
27. ronka
2011. márc. 27. 19:28
nem
26. Cippora (válaszként erre: 25. - Wanita77)
2011. márc. 27. 19:27
Sajnos hiába akarsz jót neki,ha ő nem akarja,akkor nem fogja lerakni :( ez agyban dől el...
25. wanita77 (válaszként erre: 24. - Cippora)
2011. márc. 27. 19:12

Na igen, pont ezt mondja ő is. De én is azt mondtam neki, hogy sokkal rosszabb lesz, ha terhesen kell leszoknia, a stressz a leszokás miatt nem fog jót tenni a babának. De hogy tudnám meggyőzni?

igaz, hogy már kevesebbet szív, de az is több mint amit kéne.

24. Cippora (válaszként erre: 23. - Cippora)
2011. márc. 27. 19:07

Ja és gyakran jönnek azzal a terhes dohányosok,hogy a leszokással járó stressz többet árt,mint pár szál cigi.Na a védőnőm szerint ez egy hatalmas kamu!!!!

Cigizzen,ha neki megéri,de senki ne takarózzon ezzel!

23. Cippora (válaszként erre: 21. - Wanita77)
2011. márc. 27. 19:05

Hú,hát nekem is volt olyan gondolatom,hogy majd lerakom ha pozitív lesz a teszt,de nem mertem így csinálni,mert mi van ha baba van,de mégsem megy a leszokás?Na nekem ezt tudnom kellett,így raktam le hamarabb,gyakorlatilag az utolsó pillanatban (menzesz elmúltával ;) )

Egyébként sajnos a termékenység nem életmódtól függ,bár az csak egy dolog,hogy nem esik teherbe,de ha teherbe esne,is rengeteg problémát okozhat a cigi.

Sajnálom,hogy nem tudod meggyőzni...egyébként mikor én leraktam,kb 3 napig iszonyat fájt a hasam,de nagyon,nem tudom mitől,és elég durva elvonási tüneteim voltak.Ez egy állapotos nőnek szerintem semmilyen szempontból nem tesz jót!Ezért jobb hamarabb lerakni!Szerintem!

2011. márc. 27. 18:58

Igaz,hogy sok anya szül,aki cigizik,de gyerekek nagy többségén ez meg is látszik.

Ha már semmiképpen nem tud lemondani,(bár szerintem ez nagy felelőtlenség)legalább annyit tegyen meg,hogy pár szálnál ne szívjon többet!!!

21. wanita77 (válaszként erre: 20. - Cippora)
2011. márc. 27. 18:36
Gratulálok, hogy le tudtál szokni. A húgom azzal vigasztalja magát, hogy más is terhes lesz, aki cigizik és majd akkor szokik le, ha terhes lesz, mert neki az a tudat kell, előtte nem megy. És azt sem gondolja, hogy amiatt nem esik teherbe már 5 éve, mert cigizik. És én már nem tudom, hogy tudnám meggyőzni, elereszti a füle mellett és már az agyára megyek az állandó prédikációimmal. :(
2011. márc. 27. 18:10
Én leraktam mikor elhatároztuk,hogy gyereket szeretnénk.Nem volt könnyű,mert erős dohányos voltam (napi 1-2 doboz) de sikerült.Tegnap volt 8 hónapja,hogy egy szálat sem szívok,és 31 hetes terhes vagyok.Képtelen lennék így akárcsak egy szálat is szívni,bár nem tagadom néha hiányzik.Amúgy van ismerősöm aki dohányzott terhesség alatt.Ő dolga,bár én nem helyeslem,hiszen komoly gondokat okozhat.
2011. márc. 27. 17:27
de a sok dohányos szül :))))
2011. márc. 27. 17:25
nem
17. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. márc. 27. 17:25
azt gondolom a gyerekvárás olyan nagy dolog hogy a cigi leszokás ehhezképest semmiség
16. andi6020 (válaszként erre: 6. - Dokianya)
2011. márc. 27. 16:54
:DD
15. wanita77 (válaszként erre: 4. - 9c8432d068)
2011. márc. 27. 16:48
Igen, tudom, de szerencsére nem rólam van szó, hanem a húgomról.
2011. márc. 27. 16:41

Én akkor tettem le a cigit, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok (5 hetes). Nagyon féltem, hogy vmi baja lesz emiatt a babának, de 3 és fél hónapja egészséges babát szültem.

De utálom magam az 5 hét miatt is...

Nem fogok visszaszokni a cigire.

2011. márc. 27. 16:30
Nem,de amúgy sem dohányoztam soha!
2011. márc. 27. 16:30
Én nem csak babavárás közben nem dohányzom, hanem egyáltalán nem.
2011. márc. 27. 16:28
én egyáltalán nem dohányzom!!!
2011. márc. 27. 16:27
én 2007-ben szültem meg az első fiam mikor teherbe estem még dohányoztam 22 hónapos terhesen sikerült letennem a cigit.féltem,nagyon féltem attol hogy a babám beteg lessz miattam,ezt soha nem tudtam volna feldolgozni.szerencsére egészséges fiam született.mivel tudtam hogy még szeretnék gyereket nem kezdtem el ujbol dohányozni a második fiam 2009-ben született én azota sem gyujtottam rá és nem is fogok már nem hiányzik és nem értem mit szerettem benne annyira.
2011. márc. 27. 16:25
Akinek fontosabb a cigaretta, mint a gyermeke egészsége, az ne is akarjon szülni. Én erős dohányos voltam, és nem vigasztalt, hogy más gyerekének nem lett baja... a sajátunknak meg kell adnunk az esélyt az egészséges életre!!! Mit várhatunk egy olyan anyától, aki annyira sem képes, hogy - legalább addig, amíg a gyerek szimbiózisban van vele - lemondjon erről a káros szokásáról...
2011. márc. 27. 16:24

A kiíró nem a terhesség alatt dohányzásról kérdez, szerintem.

Én dohányoztam, és mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, azonnal letettem. De ez kb. a fogamzástól 2 hét lehetett, és már abban a két hétben is jóval kevesebbet szívtam, mint előtte, mert elég rosszul voltam. Szoptatás alatt sem dohányoztam. Egészséges babám született, most másfél éves.

Nyilván a legjobb az lenne, ha sosem dohányoztam volna, na meg ha nem lenne szmog, meg egyéb a szervezetre ártalmas dolgok.

2011. márc. 27. 16:19
nagy felelőtlenségnem tartom, ha valaki terhesség alatt dohányzik...
2011. márc. 27. 16:19
Most, ha a fórum címre reagálnék, akkor én inkább du...nék...nagyobb az esélye a gyereknek úgy, mint a cigitől. :D:D:D:D És a dohányzás valamilyen szinten kihatással van a babákra mindenképp...csak lehet, hogy pár évesen jön ki rajta az asztma... vagy hasonló. A kis születési súly, a fejlődési rendellenességek kockázatának növelése. Én sosem dohányoztam, de nem kockáztatnám a babámat...ennyire nem lennék Önző. Ha valaki gyermeket szeretne, onnét ahogy megfogalmazta magában, szerintem a kicsinek kell a legfontosabbnak lennie...és akkor már nem is kérdés, hogy a cigi fontos-e....
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. márc. 27. 16:16

Azt nem lehet tudni, lett vagy nem, hiszen nem biztos, hogy azonnal jelentkezik. Lehet a későbbiekben idegrendszeri problémája, esetleg tüdő vagy bármi.

Igaz én csak belepofáztam, mert sosem dohányoztam.

4. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. márc. 27. 16:16

Rólad van szó???

Ha igen,akkor sürgősen tedd le a cigit,ha babát szeretnél,vagy estleg már terhes vagy.


Hatalmas kárt okozhat a dohányzás a baba szervezetében,de az anyáéban is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook