Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? fórum

Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. okt. 29. 18:53

Sziasztok!

Az én párom bent volt,ez nála nem is volt kérdés.Inkább én voltam az,aki néha elbizonytalanodott,hogy akarom-e,hogy bent legyen.

És milyen nagyon jó,hogy bent volt,mert nélküle talán végig se tudtam volna csinálni,rengeteg erőt adott,hogy velem volt :-)

Napokig nem volt magánál a (pozitív) élménytől :-)))

35. egypt
2010. okt. 29. 18:52

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ha anyuka és apuka egyaránt szeretné, akkor jó, de ha bármelyik fél azt mondja, nem, azt tiszteletben kell tartani.

Nálunk apás szülés volt az első, és most is erre készülünk. Az első pillanattól fogva mindketten így akartuk és tényleg csodálatos élmény volt így, nekem nagyon sokat számított, hogy a férjem mellettem van.

2010. okt. 29. 18:52
Az én férjem bent volt a szülésnél.Először nem akart bejöni, de aztán még is bent volt velem.A végén azt, mondta, hogy ha jön a második babánk annál is bent lesz.Ez volt életben a második legjobb dolog, mert így Ő is egyből láthatta a kis fiúnk.
33. 9e8664b644 (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2010. okt. 29. 18:52
Ez perverz :P
32. Mzsuka
2010. okt. 29. 18:51

Én most szültem 16 napja. A férjem bent volt és azt mondja,ha még egy babánk lesz,akkor is bejön. Csodálatos élmény volt neki és ezt ő mondta/itt ül mellettem a kislányunkkal a kezében,ő kérte hogy ezt írjam le/. Nem ábrándult ki belőlem,azóta is ugyanúgy imád,ha még nem jobban.

Nem ott kell álljon,ahol a doki meg a szülésznő. A férjem végig a fejemnél állt,szorítottam a kezét,a nyomásnál segített tartani a hátamat.Nélküle nem tudtam volna így végigcsinálni. Azóta még közelebb kerültünk egymáshoz.

Szerintem ha egy férfi ezért kiábrándul a párjából,az nem is szereti igazán.

2010. okt. 29. 18:51

Velem bent volt a férjem.

A fejemet tartotta, vizes ruhával törölgette az arcom, és biztatott. Rengeteget segített, talán nélküle nem is ment volna.

Utána elkísérte a fiúnkat és nézte hogyan öltöztetik fel, és ő hozta vissza. Ő dajkálta először, amíg engem varrtak végig tartotta és gyönyörködött. Nincs rossz élménye róla, inkább sajnálja, hogy csak a szülésre ért oda, a vajúdást egyedül csináltam.

2010. okt. 29. 18:51
Én megkérdeztem Tőle most, hogy aktuálissá vált a téma, és Ő rögtön rávágta, hogy szeretne bent lenni. Szerintem nekem is biztonság érzetet fog adni. :)
29. Vikó 26 (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2010. okt. 29. 18:50

Az egyik pesti korházban császár után,mivel az anyuka hasára nem lehet,így az apuka meztelen mellkhasára teszik az újszülöttet!

Szerintem ez valami meseszép dolog lehet!

2010. okt. 29. 18:50
jav:haragudtam:-)
27. 00495ec28d (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. okt. 29. 18:49

Négy gyerekem van,most az utolsónál volt bent a párom,ő akarta,és elmondhatatlanul sokkal jobb volt nekem,pedig előtte apás szülés ellenes voltam,és arról is meg voltam győződve,hogy úgysem tudna segíteni.Nem így lett.

Az előző párom be nem jött volna,és nem is hagudtam ezért Rá....

2010. okt. 29. 18:49
Régen ez nem volt divat. De sztem is jó,hogy bent lehet a férfi is szülésnél. Nekem jövő héten születik a második öcsém. Apám bent lesz a szülésnél,mert sajnálja,hogy annó nem vehetett részt benne. Szte megnyugtató lehet a jelenléte,és neki is nagy élmény lesz. Sztem ettől mégjobban fog kötődni a gyerekéhez.
25. Chrissy28 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2010. okt. 29. 18:49
Teljesen egyetértek! Minden túlzás nélkül fenékbe is rúgnám a férjem, ha nem lenne velem.
2010. okt. 29. 18:48
Az én párom jelen volt az első gyereke születésénél is. Mikor kérdeztem, hogy velem bejön-e egyből rávágta, hogy természetesen! Nem tartom valószínűnek, hogy emiatt kiábrándulna belőlem. Elvégre az ő gyereke is, nem csak az enyém:)
2010. okt. 29. 18:48

sziasztok!

Mind két gyereknél bent volt a párom és nem bánta meg,hatalmas élmény volt neki ahogy a köldök zsinórt elvágta.A fejemnél volt a szülésnél és semmi olyat nem látott amit nem akart.

2010. okt. 29. 18:47

Mi bevállaltuk,kétszer is!

Első alkalommal az utolsó pillanatig nem volt biztos benne a férjem,hogy be akar e jönni én meg nem erőltettem,rá hagytam a döntést,pedig nagyon szerettem volna,hogy ott legyen!

Aztán mikor ott álltunk a szülőszoba ajtaja előtt,kérnem se kellett,nem volt kérdés,be jött!

A kisfiunknál már szóba sem került,természetes volt hogy ott akar lenni,ki nem hagyta volna semmiért!

Az első alkalom után mindenkinek olyan átéléssel mesélt a szülésről,hogy öröm volt hallgatni!

És ez a dolog még jobban össze hozott minket kettőnket is és ez egy olyan élmény lett,ami csak a milyénk!

Ez szerintem nem divat kérdése nekem nagyon sok erőt adott hogy ott volt,még akkor is így lett volna,ha csak a kezemet fogta volna!

De Ő még segített is amiben tudott és az mikor elvágta a köldökzsinort,olyan büszke volt magára,főleg mikor a kisfiunkét vágta el!

Elnézésr,hogy ilyen hosszú voltam,de erről nekem mindíg olyan jó érzés mesélni!

Amúgy én is féltem tőle,hogy majd a szülés után másképp fog rám nézni,de nem így történt,sőt!

21. micsuned (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2010. okt. 29. 18:47
Én is így gondolom.
2010. okt. 29. 18:47

velem mindkétszer bent volt, bár az első terhességem alatt nem szerettem volna, de a szülésznő "rámparancsolt" hogy hívjam be:)

Nem bántuk meg, sőt másodszorra a gátvédelemnél ő segített a szülésznőnek, ő locsolgatta az olajat:):)

Dokim szerint a 3-ik szülésemet simán levezethetné:)

2010. okt. 29. 18:46
Igen, ott volt. Annak ellenére, hogy nem bírja a vér látványát... És megcsináltuk!!:)
18. micsuned (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2010. okt. 29. 18:46
A húgom férje nagyon nem akart bent lenni a szülésnél, el sem tudta képzelni.Aztán végig vele volt, és pár órával a szülés után, azt mondta, hogy ezt nem szabadot volna kihagynia.Teljesen más lett a felfogása.
17. martamay (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2010. okt. 29. 18:45

Igaza van micsunednek!! Nalam mindket szulesnel bent volt a ferjem, azt mpndta elete legszebb elmenyei voltak a gyerkocok szuletese! es, hogy minden tisztelete az enyem, amikor latta mennyire szenvedek...de megcsinalom!!!


nehogymar csak azt elvezze, amikor 'megcsinalja'... igenis vegye ki az apa mindenbol reszet (mar amennyire lehetoseg van persze!!)

16. 171925f409 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2010. okt. 29. 18:43
Szerintem is ha már megcsinálta akkor legalább legyen ő is ott ha ár nem neki kell azt a 9 hónapot végigcsinálni lássa azt hogy egy nő min megy keresztül hogy világra hozza a közös babájukat
15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Sysy66)
2010. okt. 29. 18:43

Az olyan férfi egy idióta sztem.

Nálunk a férjem a császárnál a műtéten is bent volt. És mindent fotózott :D

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Micsuned)
2010. okt. 29. 18:43
Ezzel azért vitatkoznék egy picit. Nem ilyen egyszerű a dolog. Ezek csak jól hangzó szavak.
2010. okt. 29. 18:43
Első lányomnál bent volt apa, és nem bántuk meg. Utána 2 császár jött, hirtelen, ott már nem tudott jelen lenni.
12. micsuned (válaszként erre: 10. - Sysy66)
2010. okt. 29. 18:42
Az a férfi aki kiábrándul a nőből, mikor az megszüli a közös gyermeküket, nem is szerette igazán.Nem való apának, sem társnak.
11. a6d5a14c21 (válaszként erre: 10. - Sysy66)
2010. okt. 29. 18:42
Én nem csak olvastam róla,de ismerek is ilyen párt személyesen.Én is emiatt hagynám ezt ki.
10. sysy66
2010. okt. 29. 18:40
én vhol azt olvastam hogy a férfi kiábrándul a nobol a műtőben. én feburárban szulök de egyedul...:)
2010. okt. 29. 18:40
De be ám:)
2010. okt. 29. 18:39
Szerintem teljesen természetes, hogy az apuka bent van a szülésnél.Nekem két gyerekem van, az első császáros volt, így nem lehet bent, de a másodikat együtt csináltuk végig.Vagyis ő nem csinált semmit csak ott volt és az nagyon jó volt.Erőt adott, fogat a kezem ha kellett, és a legjobb az volt, hogy a kitolásnál fogta a fejem, én meg szorítottam a kezét.Ő sem bánta meg, hogy ott volt, és persze a köldökzsinórt is elvágta.
2010. okt. 29. 18:38
Én szeretném, ha bent lenne velem, persze csak mellettem lehet...amit az orvos lát azt ő ne lássa...szerintem el is ájulna:).
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook