Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? fórum

Te bevállaltad/bevállalnád az apás szülést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. okt. 29. 19:38
Én azért szeretném, ha ő vágná el. Ő indította el a folyamatot, hogy gyerekünk legyen, ő véglegesítse az elvágással is, azt mondta OK. :-)
65. pritta (válaszként erre: 62. - Pritta)
2010. okt. 29. 19:38
ő hamarabb látta a babát mint én, mivel mikor látta a haját már majdnem sírt, én meg ezt kihagytam, mert hogy is láthattam volna. ki nem hagyná ő sem a többit
64. ani001
2010. okt. 29. 19:37

Sziasztok!


Nálunk bent volt véletlen folytán:) Nem akart bejönni, aztán le kellett váltania anyut amíg neki el kellett mennie, Virág pedig megérezte,h ott az apja és már bújt is kifele. Nagy élmény volt neki:) És ez azóta is tart:)

2010. okt. 29. 19:36
Nálunk először úgy volt, hogy nem jön be, de aztán meggondolta az utolsó hónapban és azt mondta nem bánta meg. Kizárólag csak a fejemnél volt és szorítottam a kezét, törölgette a fejem nedves törlővel. A köldökzsinórt sem vágta el, de ott volt a kicsink első levegővételénél. Nekem is jó volt és neki is.
62. pritta
2010. okt. 29. 19:36
bent volt és életem legjobb döntése volt. nélküle nem bírtam volna végigszenvedni. végig segített, vizet hozott, támogatott, masszírozott, törölgette a homlokom, beszélt hozzám. nélküle tuti nem vállalnám a köv.-t
61. andy332488 (válaszként erre: 57. - Szilvaaa)
2010. okt. 29. 19:34
Érdekes, hogy három gyermeknél már ott volt és most mondja, hogy "legközelebb inkább nem"...
60. 204b456479 (válaszként erre: 59. - Andy332488)
2010. okt. 29. 19:33
szerintem ilyenkor nem arra koncentrál a férfi, hogy a nő hogy néz ki alul-felül, hanem magára az egész születésre.
2010. okt. 29. 19:31
Meglepődve veszem tudomásul, hogy milyen sokaktól kapok pozitív választ. Én még pár évig nem tervezek gyermeket, de azért foglalkoztatnak az ilyen jellegű kérdések... Mindig az jut nekem is eszembe, hogy egy ilyen élmény után nem tud már ugyanúgy nézni a férfi a párjára, még ha ez csak tudatalatti is... Ezek szerint akkor nem így van..?
2010. okt. 29. 19:31
Nálunk is bent lesz, de kizárólag a fejemnél lehet, mikor már a kitolásnál tartunk. Szerintem nagy támasz, ha bent van a férjed, és ez méginkább erősíti a kapcsolatot mind a házastárssal, mind a babával.
2010. okt. 29. 19:31

Nálunk is bent volt mind a kétszer Apa (és van már neki egy elsőszülött nagyfia is, ott is bent volt a szülésnél). Nem is volt kérdés... Bár nem tervezünk többet, de Ő ki is jelentette, hogy ha esetleg lesz akkor nem szeretne bejönni, mert nagyon rossz volt Neki látnia a szenvedésemet (hosszú szülés volt mindkettő), mert úgysem tud segíteni. De szerintem meg tudnám győzni:)))

Amúgy Geszti Péter mondta nemrég, hogy egy férfinak nem csak akkor kell ott lennie amikor "megcsinálja" az a gyereket:))))

És az sem árt ha látják a férfiak, hogy milyen fájdalommal jár az a kicsi babát világra hozni, osztozni kell minimum a jelenléttel a fájdalomban...

2010. okt. 29. 19:29
Sajna a párom nem lehetett ott....Ő is sajnálja!
55. Nanda
2010. okt. 29. 19:28
Nálunk is bent volt,először a szülőszobán,aztán mikor el lett döntve hogy császár lesz,a műtőben is ott volt a fejemnél,majd mikor meglett a baba követte mindenhová.:)
2010. okt. 29. 19:21
Nálunk is bent volt apa mind a két szülésnél. Azt mondta, hogy ez kihagyhatatlan élmény volt számára, láttam is rajta a boldogságot mind kétszer amikor kibújtak a fiúk. Nekem is nagyon jó volt, biztonságban éreztem magam mellette. Valamennyire önkívületi állapotba kerül egy nő ilyenkor és szerintem jó egy biztos pont ebben, pl. ha én nem tudnám megvédeni magam, akkor ő ott van és megteszi helyettem! :-)
2010. okt. 29. 19:19

Sziasztok. Nálunk is bent volt a párom, kicsit féltem tőle, hogy majd mennyire bírja. a vajúdásnál sírdogált végig, azt hittem, hogy nem tudja majd végigcsinálni..

Mikor mentem vissza a kórterembe szülés után, véres köröm nyomok voltak a karomon :) ahogy ment fel a fájásmutató, úgy vájta mélyebbre a körmeit, akkor persze fel sem tűnt :) Végülis annyira belejött, hogy a legvégén a méhlepényemről diskurált a szülésznővel - gondolom ijedtségében. DE, eddigi legcsodálatosabb élménye volt és a következőnél is ott lesz.

2010. okt. 29. 19:14

Bevállaltuk. :) Ráadásul császáros szülés lett, altatással... a műtőbe nem jöhetett be a párom, de mivel én aludtam, ő látta először a fiunkat 5 percesen. :)))

Azóta is nagyon szoros a kapcsolat apa-fia között.

2010. okt. 29. 19:14

Én nem szeretném, ha majd akkor bent lenne.

Valahogy képtelen vagyok elhinni, hogy egy ilyen élmény után képes lenne ugyanúgy nézni rám, mint addig. Nyilván, mivel gyermeke anyja leszek, mindenképp megváltozok majd a szemében, de mégsem úgy. Az, hogy látja a szenvedést, stb.. nem. semmiképp.

50. Bcicus (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. okt. 29. 19:13
Nekem bent lesz, de ő akarja mindenképpen nem én, én kicsit parázok tőle, de ő ragaszkodik hozzá.
2010. okt. 29. 19:09

Én egy ideig próbáltam rábeszélni, hogy jöjjön be velem, de nem akart, így egyedül voltam. Lehet, hogy másképp viszonyult volna hozzám, hogy mit csináltam végig a picurért, de ezt már nem tudom meg.

Egy barátnőm férje bent volt császár alatt, és utána napokig nem tudta magában helyretenni az "élményt", hogy a feleségét felvágva, félig-meddig kipakolva látta.

A fotózást és a videózást meg nem engedtem volna, mert azokban a pillanatokban ne egy kamera lencséjén keresztül nézze a férjem, hogy mi történik, hanem teljesen élje át a pillanatot. De ugyebár ettől nem kellett tartanom. :)

2010. okt. 29. 19:09
Mind a 2 fiacskámnál végig vajúdta velem a 2x18 órát,szükségem is volt rá,imádom érte.
47. Kotkoda28 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2010. okt. 29. 19:08
Nálunk ez nem is volt kérdés hogy bent lesz hisz mikor fogant akkor is bent volt, igaz 3 gyermekünk született, kettő születésénél bent volt csak a legkisebbnél nem tudott bent lenni mert vigyázni kellet itthon a két nagyobbra de nagyon sajnálta hogy nem lehetett bent. Nekem megnyugtató volt mikor bent volt velem. Egy pár vagyunk 10 éve és ismer látott már gyengének és erősnek is és ez egy hatalmas adomány amikor bent lehet apuka is a szülésnél.
46. rekag
2010. okt. 29. 19:06
Bent volt a lányunk születésekor és tavasszal is bent lesz majd, ez nem is kérdés.
2010. okt. 29. 19:05
Nálam is bent volt a férjem szülésnél és nagyon örültem neki, mert nem voltam egyedül. nekem eszembe se jutott semmi mikor már nyomni kellett, hogy mit és ki lát.
44. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 41. - 171925f409)
2010. okt. 29. 19:04
:)))))
2010. okt. 29. 19:03
egy hihetetlen élmény nekik, nekem is bennt volt a párom és nem bánta meg, nem volt rosszu sem...
42. Baby0309 (válaszként erre: 40. - Lola81)
2010. okt. 29. 19:02
Őszintén szólva én is attól tartottam mi van ha nem tudom visszafogni szülés alatt azt,ami mondjuk beöntés hiányában történhet :-)))(Egy-ketten ijesztgettek ezzel,hogy megtörténhet),ezért féltem apát behívni. Volt beöntés,de én akkor is aggódtam ezen,nehogymá apa előtt.... Szerencsére nem történt ilyesmi :-) Mondták,hogy ez úgyse fog eszedbe jutni szülés alatt....hát én azért koncentráltam arra is!!!
41. 171925f409 (válaszként erre: 38. - 57aa4ea1e8)
2010. okt. 29. 18:58
Az én párom azt mondta ha levágja a tyúkot leszúrja a disznót akkor pont a gyermekünk születésétől lenne rosszul
40. lola81
2010. okt. 29. 18:57

Nálunk a férjem akart inkább bent lenni, sok ismerősét megkérdezte a témáról, és mindenki azt mondta megbánta volna, ha nem megy be.

Én kicsit izgultam a kiábrándulás része miatt (még pukizni sem szoktam előtte), de azt mondja, hogy sokkal jobban tisztel, mint nőt és mint embert azóta! Később lassan azért kiderült, hogy nálam azért több mindent látott a szülőszobán, de nem undorítónak, inkább érdekesnek találta!

Lényeg, a szex is ok! Sőt!;)

2010. okt. 29. 18:56

Kétszer is "együtt szültünk".

Nekem nagyon jó volt hogy ott volt,erőt adott a puszta jelenléte is.

Apa is azt mondta hogy hatalmas élmény volt!

38. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 37. - 171925f409)
2010. okt. 29. 18:56
a műtétet is fotózta :D ha már tükröt nem tettek fölém, hogy lássam, ez is valami :)
37. 171925f409 (válaszként erre: 33. - 9e8664b644)
2010. okt. 29. 18:54
Miért perverz? Mert lefényképezte újszülött babáját??
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook