Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud fórum

TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud

1 2
16. Judita79 (válaszként erre: 13. - Bared)
2009. aug. 11. 10:46

eléggé téves úton jársz! Nagyon sok tájékozatlan ember van! Hozzáteszem SAJNOS.

de többnyire látni lehet hogy ki nem tudja hogy mi a helyzet! Kell hogy tudja az ember,ezt én sem vitatom!! de akkor is hivatalból EL KELL MONDANIA A HOZZÁÉRTŐNEK!!!! Különben nem sokat ér az ügyintézői mivoltja!

2009. aug. 11. 10:43
Igen ezt sajnos nem közlik, csak akkor ha esetleg rákérdezel. Különben fittyet hánynak az emberre. Bár én úgy tudom ha valaki munkanélküli, akkor a rászorultsága végett igényelheti az önkormányzattól a fizetés átvállalását a betegbiztosításának.Ez is egy hosszas tortúra lehet. De igényelni kell!!!
14. winny
2009. aug. 11. 10:42
De rendes vagy:)Ez nagyon fontos info!
13. bared (válaszként erre: 9. - Töttike)
2009. aug. 11. 10:42

nem kapsz most már levelet, ha megszűnik a köteleződ, csak úgy mondom..az egyik ismerősöm 3 hete kapott levelet az apeh-tól, hogy fél éve nincs a kocsiján biztosítás..nem tudták a folyószámláról levonni, megszüntették, és egy rohadt levelet sem küldtek...

nem akarom védeni a munkaügyi központot, zsivány társaság, ez tény, tisztelet a kivételnek, de ők kevesen vannak...

ettől függetlenül azt gondolom, mindenkinek a saját dolga a biztosítását, nyugdíját, stb. biztonságban tudni...

azt meg, hogy sokan azt sem tudják mit kérdezzenek, inkább ne minősítsük...mindenki tudja, ha megszűnik a melója, és utána a járadékok, sok mindenre nem jogosult...

ezekhez nem okosnak, mindössze tájékozottnak kellene lenni... jogot, és munkajogot sem kell hozzá tanulni, a csapból is ezek folynak, rádió, tv, újságok.... az meg ilyenkor gyenge kifogás, hogy " nem nézek tv"-t...manapság 3000-ből egy ilyen ember van...

12. Judita79 (válaszként erre: 8. - Csicsi25)
2009. aug. 11. 10:35

igen ezzel egyetértek! Mindenki figyeljen oda! De én pl. tb-s vagyok, és látom a saját melóhelyemen, hogy az emberek annyira nem igazodnak el ezeken a dolgokon, hiszen folyamatos a változás, arról nem beszélve, hogy azért az legtöbb embernek folyamatos a biztosítási viszonya, ergo nem tudja mit tegyen ilyen helyzetben. Pláne hogy most sokan életükben először kerülnek ilyen helyzetbe!

Én továbbra is úgy gondolom, hogy nekünk tb-s munkaügyis kollegáknak igenis fel kell hívni a figyelmet az ilyesmire! A munkaügyi kp-ban dolgozóknak meg pláne!!!

11. Töttike (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. aug. 11. 10:34
Egyetértek!
2009. aug. 11. 10:32
Sajnos, a dolgozók sokszor elfelejtik, hogy azért vannak és azért kapják a fizetést, hogy másokon segítsenek. Tisztelet a kivételnek!!!
9. Töttike (válaszként erre: 4. - Bared)
2009. aug. 11. 10:30
Szerintem nem mindenki ilyen okos, mint te (sőt az átlag állampolgárok 70%-a tuti, hogy nem tudná mi a teendő!) A munkaügyisek, pedig elméletileg azért vannak, hogy segítség az állampolgárokat, szóval tájékoztathatnák a kedves rászorultat, hogy mi a helyzet! De ha nem is ők, a TB kellene küldjön egy tájékoztató levelet, hogy megszűnt a biztosítása! Ha valamilyen okból az kötelező biztosítást nem fizeted be az autódra és nem kapja meg a biztosító, egyből értesít, hogy meg fog szűnni a biztosításod! Pedig ezt is mindenkinek tudnia kellene! Nem?
8. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Judita79)
2009. aug. 11. 10:30

Na, a Munkaügyi központokat inkább nem minősítem!

Sajnos, nekem is volt velük dolgom.

Egyébként tényleg mindenki figyeljen a saját dolgaira és igenis kérdezzen rá, hogy mi meddig érvényes, ill. minek kell utánajárnia.

2009. aug. 11. 10:30

Én sem akarok gonoszkodni, de mégis mit gondolt az ismerősöd? Ha senki nem fizet utána járulékot, miből lenne fedezve a biztosítása?

Nem a hivatalokat akarom védeni, tényleg elég nagy a káosz, de az emberek is lehetnének egy kicsivel nagyobb felelősséggel a saját életük, dolgaik iránt.

2009. aug. 11. 10:27

Szerintem mindenképp kötelessége lenne a hivatalnak tájékoztatnia az ügyfelet arról, hogy megszűnt a biztosítási jogviazonya. Sőt, amúgy ha munkanélküli, nem is így hívják, asszem...

Sőt, én szívem szerint az OEP nyakába varrnám ezt a feladatot, ugyanis hallottam olyan esetről, hogy az emberke bejelentve dolgozott, és mégsem volt biztosítási viszonyban ,mert a kedves főnöke nem fizette be azt a pénzt, amit az ő fizetéséből levont... Szóval, erről ennyit.

2009. aug. 11. 10:26
csak akkor van gáz, ha nem tudja mit kérdezzen! Márpedig sokan nem tudják, épp ezért kell az ilyen helyen dolgozóknak iszonyúan odafigyelni!!! A munkaügyi kp-ban meg azért ülnek, hogy az ilyesmire felhívják a figyelmet!! Ez is a dolguk!
2009. aug. 11. 10:21

nem nagyon értem az ismerősöd... hónapokig azzal volt tele minden, hogy aki nem kap ellátást, nem dolgozik, annak ezt fizetnie kell...én is mindjárt anno az első nap bejelentkeztem az APEH-nál..

tény: nem szép dolog, hogy nem mondták el neki, mi a következő lépés...

ám a saját dolga, a saját papírjai, a saját eü biztosítása, kérdeznie kellett volna, illetve gondolnia a "hogyan tovább?"-ra...

bármennyire gonoszul is hangzik amit most írok, de ez így van: senki nem fog a másik gondjai után menni...((

2009. aug. 11. 10:08

Egész pontosan úgy hívják, hogy egészségügyi hozzájárulás!

És fontos tudni még azt is, hogy ezzel csak a természetbeni ellátásokra leszel jogosult! Tehát ha kórházba kerülsz, szakrendeléseken, és a háziorvosnál nem kell fizetned az ellátásokért! Viszont hiába fizeted táppénzre nem leszel jogosult!

2009. aug. 11. 10:07
Sajnos így van, ahogy írod. Szerencsére nem büntetnek meg, ha jelentkezel, hogy fizetnéd magad a tb-ded. Sőt néznek nagy szemekkel, hogy szabadon, erőszak nélkül teszed ezt magadtól.
2009. aug. 11. 10:03
A munka nélkül maradt embereket érintő egészségbiztosítási rendszer, és amit nem mondanak el a hivatalok.
Ebben a cikkben próbálom leírni, mennyire nem törődnek az emberekkel a hivatalok, és mihez kezdhet egy magyar állampolgár, aki nem ismeri ki magát a hivatalok útvesztőjében.

Ugrás a teljes írásra: TB: Egy fontos információ, amiről sok ember nem tud
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook