Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres babából allergiás gyerek?! fórum

Tápszeres babából allergiás gyerek?! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 12. 10:47

Szia!

Nekem is tápszeres a kisfiam, de nálunk szerencsére semmilyen allergiás kiütés nem jelent meg, pedig már egy hónapja eszik mindent, amit 4-5hónapos kortól kaphat.

Ja, a múlt héten váltottunk tápszert, eddig a Beba HA start aktívot kapta, ami elég drága (2050ft receptre), most pedig a Mildibé 1-est adom neki. 800grammos egy doboz és csak 600ft recepttel.

Allergia amúgy bármitől lehet, de valószínűleg inkább ahogy stongi is mondja, hajlam van rá.

5. Kittycat2 (válaszként erre: 3. - Ffa1d14645)
2010. jan. 12. 10:47
tényleg? akkor lehet, hogy megdől az elméletem... és hogyan csinálnak allergia tesztet?
4. Kittycat2 (válaszként erre: 2. - Ffa1d14645)
2010. jan. 12. 10:46
Így van. :) HA minden mennyiségben :))))
2010. jan. 12. 10:46

a kislányom közel 3 éves koráig cicizett...és másfél évesen derült ki hogy súlyos allergiás.hivatalosan 3 éves korukig ezzel a háziorvosok nem foglalkozank-sajnos.én megkerülve vittem el pullmonológiára és ott ferült ki hogy 16 féle allergénje van.

ha te úgy érzed vidd el kivizsgálásra.

de nem hinném hogy a tápszer lenne a lúdas.ez már a magzatkorban eldől.

2. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 10:44
az allergiás hajlammal születik a baba.az életforma és a megelőzés sokat segíthet ennek a kivédésében.de ugya gondolom nektek ezeket az anti...szuper hiper csúcs HA ++HA tápszereket kellett vennetek?
2010. jan. 12. 10:41
A kisfiam most 16 hónapos. 2,5 hónapos kora óta kap tápszeres pótlást, mert nem volt elég tejem. Még most is tápszert iszik, mert hiába próbálunk neki kéthavonta egyszer tejet adni - kóstolás szintjén - azonnal allergizál rá. És nem ez az egyedüli ételfajta, egy csomó minden "kicsapta" a bőrét, aztán ezek idővel elmúltak, már tud enni paradicsomot, olajat rakhatok az ételébe, stb. Ugyanakkor a húgom gyereke - aki sosem kapott tápszert - már 8 hónapos kora óta tejet iszik, soha semmire nem volt allergiás. Nem lehet, hogy egy világméretű hülyítés résztvevői vagyunk, és pont a tápszer okoz a későbbiekben allergia problémákat, nem is tej?! Most már ez is megfordult a fejemben... Biznisznek a tápszer biztos óriási a gyártóknak, horror ára van...Kinek vannak tápszeres babánál hasonló allergiás tapasztalatai?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook