Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénz beleszámít a gyedbe? fórum

Táppénz beleszámít a gyedbe? (tudásbázis kérdés)


17. iambg (válaszként erre: 16. - Iambg)
2009. szept. 30. 15:30
Bocs, 2010-et akartam írni.
16. iambg
2009. szept. 30. 15:29

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni nálam okosabbaktól.


Párom most Gyed-en van 2009 márciusáig, akkor lesz két éves az első gyermekem.

Mivel a cég ahol dolgozott felszámolás alatt van, el akarják majd akkor küldeni, valószínűleg a felmondási idő alatt elmegy majd táppénzre. (Akkor már szeretnénk ha terhes lenne, s mivel veszélyeztetett terhes volt az elsővel is, szinte biztos az lesz a másodikkal is). A felmondási idő neki munkaviszonyban eltöltött idő lesz. Ha táppénzre megy, akkor a biztosítási időbe az beleszámít. Meglesz tehát a 180 napja.


Adott tehát két hónap GYED, egy hónap munka, és utána kilenc hónap táppénz.


Mire számíthatunk? Mi számít bele a GYED-be? (időben és összegben) Minek az átlaga fog a TGYÁS-ba és a GYED-be számítani?


Segítségeteket előre is köszönöm

15. Manilu (válaszként erre: 14. - Niki1)
2009. szept. 18. 13:36
Hát nekem ilyen nem volt.Ugyhogy akkor nem tudom mit néztek.
14. Niki1 (válaszként erre: 11. - Manilu)
2009. szept. 18. 08:45
Mindig az előző évi átlagkeresetet nézik.
2009. szept. 16. 14:55

huha

most hívtam fel az oepet, és elszomorítottak kicsit:(

nos beleszámít a gyedbe a táppénz , viszont úgy hogy a 180 napomat átlagolják, szóval a 180napból kb 2 hónap lenne nekem táppénz , ami ugye a fizum 60%-a és ez valamivel megcsökkenti az értéket.

Röviden ennyi.:(

Köszi a segítségeket:)

12. Manilu (válaszként erre: 11. - Manilu)
2009. szept. 16. 14:13
Ez 2éve volt,lehet azóta változtak a dolgok.
11. Manilu
2009. szept. 16. 14:12
Én elég korán elmentem táppénzre,és utána kevesebb Gyedet kaptam,mint ami járt volna a fizetésem alapján.Ezt azzal indokolták,hogy túl korán elmentem táppénzre.91e ft helyett kaptam 74eft körül.
2009. szept. 16. 13:53

PDF Nyomtatás E-mail

Gyermekgondozási díjra (GYED) jogosult:


A gyermeket saját háztatásban nevelő:


*

biztosított édesanya, aki a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt,

*

biztosított szülő, aki a gyermekgondozási díj igénylését megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt,

*

terhességi-gyermekágyi segélyben részesült édesanya, akinek biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély folyósítása alatt szűnt meg, ha az ellátásra való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett, és a szülést megelőző két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt.


A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe beleszámít:


*

a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi- gyermekágyi segély és gyermekgondozási díj folyósításának időtartama, valamint

*

a közép – vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán, 1 évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok ideje.


A munkaviszonyban, közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszonyban álló igénylőnek, a gyermekgondozási díj időtartamára fizetés nélküli szabadságot kell kérnie munkáltatójától.

2009. szept. 16. 13:29

Ahhoz hogy jogosult legyél GYEDre, 180 nap munkával eltöltött időnek kell meglennie. Ebbe viszont nem számít bele a táppénz. A gyed-et a munkáltatónál kell elintézni, ha megszültél.

Legalább is nálam így volt/lesz.

8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 7. - 064209f635)
2009. szept. 16. 13:19
A területileg illetékes egészségbiztosítási pénztárnál pontos felvilágosítást adnak.
2009. szept. 16. 13:08

És hol kell intézni a gyedet?

Mert felhívnám őket és megkérdezném..

Meg akkor a táppénz után is járnék, mert van egy ismerősöm aki egy hónapja szült és még mindíg nem kapott meg jó pár havi táppénzt...

6. tinendo (válaszként erre: 3. - Niki1)
2009. szept. 16. 13:05
Így igaz.
2009. szept. 16. 13:04
Beleszámít,és a fizu után számítják a gyedet.
2009. szept. 16. 13:01
És akkor is azután az összeg után számolják, ami a fizetésem? Vagy már a táppénz után?
3. Niki1 (válaszként erre: 2. - 064209f635)
2009. szept. 16. 12:58
Szerintem beleszámít. Mivel munkaviszonyban állsz a táppénz alatt is.
2009. szept. 16. 12:56

Sziasztok.

32 hetes kismami vagyok. Még mindíg dolgozom , de már nem sokáig bírom ki az tuti:(

Nos az a helyzet, hogy mikor megtudtam,hogy terhes vagyok ,engem akkor vettek fel hivatalosan, addig feketén dolgoztam.

Ez volt május 5-e.

Ahhoz ,hogy gyedet kapjak november 5-ig kellene dolgoznom, akkor lenne meg a fél év...

De én már mostanában szeretnék menni táppénzre , mert nagyon nem bírom magam cipelni???

Akkor ha elmegyek táppénzre az is beleszámít a ygedbe? Csak valószínű ,hogy kevesebbet kapok? Vagy hol lehet efelől érdeklődni? vagy esetleg tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm

2009. szept. 16. 12:56
Táppénz beleszámít a gyedbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook