Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanuljunk kutyául... fórum

Tanuljunk kutyául... (beszélgetős fórum)


73. d5bae51d10 (válaszként erre: 71. - Főnix-50)
2018. márc. 1. 15:46
Az adatlapomon a fiatal puli van. Majd teszek fel Csutakról is. De köszönöm a megértésedet is. Sajnos nem menthetünk meg minden kutyát. És nem bírálhatunk másikat. Van akinek csak úgy van a kutya és van akinek társa lesz.
72. d5bae51d10 (válaszként erre: 69. - Kati1977)
2018. márc. 1. 15:43
Majd mesélj hogy sikerült. Ha naponta csak 20 percet foglalkozol a kutyával célirányosan meglesz az eredmény. Majd otthon szedek össze könyvcímeket is. Lassan haladj. Ne mindent egyszerre akarj.
71. Főnix-50 (válaszként erre: 65. - D5bae51d10)
2018. márc. 1. 15:39

Teljesen megértem.

Elég sok buktatója lehet, ezért is írtam olyan félszegen.

Édes az a városi puli :)

Nekem kinti-benti pulim volt, kettő, átmenetileg. Jobban szerettek bent lenni.

70. d5bae51d10 (válaszként erre: 69. - Kati1977)
2018. márc. 1. 09:43
9 rossz szokás, oldalra tudsz lapozni. Nagyjából ezeket tanuljuk a kutyasuliban is.
2018. márc. 1. 09:39
Köszönöm tényleg jó tanácsokat adnak benne, ki is fogom próbálni
68. d5bae51d10 (válaszként erre: 67. - Kati1977)
2018. márc. 1. 09:29

A kutya idomítása nem egyszerű feladat, egy törődő gazdi azonban mindent megtesz, hogy kutyája el tudja hagyni rossz szokásait. Ismerd meg a legbosszantóbb kutyaszokásokat és hogy mit tehetsz ellenük. Lásd a linket


[link]

67. Kati1977 (válaszként erre: 66. - D5bae51d10)
2018. márc. 1. 09:26

ok és köszönöm! Hátat fordítok neki akkor is ugrál a hátamra fordul ő is és tovább ugrál, mondom neki hogy nem. Az oldalba bökés annyira nem jó, mert ha lehajolunk is ugrál volt már rá pl. hogy lefejelt.

de azért köszi a tanácsot, próbálkozunk még.

66. d5bae51d10 (válaszként erre: 64. - Kati1977)
2018. márc. 1. 09:19
Szia Kati! Nem vagyok kutyatréner, de a fiatalabb pulival, most kutya iskolába járok szombaton és vasárnap. Még nem idős a kutyád, kamasz korban van. Most feszegeti a határait, hogy meddig mehet el nálatok. A kutya falkaállat. Kell neki egy erős kezű vezető. Falkavezér. És meg kell találnia a helyét a rangsorban. Felnőttek, gyerekek, majd a kutya. Nem szabad hagyni, hogy rátok ugorjon. Ha ugrik, azonnal fordulj el. Ne végy róla tudomást, lépj arrébb. Ütni nem szabad, de ha nem hagyja abba, bögd oldalba az ujjaddal, és lépj el. billentesd ki a helytelen magatartásból. A kerti szerszámokról is le lehet tiltani. Valaki vegye pórázra a családból. H te vagy a főnök, akkor Te. Álljon neki X kapálni.(pl)Ha oda megy a szerszámhoz, erős nem parancs, majd elrántod onnan. Utána azonnal magadhoz hívod, jutalmazod. A szerszámnál nem jó neki, megtanulja, nálad jó lesz.
65. d5bae51d10 (válaszként erre: 63. - Főnix-50)
2018. márc. 1. 09:09
Tegnap beszéltem a gazdikkal. Hogy vegyék már figyelembe, hogy mínusz 10 fok alatt van a hőmérséklet. Többször adjanak neki meleg vizet. Amit írsz, technikailag nem megvalósíthatól. Kerítésen keresztül nem tudom, és nem is akarom átrakni a vizet a kutyának. Magas a kerítés, ha meg valami baja lesz a kutyának, ne minket okoljanak. Kaját kap, tápot. Ja, azt mondták, ha szomjas eszik havat. Hát? A másik, hogy mi hajnali hattól este hatig nem is vagyunk otthon, dolgozunk. Az én kutyáim napközben a házban vannak és éjjel is. Az udvarra, utcára kimegyek velük, felügyelet nélkül nincsenek soha. Előzmény. Városból költöztünk falura. A kilenc éves pulim lakáskutya volt és az is marad.
2018. márc. 1. 08:57

Sziasztok!

Én is kérnék tanácsokat. Van egy 10 hónapos tacskó beagle keverék kutyánk. Mit tudnék tenni hogy ne ugráljon, mellmagasságig felugrik, a lányomnál aki 12 éves vállig, nem beszélve arról hogy amikor mi lehajolunk vagy leülünk ránk ugrik, akár a hátunkra ha guggolunk. (Kertünk van ahol pl nem fogunk tudni veteményezni mert fegyelmezni kell a kutyát, mert eléggé erős kutya, guggolva még el is dőlünk olyan erővel ugrik.) másik hogy se söpreni se kapálni nem tudunk mert lefogja a célszerszámokat. MÁsik dolog hogy igen sokat ugat, van hogy 1,5 órán keresztül, igen ki kellene menni megnyugtatni de pl az elmúlt éjjel -10 fokba nem mentem ki, hozzá. Egyébként udvari kutya nem marad meg a házunkba, az ő ólja le van szigetelve és több meleg ruha is van bent a házába.Több dolgot is írtam várom válaszotok, tanácsotok. köszönöm

63. Főnix-50 (válaszként erre: 61. - D5bae51d10)
2018. febr. 28. 21:47

Azt írod, a kerítés mellett szaladgálni a kutyusod és a szomszéd kutya. Akkor ott valahogy nem tudsz neki vizet adni a kerítésnél?

Csak egy kósza gondolat, nem biztos, hogy megvalósítható....

62. Icuska538 (válaszként erre: 58. - D5bae51d10)
2018. febr. 28. 18:20
Nem tudom mit tennék.Nagyon sajnálom őket
2018. febr. 27. 05:36
Én megkérdezem az állatvédőket itt a közelben. De a kutyák elvben nagy túlélők. Tartottak nem rég erről egy előadást. Nem lehet beleszólni a szomszéd dolgaiba. Nem is ismerem őket. Fél éve lakunk itt. Nem mehetek át vizet adni meg enni adni a kutyájának...
60. d5bae51d10 (válaszként erre: 57. - Icuska538)
2018. febr. 26. 15:30
Te mit tennél a helyemben?
59. d5bae51d10 (válaszként erre: 57. - Icuska538)
2018. febr. 26. 15:19
Mi nem ismerjük ezeket a szomszédokat, s napközben otthon sem vagyunk.
58. d5bae51d10 (válaszként erre: 57. - Icuska538)
2018. febr. 26. 15:18
Nem tudom Icuska. Csak lesz a gazdinak annyi sütni valója, hogy ad neki melegvizet. Én mínusz öt fok alatt kötelezővé tenném, hogy legalább garázsba vagy gazdasági épületbe legyen a kutya. Mert, ha én fázom ő is fázhat. Ha én megfagyhatok a kutya is megfagyhat, főleg láncra kötve...
57. Icuska538 (válaszként erre: 56. - D5bae51d10)
2018. febr. 26. 15:17
De miért? Ki fog rajta segiteni?
2018. febr. 26. 07:57
Kellemes hetet. Sajnálom a szomszédd amstaffját. Mínusz 17 fok volt reggel amikor indultunk. Kutya kinn egy 3 m-es láncon... Szerintem a vize csonttá fagyott.
2018. febr. 16. 09:49
Jó reggelt. Kellemes pénteki napot kívánok mindenkinek. Ma izgalmasan indult a reggelem. Miután mindennel végeztem, a szokásos módon kivittem Csutakot sétálni. Utána Szedert is ki szerettem volna vinni. ( A jeges úton nem szoktam egyszerre a kettőt korzóztatni.) Az első sétánál 20 méterig sem jutottunk, megtámadott minket két gazdátlan farkas kutya. Jó nagyok voltak. Pontosabban fizikális összeütközés a lélekjelenlétemnek köszönhetően nem történt, mert nem kezdtünk el futni, hanem szembe fordultam velük, ahogy a kutya suliban is tanultuk. Minden esetre nem volt kellemes élmény. Egy-két hangosan kimondott „Takarodj” utasítás után elpucoltak. Azért meg van a véleményem a gazdáikról. Mert gondolom valamelyik portáról rongyoltak ki, hiszen szaporodási időszak van. Nem tudom, hogy mi lett volna ha… De az egyikük rendesen borzolta a szőrét. Csutakkal a sétát a portán fejeztük be pórázon, Szedert is csak oda engedtem ki. Nem akartam, hogy zsákmánnyá váljunk....
2018. febr. 15. 07:57
Jó reggelt. Sajnos Csutak kutyám köhög. De jó kedve van. Eszik, játszik. Lehet, hogy legelt a nagy hóból. Ma reggeli sztori: Kiengedtem mind a két négy lábút öt órakor. Szederkét "elvesztettük", felrohant a telek végébe dolgát intézni. Elég sokéig molyolt fenn. Csutak velem figyelt a tornácon. Egyszer csak Cápa, a szomszéd Amstaffja - elvakkantotta magát. Szederke után a kondenzcsík sem maradt, úgy rongyolt lefelé a házhoz. Nekirohant a kútnak, nem nyüsszentett. Csutak kibillent a békés reggeli melankóliájából, egyből rohant megmenteni a kicsit. Nagyon édesek voltak. Zárójelben jegyzem meg, hogy Szeder és Cápa kutya nagy cimbik, a kerítés mellett szoktak korzózni egymás mellett. Cápa szerintem csak köszönt a kicsinek, de a kicsi úgy berezelt a váratlan hangtól, szerintem a kert végébe hagyta a pelenkáját. Jó fejek ezek a kutyák. :)
2018. febr. 14. 09:20
Kellemes napot mindenkinek. Kutyákok nagyon örültek a hónak. :)
52. d5bae51d10 (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2018. febr. 13. 12:13
Hát felköthetem a gatyámat, vagy a kutyára kutyabugyit :)))
51. 124637ff9b (válaszként erre: 46. - D5bae51d10)
2018. febr. 13. 12:00
Hát bizony vigyáznod kell a kicsikére 😂 főleg faluhelyen . :)
2018. febr. 13. 11:35
Nem is mondtam. Az éjjel kutyakiképzést tartottam. A FÉRJEMNEK! :-))) Mondtam Ül! Fekszik! Marad! Mindezt álmomban, hangosan. Agyamra megy ez a kutyázás. :))))) Persze aludtam közben.
2018. febr. 13. 11:29
Jaj! Nem is mondtam. Az éjjel kutyakiképzést tartottam. A FÉRJEMNEK! :-))) Mondtam Ül! Fekszik! Marad! Mindezt álmomban, hangosan. Agyamra megy ez a kutyázás. :)
48. d5bae51d10 (válaszként erre: 47. - 68mimi)
2018. febr. 13. 10:16
Nekem mind a két pulim imádja a tengeri malacaimat. Pedig simán lehetne nekik zsákmányállat. A pásztor régen jó,ha lökött a pulinak egy kis szalonnabőrt, majd elküldte a nádasba ürgét meg pockot fogni. Nekünk sok kalandunk van, mióta Szeder hozzánk került. :-) Még csak nyolc hónapos. Ellopta a jegygyűrűmet pl. A kutyapárnájában leltem meg. Majdnem visszavittem a tenyésztőnek, mert nem szarkát akartam venni, hanem kutyát. :))) (Dehogy adnám vissza.)
47. 68mimi (válaszként erre: 41. - D5bae51d10)
2018. febr. 13. 09:51

Szia Szederke!Köszönöm a fogadtatást :)

Nekem sosem volt lánykutyám. Kutyasztori? Van rengeteg, majd biztos előjön.

Volt kuvaszom, amelyik dajkálta a kismacskákat, és volt papagájom, amelyik terrorizálta a kutyát is, macskát is.

46. d5bae51d10 (válaszként erre: 43. - 124637ff9b)
2018. febr. 13. 09:45
Sajnos igen. Emberségesebb az ivartalanítás. Mondjuk én Csutakot - lány - nem ivartalanítottam. Szedert sem fogom. Mert őt meg tenyészteni szeretném, ha összejön minden. Most tüzelni kezd a kicsike -nyolc hónapos - hát remélem hogy nem fognak a kan kutyák sorban ülni a tornácunkon. A férjem szerint ok a kerítés, de egy felhergelődött fiúcskának szerintem nem akadály. A szomszédban van egy szép Amstaff kan. De én fajta tiszta kis pulikat szeretnék úgy két három év múlva. Mert most kérem még liliomtiprás lenne. Anyumnak volt egy pulija Gombóc. Mikor tüzelt a kan kutyok még a lépcsőházba is beszöktek. Ott lestek Anyu lábtörlőjén ücsörögve.
45. 68mimi (válaszként erre: 43. - 124637ff9b)
2018. febr. 13. 09:42

Ekkora kutyának esélye nincs a csajoknál. A környéken egyre kevesebb a kutya, ha van, akkor inkább házőrző, kerítésen belül.

Komolyan, 20 éve még minden háznál természetes volt a kutya, de fokozatosan felváltotta őket a riasztó.

44. fincsi5 (válaszként erre: 40. - 68mimi)
2018. febr. 13. 09:42
Ahogy a cicáknál igen, gondolom, a kutyáknál is.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook