Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsra várva, szopizási gondok... fórum

Tanácsra várva, szopizási gondok... (beszélgetős fórum)


1 2
18. 989e88d9e5 (válaszként erre: 16. - Sztikécske)
2011. febr. 19. 09:44

A védőnő bevallotta, hogy hozzá is csecsemősnővér járt ki, mert nem tudta, hogy kell.

Bocsi, de nem értem, hogy kit lehetne helyette felhívnom?

17. 989e88d9e5 (válaszként erre: 13. - Gattino)
2011. febr. 19. 09:42
Nincs cumija, mert a védőnő lebeszélt róla, ugyanis a cumit máshogy kell szopni, mint a cicit, nem kell hozzá akkora erőfeszítés se, még annyira sem fog cicilni. A mellvédővel is az a gondom, hogy azon keresztül lusta szívni.
2011. febr. 19. 09:38

Szia!

Ha nagyon-nagyon ragaszkodsz a szopiztatáshoz és nem akarsz áttérni a tápszerre, szerintem hívd ki a védőnődet, vagy ha vele nem vagy olyan jó viszonyban, nyugodtan hívd fel az lll-t, ki fognak menni és megnézik egy szoptatásod és az alapján tudnak tanácsot adni. Kitartás, az eleje nem könnyű, de egy-két hét és könnyebb lesz.

15. 989e88d9e5 (válaszként erre: 2. - Olgi1977)
2011. febr. 19. 09:36
Na, ezt én is szeretném tudni. Mondom, szerintem lusta, de az őrületbe kerget vele. Egyszerűen ennyi idő alatt lakik jól.
2011. febr. 19. 09:29

Nálunk este volt ez,szopi után nehezen aludt el.Kipróbáltam a tápszert.Az segített.Azóta nem ébred éjszaka,este 9-10től reggel 7-8ig alszik.

A rossz benne,hogy egyre több tápszer kell.Van még tej,de mostmár nem elég neki. Minden etetést szopivel kezdek és utána tápszer amennyi kell még neki.

Igaz Ő soha nem volt hasfájós és nyugodt baba,de szerintem próbáld ki a tápit,mert ez így neked borzasztó lehet.

Én sem akartam tápszerezni,de ez van...muszáj.Nekik sem jó,ha nem nyugodtak és a mamának sem...

SOk szerencsét

13. gattino (válaszként erre: 1. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:21
van játszócumija a babának?
12. Sapienta (válaszként erre: 7. - Banita32)
2011. febr. 19. 09:13

a múltkor láttam pont a Brendonban, külön állványon volt, mint új termék.

viszont: fejés, cumisüvegek mosása, fertőtlenítése - ebből nem lesz időspórolás. meg pont a szoptatás szép része veszik el...

11. Sapienta (válaszként erre: 1. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:09

szia, szerintem maradjatok az anyatejnél, amíg tudtok, azért jobb az a gyereknek, mint a tápszer. de próbálj ki valamit a mellbimbódra, ne fájjon. lehet kapni bimbóvédőt, meg krémet is rá (nekem az Avent vált be).

Nálunk is így ment a szoptatás az első hónapokban, volt, hogy egy óra szopi után kicsit elaludt a gyerek, majd felébredt és megint kért enni. sőt, előfordult, hogy egy huzamban két órát cicin volt. mindenki hülyének nézett, miért hagyom... mert hogy az nem jó az anyának, mellbimbó felázik stb. mondjuk, én nem fejtem, így sokszor, amikor a gyerek aludt, alhattam én is vele. szaladt a lakás, de kit érdekelt ez akkor!

kb. 3 hónapos volt a gyerek, amikor beálltunk végre normális etetésre: kb. 3 óránként, és már max fél óra alatt végzett. és annak köszönhetően, hogy előtte akár óránként is cicire került a baba, fejés nélkül is sok tejem lett.


azt derítsd ki, mitől lesznek a göbök a tejcsatornában, védőnő talán tud segíteni. az lenne a legjobb, ha fejés nélkül meg tudnád oldani az életeteket, mert szoptatás közben, kényelmes pózban azért el is lehet aludni ;)


hasfájósságról nincs tapasztalatom, de foglalkozik vele biztosan egy jó pár fórum és cikk.

kitartás! ;)

2011. febr. 19. 09:08

Szerintem semmiképpen ne térj át a tápszerre ha van elegendő tejed!A babának az sokkal jobb.Viszont ne hagyd hogy sokáig legyen a szájába a mellbimbód mert ha feláztatja az nagy fájdalmat fog Neked okozni próbáld simogatni a kis arcocskáját szopizás közben és akkor nem alszik el vagy ha igen akkor valószínű már nem éhes.Javaslom hogy ne órához etesd hanem ha megéhezik. Mert hiába teszem eléd az ételt pontban délben ha nem vagy éhes akkor nem fogod jóízűen megenni.

Sok sikert és kitartást kívánok!

2011. febr. 19. 09:08

A kimerültség miatt megértelek én lassan egy éve nem aludtam még 3-4 óránál többet egyben.

Miért nem gondolod, hogy olyan sokáig kell szopiznia? Sír ha leveszed a ciciről?

Bekapja rendesen a mellbimbód? Ne lehet, hogy ezért fáj a melled?

8. a360345bdd (válaszként erre: 1. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:05

Próbáld meg úgy szopizatni hogy hanyatt fekszel, ő pedig hasal. Nálunk az volt a hasfájás oka hogy ömlött a tejem és szegénynek muszáj volt sok levegővel nyelnie... Szóval így hasalva lassabban jött a tej és ő nyugodtabban tudott enni. Nem nyelt annyi levegőt és nem feszült a pocija sem.


Én nem térnék át a tápszerre.


Ha gondolom priviben tudok küldeni képeket erről a szopi pózról.

2011. febr. 19. 09:05

Az anyatej a legjobb a kicsinek ha van. Nekem sajnos nem volt. Viszont vannak olyan tápik amiből 20-30 ml-t kell adni szopizás előtt. A bukós babáknak tuti van ilyen nem tudom hasfájásra van e. Ezt azért megkérdezheted a dokidtól.

A másik ha nem ragaszkodsz a szoptatáshoz, hogy fejd le a tejcsit és üvegből add neki. Lehet hogy sok levegőt nyel ahogy szopik. Nekünk anno a Tommee Tippee üvegeket ajánlották be is jött, soha nem volt baja. Sőt ebből van kimondottan olyan amit pocifájósoknak van hogy ne nyeljen levegőt. Bár azt csak a honlapon láttam nem tudom itthon lehet e kapni.

2011. febr. 19. 09:05
És bizony muszáj pihenned, mert attól is fogy a tej ha nagyon fáradt vagy. Én fekve szoptattam és legalább én is egy órát, viszont közben meg tudtam kajálni, inni, pihenni. Nekünk 2 hónapos volt mikor egyik napról a másikra hirtelen elmúlt a hasfájós időszak.
2011. febr. 19. 09:04
A mellmasszírozást próbáld meg estére hagyni fürdés/tusolás közben, meleg/langyos víz alatt, így gyorsabban is ki lehet masszírozni és nem is fáj. Próbáld meg csak max fél órát hagyni a cicin, aztán kelj fel, előbb-utóbb kialakul egy rend. De az is lehet, neki kellesz ennyire. :) Csak így meg te fogsz kikészülni. A babának is meg kell tanulni alkalmazkodni, ha már erre a világra érkezett, ne helyezd őt minden elé, mert akkor arra te fogsz rámenni! A babának pihent anyuka kell!!!
4. Mudaka (válaszként erre: 1. - 989e88d9e5)
2011. febr. 19. 09:02

Szia! Az én babám is hasfájós volt. A saját étkezésemen kellett változtatni ( tejtermék, puffasztó, fűszeres stb. kihagyása). A babánál az infacol csepp később pedig az espumisan segített.

És szoptatás közben is megbüfizetettem, mert mohón evett és sok levegőt nyelt.

Muszáj fejni a melleidet? Sok tej marad benne?

Én nem fejtem, de így is elég volt neki a tej és így több időm maradt.

2011. febr. 19. 09:01
Szegénykém! Nincs se veled, se a tejjel baj, ez egy ilyen időszak...a helyedben lehet, hogy én este megpróbálnám a tápszert, azt a párod is odaadhatja neki, lehet, jobban is alszik, nyugodtam lesz és te is tudsz pihenni...
2011. febr. 19. 09:00
Miért szopiztok egvy órán át?
2011. febr. 19. 08:56

Van egy egészséges, szépséges, hasfájós 2 hónaposom, akivel nem igazán sikerült megtanítanom, hogy is kell szopizni. Talán lusta is egy kicsit, mert kb. 1 órán keresztül eszik (a normáltól kicsit nagyobb mennyiséget) és el-elalszik közben. Mikor végre jóllakik, jöhet a fejés, ami az utóbbi időben fájdalmas is, mert egyrészt szétrágta a mellbimbóimat, másrészt hol egyik, hol másik mellemben megjelenik egy-egy tejcsatorna eldugulás miatti göb, amit szét kell masszírozni. Ezzel megint csak jó sok idő elmegy, mire végzek, elkezd sírdogálni, majd fokozatosan üvölteni, úgyhogy kezdődhet a hassimogatás, stb. Gyakorlatilag arra nincs időm, hogy egyek, igyak, aludni is csak részletekben tudok, egyszerre kb. fél órát. Valamelyik nap már remegett kezem-lábam, annyira gyenge és fáradt voltam.

Remélem, nem az jön le a leírtakból, hogy a tököm tele van az egésszel és hogy lusta vagyok, de ez az állapot nem csak hogy nekem nem jó, de a sok hasfájás miatt neki sem. Türelmes vagyok vele, de lassan rámennek az idegeim. Lehet, hogy a tej nem megfelelő a számára? Mit tudom én, nem elég tápláló, vagy olyasmit tartalmaz, amitől fáj a drágám pocija? Pedig tényleg nem eszem olyat, amivel ártanék neki.

Javasoljatok valamit, mert ezt így nem bírom. A férjem már azt tanácsolta, hogy térjünk át a tápszerre, hátha azzal mindkettőnk problémája megoldódik.

Minden segítő választ köszönök!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook