Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tanácsot kérnék! Mit tennétek a helyemben? fórum

Tanácsot kérnék! Mit tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 17. 12:02
Én betegjogi képviselőhöz fordulnék, ha a háziorvosom felülbírálná a szakorvosomat.
22. medina34 (válaszként erre: 19. - Danina)
2011. dec. 17. 12:01
Ha bejárós, az is jó....mivel szakorvosi kezelésre jársz, kénytelen táppénzen tartani....és mivel 15 napnál tovább vagy táppénzen, az infuziós kezelés is soron kívül jár neked!!!
21. danina (válaszként erre: 18. - Medina34)
2011. dec. 17. 12:01

Ezt nem érti a párom sem,hogy akkor miért mondja??!

Ezt leszámítva,mert ez már tényleg nagyon hosszú idő,előtte évekig nem is jártam orvosnál sem!

20. medina34 (válaszként erre: 17. - Danina)
2011. dec. 17. 12:00
Létezik olyan, hogy melyik betegségre mennyi táppénzidő jár...de ha jól emlékszem a gerincsérv 365 napig jár maximun..kórházi tartózkodástól függetlenül...
19. danina (válaszként erre: 16. - Medina34)
2011. dec. 17. 11:59
Bejárósok szoktak lenni az infúziós betegek.
18. medina34 (válaszként erre: 17. - Danina)
2011. dec. 17. 11:57
Ez hülyeség!!!!! Háziorvos melett dolgozom...tudom hogyan működik ez a dolog.
17. danina (válaszként erre: 14. - Medina34)
2011. dec. 17. 11:57
Már 2x tartott a kórház tp-en.Most legutóbb 7.-ig,és állítólag ez után a háziorvos csak 1 hétig tarthat,ez valami keret...És hogy ezt már túlléptük.Nem tudom.
16. medina34 (válaszként erre: 15. - Danina)
2011. dec. 17. 11:56
Akkor kérd a táppénzes felülvizsgálatot. Ha a TB orvos mondja, hogy jogos a táppénz, nem tud mit tenni. Illetve hétfőn lesz egy papírod, hogy infuziós kezelést kapsz...ha bent fekvős, oké, ha bejárós, akkor viszont ismét jogos a táppénz ignyed
15. danina (válaszként erre: 14. - Medina34)
2011. dec. 17. 11:53
Megvan minden papírom,mert a fellebbezéshez is időrendben csatoltam hozzá.A lányom is ezt tanácsolta,hogy váltsak,de eddig nem volt vele semmi baj,azon kívül,hogy 2,5 hónapig lumbágónak nézte a sérvemet,holott korábban volt már igaz lumbágóm,de max 1-2 hét alatt rendbejött.Tehát én a dokiváltást olyan cikinek tartanám!
14. medina34 (válaszként erre: 13. - Danina)
2011. dec. 17. 11:47

Nincs joga kiírni!!!!!! Kérd te a felülvizsgálatot!!! Minden hónapban van egy nap...valószínűleg jövő héten lesz,ezért akar kiírni.Vigyél el minden eddigi leletedet, fellebezést stb...szépen időrendi sorrendbe lefűzve...

Illetve van még egy lehetőséged: másik háziorvost választani

13. danina (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. dec. 17. 11:45
Hozzá megyek hétfőn megint,hisz az idegsebész infúziós kezelést javasolt.De ő volt az,aki azt mondta,nem tudnak többet tenni.És most tőle függ,felvesz-e az osztályra,mert ha nem,hétfő délután a háziorvos kiír.
12. medina34 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2011. dec. 17. 11:42

Az jó rég lehetett...csak a háziorvosnak van joga táppénzre venni, kb 15 éve megszünt a szakorvosi táppénz.

Illetve a kórházi tartózkodást is lehet táppénzként igénybe venni

11. danina (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2011. dec. 17. 11:42

Szia! :-)

Nem,a fellebbezéstől a táppénzem nem tolódik.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Danina)
2011. dec. 17. 11:41

És a reumás doki?

Engem ő vett fel táppénzre és nem a háziorvos, hiszen neki nincs megfelelő szakmai kompetenciája arra, hogy eldöntse a betegséged súlyosságát, de a reumás az ért hozzá.

9. medina34 (válaszként erre: 7. - Danina)
2011. dec. 17. 11:41
Ilyen nincs.....szakorvosi véleményt nem bírálhat felül háziorvos. Egyet tehet, a havi táppénzes felülvizsgálat során ( ahol egy TB-megbízott felülvizsgáló szakorvos van jelen) berendelhet, és ez az orvos véleményezi a jogos-jogszerűtlen keresőképtelenséget.
8. danina (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2011. dec. 17. 11:38
Nincs.
2011. dec. 17. 11:37

8 éve dolgozom itt,sőt már lassan 9.Ezt a háziorvosom hajtja,hogy nem tud tovább tartani,és én sem értem,miért?Hiszen azt is tudja,hogy a munkakörömben emelni-hajolni kell folyamatosan.Tegnapi idegsebészeti leletemre ráírták,hogy gerinckímélet,tehermentesítés.Délután közölte velem,nem tud tartani tovább.

A munkahely pedig sorsszerű eseményre hivatkozik...indoklásként.

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Danina)
2011. dec. 17. 11:35

Szia:)

Hát ez nem munkahelyi baleset, hiszen nem ettől lett a sérved, hanem a sérved következménye volt, hogy akkor az emeléstől fájdalmaid lettek.

Időhúzásként fellebbezhetsz, de nem hiszem, hogy igazat adnak, hiszen neked kellene tisztában lenned azzal, hogy milyen munkát bírsz végezni.

Ha a fellebbezéssel kitolódik a táppénzed, akkor csináld, ha nem, akkor nem hiszem, hogy értelme lenne foglalkozni vele, hiszen ezzel csak stresszeled magad.

Mielőbb állást kellene keresned, ahol nem kell emelned. Nem irigyellek a helyzeted miatt egy kicsit sem, hiszen tudom milyen nehéz munkát találni.

2011. dec. 17. 11:35
mindenképp újra fellebbeznék, van ügyvéded?
4. medina34 (válaszként erre: 3. - Medina34)
2011. dec. 17. 11:33
És még valami: mivel táppénzen vagy 15 napot meghaladóan, a szakorvosi ellátás soron kívül jár!!!! Nem kell hetekig várni.
3. medina34 (válaszként erre: 1. - Danina)
2011. dec. 17. 11:32

Újra fellebezés....és mi az hogy nem tartanak táppénzen????? Ha évek óta van munkaviszonyod, 1 évig táppénzen lehet tartani, pláne ha állapot rosszabbodásod van. És az van.


Ha egyszer jogszerűtlen volt a munkáltató, másodszor is az....

Ne hagyd magad.


Illetve keress fel egy munkajogászt..

2011. dec. 17. 11:25
én újra fellebbeznék
2011. dec. 17. 11:24
Tanácsokat szeretnék kérni,mit tennétek a helyemben?A történet hosszú,és már felőröl teljesen.Aug elején munkahelyi baleset ért,egy dobozért hajoltam le,amit minimálisan megemeltem,de ekkor belehasított a derekamba a fájdalom,és úgy maradtam derékszögben…Mentő,sürgősségi,lumbágó a diagnózis,másnaptól táppénz.Nem javult.Reumatológia,21 fizioterápia,torna,nem javult.Októberben Ct,kiderült,gerincsérv.Idegsebészet,még nem kell műteni.Megint 20 fizioterápia,torna,nem javult,sőt,már a csípőm is fáj,sántítok.Nem tudnak ennél többet tenni,sajnos.Megint Idegsebészet,kiderül,nem 1,hanem kettő sérv van,az egyiknél már meggondolandó a műtét,de előtte próbáljunk infúziós kezelést,hátha jobb lesz.Most erre várok,és ha felvesz a kórház hétfőn,akkor oké,ha nem,akkor kiírnak dolgozni,mert már nem tudnak tovább táppénzen tartani…A munkahelyem elutasította a munkahelyi baleset tényét,fellebbeztem.Erre a Főv.Kormányhivatal küldött egy végzést,amiben a munkáltató törvénysértő határozatát megsemmisíti,és új eljárás lefolytatására kötelezi.Küldtek egy újat,amiben megint elutasítják a balesetemet.Lehet fellebbezni újra…De nem tudom,érdemes-e??Nem tudom,mit tegyek?Ha kiírnak dolgozni,elveszítem a munkahelyemet,mert így,ilyen állapotban nem tudom elvégezni a munkámat.Nem hiszem,hogy felajánlanak könnyebb munkakört.Adjatok tanácsot,mit tehetnék?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook