Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész)

1 2 3 4 5 6
120. 8bff41629d (válaszként erre: 119. - Syria)
2010. febr. 28. 11:29
Meg lehet szokni pedig...Persze én nem a hidegzuhanyrol beszélek, azt énsem igen bírnám ki,télen meg különösen nem, hanem a rendes, kádban való pancsolásrol...Szép óvatosan belemászva a vízbe,nemolyan szörnyű a dolog,egész jól felfrissíti az embert,meg edzi is...Én már úgy hozzászoktam, hogy ha néha langyosvízben mosik kezet, arcot, szinte forrónak érzem a vizet,és minden bajom van tőle...Érdekes dolog ez, nem?
119. syria (válaszként erre: 118. - 8bff41629d)
2010. febr. 26. 13:06

Az tuti, hogy minimum a duplája lenne a gázszámla.


Azt viszont nem bírnám ki, hogy a hideg fürdőszobában hideg vízzel tusoljak. Megelégszem azzal, hogy reggelente az arcom hideg vízben mosom.

118. 8bff41629d (válaszként erre: 117. - Syria)
2010. febr. 24. 10:45
Dehát minden viszonylagos...Most csak gondolj bele, hogyha nem takarékoskodnál a fűtéssel, akkor mennyi volna a gázszámla...Lehet hogy a duplája...Amúgy a konyhát-mosdót mi sem szoktuk fűteni, de én még meg is fejelem ezt azzal, hogy télen-nyáron hideg csapvizzel tisztálkodok mindig...A hajmosás ilyenkor télen bizony nem egy kellemes dolog, dehát kibírom azért...Meghát nemcsak energiát takarítok meg a hideg vízzel, hanem edzem is magam...Úgyhogy nemolyan szörnyű a hidegvízben való pancsolás még télen se, bár a családom nemköveti ezt a szokásomat, ez csak az én specialitásom...
117. syria (válaszként erre: 116. - 8bff41629d)
2010. febr. 23. 10:08

Igen, ez is lehet egy megoldás.

A fűtéssel úgy takarékoskodok, hogy szinte csak a fiam szobáját fűtöm. A nappalit muszáj, mert különben dohos lesz; de ott ritkán van 17 foknál több. Ha eljövök, a szobámban kikapcsolom a fűtést. A konyhát, fürdőszobát egyáltalán nem fűtöm. Edzettek is vagyunk a hidegben való tusolástól! (Nagy hidegben a hajmosáshoz azért befűtöm.) Ha a fiam hétvégén elmegy 1-2 napra, akkor az ő szobáját nem fűtöm. És még így is több, mint 13 ezer Ft a gázszámlán. Mind a 12 hónapban! Pedig amikor összegyűlik sok szemét (ez elég sűrűn előfordul) használom a vegyestüzelésű kazánt is.

116. 8bff41629d (válaszként erre: 114. - Syria)
2010. febr. 22. 10:35
Eszembe jutott megint egy dolog...Hasznos az az energiamegtakarítás terén, ha főleg télen, igyekszünk legalább napközben egy szobában tartózkodni a többi családtaggal, a többi szobát pedig csak estére fűtjük be, illetve csak az alvásra használjuk...Azért nem mindegy hogy hány szoba van napközben is fűtve, meg hányban szól a tévé-rádió, hányban ég a villany stb...
115. 8bff41629d (válaszként erre: 113. - Alfoldi13)
2010. febr. 22. 10:31
Viszont a világ alakulásához mégis alkalmazkodni kell, máskülönben gond lesz...A mai világ szava pedig a TAKARÉKOSKODÁSROL szól legfőképp...
114. syria (válaszként erre: 113. - Alfoldi13)
2010. febr. 18. 09:31

Olvasd újra, figyelmesebben a cikket. Most is azt állítom: kicsi odafigyeléssel megtakarítható háztartásonként az a havi 1-2 ezer forint. Olcsó kifogás, hogy bizonyos kor után a rossz beidegződéseken nehéz változtatni

Az 56. hsz.-omban további ötletek is vannak.

Tudom, ez csak csepp a tengerben; de legalább elmondhatom, hogy nem tétlenül adom meg magam a sorsnak.

2010. febr. 17. 12:05

hát én néha egy forintot se találok nem hogy milliárdokat...

bizonyos kor után meg egy egy dolog rögzödik jol vagy rosszul nem tudom de nehezen változtathatóan...

112. 8bff41629d (válaszként erre: 111. - Syria)
2010. febr. 17. 12:01
Akkor írok mást...Ígaz, mostanában nem aktuális a dolog a tél miatt, de forró nyári napokon sok energiát meg lehet takarítani azzal, ha az esti mosdásra szánt vízet, még REGGEL kitesszük a napra, néhány vödörben elosztva...Estére egész szépen át tud melegedni a víz, úgyhogy külön melegítésre szinte alig, vagy egyáltalán nincs is szükség...
111. syria (válaszként erre: 108. - 8bff41629d)
2009. nov. 23. 08:01
Nő létemre nekem azzal sok lenne a macera. Meg a faggyal is vigyázni kell. Úgy hogy maradok az eddigi módszereimnél a vizet illetően.
110. 8bff41629d (válaszként erre: 107. - Syria)
2009. nov. 22. 18:43
Lehet hogy ő így csinálja...Végülis ha nem finnyás valaki, valóban jó ötlet lehet...Persze csak akkor, ha van egy fél focipályányi füves területe legalább...
109. 8bff41629d (válaszként erre: 105. - E714eda109)
2009. nov. 22. 18:41
Ezt a módszert csak használd te nyugodtan...Én maradok az ollónál...
108. 8bff41629d (válaszként erre: 102. - Syria)
2009. nov. 22. 18:40
Arra nem gondoltál hogy ássál egy ciszternát? Vagy felállítsál egy jókora fémtartályt? Az kényelmesebb lenne, mit szaladgálni a vödrökhöz...Mi is úgy csináljuk, hogy gyűjtjük az esővizet,tényleg nem hülyeség, sok-sok köbméter vízet meg lehet vele takarítani akár havonta is, ha nagy a vízfogysztás...Pl Öntözés-gyakori mosás álltal...
107. syria (válaszként erre: 105. - E714eda109)
2009. nov. 22. 11:55
Ez meg hogy gyün ide?
106. syria (válaszként erre: 104. - E714eda109)
2009. nov. 22. 11:55
Amíg ilyen irreálisan magasak a díjaik, sz@rok rá, hogy mit gondolnak.
105. e714eda109 (válaszként erre: 97. - 8bff41629d)
2009. nov. 22. 10:58
Van az ollónál jobb ötlet is; vegyél kecskét, és ihatod a "finom" tejet, de ha nem szereted a kecske tejet, akkor egy bakot vegyél, és szagolhatod a "csodás" illatát. Ha többet veszel, mármint bakot, akkor még a szomszédaid sem zavarnak. Biztosan elköltöznek mellőled.
2009. nov. 22. 10:52
Tudjátok, hogy a vizórán mért fogyasztás után fizetünk csatornadijat. Gondolkodjatok, mit gondol a csatornát szolgáltató a ti esővizetekről.
2009. nov. 22. 10:45
A jó akarat vezérelt olvasd, a privátot.
102. syria
2009. nov. 22. 10:15

Úgy tűnik, magunkra maradtunk ezen a fórumon.


Pedig épp most vettem a fáradságot és gyűjtöm az esővizet is, amivel leöntöm a WC-t. A hátsó teraszon ahol senki nem látja, meg a csatornavégeken szépen sorakoznak az építkezésekről kapott, tisztára mosott vödrök.


Hm, miért látom a lelki szemeimmel a fintorgó arcokat: mi az a havi pár száz liter víz!

Megspórolok ezzel havonta rossz esetben is 250 Ft-ot (fél köbméter ára), amiért már egy kiadós szendvicset kapok a büfében. De ha veszem a cikkemben említett 1 millió háztartást, az már 250 millió Ft havonta csak ezen az egy tételen.


(Az viszont természetesen vele jár, hogy néha ki kell menni a szakadó esőbe is. Na és?)

101. 8bff41629d (válaszként erre: 100. - Syria)
2009. nov. 20. 15:45
Nem olyan nagy,kb 250 négyzetméter...Viszont egy óra a normaidőm,szép kényelmesen...Meghát azért nyáron havonta legalább egyszer le kell nyírni a füvet,úgyhogy azért lassan összejönne amúgy egy kis áramköltség feleslegesen...Viszont olyan óriási területre amilyenre te utaltál már tényleg gépet kell használni,mert azért az már óriási terület lehet...Viszont felénk még a miénknél kisebb területü füves részeket is géppel szokás nyírni...Másik...A seprű használata tényleg jó ötlet, nálunk a nejem vegyesen szokta használni azt is, meg a porszívót is... Szerintem így a legideálisabb a takarítás...2-3 alkalom seprűzés után egy porszívózás...Így nem kell tartani a demagóg véleményektöl sem...Amúgy építkezők figyelmébe lehet ajánlani azt az ötletet,hogy igyekezzenek az ablakokat mindig DÉLI IRÁNYBA építeni...Ezzel is sok világítási -fűtési költséget lehet megtakarítani mondjuk télen...
100. syria (válaszként erre: 99. - 8bff41629d)
2009. nov. 14. 10:54

Gratulálok a kitartásodhoz. Mégis kb. hány négyzetméteres a „feladat”?

Mert a fiamnak 1 órás munka géppel lenyírni. Nem hiszem, hogy ollóval belevágnék, nem férne az időmbe, mert ugyebár egy kertben, udvaron nem csak a fűnyírás ad munkát.

Ha már itt tartunk: halállal büntetném a penetráns hangú LEVÉLPORSZÍVÓ feltalálóját, forgalmazóját! Hát már a seprű sem jó? Egyébként a porszívót is utálom, csak végső esetben veszem elő. Kiválóan lehet takarítani partvissal, vizes ronggyal, szőnyegseprővel. Meg sokszor arra gondolok: 300 évvel ezelőtt is tudtak tisztaságot teremteni, pedig akkor aztán voltak hatalmas kastélyok!

És megkérek mindenkit, aki nem ért velem egyet: ne jöjjön demagóg dumával, hogy pl. költözzünk vissza a barlangokba!

99. 8bff41629d (válaszként erre: 98. - Syria)
2009. nov. 7. 10:58
Hát az már tényleg hab a tortán...Nyári élményeim közzé tartozik gyakran, hogy délutánonként, esténként gyakran hallani hol erröl-hol arrol a fűnyírógépek, bömbölő zúgását...Tényleg elég idegesítő...De még ez lenne a legkevesebb...A fűnyírógépek rengeteg áramot-benzint használnak,éshát azért olyan hatalmas kertje-udvara nemsok embernek van, hogy igazábol megérje használni őket...Mondom ez az ollóval való fűnyírás nagyon praktikus, és kis gyakorlat-megszokás esetén egész gyorsan is lehet vele haladni,bár azért kétségtelenül lassabb a gépi nyírásnál...De kis területek esetén ennek igazábol nincs jelentősége...
98. syria (válaszként erre: 97. - 8bff41629d)
2009. nov. 2. 14:16
Plusz nem vered fel a hétvége csöndjét a fűnyíró brutális hangjával!
97. 8bff41629d (válaszként erre: 96. - Syria)
2009. okt. 30. 12:00
Nekem eszembe jutott egy újabb dolog...Én már jóideje úgy oldom meg a fűnyírást az udvaron nyáron, hogy a drága, és áramzabáló fűnyírógép helyett egy jókora sövényvágó ollót használok mindig...Hacsak nem focipálya nagyságu területröl van szó, szerintem tökéletesen ideális a fűnyíró olló használata ilyen célra...Egyrészt nem kerül maga a szerkezet 10-20 ezer stb forintba, ráadásul semmi áramot sem fogyaszt...Kicsit pepecselős munka ollóval vágni a füvet, de azért nem olyan vészes...Ráadásul gyönyörűen le lehet vágni a füvet az ollóval, mivel nem roncsolja a fűszálakat, mint a gépi fűnyíró...A másik...Sajnos elkéstem az áruházban, nemtaláltam már dinamós rádiót...Azt mondta az eladó, hogy vagy 2-3 darabot kaptak csak, de azis pillanatok alatt elfogyott...Nemértem hogy miért nem rendeltek nagyobb tételt, dehát ez van...
96. syria (válaszként erre: 92. - Alfoldi13)
2009. okt. 18. 10:59

Na ja, és ezek a kütyük mind zabálják az áramot. Pl. a modem, amin bejön a net, olyan forró, hogy szinte rántottát lehet rajta sütni. Kihúzni csak olyankor merem, amikor biztosan tudom, hogy 8-10 órát nincs rá szükség valamelyik géphez. De ez nagyon ritka, csak ha a fiam napokra elmegy. Ha itthon van, örökké netezik. Ha éppen nem játszik, nem néz filmet, akkor letölt.

Vettem IPTV-t, hogy kiváltsam a döglődő videómat (szinte alig nézek TV-t, inkább felveszem, aztán a reklámok kihagyásával gyorsan megnézem, ami érdekel). Ez egy újabb áramzabáló, ráadásul nincs is csöndben, úgyhogy ezt könyörtelenül kihúzom, a TV-vel együtt, ha nem kell.

95. alfoldi13 (válaszként erre: 94. - 8bff41629d)
2009. okt. 16. 12:57
mert a netet is szétszorja házon belül egy vacak és fennt lennt egyszerre három négy géppel is lehet netezni de a tv nél ez tv ként kell egyelőre ,nálunk négy szobában van most is készülék...szóval körülményesebb de már a modernebb tv ára is erősen lejebb lejebb megy lassan..
94. 8bff41629d (válaszként erre: 92. - Alfoldi13)
2009. okt. 16. 11:18
Azt nem értem hogy mit akartál azzal mondani hogy "minden készülék elé kell egy nem egy és kész a házban"...A másik...Akkor ebböl az következik hogy nem párhuzamos lesz a műsorszórás? Ez bizony kicsit problémás akkor...Viszont ha ígyis-úgyis kell adapter a hagyományos rádiókhoz, akkor ugyanúgy kell majd a hálózattal-elemmel működő rádiókhoz is,úgyhogy a dinamós rádió mégiscsak jelent valami megtakarítást...Ugyhogy lehet hogy valamelyik nap megnézem mégis azt a kisrádiót, hátha lesz még készleten...
93. 8bff41629d (válaszként erre: 91. - Syria)
2009. okt. 16. 11:12
Én ezért is vagyok óvatos a kérdésben, mert amúgy jól jönne egy dinamós kisrádió szerintem a házba is...Végülis ha nem fogyaszt külső áramot, akkor az idővel csak hozna valami megtakarítást...Főleg ilyen villanyárak mellett...
2009. okt. 16. 09:40
a régi eszközök csak kütyük segitségével lesznek használhatók aminek ára nyolcezer körül lesz..és minden régi készülék elé kell egy nem egy és késza házban..
91. syria (válaszként erre: 90. - 8bff41629d)
2009. okt. 16. 08:16

Hát ha a digitális műsorszórás miatt nem lesznek használhatók a régi készülékek, az nagy kitolás lenne.

A dinamós kisrádiót meg szerintem azoknak találták ki, akiknek mondjuk a zártkerti nyaralójában, vagy a tanyavilágban nincs áram. Velük meg űber kitolás lenne!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook