Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » T-mobile web 'n' walk stick... Elégedett vagy? fórum

T-mobile web 'n' walk stick... Elégedett vagy? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. márc. 27. 18:35
Bocs a duplapostért, de azér kérdem a 2.5.24 Hd-re való frissítést, mert HSDPA hálózatra kevesebbszer kapcsolódik,mint nem kapcsolódik, szinte ahogy kedve van.EDGE hálózaton atomstabil, azzal nincs is baj.
2011. márc. 27. 18:32

Erre a kérdésre szeretnék választ kapni : Az Option saját frissítő programját ami 2.5.24 Hd-s firmwarre tudná frissíteni a T-Mobile Option iCON 225-ös (T-Mobile web'n' walk stick) modemet (amin egyébként jelenleg 2.5.21 Hd van) azzal szerintetek szabadna frissíteni? 2.5.21 Hd-re egyébként T-Mobile-ossal lett frissítve.

Ez a neve:

iCON� 225: SuperFire FW only

Ezt írja róla az Option oldala: This SuperFire will upgrade the firmware on the device to FW2.5.24Hd.

Note: the following flasher can not be used with devices purchased through a network operator. Please contact the network operator directly for assistance.

Innen lehet letölteni: [link]

Az Updater menüpontnál van.

Szóval szerintetek szabadna használni? És nem cseszné el a modemet? Valakinek van tapasztalata ezzel a firmware-rel hogy milyen? Vagy a 2.5.21-nél van frissebb T-Mobile-os?

94. richter (válaszként erre: 55. - Mincza)
2010. okt. 6. 22:05
nagyon nagy KÖSZÖNÖM a firmware updaterért!!!! végre nem csak edge-t talál a modem! ma mentem le a T-hez panaszkodni, mivel az utóbbi 3 hétben csak gprs/edge hálózatra volt hajlandó csatlakozni, vagy arra sem. gondolom a szervízben sem csináltak volna mást, mint a frissítést... még1x KÖSZÖNÖM!
2010. szept. 12. 17:56
Sziasztok! Nekem 1 hét alatt lett 440000ft a számlám , amit persze nem tudtak megmagyarázni , csak küldözgettek ide-oda. A vége az lett hogy ki kellett fizetnem . soha többet t-mobile
2010. szept. 12. 17:48
Sziasztok! Ha valakinél Trozsesz által leírt probléma lép fel, két - nálam működő - alternatíva kínálkozik: 1. A rendszer újratelepítése, ami gondolom, XP; 2. A Web 'n' walk stick egy kompozit eszköz, hardverének egy része CD-ROM-ként működik. Ennek TELJES tartalmát, nem csak a mappákat, szedjük le egy mappába, tegyük egy adattároló eszközre, majd azon a gépen, amin telepíteni szeretnénk, indítsuk el a "T-Mobile Internet Manager" nevű mappában lévő Setup.exe fájlt. Ennek futtatásával minden probléma megoldódik, illetve nálam megoldódott. Természetesen, a mobilestick legyen csatlakoztatva, amikor telepítjük. Remélem, segítettem.
2009. okt. 3. 20:34

Helló Mindenkinek!


Lehet, hogy nem ide vág a kérdés, de már kiborító, és meg kell tudnom a választ. Na szóval... Az egyik ismerősöm vásárolt pár napja egy Web'n'Walk USB Stick V-t. Azt hitte, hogy végre lesz internet a gépén, nagyon egyszerű lesz, csak bedugja és kész. Nos, hazavitte, bedugta a gépbe, várt 10 percet, de nem telepített semmit. Azt hitte, hogy a stick hibás, ezért bevitte a T-Mobile-hoz. Ott kipróbálták, működött rendesen. Felhozta hozzám, nálam is telepítette a programot és kapcsolódott is, de nála továbbra sem érzékel semmit. Windowsról van szó, és az USB portok nincsenek letiltva.

90. n.beja
2009. szept. 13. 10:19
Érdekelne másnál is lassabb most a sebesség vagy csak én vagyok vele megáldva?
89. n.beja
2009. szept. 13. 08:28

Sziasztok!

Én már alig várom h februárban leteljen a 2 év. Nem tudom h milyne a többi szolgáltató de nekem a t-mobil vhogy nem jött be. PL: nálunk falun EDGE van ugye de az maximálisan. Így van ez ma is de mellette olyan lassú én nem is értem. Persze 7vége van de akkor se szokott ilyen lenni.

Amugy nekünk a 8Gb 9800Ft még soha nem volt több de a számlárol soha nem tudom rendesen leolvasni hogy akkor most mennyit lett felhasználva hogy azért tudjam milyen csomagra váltsak majd.

2009. ápr. 1. 21:42

Sziasztok!


Édesapámnak 1 hónapja van 3Gb-os mobil netje. Ma hívott hogy menjünk el nézzük meg, miért nincs nála internet. Kiderült, hogy a szolgáltató tiltotta le, mert túllépte a korlátot, ami az első 3 hónapban ingyenes, a számlája 39000 FT lett. DE apám teljesen kezdő, emailt, iwiwet már tudja kezelni, néha néz videókat youtube-on, meg sakkozni szokott. Lehetséges ekkora számla?

87. endreszferenc (válaszként erre: 84. - Mincza)
2009. márc. 26. 05:17
SZIASZTOK EDDIG A PANNONNÁL VOLTAM , OTT ELÉG VOLT A 2 GIGA EGY HÓNAPRA.ITT A 5 GIGA IS KEVÉS UGYANARRA.SOKSZOR LEFAGY.AZ ADATOT MAX30Kb VAL TÖLT LE.A SZÁMLÁLÓ NÉHA ÜRES ÁLLAPOTBAN IS SZALADGÁL FEL50-120 KbTAL MÍG A LETÖLTÉS 80-320Kb EGYSZER IGY SZÁMOL4 ÓRA =8 MEGA,MÁSKOR 25 PERC =1.5 MEGA UGYAN AZT A NETES JÁTÉKOT JÁTSZOM, ALAPBÓL KIKAPCSOLTAM A FRISSITÉSEKET. 3 NAPONTA FRISSÍTEM A VÍRUS IRTÓT ÉS MAX ELLENŐRZÉST CSINÁLOK.OJAN ÉRZÉSEM VAN MINTHA BELLÜLRŐL MANIPULÁLNÁK AZ ADATSZÁMLÁLÓT.MÁR A VÉTELKOR LEBESZÉLTEK A KORLÁTLAN CSOMAG MEGVÉTELÉTŐL MONDVÁN HA A PANNONNÁL ELÉGVOLT A 2 GIGA ITT IS ELÉG LESSZ A 3 GIGA. 14 NAPRA 3.7 GIGÁT SZÁMOLT A GÉP, ÉS RÁMVERTEK 25000 FORINTNYI TULFOGYASZTÁST. A JÁTÉKOT ÁTLAGRA,ÓRÁNKÉNT 2 MEGÁRA SZÁMOLJA.AZ IMÉL NÉZEGETÉST ÉS KÜLDÉST 10 MEGA/ÓRÁRA.NAPI ÁTLAG 120-180 ÍMÉLEM VAN,ÉS HÁROM ÓRA JÁTÉKOM.65-140 MEGÁIG SZÁMOL EGY NAPRA.KÉRTEM HOGY VIZSGÁLJÁK KI,DE AHOL VETTEM MAJDNEM HOGY RÁM SE SZARTAK.IRTAM A PANASZKÖNYVBE ÉS A KÖZPONTJUKBA.EGGYIK SZERVIZESÜK AZT MONTA HOGY IJENT NEM CSINÁLHAT A GÉPÜK, MÍG EGY MÁSIK SZERVIZES UGYAN ONNAN A T MOBILTÓL AZT MONTA EZ ELFOGADHATÓ, ÉS ÉN MOST FIZESSEK AZÉRT MERT A STIKK BE VAN KAPCSOLVA,DE AZ EXPLÓVERT MEG NEM NYITOM MEG?NEM TÖLTÖK NEM FOGADOK,GIGÁNKÉNT 10000 FORINTOT KÉRNEK + FOGYASZTÁSKÉNT.ÉN HA TEHETEM KILÉPEK, DE CSAK KÖZÖS MEGEGGYEZÉSSEL.NÉHA EGY OLDALT SEM TUDOK MEGNYITNI ,MERT A LETÖLTÉS 300-600 bájt, és egy imél oldal átlag 40-60 másodperc alatt jön le de van hogy 2 perc kell hozzá.hol van ez a beigért 120 kb hoz. már kikészültem idegileg.rokkant nyugdíjból fizessek azért ami nekem nemkell és még be is csapnak.
2008. nov. 26. 10:06
Nem használom.
85. 546185aeac (válaszként erre: 84. - Mincza)
2008. nov. 26. 09:45
Hmmm...kezdem érteni, köszi :)
84. mincza (válaszként erre: 83. - 546185aeac)
2008. nov. 25. 18:12

A web'n'walk USB stick (meg egy pár új kütyü) saját magán hordozza a Windows és MacIntosh meghajtókat, meg a hozzátartozó kezelőfelületet.

Ezt úgy érték el, hogy első bejelentkezéskor CD-nek láttatja magát az operációs rendszerrel, és a CD gyökérkönyvtárában található inf fájlban van leírva, mit rakjon fel, mint meghajtóprogramot, illetve kezelőprogramot. Windows, illetve valszeg MacIntosh alatt is a virtuális CD csak addig látható, míg a tényleges kezelőprogram fel nem került, utána az oprendszer már mindig modemnek ismeri fel, nem CD-nek.


A frissítés egyrészt frissíti a web'n'walk USB stick firmware-ét (egyfajta BIOS, ami leírja a kütyü processzorának, mit is csináljon bekapcsoláskor, vagyis hogy viselkedjen az egész miskulancia), másrészt a virtuális CD-n tárolt meghajtóprogramokat (amik lehetővé teszik, hogy a PC-d szóba álljon a kütyü BIOS-ával) és a kezelőfelületet (amin keresztül viszont te lépsz kapcsolatba a kütyüvel, az operációs rendszert használva tolmácsnak).


Hogy a kezelőfelületet miért nem cseréli le, ha talál belőle a PC-n egy régebbi verziót, arról kérdezd a programozót, én is úgy találnám logikusnak, hogy leszedi a régebbit és felrakja az újat... Valszeg nem oldották meg, hogy ismét "csak" CD-nek lássa a rendszer, mint első csatlakozáskor.


Szóval a virtuális CD a frissítés után már nem ugyanazt tartalmazza, mint előtte, de úgy találtam/találtuk, hogy addig a régi kezelőfelület nem takarodik el a búsba, amíg személyesen le nem rugdosod a színpadról a teljes eszközt, hogy tényleg lássad azt a virtuális CD-t. Személyesen nálam kicsit más volt a helyzet, én lementettem merevlemezre az új tartalmú virtuális CD-n lévő fájlokat egy "szűz" oprendszer alól, a rugdosás elmaradt. De nincs mindenkinek több oprendszer a gépén.


Az automatikus frissítés meg csak utána él, ha már feltetted az új kezelőfelületet (kicsit 22-es csapdája...).

2008. nov. 24. 09:41

Na nem értem...gondolkodtam...leszedtem..felraktam újra...de hova várom, hogy frissüljön a régi...max a netről, nem ? ha meg frissülni tud, ahoz minek levenni ? Lehet, hogy szőke vagyok, bocsi...

csak az jutott eszembe, ha vmit CD-ről telepítek újra-meg újra, mindig a "régi" változat kerül fel(vissza), amit lehet a netről frissíteni...

De ha lehet frissíteni, miért kell újra installálni ?

82. 546185aeac (válaszként erre: 81. - Mincza)
2008. nov. 22. 18:37
Halihó. Leszedtem, és felraktam újra. Megint nem mér forgalmat. Amúgy én is Ajkáról... :) De a mobilnetet Pesten használom, ahol elég szépen működik.
81. mincza (válaszként erre: 80. - 546185aeac)
2008. nov. 17. 22:21

Link az 54. hoozászólás körül.

A kezlőprogramot esetleg csak akkor frissíti, he teljesen leszeded,és újra felrakja magát.

80. 546185aeac (válaszként erre: 64. - Mincza)
2008. nov. 17. 14:37

Halihó. nekem nyári verzióm van, óra sehol.... sajnos annyira nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat,lehet, hogy már ez megunt téma...:( Én netmeter magyar változatát használom, de ....

Én hogy tudnám megoldani, h nekem is a stick mérje a forgalmamat ? Köszi a választ

79. lithops (válaszként erre: 77. - Mincza)
2008. nov. 16. 11:58
Ja és nem sztali hanem asztali.
78. lithops (válaszként erre: 77. - Mincza)
2008. nov. 16. 11:57

Bocs a sújos hibáért.

Kipróbáltam másik gépen is de ott is ez a probléma. Tehát valószínű megin el kell slattyogni a T-mobile -hoz.

77. mincza (válaszként erre: 76. - Lithops)
2008. nov. 14. 22:29

Sújos hibák nincsenek, csak súlyosak.


Sztem nincs köze a web'n'walk stickhez.

Ha van rá lehetőséged, próbáld ki a kütyüt más gépen is, hogy legyen valami támpontod.


A saját gépeden egy kiporolással kezdeném, különös tekintettel a memóriákra és a PCI kártyahelyekre (már ha sztali), illetve tölts le egy MEMTEST programot, ami elég keményen levizsgáztatja a memóriát.

2008. nov. 13. 14:40
Fődarab csere után regisztrál, elég gyors a működése, de újabb probléma: újra indul időnként a szgép. A hibaüzenet az,hogy a rendszer sújos hibát észlelt ezért leállt, és számomra értelmezhetetlen hibakódokat ír ki. Most ezt mi okozza?
2008. nov. 8. 22:38
ez egy szar'''
74. Jimbó
2008. nov. 6. 16:01

lithops!


Köszönöm az infót, lehet én is megpróbálkozom ezzel a fw frissítéssel!

2008. nov. 5. 17:14

Jimbó!


Érdemes volt a T-Mobilhoz bevinnem a kütyüt ugyanis hiába frissítettek akkor sem mőködött náluk sem, így fődarab csere lett a vége.

2008. nov. 4. 18:38
Mindekitől elnézést kérnék hogy, a fontos dolgok háttérbe kerültek! Korábbi hozzászólásokból sok infó kiderül. Kérek mindekit kicsit olvasson vissza!
2008. nov. 4. 18:18

?

Megcsináltam. Nemsok közét látom a WnW-hez, mert csak a driver lett visszafrissítve!A WnW progi akkor fog telepedni, ha a telepítés szűz rendszerre megy fel( én csak akkor láttam, hogy a stick adathordozó le is vettem róla az akkori Wnw-t. Értsük meg egymást!

70. mincza
2008. nov. 4. 18:13

Johnnny,


a képek benne vannak az elküldött levélben, megnéztem az elküldött levelekben, szal tuti.

A spamszűrőddel (vagy az enyémmel?) meg kellett küzdjek, mer'hogy a feladó címzett nincs a címlistán, de úgy gondoltam, átment.


Elküldöm még 1x, aztán 10ig becsukom a bótot, nem leszek elérhető.

69. mincza
2008. nov. 4. 18:08

?


Sajátgép - tulajdonságok - hardver - eszközkezelő - Hálózati kártyák - GlobeTrotter HSxPA - Network interface jobb click - eltávolítás, ha mégis ráunsz, hogy ledobál.


Utána ha lehúzod és újra csatlakoztatod, fel kell települnie magától, szóval nem túl nagy kockázat, kisebb, mint a fw frissítés. De természetesen kibicnek semmi sem drága, ha nem zavar a dolog, nem kell belevágni. Én is elvoltam vele majd félévig, csak mostanában rágtam be annyira, hogy utánanézzek, mit lehet tenni trémobilék nélkül.

68. john_pa (válaszként erre: 66. - Mincza)
2008. nov. 4. 18:04
gondolom te is tudod hogy nem küldtél képet :)!!!
2008. nov. 4. 17:56

Én nem látok a kütyümre, így nem is tudom levenni.

mentett rendszerem van, ha eddig jó volt így(most még jobb) csak akkor fogok a telepítésnek ha más módját nem látom!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook