Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői elidegenítés fórum

Szülői elidegenítés (beszélgetős fórum)

26. Idhikai (válaszként erre: 21. - Szabaduláska)
2022. máj. 12. 15:30

Igen. Bekerült egy színjátszócsoportnak álcázott nem tudom mibe, lényeg a csoportvezető szemet vetett rá, és a családja ellen fordította, mert maaaajd ő aztán nagy művészt csinál belőle...

Egyedül neveltem. Engem mindennek elhordott a fickó, mert nem hagyom felnőni, mert az én életemet kell élnie. Amikor a lányom ezeket a fejemhez vágta, néztem mint egy hülye, mert nem így volt, nagyon nem. Mégis el tudták hitetni vele. Aztán először elköltözött anyukámhoz, onnét szabadabban tudott mozogni, aztán pedig a 18. születésnapján odaköltözött a fickóhoz.

25. Idhikai (válaszként erre: 23. - Szabaduláska)
2022. máj. 12. 15:28

Én majdnem belehaltam... anyukám mondta mindig, hogy "Nyugi, amit te ebbe a kislányba beletettél, az benne van." ... aztán persze visszajött, felnőve, fiatal hölgyként.

Írtam neki egyszer levelet, és milyen az élet.... visszapattant csupa krikszkrakszként. Az Élet nem akarta, hogy elolvassa. Minden okkal történik. ... és tudtam akkor az eszemmel, de a szívemmel őrült nehéz volt elfogadni.

Egy valamit tudsz tenni, megmondod, hogy sajnálod, hogy ez van, és az ölelő karod mindig várja vissza.

Ennyi... Bár gondolom ez megtörtént.

Mást nem tudsz tenni. Gondolj rá mindig szeretettel, beszélj róla mindig szépen... és várd!

24. Bichi (válaszként erre: 23. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 23:11
Én gyerek oldaról látom ezt az egészet, kicsi voltam, mikor elváltak szüleim, anyukámmal éltem, hétvégén apámnál és annak anyjánál voltam. Hát anyós véleménye szerint anyám minden volt csak rendes nő nem. Már gyerekként tízéves koromban sem tudott volna semmi olyat mondani, amitől megváltozott volna az anyámról alkotott véleményem. Egy gimnazista, főleg egy felnőtt, azért már átlátja a dolgokat, ha meg nem, akkor ott más baj is van....
2022. máj. 10. 22:36
Én elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi, akik átéltek már ilyet, mert csak azok tudják ezt megérteni, Akik nem éltek át ilyet, azok könnyen mondhatják, hogy volt rá oka, hogy letiltott, meg hasonlók. Azért indítottam a beszélgetést, hogy hasonló sorsú emberektől valami megoldást találjak, mert ilyenkor tehetetlen az ember.
22. szabaduláska (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2022. máj. 10. 22:29
Egyetemista és mellette dolgozik, de gimis volt, amikor elkezdődött a befolyásolása.
21. szabaduláska (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2022. máj. 10. 22:27
És valaki elidegenítette tőled vagy magától ment el? Úgy értem, hogy volt olyan, aki befolyásolta?
20. szabaduláska (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. máj. 10. 22:25
Nem menekülés volt, persze nem ismeritek a részleteket, ennyiből nyilván én is gondolnék ilyesmire.
19. szabaduláska (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2022. máj. 10. 22:21
Én adtam neki elegendő szabadságot, folytogato szeretetről nincs szó és szoros volt a kapcsolatunk.
18. szabaduláska (válaszként erre: 7. - Bichi)
2022. máj. 10. 22:20
Nem volt még felnőtt, amikor elkezdődött ez az egész, az elidegenítés egy folyamat és egy nagyobb gyereknek sőt egy felnőttnek is ki lehet mosni az agyát.
17. szabaduláska (válaszként erre: 6. - Pteri)
2022. máj. 10. 22:18
Nem, már albérletben lakik a gyerekem. Az exem barátnője 5 évig folyamatosan ellenem hangolta, biztos volt valami oka rá, mint ahogy a saját gyerekének is, eltakarított minket a képből. Hogy ő legyen a mindenkinél jobb. Féltékenység is van benne. Beteg elme.
16. Idhikai (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2022. máj. 10. 12:57

.... régen sokat írtam itt a fórumon róla. De igen, próbálkoztam, aztán feladtam, mert egyik fülén be a másikon ki. Összeköltözött egy 50 éves pasival. Ez volt az első kapcsolata. A pasi pedofil volt, az én 17,5 éves lányom már öregnek számított a barátnői között. De háááát a szerelem.... (Egyedül neveltem, tehát egy kis apakomlexus is bejátszott.)

Durva időszak volt. Túl vagyunk rajt, átbeszéltük utána, és fátylat borítottunk a történésekre.

15. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2022. máj. 10. 11:37
Mivel magyarázta? Te nem is probàlkoztál közben tisztázni a dolgokat? Gondolom csak volt valami amire berágott. Ez azért elég durva és egyáltalán nem általános dolog szerencsére.
14. Idhikai (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 11:02

Szia.

Mennyi idős a gyermek? Iskolás? Dolgozik? ...

Nem mindegy, hogy éppen a leváló korszakát éli, avagy?

Az én kislányom 17,5 évesen hagyott el. Majdnem belehaltam. Hiába írta Vekerdy, hogy ez ebben a korban nem ritka, és ha nem csináltunk túl nagy hülyeséget a nevelés terén, akkor pár év múlva visszatalálnak. Nekünk ez napra pontosan 3 év volt. Addig nem láttam. Borzalmas időszak volt.

Aztán megérkezett. Bár soha nem éltünk már huzamosabb ideig egy fedél alatt, hiszen közben felnőtt, de a kapcsolatunk nagyon szép és jó!

13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 10:56
Ha jól értem, a gyereked felnőtt és te mégis arra gondolsz, hogy ellened fordították. Ez valóban szomorú, de elemezd egy kicsit magadban a kettőtök kapcsolatát. Egy fojtogató szeretet is menekülésre adhat okot. Kicsit gondold át, hogy hol hibáztátok el, mert nem hiszem, hogy kizárólag egy harmadik fél okolható a történtekért. Kívánom, hogy rendeződjön a kapcsolatotok, találjatok vissza egymáshoz!
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Babyapocakban)
2022. máj. 10. 10:28

Hagy kérdezzek már úgy, ahogy én akarok, jó? Ne kezdjél el nevelni felnőtt embereket akikhez semmi közöd!


Nem írta így ki, de számomra világos volt, hogy a gyermek ahogy lehetséges volt szinte elmenekült tőle.

11. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 06:15
Mondanám, hogy legyél türelmes, de 2 év is nagyon sok idő. 😧
10. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2022. máj. 10. 06:15

Hol írta, hogy első lehetséges alkalommal?


Szebben is meg lehet ám kérdezni valakit az érem másik oldaláról...

9. birebora (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 05:22
Ez nagyon rosszul hangzik.
8. Amaunet (válaszként erre: 4. - Szabaduláska)
2022. máj. 10. 02:42

Kíváncsi lennék azokra az évekre míg te nevelted - mi történt, hogyan történt, hogy az első lehetséges alkalommal elhagyott.

Te természetesen úgy látod, hogy szoros volt a kapcsolatotok és mindent megtettél érte (jellemző az elvált szülőkre), de ezt a gyermek is így látta?

Az nem jutott még eszedbe, hogy a gyermek életének ebben a szakaszában keresd az okokat?

7. Bichi (válaszként erre: 4. - Szabaduláska)
2022. máj. 9. 23:58
Hát én ezt nem értem... egy felnőtt gyereknek gondolom van oka, hogy mindenhonnan letilt. Egy kicsi gyereknek még be lehet beszélni mindent és el is hiszi, egy felnőttnek már aligha...
2022. máj. 9. 21:33
Nem értem. Az exed baràtnője mit akar a felnőtt gyerekeddel? Most az a helyzet, hogy a felnőtt gyerek àtköltözött az apjàhoz és most éli a màsodik gyerekkoràt?
5. szabaduláska (válaszként erre: 4. - Szabaduláska)
2022. máj. 9. 21:13
Exemnek lett barátnője, bocsánat
2022. máj. 9. 21:12
Sajnos az én gyermekem felnőtt, akivel szoros kapcsolatom volt 2 évvel ezelőttig. Én neveltem, velem élt, mindent megtettem érte. Közben folyamatosan biztosítottam a másik szülővel való kapcsolattartását. A bajok akkor kezdődtek, amikor az elemnek barátnője lett, aki a saját gyerekét is elszakította az apjától.Nem tudok vele kommunikálni, mindenhonnan letiltott, nagyon megváltozott a viselkedése.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 9. 21:10
Gyámhatósághoz fordulhatsz, hogy felvedd a gyerekeddel a kapcsolatot.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szabaduláska)
2022. máj. 9. 21:00

Itt a fórumon olvastam pozitív dolgot. Piciként az apja ellen lettek nevelve, kamaszként megismerték az apjukat és nagyon megszerették, vele is éltek.


Van erre pozitív és negatív példa is. Az biztos neked is kell érte tenned, hogy a lelküket megérintsd.

2022. máj. 9. 20:37

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata ebben a témában? Sajnos 2 éve nem láttam a gyerekemet. Ellenem fordította az enyém és annak párja. Van olyan, akinek ez a végén pozitívan végződött?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook