Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? fórum

Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. benvik (válaszként erre: 28. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 18:32
Anyuka fizetéskiesése:-( Na az is egy nagy érvágás. Nem kötelező oltások ha az ember akarja. Rota, agyhártyagyulladás, bárányhimlő.
2012. nov. 16. 18:24

Egész jól alakul a listám. :)

Nagyon jó ötleteitek vannak! :)

Most már legalább jobban körvonalazódik a dolog, mert azért hallok itt új dolgokat is. :D


1-3 éves kor között, milyen plusz dolgok lehetnek szükségesek?

A ruházaton-cipőn kívül... nagyobb ruha méret, új ruhák, ezek egyértelműen drágábbak is lesznek, na meg másabb játékok, egyebek.

Vannak esetleg olyan dolgok amikkel számolni kell még ez időszak alatt?

2012. nov. 16. 18:02
Babamerleget en bereltem de amugy azt is kesobb kezdtem el, amig nem volt, hetente 1x bevittem a gyogyszertarba es megmertek (bar ez attol is fugg, hol mi a szokas, nalunk siman felajanlottak, hogy barmikor vigyem be)
26. benvik (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 17:59
Hát nem az első év a leghúzósabb... Persze sok mindent kell venni, hamar kinövi a ruhákat, de én azt látom, hogy most sokkal többet költünk a 6 évesre, mint kisbaba korában. Mert persze nem mindegy már a ruha, ilyen-olyan különóra (lovaglás, úszás stb), persze ezekhez a felszerelés, játékigények (horror árú lego, társas stb), és akkor még az ennivaló, vitamin és sorolhatnám.
25. f758a7200f (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 17:53

Kezdd ott, hogy a Zebra altal mondott felmillio helyett meguszod 150 ezerbol 3 ev alatt (kb 150 ezer) a pelust. Ezt oszd el 3 evre, elso evre jut 50 ezer (bar a oelusokat elore veszed meg de azert osszuk el a koltseget)


En most tapszert olyan havi 2 dobozzal veszek, melkette itthon fozok neki, amugy tapszer igy havi 20 euro (6000ft?) plusz az a keves zoldseg/gyumi/rizs/husi amit egy baba eszik (elenyeszo az uvegeshez kepest)


Akkor elsore amit meg kell venned, mar a szuletese elott, nem tudom, egyszerre megvan-e az osszeg de mindenesetre szamold ki azt is hogy mennyi lesz a fizud gyes alatt+ferjede


Ezt teszed a bal oldalra

Jobb oldalra azt amit mar most is koltotok (benzin, villany, kaja) es a gazszamlahoz hozzaadnek olyan 20%ot mert az emberek hajlamosak pici baba miatt 2-3 fokkal melegebben tartani a lakast. A mosas sztem 1 gyerek eseten meg nem olyan huzos, adj hozza a villanyszamlahoz is 5%ot


Meg mindig a jobb oldalra ird fel a pelust, a tapszert (ezek tuti havonta, akkor is ha semmi extra doki es hasonlo nem volt, eldobhatos pelusnal szamolj 15ezret ahogy valaki mar mondta, moshatonal 4 ezret havonta mert atlagolunk)


Most vesd ossze jobb es bal oldalt! Milyennek latod a helyzetet? Igy kezdenek rahangolodni anyagilag egy babatervezesre:)

24. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Mosolyka1111)
2012. nov. 16. 17:51

Bizony ám.

Bár most nyílt Nálunk egy Háda bolt és már 1-2 dolgot onnan is vettem. De java részt új ruháink vannak.

Eladni nem lehet, mert már próbáltam és hát le sem írom, hogy mennyiért akarták megvenni Őket. így örökli majd a tesó, vagy valamelyik rokon baba:)

23. mosolyka1111 (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. nov. 16. 17:47
Hát igen. És ezt is nézni kell, mert egész más, ha valaki a családból kap kinőtt ruhákat, használt kiságyat, satöbbiket.
22. Kukacc (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 17:45

Én most vettem ki a légzésfigyelőt a kiságyból, 10 és fél hónapos a Kisfiam :)

Pedig ő egy szobában alszik velünk, nekem mégis biztonságérzetet adott, hogy be van kapcsolva.


Bimbóvédőt nem használtam, pedig mai napig cicizik és már 8foga van. Amikor kijött a foga 3 és fél hó-san, akkor 1-2-szer megharapott, de azóta sem jellemző :)

A mellszívó az első hónapban jó szolgálatot tesz, de én nem használtam azóta.

Sok mindentől függ. Én ha olyan helyre mentem sem fejtem le előtte a tejet, hanem eltakartam pelussal a babát és megszoptattam. Szóval nekem tényleg csak a legelejére kellett a mellszívó.

Azt hiszem, már azt is és babamérleget is lehet bérelni.Pihenőszéket is bérelhetsz, így nem kell arra is több tízezer forint. De talán légzésfigyelőt is lehet és mei tai-t, kendőt is.

Ezek azért sokat segítenek :)

21. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Kukacc)
2012. nov. 16. 17:40

Hat azert az osszeg amit leirtal az nagyjabol stimm, ez alatt nem nagyon lehet megoldani, legalabbis nem az elso gyereknel.


A tobbinel mindent ujra lehet hasznalni, a 3. nalam szinte semmi pluszkoltseg nem volt mert mar volt fiam/lanyom, jatek-ruha-babakocsi-bababutor, egyszeruen minden(a moshato pelust nala kezdtem ugyhogy ez volt amit rakoltottem)

20. Kukacc (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 17:39

Hordozókendő véleményem szerint nagyon hasznos, én legalábbis szeretem :)

Már a kezdetektől használhatod és az én kisfiam pocakfájós volt, emiatt az első időkben folyamatosan a mellkasunkra kötöttük :) Sokszor én mosogattam, főztem, Ő meg aludt a kendőben :)

19. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Mosolyka1111)
2012. nov. 16. 17:07
Sajnos velünk is ez volt pont.
18. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2012. nov. 16. 17:06

És nem utolsó sorban a gyermek bőrét is kíméli.

Mi amíg nem moshatóztunk, meggyűlt a bajunk 1-2 nem gagyi pelussal. Tiszta kiütés lett a gyerek bőre.

No, Én nem kampányolni akarok, csak egy kis érdekesség Neked:)

2012. nov. 16. 17:02

Nehéz megmondani. Én anno összeszámoltam, nem kevés.

Az is igaz, hogy mi senkitől semmit nem kaptunk, barátnő, családtag kisgyerekétől kinőtt ruhát sem, soha. Nagyszülők sem nagyvonalúskodtak (nem azért, mintha elvártam volna, de ez is hozzá tartozik). Szóval, mindent mi vettünk meg, és mindent újonnan, hát nem kevés volt.

2012. nov. 16. 16:58
És arról nem is beszélve, hogyha már jár akkor a cipő jóval drágább mint egy felnőttnek:)
15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 16:57

mosható pelenkázás?

az anyagi részén kívül ugye a környezet kímélése is a szempontok között van.

Én egyébként imádok moshatózni, szóval ha nem lenne olcsóbb akkor is csinálnám. Én hidd el, ha valaki ügyesen csinálja akkor nem kell több vizet vagy áramot fogyasztanod:)

14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 16:55

Nem tudom, hogy az első év a leghúzósabb, Én csak annyit látok, hogy minnél idpsebb annál drágábbak a játékok:)

Én még most is hordozom, imádom kendőbe köztözgetni, pedig már 10kg.

2012. nov. 16. 16:41

Az első egy évre talán a leghúzósabb, mondjuk ha ideális esetet nézünk és nem új baba kocsit vesz az ember, hanem használtan, de több funkciósat, akkor az egész jó üzlet.

Remélem lesz tejci elég, szeretnék szopiztatni sokáig, remélem így is lesz legalább az első 1 évben.

Még nem tudom, hogy lány vagy fiú lesz, így az ismerősöktől még nem kérdeztem meg, van-e felesleges baba holmijuk. :) Az összes olyan ismerősömnek, akiktől tudnék feleslegessé vált cuccokat átvenni, mind kislányuk van! :D

De a turis cuccok teljesen jók lesznek az elején, úgy is gyorsan nő majd...:D


Tehát ha jól látom a pelus és a tápszer ami a legtöbb összeget kívánja, na meg ha ne adj isten beteg lenne, akkor a gyógyszerek.


A légzésfigyelőt hasznosnak találom, mert különszobába tervezem majd az altatást a kezdetektől, úgy láttam 9.000-20.000 ft között mozognak. De gondolom nem használják sokáig, így használtan is be lehet szerezni tökéletesen működőket...


Tehát ha jól nézem a kezdeti időkre a babakelengye kb. 200-300 ezer ft.

Illetve az első 1 évre, átlagosan 300 ezer ft, a kicsinek az esetleges tápszeres etetése, öltöztetés, tisztálkodási és egyéb dolgok.

...és ebben még nincs benne az anyuka szükségletei, változatos étkezés, vitaminok, egyéb kiegészítő dolgok.


Mi a véleményetek a hordozó kendőről?


Illetve a mellszívó és a bimbóvédő milyen esetekben hasznos? Amikor már kibújtak a fogai, és/vagy amikor nem lehetséges a ciciből való szoptatás?


A mosható pelus a gazdaságossága miatt, miben jobb még az eldobható verziónál?

12. Kukacc (válaszként erre: 11. - Kukacc)
2012. nov. 16. 16:28

Bocs, elég hülyén fogalmaztam.

Szóval: kezdésre össze lehet számolni, de ahogyan nő, úgy változik a szükséglet.

Kisfiamnak minden hónapban veszek néhány ezerért ruhákat, nem baj, ha kicsit nagyobb, hiszen jó lesz, ha nagyobb lesz. Most már rengeteg játék érdekli, leköti, így figyelni kell arra is, hogy neki megfelelő játékokat vegyek.

Szóval én folyamatosan újítom a ruháit, játékait, így nem tudom összeszámolni.

11. Kukacc
2012. nov. 16. 16:24

A babának kezdésre elég sok minden kell.

Kiságy, kád, babakocsi, légzésfigyelő, ruhák, pelusok, törlőkendő, stb.Mi rengeteg ruhát használtan vettünk.

Kiságy: 25000ft (ebben benne van az ágynemű, matrac, ágy)

babakocsi: 80.000ft(Középkategóriás)

kád: 2000ft

légzésfigyelő(7000ft-ért vettem használtan)

25000ft ruhákra(Én használtan vettem, ugyanennyiért tovább is adtam, ez 0-3hós korig értendő)

pelenka 15000ft/hó.(nagyjából)

Én szoptatok, így tápszer nem kell, üveges bébiételeket nem veszek, magam főzök neki és gyümölcsök nagyja a kertben megtermett.


Ahogyan nő, úgy változnak a kiadások... Pl: játékok, mesekönyv, ruhák, cipő, kabát, hótaposó,járóka(bár én sosem használtam), stb.

Nem lehet szerintem összeszámolni.


Anya szükségletei: kismama korában az egészséges táplálkozás, megfelelő ruházat. Fogadott orvos esetén magánrendelés+szülés díja.

Bár a kiadás nem növekedik, de a bevétel csökken, miután nem megy dolgozni.


Szerintem egy 3-4millió forintba biztosan kerül az első 3 év.

2012. nov. 16. 15:59

arról nem is beszélve, hogyha valaki eldobható pelust használ akkor az csak eleve a 3 év alatt fél millió forint

bizony:(

2012. nov. 16. 14:54

Sokat számít, hogy esetleg családtagtól, barátoktól kaphatsz-e valamit használtan. Én unokatesóm kislányáról rengeteg ruhát kaptam, pihenőszéket és szoptatós párnákat. Ez máris nem került semmibe. Amire emlékszem, csak úgy iránymutatásként és tavalyelőtti árakon: a babakocsit biziben vettük 25-ért, szintén biziben az autós hordozót 8-ért, etetőszéket 12-ért, a kiságyat újonnan 10-ért, kiskád állvánnyal 3-ért, a pelenkázót apa készítette el, az anyag úgy 10-ből jött ki. Járókát vettünk 16-ért és légzésfigyelőt 22-ért, újonnan. Vettünk bébiőrt 11-ért, tök felesleges volt. Ezenkívül ugye a pelusok, popsitörlők, amik többe kerülnek, de gazdaságos pelust használva ez is megvan havonta 10-12-ből. Sőt, mikor szülés után jöttek a rokonok látogatóba és mindenki kérdezgette, mit hozzon, mire van szükség, mindenkinek pelust mondtam, így az első 2 hónapban egy darabot se kellett vennem:)

Én kislányom 1 éves koráig szopizott, így tápszerre nem költöttünk. Üveges bébiételnél figyeltük az akciókat, akkor spájzoltunk be, de ez persze simán helyettesíthető külön főzőcskézéssel. Most 16 hónaposan már azt eszi, amit mi, ezt nem is tudom számokkal kifejezni, igazából nem főzök többet, max kicsit kevesebb jut a kutyának:) Most ennyi jutott eszembe:)

2012. nov. 16. 14:32

Egy felmeres szerint az elso eletevben az elso gyerek 6000 dollarba "kerul"


Ebben benne van a babakocsi, etetoszek, pelenka, tapszer, ruhak, vizsgalatok stb.


Kotve hiszem, hogy mindenkinek valojaban ennyibe kerult de ha mar itt tartunk, ezeket le kellene irni papirra es vedd figyelembe, hogy azon kivul, hogy a beveteletek 1 evig sokkal kevesebb (utana nem tudom, visszamesz dolgozni vagy sem), mig a kiadas az logikus, sokkal tobb, de a havi extran kivul az elso beruhazasok: babakocsi stb.

Jelentoset sporolhatsz:

-textilpelus (akar 60-70%al kevesebb a koltseg mosassal egyutt)

-szoptatas vs tapszer (de ezen ne nyissunk vitat, ne emiatt szoptass, vagy ne szoptass)havonta a tapszer olyan 6000 ft korul is lehet

-hasznalt dolgok ami a babakocsit, kisagyat illeti, ha valakitol kapsz a csaladbol, ugyanez vonatkozik a ruhakra is

-bebietel hazilag az uveges helyett (itt szinten az uveges aranak 30%abol megvan a hazi bebipapi)

2012. nov. 16. 14:16

Egyébként lehet spórolni is dolgokkal.

Én pl mosható pelenkát használok.

Vagy pl mosószert, mosakodószereket nem használok. Bár ez nem spórolás, hanem érzékeny a fiam bőre.

Csak shea vajjal kenem az meg sokáig elég.

2012. nov. 16. 14:15

pppfff, sosem számoltam össze

de nagyon sok

szerintem az ilyen kezdő holmik, hogy pihiszék, mellszívó, légzésfigyelő(már akinek kell)...áh nem tudom leírni, szerintem több 100ezer ft.

Nem tudom összeszámolni.

És ugye ez után jönnek a pelusok, a popsitörlő, tovább ruházni, ha beteg a gyerek akkor kell gyógyszer, ha tápszeres akkor az. Mi jártunk úszni is, az is elég sok.

Persze szerintem ezt azért lehetne csökkenteni. Nekünk sok új holmink volt.

Nem hiszem, hogy ezt így össze lehet számolni.

5. e28c748947 (válaszként erre: 1. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 14:06
Hát ez elég relatív.Kinek mire futja... 3éves kor után akár mégtöbbe is kerülhet.Persze, megértelek, kiváncsi vagy mire lehet számítani.Én havi átlagot nem tudok mondani, nem is emlékszem pontosan.Azt tudom, most, hogy már 5 évesek, sokkal többet "költök" rájuk, mint az elején.
2012. nov. 16. 13:47

Nekünk a babakelengye kb 200.000 Ft volt,és ez nem is sok,olcsó babakocsink volt,sok turis ruha,mindenből próbáltuk az akciósokat kifogni.


Amire emlékszem,hogy nagyon sok kiadás volt az a tápszer,az első hónapokban 12.000 Ft körül.


Hozzá táplálás kezdeténél én sok üvegeset vettem,tejpépeket,sok pelenka is fogyott,ez sem volt olcsó.


Az első évben tápszer,pelenka,popsitörlő,kozmetikumok,bébiételek havi szinten 25-30.000 Ft.


Most már 1,5 éves,és jelentősen kevesebb,kevesebb pelus fogy,azt eszi amit mi,tejet iszik.

3. 7dfc648351 (válaszként erre: 2. - 7dfc648351)
2012. nov. 16. 13:28
*Valamit az a pénzösszeg, amivel az anya várandósság , majd szoptatás alatti megfelelő étkezése és nyugalma biztosított.
2012. nov. 16. 13:27

3 éves koráig szükséged lesz annyi pénzre, ami a fokozatosan bevezetett, változatos és tápanyagdús étkezést fedezi.


Betegségek esetén gyógyszer.


Bármilyen probléma felmerül vagy fejlődési rendellenesség, akkor szaksegítséget kell megfizetned: mozgásfejlesztést, miegyebet.


Ha véletlenül sérülten születik, ezek az összegek hatványozódva nőnek ekkor is és a későbbiek folyamán is.


Ruházkodás és megfelelő lábbeli.


Bölcsődei költségek.


Játékok.


A megfelelő lakáskörülmények biztosításának költségei.


Higiéniás holmik a tisztálkodáshoz, pelenkaköltségek, ha valamire érzékeny vagy ekcémás stb, akkor annak a költségei.


Gyerekülés.

Ágy.

Hordozó.

Babakocsi.


Nem utolsósorban olyan anyagi körülmények, amik lehetővé teszik, hogy a gyerek anyja nyugodt legyen és az apjának ne kelljen annyit dolgozni, hogy ne lássa soha a gyereket.

2012. nov. 16. 13:22

Arra vagyok kíváncsi, ha átlagos-normál áron nézzük a baba-mama cuccokat, ami a szüléstől számítva szükségesek, és továbbá amik kb. a 3 éves koráig kellenek egy kisgyermeknek, havi szinten mik ezek és milyen árral számoljon a kismama?

Egy előkalkulációt szeretnék csinálni, kíváncsiságból... ugyan mi mennyibe kerül körülbelül, mi az ami teljesen felesleges, és mi az ami kötelező.


Természetesen vannak dolgok amikkel tisztában vagyok én is, de kíváncsi vagyok az itt lévő anyukák tapasztalataira, hogy lássam, mégis mire lehet számítani a kelengye listával kapcsolatban, és a továbbiakban is, olyan kisebb-nagyobb anyagi vonzatokra ami egy gyermek felnevelésével jár, ha egy normál színvonalat nézünk. Persze érdekel a másik két véglet is, ki hogyan oldotta meg az első 3 évet.


(Valós adatokra vagyok kíváncsi, valós tapasztalatokra és értelmes véleményekre a témával kapcsolatban, a fórum rongálók kíméljenek...) Köszönöm! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook