Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? fórum

Születéstől - 3 éves korig. Milyen költségekkel jár egy gyermek felnevelése? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. f758a7200f (válaszként erre: 53. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 21:02
En is beleszamolnam azt, hogy "hatha tortenik valami", meg mindig jobb igy, mintha tul keveset szamolnal ra es utolag utne meg a guta (pl nyaron a gazszamla egyenleg kulonbozet kifizetesenel). Ha alatta maradsz, jo, ha nem, legalabb tettel ra annyit felre:)
2012. nov. 16. 21:01
ja, és arról nem is beszélve, hogyha már nem pelusoztok mert szobatoszta lett a pici akkor ha már nem kell a pelus akkor eladod vagy megtartod a tesónak
57. Zebra25 (válaszként erre: 55. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 21:00

ez váltó,ogy mennyit kell venni

meg sem tudom fejbe számolni mennyi pelusom van

naponta kb 10 pelus megy el(de eldobható is ennyi ment el)

kel, hogy legyen 2 napi váltás

de nem kell megijedni mert van pelenka belső és külső és a külsőt nem kell minden alkalommal cserélni

Én naponta 2 külsőt használok és mondjuk 10 belsőt

de van, hogy veszek olyat amibe egybe van a külső és a belső és azt használom ha megyünk valahova

Nem tudom, úgy 20-25 pelus kell

legyen maximum 100 ezer forint az összes pelus(bár ennyi tuti nincs) még akkor is kevesebb mint fél millió


és tudod mi a legrosszabb? mi az ami miatt nagyon megéri?

az, hogy ugye 10 db pelust elhasználtunk eldobhatóból és ha darabja 80 ft akkor az már 800ft naponta csak belusból

nem sajnálom a fiatól a pénzt de azért ez már túlzás szerintem, hogy mennyit elkérnek ezekért

persze vannak olcsóbb pelusok is, de azoktól folyon kiütéses lett

56. f758a7200f (válaszként erre: 47. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:58

Szerintem ha elinditottad egy ilyen kerdessel a forumot, neked is fontos az anyagi resze:) most nem teriteni akarlak csak amennyivel kevesebbe kerul a textil pelus, azt a penzt mennyivel jobban elkoltheted a picurodra minthogy a szemetben landoljon, nem?:)


En 3 gyereknel, az elso kettonel hallani sem akartam textilrol. A 3.nal volt a valtas es annyira belejottem 1 het alatt, hogy tudatosult is bennem, mekkora eloitelet volt es tulajdonkeppen mennyi penzt dobtam a kukaba, amit a masik kettonel is rajuk kolthettem volna! Akarmire: ruha, konyv, jatek, sport... Barmi ami nem szemet.


De mindegy, most mar utolag nem ragodom rajta de biztatok mindenkit inkabb, hogy probalja ki. Nem kotelezo 100%ig atallni, pl vehetsz csak egy 8-10 darabot is, amit olyankor hasznalsz ha otthon vagytok, mar ezzel is sokat sporolsz es mondjuk mikor elmesz otthonrol akkor meg viszed az eldobhatost

55. 55875e9863 (válaszként erre: 52. - F758a7200f)
2012. nov. 16. 20:54

Igen?? :D

Nahát, akkor több a pozitív érv. Meggyőző nagyon! :)

Kifogom próbálni mindenképpen, reméltem is, hogy azóta már fejlesztették ezt a verziót is. :D

Textil pelusból mennyit kell venni, ami elegendő folyamatosan?

54. Zebra25 (válaszként erre: 50. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:52

Nem semmi problémám nem volt

szerintem köszönhetem a fiam jó természetének

mondjuk még csak most lesz 11 hónapos de olyan kis önálló

Én megértem és tiszteletben is tartom az elveidet

anyuka vagy, igán már most vagy és senkinek nem tartozol magyarázattal, hogy pl. miért akarod külön szobában altatni

Igen, mint mindenkinek akinek megemlítem a mosható pelust, az jut eszébe

de amikor meglátják, hogy milyen dizájnos és ugye vannak bambuszból készültek is, amik abszolőt nem irritálnak

majd meglátod, hogy lesz e kedved hozzá vagy sem

53. 55875e9863 (válaszként erre: 51. - 0a84e34983)
2012. nov. 16. 20:51

Hát remélem nem lesz havi fix 70. :D

Itt a rosszabb esetet számoltam, ha nem lenne tejci, és ha az eldobható pelust venném. Szóval a problémásabb verziót, amire jobb ha fel vagyunk készülve. :)

Na meg ha betegesebb lenne ne adj isten.

De ha a legeslegoptimálisabb eset lenne, akkor jóval kevesebb...:) Na annak örülnék én is. :D

52. f758a7200f (válaszként erre: 43. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:49

Nekem meg egyszer sem fordult elo hogy a textilpelusban nyakig kakis lett, jobban bent tartotta, ellenben a papirpelusokkal olyan napi szinten elofordult es most is, bar textilezunk, neha szukseg van a papirra es imadkozom hogy jaj nehogy ebben kakiljon mert akkor komplett body/harisnya/kisruha csere... Szoval ugyanott vagyunk csak ugye a pelust 60 fokban is moshatom, mig a kisruhakat nem mindig.


A mai pelusoknak semmi koze a 30 evvel ezelottiekhez vagyis lehet azokat is hasznalni de a maiak modernebbek, ne felj kiprobalni:)

51. 0a84e34983 (válaszként erre: 47. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:42
Így már értem,de akkor ez inkább lehetséges,hogy ennyi.Én azt hittem minden hónapban fix-re gondolod a 70ezret.De az igaz,hogy közbejöhetnek váratlanabb dolgok,mint amit soroltál,gyógyszer,oltás stb,és az ilyen kiadásokra mindig kell,hogy pénz legyen.
50. 55875e9863 (válaszként erre: 49. - Zebra25)
2012. nov. 16. 20:41

Komolyan?? :D Nagyszerű, akkor nem volt problémád az átszoktatással. :)

Én a saját tapasztalatom miatt szeretném a kezdetektől így csinálni, mert egykeként nőttem fel, és mindig különszobám volt. Jó volt a külön tér ami csak az enyém. :) Ha jól emlékszek 3 éves koromtól volt különszobám. Az elején lehet én is ezt fogom csinálni, hogy velem aludjon, de félek nehogy ráfeküdjek, vagy párna kerüljön rá, vagy valami... Alvás közben kiszámíthatatlan vagyok.

Vagy még olyan megoldás, hogy nagyon az elején egy szobában, de külön ő a kiságyban.

Talán így könnyebb lesz átszoktatni különszobába.

Ebben még nem döntöttem...:)


Na ennek a hordozó klubbnak utána nézek! :)

Nekem még a régi típusú eldobható pelusok jutnak eszembe...:D Hát azzal aztán nem tudom mit kezdenék, a fejemre kötném mint rambó. :D

Utána fogok ennek nézni, tényleg jó lenne ezt a verziót kipróbálni, na meg ha egyáltalán nem irritálja a babapopsit, akkor a legjobb választás ez lesz. :)

49. Zebra25 (válaszként erre: 46. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:35

Én együtt aludtam a fiammal, sokszor szopizott és Én őszintén bevallom, hogy imádtam vele aludni. Csak Ő is nagyfiú lett(akkor kb 7-8 hós volt) és Ő a kiságyában akart egyedül aludni:) Sosem altattam, sosem kellett szoktatnom semmire sem. Ő megérett r

, hogy egyedül aludjon. De tényleg.:)

48. Zebra25 (válaszként erre: 43. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:33

Trükk? jól kell bepelusozni

azért is mondtam a hordozó klubbot mert ott még azt is megmutatják, hogy hogyan kell használni a pelusokat, megnézheted Őket, megfoghatod Őket

Nekem szerencsém volt, a fiam nem sokszor kakilta össze úgy magát

ha meg igen akkor azt az eldobható sem fogta meg:)

azért is jó a kendőket is megnézni, hogy tudd, hogy Neked melyik válik be, meg hát tényleg a bérlés sem rossz dolog

47. 55875e9863 (válaszként erre: 44. - 0a84e34983)
2012. nov. 16. 20:31

Kerekítve számoltam. A fennmaradó rész persze marad, de jobb is ha többre számolunk, mert akkor marad tartalék rész.


Én úgy számoltam durván, és felkerekítve, hogy havonta ha a eldobhatós pelust számoljuk:

15-20 e ft/ hó.

Tápszer, ha ne adj isten nem lenne elég tejem:

15 e ft/ hó.

Illetve egyéb kategóriába (popsi törlőkendő, tisztálkodási szerek, esetleg gyógyszer, oltás, orvosi költség, stb.):

30-35 e ft/ hó.


Így jött ki a havi 70 e ft.

46. 55875e9863 (válaszként erre: 42. - Zebra25)
2012. nov. 16. 20:26

Bizony... most már sokkal jobban látok, mi mennyibe kerül, és mire lesz szükségünk. :)

Szeretek előre felkészülni amiből lehet, most legalább van bőven gondolkozási/választási időm...:D


A légzésfigyelőt én biztos, hogy fogom használni, külön szobában szeretném altatni majd a kezdetektől fogva. Engem megnyugtatna, ha lenne egy ilyen kütyü.

45. 0a84e34983 (válaszként erre: 44. - 0a84e34983)
2012. nov. 16. 20:24
Pedig mindig,mindenük megvolt.
2012. nov. 16. 20:23
Szerintem teljesen irreális a havi 70 ezer.Véletlen sem kellett egyik gyerkőcünkre sem ennyit költeni kisbaba korában.
43. 55875e9863 (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2012. nov. 16. 20:23

Nem rossz ötlet, jó lenne ilyen rövid ideig használatos dolgokat bérbe venni...

Ezzel is sokat lehet spórolni, na meg azért ezek nem mennek tönkre 1-2 tulajdonos után.

Kiakarom próbálni majd a mosható pelust.

Habár kicsit félek tőle, mert ahhoz viszont nem értek még, hogy a textil pelusba hogyan kell becsomagolni egy kicsit. :)

Mindig az a kép jut eszembe amikor nyakig kakis. :D Tényleg ilyen mosható pelushoz mi a trükk, hogy ne szabaduljon el a tartalma? :D

42. Zebra25 (válaszként erre: 37. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:22

Ilyenkor csak úgy pörögnek a számok:)

Van amiből érdemes újat venni és a jobb minőséget választani. Pl gyerekülésből is vannak olcsóbb kategóriák. Mármint a biciklire való ülésből és az autósülésből is egyaránt. Viszont sokmindent végig kell gondolni. Mi rengeteget megyünk bicóval. A fiam imád biciklizni, tudom, hogy az utak szörnyen rosszak és nem is volt kérdéses, hogy milyen ülés választok. És ugyan hasonlóan az autósülés is.

Viszon őszintén megmondom, hogy Én nagyon nagyon drágán vettem a légzésfigyelőt és 1x volt bekapcsolva. Nem használtam, Én jobban bíztam az ösztöneimben. Persze, nagyon nagy segítség és van akit megnyugtat és biztos, hogy életmentő is lehet.

Csak Én nem használtam. Pedig itt volt.

41. Zebra25 (válaszként erre: 39. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 20:17

Majd látod ha oda kerül a sor.

Akartam még mondani, hogy mellszívót, mérleget, légzésfigyelőt lehet béreni is, járj utána és ha esetleg érdekelnek a hozdozókendők és a moshat pelusok akkor nézz utána, hogy nincs e a környéketeken hordozó klub. Nagy segítség.

40. Zebra25 (válaszként erre: 34. - Benvik)
2012. nov. 16. 20:15

pppfff, nem irigykedek ám:S

Nekünk most van egy gyerekülésünk de már félek előre, hogy mi lesz ha megint venni kell:S

cccssszzz

39. 55875e9863 (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2012. nov. 16. 20:14

Na igen...:S

A rota vírus ellen úgy érzem mindenképpen kell majd, egy ismerősöm kisfia elkapta, jajj mit szenvedtek, nagyon rossz volt elmesélték a dolgokat, hát azt hiszem inkább be lesz oltva, mint az a sok álmatlan éjszaka, és szenvedés.

2012. nov. 16. 20:07

És ha azt a havi 70.000 forintnyi összeget amit jó esetben a gyermekre tud az ember költeni, szerintem később is helytálló, csak másabb dolgokat veszünk belőle, nem de?


Így ha ezt az összeget vesszünk havi alapnak, akkor éves szinten kijön 840.000 ft, illetve 3 évre kivetítve: 2.520.000 ft.

Elég szép számok jöttek ki. Szóval szép kis költségvetés. Kár, hogy a kismamáknak járó támogatások nem igazán fedezik ezt.

2012. nov. 16. 20:01

Autósülés, meg biciklire szerelhetős nekem is kell majd, na ebből szerintem mindenképpen újat veszek.


Annyi az előny, hogy a keret meg van rá, így ahogy számoltam rendben is leszek. :)

De jó ha tisztában vagyunk a dolgokkal, nem akarok én sem felesleges vagy hasztalan cuccokat megvenni, azoknak az árán akkor inkább értelmes játékokat, és hasznos dolgokat veszek majd neki.

Na meg... szeretném előre megvenni az életkorának megfelelő dolgokat majd, nem szeretek kapkodni és rosszul dönteni a sietségben...:D


Én most már nem dolgozok, a párom aránylag jól keres, de nekem is van némi félretett vésztartalékom, ami most bizony nagyon jó szolgálatot fog tenni! :)

Azt tervezem, hogy mire az ovi elkezdődik addigra én is vissza tudja térni a munkába, de addig szerintem felturbózom magam 1-2 nyelv tanulással, mert lassan kiesek a piacképesség fogalmából.


Ahogy elnézem ha normál színvonalat nézünk az elején a babakelengyés cuccok kezdésnek közel: 200.000 ft. (Kerekítek)

Az első 1 évben pedig a havi költségeket összevetve, felkerekítve és a tápszeres megoldást beleszámolva a legrosszabb esetre: havi 70.000 ft körül mozog.

Ja és ehhez még hozzászámolom a meglévő rezsit, hát elég szépen kerekednek azok az összegek.

2012. nov. 16. 19:36

Énszerintem leginkább annyiba kerül a gyermek felnevelése, amennyit nem keresünk meg az idő alatt, amíg babázunk, meg annyiba, amennyivel később kevesebbet keresünk, mert már nem tudunk annyit, vagy úgy hajtani, vagy éppen betegszabin vagyunk...


A többi csak igény meg hozzáállás kérdése..


A fentiek miatt én még hozzászámolnék minden olyan tanfolyamot, lehetőséget, ami a későbbi munkábaállást segíti, és meg még beállítanék némi összeget "gyógyszerekre", vagy ha tetszik egészséges életmódra, megelőzésre..

35. 0a84e34983 (válaszként erre: 11. - Kukacc)
2012. nov. 16. 19:20
3-4 millióba???Nem írtad te ezt el???
34. benvik (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2012. nov. 16. 18:41
Nekem is hamarosan kinövi a kisebbik az auós ülésést. És mivel 2 autó van, bele sem akarok gondolni... Cserélgetni nem igazán tudjuk, egyikünk viszi, másikunk hozza őket stb...
33. benvik
2012. nov. 16. 18:39
Amúgy szerintem sorolni lehetne még jódarabig. Összességébe rengetegbe kerül egy gyerek, de megéri:-)))
32. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Benvik)
2012. nov. 16. 18:37

pffffff, tényleg:)

Én most vettem nemrég biciklire gyerekülést, az is 25 ezer

autóba ülés változó, de az átlag olyan 30 ezer

persze van olcsóbb és drágább is

31. Zebra25 (válaszként erre: 28. - 55875e9863)
2012. nov. 16. 18:36

Hidd el, bőven elég.hihihihihi. De hát számolni kell a váratlan kiadásokkal is.

Ja és tényleg amit írtak, hogyha szeretnél olyan oltásokat is beadatni ami nem kötelezp akkor kinyithatod a tárcácskád:)

A rota azt hiszem 40 valahány ezer ft:S

30. benvik
2012. nov. 16. 18:35
Ja és ott vannak még a gyerekülések, amiből az ember nem veszi meg az olcsót. Még gondolkozom...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook