Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? fórum

Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. 76c87e32e1 (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2015. nov. 26. 09:25

Engem a piszkálás nem zavarna, nyilván ha a lányom utálná, akkor nem is akarna elmenni. A gyerekek között gyakori ez, egyik nap piszkálják egymást, másik nap elválaszthatatlanok.


8 évesen nem úgy állnék hozzá, hogy gyűjtsünk össze pénzt ajándékra. A szülinap az együtt játszásról szólna, ha hoznak ajándékot, az kedves, de nem több.

16. youlcsi (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:23

fejenként egy ezrest??? :o

23 gyerek esetén ez egy évben 22ezer ft. :o

a saját gyerekem felé nem engedhetek meg magamnak ekkora ajándékot... ez baromi túlzás... ráadásul ha valaki nem tud fizetni, ő kimarad? ha csak 1-2x nem tud fizetni, akkor mi van? majd ő kisebb értékű ajándékot kap?


nálunk tuti nem műúködne, de én is ellenlábasa lennék :o

15. 76c87e32e1 (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:23
De az más dolog, mikor a szülők előre megbeszélik és megveszik a közös pénzből az ajándékot. Meghívóba tenni, hogy pénzt kérek, nekem durva.
14. kszb
2015. nov. 26. 09:23
Biztos, hogy nem menne a gyerekem! És nekem nem azért, mert 3 hete ez megtörtént, mert szerintem gyerekek között döntőbíró egy felnőtt se lehet, hanem a pofátlan modor miatt! Mi az, hogy drágább dologra vágyik, és pénzt kér? :o 8 éves gyerekről beszélünk! Vegyék meg a szülők neki azt, amire vágyik, a gyerekek meg adjanak a saját dolgaiknak megfelelő ajándékot egymásnak!
2015. nov. 26. 09:21
Semmikeppen sem engednem el a buliba.
2015. nov. 26. 09:21

én a pénz-kérésen akadtam fent jobban.


a gyerekek tényleg bmit megbocsájtanak, elfelejtenek... aki ma halálos ellenség, lehet, hogy holnap a legjobb barát. és fordítva.

magán az okozott anyagi káron (pl kabát elszakítása) felül hagynám, hogy ezt a gyerek rendezze le.

persze közben próbálnék a lelkére beszélni, hogy nem kell mindenkivelé jóban lenni, nem kell mindenkivel beszélgetni, barátkozsni, stb.


a pénz kérése pedig szimplán felhűborító. tényleg olyan, mintha anyuciék a kispajtások (szülei) pénzén szeretnék a gyerek szülinapi biciklijét/legoját/tabletjét/akármijét megvenni.

11. a360345bdd (válaszként erre: 7. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 09:19

Ez a pénz dolog nálunk nagyon bevált! A szülők fejenként max egy ezrest összedobnak és vesznek a szülinaposnak egy nagy közös ajándékot.

4. éve jól működik az ovis csoportunkban, nem volt belőle sértődés, pofavágás vagy negatív visszhang.


De olyan gyereknek egy vasat se adnék, aki bántja a lányom!!!! Sőt, hirtelen közbe jön egy családi rendezvény és nem megyünk ünnepelni a zaklatót.

10. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 09:18
Ez máshol is szokás. Nem kell több pénzt adni mint amennyit eredetileg is szántál egy ajándékra, csak ìgy legalább tudod, hogy biztos, hogy örülni fog neki. De mondom, én a piszkálás miatt nem engedném el. Nehogymár ennyivel el legyen intézve.
9. bubinana (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:16
Húú de meglepődtem. Ennyire változik a világ? Az ,hogy a gyerekem vagy unokám azt mondja pénzt kér..ok. De ez is csak akkor ha én megkérdem. Mármint szüli vagy névnap esetén. De egy idegen?? HÁÁÁÁT kiakadtam. Vagy már túúúúl öreg vagyok? Eszembe sem lenne elvinni.
8. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:15
Ez nagyon durva! Az a minimum, hogy el sem megy a szülinapra. Egyébként érdekes, hogy a gyerekek képesek bármit megbocsátani, ahogy írtad, ő még ezek után is elment volna. A pénz dolgon kevésbé vagyok kiakadva, ha barátok lennének, de így, hogy bántották is...
7. 76c87e32e1 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:13
A pénzkérés pofátlanság, nem értem, hogy juthatott eszükbe... Hogy majd ti kifizetitek azt a "nagy" ajándékot, amit ők szánnak neki.
2015. nov. 26. 09:10
Én pofátlanságnak tartom.
2015. nov. 26. 09:10

Hát első körben persze akart volna, de nem szeretném elengedni. Beszélgettünk róla, úgy tűnik hogy nem ragaszkodik hozzá.


Gondolom a meghívás annak köszönhető, hogy a szülők értesültek arról, hogy a lányuk miket csinált... (körbevették az udvaron, csúfolták, kiabáltak vele, megvádolták azzal hogy elvett egy játékot ami nem az övé (nem volt igaz egyébként) egy másik fiú eltépte a kabátját stb. szóval elég komoly ügy volt, még 3 hete sincs...)


Mindettől függetlenül ez a pénz kérés nekem nagyon furcsa...

2015. nov. 26. 09:08
Szerintem felejthetős a dolog én tuti nem vinném el a gyerköcömet.Az meg pláne felháborító hogy pénzt kérnek ajándékba.Tudod ki adna pénzt annak a kölöknek aki piszkálja az enyémet !!!
2015. nov. 26. 09:06
Alapesetben engedném a lányom, de így nem. Nem is értem minek hívta meg, ha egyszer nem is bírják egymást... Ráadásul pénzt kérni.... Nekem sok lenne. A lányod akar menni?
2. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:03
Ne érjetek rá, ilyen egyszerű.
2015. nov. 26. 09:00
Meghívást kaptunk egy születésnapi buliba, 8 éves lányok. A meghívóban az áll, hogy pénzt kérnek ajándékba mert a kislány valami drágább dologra vágyik. A buli hétköznap este 6-8-ig lesz egy játszóházban, ráadásul olyan hívta meg aki állandóan piszkálja (két hete egy komolyabb zaklatási ügy is kipattant, amiben épp ez a kislány volt az egyik főkolompos) és azok közül senki nincs meghívva akivel az én lányom jóban van, csak ő. Egyébként eddig az volt a szokás hogy aki csinált bulit, az minden lányt meghívott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook