Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? fórum

Születésnapi buli - ti mit gondoltok erről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. trapiti (válaszként erre: 45. - 388b941089)
2015. nov. 26. 10:39
Nem biztos benne ő sem... leginkább az jutott eszébe hogy megkérdezi, nem mehetne-e Vide meg Nora is, akiket szeret... abszolut az ő naivitására meg jószándékára jellemző ötlet...
46. 76c87e32e1 (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:37

Lehet, hogy szívtelen vagyok, de én ezt nem látom akkora nagy balhénak. Sajnos minden közösségben akad egy könnyű célpont, aki problémás, nem olyan nyitott, a te lányod ilyen. Lehet óvni, félteni, pátyolgatni, de attól csak rosszabb lesz neki.


Ez esetben elvinném a szülinapra, hogy rendezzék a viszonyokat, jót tenne neki is.

45. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:35
Nem kötelező elmenni. Luca mit szeretne?
44. trapiti (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 10:33
Abban igazad van, egyfolytában mantrázom neki, hogy kiket kellene elkerülni... na pont azok lesznek ott ezen a szülinapon...
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 10:32
Azért annyira nem akar mint máskor... most annyit mondtam, hogy szerintem nem annyira jó ötlet ez így, gondolkozik rajta. Máskor ha biztos benne hogy akarja, akkor nagyon harcol érte, most nem...
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:30

Ez csak akkor kibúvó, ha ő nem akar menni... de akar.

Én továbbra is hagynám, hogy ha akar, menjen... de azért próbálnám addig is naponta többször belesúlykoni, hogy kikkel érdemes barátkozni és kikkel nem... hogy nem fontos mindenkivel jóban lenni...

41. trapiti (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 10:27
Ja, ráadásul sikerült ezt az egészet csütörtök este 6-8-ig szervezni... Kibúvónk van, mert csütörtökönként 4-6-ig főzőtanfolyam van a lányomnak a suliban (az ő évfolyamukról ő jár egyedül, inkább nagyobbak vannak, de imádja), így ha el is engedném az azt jelentené hogy rekkel 8 után elmegy itthonról és este 9-re érne haza...
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 10:22
vagy esetleg pont azzal a 4-5 kislánnyal egy közös korizást, mozizást leszervezni a buli időpontjára... de mondom úgy, hogy meghívták, illik a meghívást elfogadni, így megjelenik ott, nem zárja ki magát a társaságból... de köszöni, menni kell, mert a BARÁTNŐIVEL programja van.
39. youlcsi (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:21

ilyen esetben én simán azt mondanám, hogy HA AKAR menjen. Nehogy később az legyen, hogy "még erre sem volt képes", pedig ők békülni akartak...


Pénzt kérni pofátlanság, tehát mindenképpen vmi apróságot, jelképeset vinni (elvégre ők akarják jóvátenni a dolgot).


És én a helyedben rászerveznék vmit az eseményre, pl közös süteményezés, vagy séta, vagy korizás, akármi... szóval úgy megbeszélni, hogy persze megy, ne maradjon ki, de max 1 órácskát tud maradni, mert utána más, családi program van.

38. trapiti (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 10:08
Ez klassz :)
37. trapiti (válaszként erre: 34. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 10:08

Gondolom valamiféle "jóvátétel" miatt hívták meg. Az én lányom nehezen illeszkedik be bármilyen közösségbe, de nem szokott senkit bántani. Őt gyakran kikezdik az olyanok akik valami miatt könnyű célpontnak látják. Most is ez volt, néhány fiú és páran ezek közül a lányok közül is rászálltak, aztán adódott egy félreértett helyzet, megvádolták azzal hogy ellopott egy játékot, amiről aztán kiderült hogy más vette el, de rákente a lányomra. Ez a játék azé a gyereké volt aki most a szülinapos. Ő és a barátai gyakorlatilag önbíráskodásba kezdtek a fiúk segítségével, ami tettlegességig fajult. A lányom télikabátja hordhatatlanná vált, ami nem olcsó mulatság. Az iskola rendezi-rendezte a dolgokat, komoly beszélgetésekre került sor minden érintett gyerekkel, fokozottan figyelnek hogy ne ismétlődjön, szóval tényleg mellénk álltak. A szülőktől semmi egyéb megkeresés nem jött, a kabát miatt értesítették a kisfiú szüleit, elvileg ki kellene fizetniük de nem jelentkeznek. A többi szülőt is értesítették az esetről, gondolom emiatt jött most ez a meghívás...


Az én lányom mindenhova szeretne menni ahová a többiek, nyilván arra vágyik a legjobban hogy szeressék és elfogadják. Ha valaki két jó szót szól hozzá, akkor már barátjának tartja és egyáltlán nem lát át a 8-10 éves kislányok manipulációin és játszmáin. Naív és jószándékú.

Most végre van 4-5-6 kislány akik talán tényleg szeretik és akikkel sokat van, de ők pont nem ez a társaság, őket nem is hívták meg... Más az amikor mindenki ott van, oda el is ment eddig mindig, és más szerintem amikor csak "válogatott" társaság van... és gyanítom hogy a meghívás nem szeretetből fakadt :(

36. youlcsi (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:07

unokatesók szoktak "kerty-party"-t csinálni. 2 téli és egy nyári gyerek mellett az a megegyezés született, hogy szülinapizások helyett mindenki meghívhat 3-4 pajtást, plusz az unokatesókat (meg a szomszéd, meg akit anya hív, meg a meghívottak tesói, stb... a vége huszonsok gyerek) és a gyerekseregnek egy évben egyszer van medencés-trambulinos buli kifulladásig. Mi azt jelenti, hogy amikor olyan idő volt, sátrat húztunk, tábortüzeztünk, szalonnát sütöttünk, és többen csak másnap délelőtt mentünk haza. Nem csak mi, mint unokatesó, hanem más ismerős gyerekek is maradtak éjszakára.

Na, ez jó buli volt :) Idén esett az eső, de jövőre megint hasonlóan lenne jó :)

35. trapiti (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 09:59
Anno otthon mi egyzser csináltunk játszóházas szülinapot, jöttek az unokatesók (3) a legjobb barátnő akivel nem jártak egy oviba és max. 3-4 gyerek az oviból, meg talán egy az úszásról, vagyis jellemzően nem az ovistársak voltak csak ott, így nem volt konfliktus, de nem is tartoztunk bele a minden szülinapot együtt ünneplő "kemény magba" :)
34. 76c87e32e1 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:58
Úgy értettem, hogy itt mi, akik olvassuk, nem tudjuk, mi történt. :) Ha olyan hatalmas probléma azzal a gyerekkel kapcsolatban a többiek felé, nem is értem, minek hívogatnak szülinapra. Ünnepeljék meg a barátokkal, családdal.
33. a360345bdd (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 09:58

Már most aggódom mi lesz velük a suli miatt, mert 5 különböző iskolába mennek :(


A nyári gyerekek a nagy játszótérre hívják a barátaikat ünnepelni, viszünk dinnyét, üdítőt, nasit és du 4től este 9ig megy a partizás :)

32. youlcsi (válaszként erre: 31. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:56

Akkor nálatok nagyon összeszokott banda van :)

Kisfiam országos cimborája nem járt nyáron oviba, mire újra jött, neki is inkább a szomszéd kifiú lett a barátja, Áronomnak pedig az, aki nyáron is minden nap ott volt.

31. a360345bdd (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:54

Ebből sosincs vita, mert ez a 10 gyerek az oviban is együtt játszik, ők egy banda :)


Sőt, olyat is szoktunk csinálni, hogy egy szülő beül a 10 gyerekkel a moziba, a következő filmnél egy másik szülő lesz az áldozati bárány.

30. youlcsi (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:53

igen, a leírás alapján nekem is egész csoportos megegyezésnek tűnt a dolog. ami jó is, ha van egy ilyen szülőúi közösség. nálunk még az is gond volt néhány szülőnek, hogy tavaly 200 ft-ot bedobjon karácsonyi ajándékra.

persze, azt is megértem, hogyha azt mondja, hogy miért fizessen az óvónőnek bmilyen ajándékot is, amikor otthon a fa alatt semmi nem lesz :/

29. youlcsi (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:51

most csak belegondoltam, hogy a szűkebb kör is a gyerekeknél folyamatosan változó... most cimbora az Andris, de a Máté nem... Meghívjuk Andrist, Mátét nem... De mire mondjuk jön Andris szülinapja, addigra a Máté a barát, és az Andrissal hetek óta nem is játszik... akkor mi van?


Nálunk szimplán tortázás van az oviban... és ennyi. a szülinapos visz tortát, sütit. a többiek körülállják, énekelnek neki, a legjobb pajtás puszit ad, gyertyafújyás, fényképkészítés. és megvolt a szülinap.


Illetőleg most már talán lesz játszóházazásra lehetőség is (nem nekünk, mert decemberi szülinaposom van, de a tavaszi szülinaposokkal már összejöhet), mert már nem olyan kicsik. 300ft/gyerek az ovis csoportoknak a tarifa, óvónők pedig bevállalják. Ajándék nincs és nem is kell, az élmény az ajándék. Kis gyümölcslé, rágcsa és 2 óra ugrándozás.

28. trapiti (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 09:48
Egyébként én is úgy értettem, hogy az egész csoport benne van, de ezek szerint nem, mert 10 fős csoportok nincsenek :) Viszont akkor meg már nehéz ügy szerintem, hogy mikor ki marad ki... meg gondolom vannak sokan akik senki szülinapjára nincsenek meghívva.
27. youlcsi (válaszként erre: 21. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:44

ó, sehonnan... én csak kapoácsból átültettem az ötletet a saját ovira, saját csoportra :o


de még 10et sem biztos, hogy megengedhetünk magunknak egy szülinapra a gyerkőcnek...

26. trapiti (válaszként erre: 22. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 09:43
De, tudjuk hogy mi történt, elég komoly dolgok voltak, az iskola komolyan oda is lépett.
25. trapiti (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:41
Tehát akkor ez egy szűkebb kör akik mind eljárnak egymás szülinapjára, vagy időnként itt-ott kimarad belőle valaki? Szerintem ez nagyon nehéz ügy így, nem? Állandó konfliktusforrás a gyerekek között, hogy ki kit hívott, nem hívott, én hívtam de ő engem nem stb...
2015. nov. 26. 09:36

Eddig itt az volt a szokás (az utóbbi egy évben) hogy aki bulit csinált, az minden lányt meghívott az évfolyamról (kicsit más mint otthon, nincsenek fix osztályok, csak egy 65 fős évfolyam, ebből 24 lány, 6 csoportra bontva, de a csoportokat időnként átrendezik) Szóval vagy az összes lány, vagy az összes fiú vagy (elméletileg) az egy csoportba járókat szokták meghívni (ilyen még nem volt). Ez most egy olyan buli ahová a 24 lányból csak 12 van meghívva, szerintem ebből is baj lesz... Kb. egy éve kaptunk egy körlevelet a sulitól, hogy kérik, ha valaki nem tudja/akarja meghívni az összes lányt/fiút/egész csoportot, akkor ne az iskolában kerüljenek átadásra a meghívók - gondolom ezért jött e-mailben, de szerintem baj elsz így is...


Egyébként mi pontosan emiatt nem szerveztünk bulit októberben a lányom szülinapjára, mert 24 gyereket 65nm-en nem tudok buliztatni, sem befizetni a 24x8000-10.000Ft-nak megfelelő összeget amibe itt egy ilyen buli kerül, így inkább lemondtunk róla. 4-5 gyereket meg tudtunk volna hívni, de szerintem rosszabb lett volna mint így.

23. a360345bdd (válaszként erre: 15. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 09:36

Hát nem a meghívóban közöljük, hogy hozzál magaddal x forintot, mert azt kérünk! Na az nálam is durva kategória lenne.

Megkapjuk a meghívót és megkérdezzük a szülőt, hogy minek örülne a gyereke, esetleg ki is nézte már? Az egyik meghívott gyerek anyukája megveszi becsomagolja és elosztja, hogy fejenként mi pénzbe kerül. Az eddigi legdrágább szülinapi zsúrra 800 Forintot adtam be. Ha nem közösbe adtuk volna, akkor legalább 2000Ft lett volna az ajándékunk. Így mindenki jobban jár, a gyerek tuti örül az ajándéknak, neked meg olcsóbb.


De persze ehhez kell egy csapat felnőtt, akik normálisan gondolkodnak, meg 4év alatt összebarátkoztak.

22. 76c87e32e1 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2015. nov. 26. 09:32

Nem tudhatjuk, hogy mi történt, de ha a lányod annyira nem szeretné a szülinapost, akkor biztos el sem akart volna menni. A gyerekek nem szokták a "nagy ügyeket" sem felvenni sokáig, másként állnak hozzá, mint a felnőttek.


De a helyedben ebből sem csinálnék nagy ügyet. Ha nem akarsz elmenni, akkor mondd le, programotok van már és kész, nem történik semmi.

21. a360345bdd (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2015. nov. 26. 09:32

Honnan veszed, hogy huszonsok gyerek??? Max 10, azért 10 gyerek tud rohangálni, kiabálni összeveszni stb stb, nem megőrülni akarok egy szülinapi bulin, hanem ünnepelni!


Az, hogy ovis csoport az azt jelenti, hogy a csoport társai közül hívja meg a barátait és a szülök nap mint nap találkoznak, tehát mi is ismerjük egymást amíg a gyerekek buliznak, tudunk kicsit beszélgetni.


Így már érthető???


Aki nem tud fizetni az nem fizet, nem ad bele a közösbe, hoz a szülinaposnak egy szál virágot oszt cshá.

20. trapiti (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2015. nov. 26. 09:31
Hát, nem tudom elékpzelni hogy ez hogyan tud működni... mondjuk ha mindenki kb. azonos anyagi körülmények között él, és ki van kötve hogy mindig mindenki szülinapjára mindenki hivatalos... de akkor is nehezen szerintem...
19. trapiti (válaszként erre: 17. - 76c87e32e1)
2015. nov. 26. 09:29
Ez sajnos annál komolyabb ügy volt, mint hogy egyik nap összevesznek, másnap együtt játszanak... de talán ez a része az iskola segytségével rendeződik (itt nagyon komolyan veszik).
2015. nov. 26. 09:27

Hozzátartozik a történethez, hogy nem Mo-on élünk, de ilyennel még itt sem találkoztam.

Azt tudom, hogy mennyibe kerülnek az ilyen játszóházas-farmos-bowlingos (ilyeneken volt eddig) bulik fejenként, kb. ennek megfelelően szoktunk ajándékot vinni (együtt kiválaszta, szeretettel, gondolkozva hogy minek örülne, kis kártyíát megírva, szépen csomagolva, készülve stb.) Eddig azt láttam, a többiek is így csinálták, 1-2 szülő volt aki pénzt adott, de ezek inkább a kivételek voltak.

Gondolom ez esetben nem is lenne elég a játszóház árát megfizetni, hanem még azon felül is, hogy "megérje" nekik...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook