Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? fórum

Szülés után visszanyerni a testünket, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. jún. 27. 19:34
Sziasztok!Én csatlakozom,rajtam is van 5 kg tuti!De jó lenne 50kg nak lenni!A héten mi is megyünk futni a kistesómmal!Heti 2-3szor!Aztán majd próbálok tornázni is!Van valami R Rékám!:)
2010. jún. 27. 18:37

Na lányok! Elmentünk a férjemmel futni :DDD Jankát addig ott hagytuk a dédijénél, futottunk vagy 2 km-rt, persze a táv az összesen 4 km volt, de a felét csak sétáltam, mert jó pár éve, hogy nem futottam és így 10 kiló felesleggel, hát mit ne mondjak, mintha nem is én lennék, de azért kisebb megszakításokkal futottam, érzem is a bal combom, mert meghúzódott egy kicsit. Persze a férjem mellettem már bohóckodott, mivel olyan suhanó futásba nyomtam :) de így is jó volt. A suhanó futás azért fontos, főleg ha szülés után van az ember, mivel az nem terheli meg az alsó szerveinket annyira, ezt intim torna tanfolyamon tanultam. Egyébként nem tudom, hogy az normális-e, de a hasam nem húzódott még vissza, szóval felül is kintebb van, pedig ott nincs háj, ez mennyi idő míg visszamegy??? Vagy nálam lehet, hogy valami probléma van?


Majmocska!!! Kitartást és tényleg biciklizz nekem :D Látod, én betartottam amit elterveztem :D Elhiszem, hogy nem könnyű 3 gyerek mellett, nem is tudom hogy bírod, nekem Janka az első babám, de így sincs időm sok mindenre.


Katatica! Holnaptól elkezdem a testkontrollt!!! Komolyan mondom :D Megyek meg is nézem, hogy miből áll, mit mikor ehetek :D


Hát Imo! Én egy nap nemhogy 1 túró rudit ettem meg, hanem hajnalba szopi után egy becsúszott, aztán napközben még 2...és süti meg csoki is. Szerintem azért kívánom az édeset, mert kimerült vagyok és a szervezetem így próbálja az energia hiányt ellensúlyozni, de nem hagyom magam!!! Most szotyizni fogok este. Azt lehet, nem???

21. Imo (válaszként erre: 7. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 17:52

Kristóf fiam születése után én sem fogytam pedig 15 hónapos koráig szoptattam, úgyhogy szerintem csak az számít, hogy mikor mit és mennyit eszik az ember


ha szereted a túró rudit akkor egyél, de ne egy egészet, hanem felet és a másik felét majd másnap az étkezéseid között legalább 3 órát hagyjál ki és igyál sok-sok vizet és csak vizet

20. 21d51b640a (válaszként erre: 18. - 8e163afeff)
2010. jún. 27. 13:55
Lehet!:D
19. 8e163afeff (válaszként erre: 10. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 13:13
Szívesen. Szerintem a testkontroll nagyon hatékony "fogyókúra" (ez inkább életmód). Sokan lassú fogyásra számítanak, ezért nem vágnak bele, pedig többünknek naponta fél kilók mentek le az elején. És lehet sokat enni:-) Folyamatosan fogy az ember tőle, tesóm nem egészen 2 hónap alatt ledobta a felesleges 10 kilóját (ő ügyesebb, mint én, mert mindent betart), összvissz ennyi volt rajta, most 170 cm és 56 kg, nagyon csini:-) Pedig előtte jó sokat jojózott, számtalan diétát kipróbált már. A testkontroll bevált, nincsenek utána zabarohamai, mert bármit ehet.
18. 8e163afeff (válaszként erre: 6. - 21d51b640a)
2010. jún. 27. 13:08
Szerintem valamit félreértettél:-)
17. 8e163afeff (válaszként erre: 6. - 21d51b640a)
2010. jún. 27. 13:07
?? Miért?
16. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 12:48

Szia!


Én szülés után 6 héttel kezdtem el tornázni RR tornáira, úgy hogy szoptattam, és még most is szopik a kisfiam, pedig már 18 hós lesz. Igazából nekem ez a hat hét alatt visszament a súlyom, 2-3 kg maradt rajtam, de zavart hogy plötyi voltam, ezért is kezdtem el. Fokozatosan csináltam, először 3×1 órát, majd 4×, végül elértem hogy egy héten 5 alkalommal tornáztam 40-60 perceket. Így a kisfiam születése után fél évvel 5 kg-al kevesebb voltam mint teherbeesés után, pedig csak a feszesítés volt a cél, arra nem is mertem gondolni hogy akár vékonyabb is lehetek és feszesebb mint a babám születés után. Ja, és nem diétáztam. Van egy naplóm amibe le van írva a kezdetektől minden, ha gondolod néz bele.

15. majmocska (válaszként erre: 14. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 12:33

Akkor támogassuk egymást lelkileg! Én megpróbálok majd írni mindennap, de három kölyök mellett nem sok időm marad. Majd megpróbálok legalább esténként benézni. Lehet, hogy kipróbálom ezt a testkontrollt. Úgyse nagyon van soha időm reggelizni, nem lenne gond, ha gyümölcsöt ennék csak reggelire. Ezen kívül ünnepélyesen megígérem, hogy ma szobabiciklizni fogok! Igen!

Kitartás Neked! Most mennem kell szoptatni, mert ébredezik Sebi baba.

14. ..vesszőcske (válaszként erre: 11. - Majmocska)
2010. jún. 27. 12:27
Örülök, hogy írtál :) Sok sikert továbbra is!!! Majd írj, hogy hogy haladsz! Igy sokkal jobb, ha van akik motiváljanak, mert magamtól bepunnyadok és tv-zek vagy ami rosszabb nassolok...
13. ..vesszőcske (válaszként erre: 9. - Doresz88)
2010. jún. 27. 12:25
Húúú annak nagyon örülnék, ha nekem is lemenne 8 kiló, minimum 10 kilótól szeretnék megszabadulni, de ha lehet még többet szeretnék leadni! Most 70 kiló vagyok :S a terhességet 60-al kezdtem, de már akkor sem voltam a topp formámban, de most...pfff...
12. ..vesszőcske (válaszként erre: 8. - Ylush)
2010. jún. 27. 12:23
Na akkor csinálhatjuk együtt!!! Én várom a taposógépemet :) apósom hozza a jövő héten, ma meg vagy rubint rékára tornázok vagy futni megyek, valamit kezdek magammal :)
2010. jún. 27. 12:20

sziasztok!

Én is kínlódok ezzel a szülés utáni diétával. Szoptatok, így igazi fogyi nem jön szóba. Most azzal próbálkozom, hogy kenyér helyett abonettet, puffasztott búzát eszem, főtt tésztát teljes kiőrlésűt, tehát próbálom elkerülni a fehér lisztet. Cukor helyett édesítőt használok teába, kávéba, sok folyadékot fogyasztok. Heti 2-3 x próbálok szobabiciklizni, taposógépezni. Ennyi. Kb. heti 0,5-1 kg ment le, eddig összesen 2 kg-ot fogytam, még sok van hátra.

10. ..vesszőcske (válaszként erre: 4. - 8e163afeff)
2010. jún. 27. 12:20
Köszi a tippet, meg is nézem ezt a naplót :)
2010. jún. 27. 12:19

Én is mozgtam szoptatás alatt. Lényeg hogy úgy csináld a gyakorlatokat, hogy izomlázad ne legyen! Olyankor tejsav képződik az izmokba, ami ugye felszívódással tűnik el fokozatosan. Viszont ilyenkor ezt érezhetik a babák a tejci ízén. Ahhoz hogy elapadj, nagyon durván kéne mozognod szerintem, és nem hiszem hogy ez a veszély fenyeget Téged. Én Rubint R gyakikat csináltam, de nem annyit, mint a dvd-n, mert attól beszartam volna. Kb a felével kezdtem, aztán szépen lassan növeltem.

Meg amit még megtehetsz, olyan kajákat eszel amik nem szénhidrát dúsak! Én már nem eszem kenyeret, tésztát, krumplit, rizst (utóbbi 2-t ritkán szoktam azért). Helyette sok gyümi meg zöldség. Nekem bevált. Eleinte 8 kilótól szabadultam meg ezzel.

Sok sikert!

2010. jún. 27. 12:17

Szia!

Én február 22-én szültem, 23 plusszal mentem szülni, és még mindig van rajtam plussz 12. :S

Sosem voltam vékony testalkatú, de azért érzem, hogy így nem az igazi.

Nem tudom hogy csinálják azok, akik szoptatás alatt fogynak, nekem nem megy.

Épp ezért döntöttem úgy egy hete, hogy tornába kezdek. Nem durván, csak lightosan, és mikor már egyre jobban megy, emelek a menyiségeken.

Szobabiciklizem, felülésezem, lábemeléseket csinálok, és súlyzózni is szoktam picit.

Lehet, hogy nem a legjobb módszer, majd meglátom az eredményt. Egyenlőre nem fogytam, de mint írtam, csak egy hete csinálom.

Remélem lesz eredménye, mert néha igen nagy akaraterő kell hozzá, hogy nekiálljak.

7. ..vesszőcske (válaszként erre: 3. - Imo)
2010. jún. 27. 12:15

És mi alapján választottad meg, hogy mit eszel??? Update alapján, vagy hogy? Én kívános vagyok, a túró rudinak nem tudok ellen állni, pedig terhesség alatt nem voltam az! A futást nem tanácsolták nekem, mert amikor visszamentem a 6 hetes kontrollra, akkor azt mondta a doki, hogy a hüvelyem hátsó fala meg van egy kicsit ereszkedve és jó lenne, ha intim tornát végeznék és nem edzenék, de én nem bírom ki tovább mozgás nélkül, meg így hízok, mivel terhesség alatt állandóan mentem, rohangáltam az utolsó pillanatig, most meg egész nap itthon vagyok Jankával és ugyan annyit eszek, mint előtte... Tudom, hogy vannak akik szoptatás közben fogynak, de sajnos én nem azok közé tartozom, pedig nagyon bíztam benne, hogy így lesz, de sajnos nem...

Mennyit futottál? És közben milyen melltartót viseltél? Nem savasodott el a tejed?

6. 21d51b640a (válaszként erre: 4. - 8e163afeff)
2010. jún. 27. 12:14

LOL!


Az "ellentábor" egy lelkes tagja.:D

5. d8908b786a (válaszként erre: 2. - Imo)
2010. jún. 27. 12:13
Megkérdezhetem, hogy miket ettél?
2010. jún. 27. 12:11

ajánlom neked a testkontrollt, azzal szoptatás alatt is lehet fogyni, méghozzá elég gyorsan mennek le a kilók. A lényeg, hogy délig csak gyümit lehet enni (bármennyit), utána pedig szétválasztva a szénhidrátot és a fehérjét, 3 órás időközönként. Tehát ebéd mondjuk szénhidrát+zöldség, majd 3 óra múlva fehérje+zöldség, aztán 3 óra múlva megint szénhidrát/fehérje+zöldség. Bármennyit lehet enni, ezért jó a szoptatáshoz is.

Mozgás: a Pilatesnél jobban szerintem semmi nem formál, és ráadásul nagyon nyugis, egyáltalán nem megerőltető mozgás, ami ráadásul egyáltalán nem unalmas, sőt.

A testkontrollról van itt fórum is, és molnarvanda naplójában az egész le van írva.

3. Imo (válaszként erre: 2. - Imo)
2010. jún. 27. 12:05
ja és azt is hogy mennyit eszek:)
2. Imo (válaszként erre: 1. - ..vesszőcske)
2010. jún. 27. 12:04

szia


én szoptatás alatt fogytam kb 30 kilót és még mindig szoptatok:)


tornázni nem tornáztam, néha futottam

én megválasztottam, hogy mit eszek és iszok

2010. jún. 27. 11:57
010.03.29.-én szültem. Itt a nyár!!! Augusztus végén nyaralni megyünk, tengerpartra ááááááááá és jó lenne, ha nem kellene egy részes fürdőruhában szaladgálnom! Tudom, hogy a legtöbb kismamának az a véleménye, hogy nem kell a fölös kilókkal foglalkozni szülés után, de én mégis szeretnék 10 kilótól megszabadulni, úgy sokkal jobban érezném magam. Ma elkezdem a harcot tornával, diétázni nem fogok mert szoptatok. Várom azokat az anyucikat, akik velem együtt csinálnák végig, vagy már sikerült nekik. Hogyan csináltátok, milyen gyakorlatokat végeztetek, végeztek??? Milyen dvd-re tornáztok??? A tapasztalataimat én is leírom és közben a súlyomat is mérni fogom, a cél 60 kg! Az "ellentábor" véleményére nem vagyok kíváncsi csak arra, akit ez a téma érint és fogyni szeretne! Nem drasztikus tornáról van szó, mivel az árt a tej minőségének és akár a teje is elmehet az embernek, szóval vigyázni kell, de hol a határ??? Tapasztalatok???
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook