Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szüleim halála utána a 4 testvérem kirakhat a házból? fórum

Szüleim halála utána a 4 testvérem kirakhat a házból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
13. andi6020 (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2016. márc. 29. 08:10
85 éves szülőknek nem hiszem, hogy kiskorú gyerekei lettek volna.
2016. márc. 29. 08:10

Itt a 4 testvér nem kiskorú, hanem ők akarják kirakni a házból, amit öten örököltek a szülők halála után, és a kérdező nem tudja őket kifizetni.


Ki nem rakhatnak, ha oda voltál bejelentve, viszont a bíróságtól kérhetik a közös tulajdon megszüntetése iránti igényüket, ami azt jelenti, hogy elárverezik a házat, és mindenki megkapja a ráeső részt, ha sikerül eladni.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2016. márc. 29. 08:09

Bocsi! Mialatt megírtam a hozzászólásomat, látom, hogy nincs a házon tartozás! Így abból eredően nem rakhatnak ki a házból! Amit írtam, ne vedd figyelembe!


Fogadd részvétemet!

10. LadyBird 2015 (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2016. márc. 29. 08:09
Nagyon sajnálom:(( Addig kellett volna mindezt jogilag rendezni, míg éltek...:( most már csak a testvéreid jóindulatában bízhatsz...
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2016. márc. 29. 08:09
Úgy érted, hogy a testvéreid rakhatnak-e ki? Nem.
2016. márc. 29. 08:07

Ha eddig kaptad az emelt díjas ápolásit (a korábban feltett kérdésedből ez derül ki), ezek szerint nagykorú vagy.

Ebből következik, hogy a testvéreid gyámja jogilag elsősorban te leszel, ill. lehetsz, amennyiben nálad biztosítva van a megfelelő gondozásuk, ellátásuk...de sajnos az előzőleg feltett kérdésed alapján még a saját ellátásodhoz sem rendelkezel megfelelő anyagi háttérrel...


Igen a kiskorú testvéreidet valószínű, hogy mások fogják nevelni, gondozni! Így téged már minden további nélkül kirakhatnak a házból, ha a házon olyan tartozás van, melynek nem fizetése miatt azt elárverezik!!

2016. márc. 29. 08:07
Bátyám az szerintem ő szeretné megtartani a házat mert közvetlen mellette van.
2016. márc. 29. 08:05
Köszönöm! Édesapám tavaly decemberben hagyott itt Édesanyám most mind kettő 85 éves volt! A házon nincs tartozás szülői házról van szó!Igy hát ugye nem lett papír csináltatva őt fele megy a ház.Egyálltalán nem egyezünk többi testvéreimmel.El mentem dolgozni nővérem fel jelentett hogy ápolási mellet hogy mehetek el dolgozni hogy hagyhattam itt Anyut de én megbiztam szomszédasszonyomat ,hogy reggel és 10órakor és délbe is jöjjön át szolgálja ki Anyut és ezért én fízettem.Volt barátom aki mindenáron szeretett volna ősze költőzni velem de én meg mondtam Anyut nem fogom itt hagyni őt meg nem akartam hogy ide jőjjön és szakitottam vele.Azt az időt is anyuval töltöttem.Nagyon nehéz nekem mert nincs mellettem már senki!
5. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2016. márc. 29. 08:04

Mindannyian egyenlő arányban örököltök édesanyád után. (Amennyiben kizárólag az ő nevén volt a lakás, és nem készült végrendelet vagy egyéb tulajdonjogot befolyásoló szerződés.) Ha testvéreid ragaszkodnak a tulajdonrészükhöz, sajnos semmit nem tehetsz, ki kell fizetned őket, vagy eladni a lakást, és szétosztani az árát...


De a részletek ismerete nélkül ezek csak általános információk...!!

2016. márc. 29. 08:02
Sajnos - igen.
2016. márc. 29. 07:56

Részvétem


Mi okból akarnának kirakni? Nem írtál semmi információt.

2016. márc. 29. 07:56

Részvétem!


Sajnos kirakhatnak, ha van tartozásotok :(


Nyilván van kiskorú is a testvérek között, most nekik kijelölnek majd gyámot, aki lehet családtag is akár. A Családsegítő Szolgálathoz fordulj mihamarabb!! Ők érdemben fel tudják vázolni Nektek a lehetőségeket.


Sajnos egyik szolgáltató vagy bank sem tekint el a tartozástól egy haláleset miatt, legfeljebb megvérják a gyámhatósági eljárást, és adnak némi türelmi időt.

2016. márc. 29. 07:52
Bocsánat a rossz fogalmazásért de most nemigazán megy!Édesanyámat most vesztettem el én ápoltam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook