Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha csak a tesvéremmel leszek Édesapánk temetésén, akkor a család hogyan fog viselkedni? fórum

Ha csak a tesvéremmel leszek Édesapánk temetésén, akkor a család hogyan fog viselkedni? (beszélgetős fórum)


20. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 20:52
Volt ilyen nálunk is. Volt, aki kibeszélte, problémázott, aztán pár hét múlva talált magának más kibeszélni valót. Ha meg ott lett volna, azt beszélte volna ki, hogy kin milyen ruha volt, ki mekkora koszorút csináltatott, stb. Annak szóltok, akinek ti akartok, van elég bajotok, bánatotok, ne azzal törődjetek, hogy mások mit gondolnak.
2023. okt. 15. 15:02

Temetésre nem hivnak, oda vagy elmegy valaki és lerója a tiszteletét a halott utolsó útján elkiséri vagy nem.


Pár éve majdnem meghalt a férjem. Én is eljátszottam a gondolattal, hogy kit nem akarok látni. De Papájának igaza van. Aki akar menjen. Nem kell halotti tor, nem kell beszélgetni senkivel. Szép csendben, kegyeletteljesen végig kell csináli és tisztességesen eltemetni a halottainkat. Ez az akarom és nem akarom és megszabom ki legyen ott és ki ne, csak újabb vitákat, ellenségeskedéseket fog szülni. Igy meg ha ott is lesz akit nem akartok és nincs szoros kapcsolata a családdal és veletek, az után sem lesz. Szerintem is nagyobb energia és szomorúság azon agyalni, hogy ki ne álljon a sirnál vagy templomban abban a fél órában.

18. semleges (válaszként erre: 5. - Papája)
2023. okt. 15. 14:53
Teljesen egyetértek.
17. barai (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2023. okt. 15. 11:32
Igazad van.
16. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 15. 10:14

Barátnőmet megkérte az édesanyja, hogy senki más ne legyen a temetésén, csak ő (a lánya). Szegény kapott mindenfélét. Volt, aki tiszteletben tartotta, hogy ez volt az utolsó kívánsága, más háborgott miatta. Szegény nagyon nehezen viselte.

Ez a Ti döntésetek. Ha megegyeztetek ebben, akkor már "csak" ügyesen kell kommunikálni. Az esetleges vádaskodókkal szemben meg kiállni az elhatározásotok mellett.

Részvétem.

15. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 23:59
Akkor meg ha nem is tartjátok a kapcsolatot, nem keresnek titeket, akkor alkalmuk sincs vádaskodni, szóval ezt nem igazán értem...
14. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 19:42

Egy éve halt meg a férjem.

Csak mi voltunk, a gyerekek meg én, a testvére, és a keresztfiunk. Nem is akartam hogy más ott legyen.

13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 19:23
Egykor ebből nem volt vita. Az ember ilyenkor gyászol, nem azzal foglalkozik, hogy ki van ott és ki nincs. Mai napig nem tudom és nem is érdekel, hogy ki volt ott az apu temetésén. Sokan voltunk, az biztos. Ez nem egy parti, nem meghívni vagy eltanácsolni kell az embereket. Komolyan nem értem én ezt, manapság mindent kiforgatnak.
12. Tunde44 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 17:47
Akkor szerintem se hívjátok őket. Részvétem!
2023. okt. 14. 17:30
Nem keresnek minket. Egyik rokon a szomszéd utcába lakik. Úgy nöttünk fel hogy tudtuk hogy vannak de nem tartottuk a kapcsolatot.
10. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 17:21
1 hete halt meg a nagybátyám. Néném nem akar temetést. Ez van. Ez az ő döntése, bár én szerettem volna elmenni a temetésére. Elfogadom.
9. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 17:05

Gondolom én, oka van, hogy ketten akartok ott lenni. Családomban hárman is kérték, hogy csak a gyerekek legyenek ott a búcsúztatásnál, azzal az indokkal, hogy a gyerekeiket megkíméljék, milyen koporsóban temetik az elhunytat, mekkora koszorúkat vettek, milyen a ruha rajtuk, sírnak-e, ha igen miért, ha nem, akkor biztos nem is szerették eléggé.

Mindenkinek nem felelhettek meg, csináljátok úgy, ahogy az elhunyt és ti szeretnétek, főleg akkor, ha a kapcsolat egyébként is formális volt.

Részvétem!

8. LBO
2023. okt. 14. 16:53

Azt gondolom, ezt a közvetlen hozzátartozó döntse el, vagyis te és a testvéred. A rokonoknak szóljatok hogy ez van, temetés után mindenki kitud menni a temetőbe. Úgysem tudsz mindenkinek jót tenni, sértődés így is, úgyis lesz.

Anyósom testvérét is így temették, sőt ő ezt kifejezetten kérte is amikor kiderült hogy már nem tudnak rajta segíteni. Akkor mindenki tudomásul vette, de persze a temetés előtt többen kifejezték nemtetszésüket. Pedig a feleség és a gyerekek csak apukájuk végakaratát teljesítették.

7. barai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 16:22
Nem vádaskodok, de rettenetesen fáj, hogy nem lehettem ott az unokatestvérem temetésén, akivel együtt nőttünk fel, mert a drágalátos lánya kizárt mindenkit. Megbocsáthatatlan rendelkezés!!!
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 16:22
Amúgy miért?
5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 16:09

Miért tennéd, mi okod rá, hogy ne legyen ott más.

Ne zárj ki senkit, aki akar legyen ott, vagy ne legyen ott, de ne korlátozz senkit. Hidd el nagyobb meló kizárni a gyászolókat, mint nem tenni semmit és temessétek el szó nélkül szép csendben.

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 16:05

Van ilyen. De illik erről értesíteni a rokonokat, barátokat, ismerősöket, különben elhúzódik a magyarázkodás.

Nálunk általaban feladnak egy gyászjelentést ilyesmi szöveggel: " fájó szívvel tudatjuk, hogy XY elhunyt. Kívanságának megfelelően búcsúztatása szűk családi körben történik." Szokás még beleírni, hogy " minden külön értesítés helyett", igy nem mondhatja senki, hogy neki miért nem szóltak...

Érthető, hogy nem szeretnétek nyilvánosságot, de ti éltek tovább, jobb békességben.

Részvétem!

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 15:44

Ha élnek még közvetlen rokonai rajtatok kívül, akkor őket nem zárhatjátok el attól, hogy a kegyeletüket kinyílvánítsák.

Szerintem.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 14. 15:29
Embere válogatja. Te jobban ismered a rokonaidat és velük való viszonyotokat mint mi. Én örülnék ha engem megkérne valaki hogy ne legyek ott a temetésen, mert valósággal rosszul vagyok ott, rám nagyon rossz hatással van és évek óta nem is megyek temetésre.
2023. okt. 14. 14:22
Testvéremmel úgy döntöttünk hogy csak én és ő lenne az Édesapánk temetésén. Volt más is aki igy járt el?? Utána a rokonok nem vádaskodtak??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook