Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szorongás - mikor a félelem uralja az életed fórum

Szorongás - mikor a félelem uralja az életed (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
145. viki20 (válaszként erre: 144. - Csipkerózsika)
2008. okt. 27. 21:10

hahó

várom priviben a könyveket:)meg a doki elérhetőségét is( nem baj ha messze van pesttől ugyanis ha itt nem találok akkor a világ végére is elmegyek érte..megnyugvásképpen kell h ott legyen a postafiókomban egy újab-jó!-doki címe. remélem megértesz)

annyira szörnyű hogy én sem értem ezt az egészet és még az orvos sem td segíteni akire rábízom mindezt. pont neki kéne elmagyaráznia..jajj.

tudsz még mondani pár-megnyugtató-okosságot a pszichoszomatikus tünetekről? mert képzeld én a tüneteim nélkül teljes egésznek érzem magam, ezért sem értem h hogy lehet h előtörnek belőlem.

2008. okt. 27. 19:41

Egyébként pedig, mindenkinek mondom: Ne essetek kétségbe, akkor se, ha nem találtok jó dokit!!!

A problémákat nem a doki fogja megoldani, hanem ti. Ő csak abba segíthet, hogy a tudatalattiból sikerüljön előhozni az érzelmeket, konfliktusokat, amik a tüneteket okozzák.

Erre viszont -megfelelő módszerekkel- egyedül is képesek vagytok. Bennetek van a probléma, így a megoldás is Ti vagytok rá.

143. Csipkerózsika (válaszként erre: 139. - Viki20)
2008. okt. 27. 19:33

Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak. Sajnos az orvosok -minden területen- néha szűk látókörűek. Még a pszichológusok sem -más orvosokról meg ne is beszéljünk- veszik igazán számításba azt, hogy test és lélek egységet alkot, és hat egymásra.

Szívesen segítenék doki témában, de sajna nem tudok, én messze lakom Pesttől...

Viszont tudok pár jó könyvet ajánlani, amikben használható technikák vannak, és az összefüggésekre is rávilágítanak. Priviben szívesen megírom, aki kéri!

142. Csipkerózsika (válaszként erre: 141. - Ani2)
2008. okt. 27. 19:28
Lehet.
141. Ani2
2008. okt. 26. 15:07
Lehet a szorongástól h éjszakánként teljesen leizzadok. Már nem tudom, h mit kéne csinálnom mert ez igy nagyon rossz. Emellett még izomfájdalom, hasi panaszok, hát fájás ....
140. juharszirup (válaszként erre: 138. - Csipkerózsika)
2008. okt. 26. 14:31

Kedves Csipkerózsika, én agorafóbiás vagyok, pánikrohamokkal és kemény szorongásokkal. Jelenleg gyógyszeres kezelés alatt állok, de ha vége, nem szeretnék többet gyógyszert szedni. A mostani orvosom gépiesen felírja a receptet, semmi kiegészítő terápiát nem ajánl, még mikor rákérdezek, akkor sem, és nem is foglalkozik velem. Kérlek, áruld el nekem, hogy sikerült kigyógyulnod, és ki volt az a jó orvos, aki segített! Azt hiszem, itt többeknek is szüksége volna igazán jó szakemberekre. Ha tudsz valamit, ne titkold!:)

Köszönettel: Timi

139. viki20
2008. okt. 26. 14:15

gratulálok a gyógyulásodhoz!

ha tudsz ajánlani pesten jó dokit, nagyon megköszönöm. kettőn vagyok túl, mindegyik szörnyű volt. basszus én többet tudtam a rosszullétekről mint ők...csak egy sztori: beszélgettünk a rosszullétekről, és megkérezi értetlenül: "evett aznap valamit?"

??????????????

te úristen. ez azt hitte h az éhségtől voltam rosszul!

ezek után nagyon nehezen hiszem el h lesz ennek valaha vége. most pl jól vagyok, de tegnapelött az összes izmom fájt.

138. Csipkerózsika (válaszként erre: 137. - Viki20)
2008. okt. 23. 21:18

Szia!

Tudom mit érzel, sokáig én sem akartam elhinni, hogy ez összefügghet bármilyen lelki problémámmal. Pedig de. Ha belegondolok, mennyi időmbe, pénzembe került orvosokhoz járni, mindenféle csodaszereket kipróbálni...

Én nem szedek semmit, 2 éve gyógyult pánikbeteg vagyok. :) Kemény menet volt, mondhatom, mire minden érzést előbányásztam magamból, de most boldogabb vagyok mint valaha.

Ritkán azért most is szorongok, de kezelhető szinten.

Keress egy jó szakembert, olyat, akit valaki -akiben bízol- ajánl. Jobbulást kívánok.

137. viki20
2008. okt. 23. 21:11

húú, köszi, az ilyen válaszok mindig megnyugtatnak. az eszemmel tudom ám, csak mikor nem érzem jól magam, akkor mindig szükségem van h mások is állítsák. számomra teljesen érthetelen ez az egész. mert azt sem érzem h a lelkemnek baja lenne..

te mit szedsz? és mióta van ez neked?


szép estét

136. Csipkerózsika (válaszként erre: 133. - Viki20)
2008. okt. 23. 21:05

Nyugodtan hidd el, hogy a fájdalom is, akár végtagfájdalom vagy más lehet lelki. Sőt ha nem szervi, akkor csak az lehet.

Lehet hogy én elfelejtettem írni, hogy nekem a veséim fájtak állandóan. És bevallom, ha problémásabb helyzetben vagyok még most is előfordul. Legutóbb speciel pont ma... Pedig tökéletesen egészséges vagyok. Vagyis semmi oka - fizikailag.

A fájdalom nemcsak hogy tünete a szorongásnak, hanem szerintem egyenesen a leggyakoribb tünete. Mennyit panaszkodik mindenki: fáj a fejem, fáj a hátam, stb. És 99%-ban nem betegség az oka, hanem lelkiállapot...

135. viki20
2008. okt. 23. 18:39

oké, én csak szeretném tudni a tapasztalataidat m elegem van abból h eddig még csak pénzsóvár gyökerekkel találkoztam.

ezért kérdeztem h neked mi a tapasztalatod ill. szted tudnak -e nekem segiteni testi tüneteim lévén???

2008. okt. 23. 18:35
most semmit,de itt a tél és egyre szarabbul vagyok.Hívd fel és menj el aztán beszéld meg velük.Csinálj valamit ha szarul vagy.
133. viki20
2008. okt. 23. 18:13

oké. olvastam és tudom h van közte ilyen is csak én szeretné megtudni h másnak is van-e ilyen tünete, mert az megnyugtat. ma is állandóan fájt a hátam, végtag izmaim..

lali, ahova te jársz ott szerinted tudnak rajtam is segíteni?( testi tünetek..)

te szedsz most valamit?

2008. okt. 23. 12:18
Viki.Ez mindenkinél más de ha el olvasod a szorongás a depresszió tüneteit hát bizony van közte ilyen is.De hidd el tényleg van ennek lelki oka.Én pl állandóan izgatott vagyok olyan mintha ki akarnék mászni magamból,belső remegés.szédülés,fejfájás,és szorongás.De mondom már nagyjából csillapodott,ettől volt már rosszabb is.De pl egész nyáron jól voltam,most sokat változik az idő na meg sok a sötét óra és most bizony nekem is vissza jön.De egy biztos hogy full át verés a szorongás ,mert amit akkor gondolsz az nem a valoság azt az aggodalmat a szorongás idézi elö.
131. viki20
2008. okt. 23. 11:35

lali, elmegyek, ahova te jársz. ugye tudnak ott kezelni? mert akinél most voltam az egy szerencsétlen volt.

neked is voltak ilyen tüneteid?

de a fájdalmak is pszichoszomatikus tünetek?

2008. okt. 23. 10:51
pszichoszomatikus tünetek.
129. viki20 (válaszként erre: 128. - Csipkerózsika)
2008. okt. 22. 22:20

aham igen. csak nekem végtagfájdalmaim is vannak, meg izomfájdalmak, amik csak úgy maguktól jönnek. ezek is szorongás tünetek?

és a második orvos,akinél voltam borzalmas volt. nem érdekelte, nem hallgatott meg, 20 perc után kirúgott(5e Ft-ért), nem nyugtatott meg enyhén szólva..ettől csak még jobban kétségbe estem. sokat sírok emiatt..félek h valamit nem vettek észre...

128. Csipkerózsika (válaszként erre: 124. - Viki20)
2008. okt. 19. 21:00

Pedig ha semmi szervi bajodat nem találnak, nyugodtan elhiheted, hogy lelki oka van a tüneteknek.

Én sem hittem annak idején. És volt mindenféle tünet, allergia, kiütések, vérszegénység, láb- fejzsibbadás, hasi görcsök: már azt hitték daganatom van, és Én magam is azt hittem... De minden vizsgálat rendre negatív lett. Utoljára jött a pánikbetegség, és akkor végre irány a pszichiáter. Szerencsére nekem sikerült egy nagyon jót találnom, aki nagyon hozzáértő, kedves, és nem a pénzre ment, hogy jó sokáig elhúzza a kezelést, hanem hogy mielőbb meggyógyuljak.

2008. okt. 19. 19:25
jártam az oldalon és nagyon komoly.
126. viki20
2008. okt. 19. 18:56

aha ez pont igy van. én a dokimat azért hagytam ott, m túl erőltetett volt. úgy mintha reggel felragasztotta volna a vigyort a fejére és este meg levette volna. tök azt éreztem h nem érdekli az egész ..és ez igy is volt. remélem a mostani jobb lesz.

nézzétek meg az oldalt,

puszi

2008. okt. 19. 18:12
Köszi ma jól vagyok mert hétvégén mindig jól vagyok mert akkor velem van a lányom:)))Tudom hogy a pénz nagy úr,sajnos most nekem is egyre kevesebb jut erre.Én szerencsére ki fogtam egy jó pszichológust akit tényleg érdekel ez az egész és tényleg oda teszi magát de ehhez kell a páciens is.De volt az előtt egy olyan nő aki mindig azt mondta amit hallani akarok na hát az full fel idegelt,túl nyál volt.Az se jó ha bele tipor az ember lelkébe de az sem ha túl puhány.
124. viki20
2008. okt. 19. 15:15

nem tudom elhinni h a rosszullétek is attól vannak...nektek is szoktak fájni az izmaitok meg van általános rosszullétetek, vagy hányinger...ilyesmi.??az a baj lali, h én nem bízom a pszichológusokban, és kidobnivaló ezreim sincsenek.

amúgy h vagytok ma?

123. Csipkerózsika (válaszként erre: 122. - D4d7d8c9ef)
2008. okt. 18. 19:28

Nekem mondod? 15 éve munkálkodok rajta, hogy feldolgozzam...

Akit esetleg érdekel a naplóm: Ez vagyok Én, ismerjetek meg!

2008. okt. 18. 19:26
Csajok! Én ma voltam megint a pszichológusomnál és már lassan 2 éve járok hozzá de még mindig tanulok valamit és még mindig jobban és jobban ismerem magamat és a múltamat ,gyermek koromat ami nagyon izgalmas és sok meg oldatlan probléma felszínre kerül ,téves be idegződések ,rossz szülői intelmek és ez mind gyermekkorból maradt meg.A 6 éves lányomat próbálom úgy nevelni hogy neki ne legyenek ilyen problémái.a szülök 90 % el cseszi a gyerek nevelést de nem tudatosan csak mert jót akarnak csak hát nem mindegy a módszer.Na persze ez sem teljesen igaz mert a hétköznapokból is sok szar ragad az emberre de az tuti hogy a személyiség alapja az a gyermekkor.
121. Csipkerózsika (válaszként erre: 117. - Viki20)
2008. okt. 18. 18:12

Én így voltam, meg szerintem sokan. A tudatalattiban sokminden el van rejtve, amit nem is gondolnánk. De elő lehet szedni, a tünetek éppen arra figyelmeztetnek, valami megoldásra vár!

Voltam én is pánikbeteg, ételallergiás, minden baj amit el lehet képzelni. De az igazi problémák a "mélyben" lapultak.

A jó hír, hogy elő lehet hozni mindent, igaz kemény "munka", lelkileg nagyon megterhelő szembenézni az elfojtott érzésekkel, de bizony nagyon megéri.

Van egy jó könyv erről, priviben megírom akit érdekel.

A naplómban legutóbb épp erről írtam -hogy lehet felszínre hozni az érzéseket- utoljára, mert most megint előbányásztam egy csomó érzést...

Tegnap jöttem rá, hogy egész életemben féltem tőle, hogy szeressenek. Az eszemmel sose hittem volna, hogy félhetek ilyesmitől. Fránya tudatalatti! :)

120. Gyöngyöss (válaszként erre: 117. - Viki20)
2008. okt. 17. 19:03
Sztem bisztos van valami a tudatalattidba,mélyen amiről nem tudsz,mert minden szorongásnak van valami oka.Én pl.ha sötétbe megyek úgy szorongok,nem jövök rá miért,mert régen imádtam a sötétben sétálni.Amúgy nekem is soxor magától jön rám a roham,semmi előzménye,jól vagyok meg minden,és éjszaka hirtelen rám jön. aztán csak gondolkodok,vajon mitől volt.Ezek ugy maguktól működnek,de valahol mélyen bennünk lehet az oka.
119. viki20 (válaszként erre: 118. - D4d7d8c9ef)
2008. okt. 17. 18:55

értem lali. de nekem nem csak pánikom van hanem szorongásom is. hetek óta nem alszom, feszültek az izmaim, hányinger és izületi fájdalmak kínoznak.

tuti h ez szorongás?

kedden megyek dokihoz, remélem addig kibirom. ez iszonyú.

118. d4d7d8c9ef (válaszként erre: 117. - Viki20)
2008. okt. 15. 19:45
Viki én ezt el hiszem mert én egyszer voltam csop terápián és ott volt olyan srác aki 10 éve pánik beteg és csak egész egyszerűen rá tör a roham és amúgy egy full kiegyensúlyozott gyerek.De állítólag ezek is pszichések csak a tudat alattiba van.Ez olyan mint valaki nem mer le menni a metróba mert egyszer ott jött rá a pánik és azóta amikor le kell menni nem mer és minél inkább nem mer annál inkább szorong és rá tör a pánik.
117. viki20
2008. okt. 15. 19:37

katus, ha van neted, jelentkezz!

van itt valaki olyan, akinek volt már szorongása úgy, h nem érezte h a lelkével baj lenne???mert nekem konkrétan csak jönnek a tünetek(testi), aztán van, amikor elmúlnak, van amikor nem, de nem érzem h pszichésen beteg lennék.

nos?

2008. okt. 15. 14:42
katus én is egyfolytában azt mondom hogy gyógyszer kell és egy jó pszichológus és a kettő együtt tuti.A gyógyszer csak azért kell hogy egy picit enyhüljön a szorongás és mással is tudj foglalkozni és legyenek jó élményeid ne csak a szorongás aztán ha ügyes vagy és jól dolgozol magadon és meg lesz a kellő önismeret akkor le is rakhatod a gyógyszert.Én még most is szorongok de közel sem úgy mint régen és ha rám tör akkor tudom kezelni.De még hosszú az út:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook