Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti gyors hízás fórum

Szoptatás alatti gyors hízás (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. spinneli (válaszként erre: 3. - Babeck)
2013. jún. 10. 10:07

Pont tegnap olvastam, hogy szoptatás alatt nem szabad tk. kenyereket enni, mert puffadást okoz a picinél-akkor mégiscsak?

Bár, ahol olvastam, ott kb. mindent tiltanak a húson és a leveles zöldségeken kívül.

2013. jún. 10. 10:04
Tudom, semmi közöm hozzá, de 10-12 szopi nem túlzás egy ekkora gyereknél?
2013. jún. 10. 10:02

A babádnak se jó, ha szemetet eszel, és azért is vagy fáradékony, mert nem kap minőségi táplálékot a szervezeted.


Ne koplalj, csak egészséges ételeket egyél inkább (ne fehér kenyeret vegyél, hanem teljes kiőrlésűt, ne pirítósnak edd! sült krumpli helyett inkább főttet, ilyesmik). Úgy megmarad a tejcsi is :)


És nyugodtan tornázhatsz napi 15-20 percet, elég, ha mondjuk a kedvenc táncolós zenéidből 3-4 számot végigtombolsz, tutira értékelné a kicsi is (az enyém mindig kiröhög :D) :)

2013. jún. 10. 10:02
Sajnos segíteni nem tudok, de mintha helyettem írtad volna a mondatokat, kb. ugyanez van velem is.Én állandóan tesztelek, hátha azért hízok, de semmi:(
2013. jún. 10. 09:50

13 hónapos babám van még szopik.

A problémám az hogy nem fogyok a szoptatás alatt hanem hízok! De csak hasra hízok meg fenékre! Sajnos az öszzes ruhámat kihíztam egyik sem jön rám. Nagyon gyorsan hízok keveset mozgok. Ez normális? Mitől lehet ez? Van olyan aki hasonlókkal küzd?



Mind a két terhességem alatt kb 20 kg híztam az elsőnél lemenntek hamar a kilók mert csak 3 hónapig szoptattam sajnos. A második gyerekem most 13 hónapos és még mindig szopik kb 10-12x de eszik rendes kaját is! És vele hízok! Azt gondoltam nem árt egy kis súly és amíg szopizik addig nem fogyózom. Minden héten többet mutat a mérleg úgyan azon a mérlegen ugyanott mérem! A hasam és a fenekem növekszik! A környezetem szerint terhes vagyok újra ami kizárt!Szerintem csak a hormonok játszanak velem Mondjuk érzékenyebb vagyok a szagokra és volt már hogy kiköptem a húst mert nem estt jól És volt már hogy nem vagy nehézkesen ment le az étel vagy a kávé. Sajnos az is igaz hogy egy csomó olyan kaját is megeszek amiket nem kéne pl chips csoki cola stb. És az is igaz hogy nem mozgok olyan rendszerességgel mint azelőtt és fáradékonyabb is vagyok hiszen két gyerek mellett ki ne lenne az?

Most már kezd bosszantani a súly gyarapodásom így diétázni fogok, de akkor meg attól félek hogy nem fogom tudni szoptatni a babámat!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook