Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti gyors hízás fórum

Szoptatás alatti gyors hízás (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. d71ef05a8e (válaszként erre: 33. - 221b085699)
2013. jún. 11. 13:53

Ez nem ilyen egyszerű. Függ a gyerek(ek) temperamentumától is. Aki jól eljátszik magában, vagy leteszed a kiságyba, és alszik, mint egy kisangyal, amellett tényleg csak időbeosztás kérdése minden. Aki viszont egész nap igényli az anyja jelenlétét, plusz még botrányosan rossz nappali alvó is, amellett nagy szó, ha jut idő valahogy a főzésre-mosogatásra, stb. HA még éjszaka is óránként ébred, akkor senki ne vessen követ az anyára, aki akár csak egy gyerek mellett is hullafáradt, és amikor végre elalszik a kicsi, inkább ő is alszik, nem pedig edz.


a barátnőd nagyon szerencsés, hogy olyan gyerekei vannak, akik mellett jut ideje magéra, vagy azért, mert olyan segítsége van...

34. d71ef05a8e (válaszként erre: 30. - Orsibigyu)
2013. jún. 11. 13:48
Minden női test másképp működik a terhesség és szoptatás alatt, így igaz.
33. 221b085699 (válaszként erre: 31. - Miccer)
2013. jún. 11. 12:49
Ismerősöm 2 gyerekkel gyed-en napi 2-3 órát dolgozott be "feketén" egy cégnek és közben heti 5-ször 1-1,5 órát edzett, hogy lefussa a maratont... Nekem ő a minta, és nem az, akinek napi 0 órás munka mellett "nincs ideje" semmire.
32. orsibigyu (válaszként erre: 31. - Miccer)
2013. jún. 11. 12:03
Ez igy igaz! En 7 kilot fogytam szoptatas alatt. Igy mar a felen tul is vagyok, meg szeretnek 7et, de jo lenne tornazni, hogy feszesebb is legyek. Mindennap tervezem, de nem jutok oda. Egyszer csak eljon az en idom is:-D
31. miccer (válaszként erre: 29. - Orsibigyu)
2013. jún. 11. 10:07

Szerintem érthető, ha sok gyerek mellett nincs egy perc szabadideje se az embernek. Nekem is lett kb 1 éves a kisebbik, mire el tudtam kezdeni tornázni, pedig csak 2 gyerekem van.

DE! A fogyás 60-70%-a a helyes táplálkozás, a maradék a testmozgás. Tehát ha lassabban is, de beindul a fogyás a helyes táplálkozás folyamatos betartásával. Ehhez meg tényleg csak egy kis előre gondolkodás és kitartás szükséges, plusz idő nem.

30. orsibigyu (válaszként erre: 26. - Highlander73)
2013. jún. 10. 21:35

Egyszeruen. Mar elotte itatom cumisuvegbol, es mikor megbeszeljuk a ferjemmel akkor mindig o ebred hozza. Higitott hazi tehentejet kap este, ejjel pedig csak teat cumisuvegbol. Ferjem vigasztalgatja, de igen sirtak 20- 30 percet. Nekem is nehez volt kibirni, de hosszutavon jobb. Mind2 esetben ereztem nincs mas valasztas: nagyobbiknal nem volt tejem, de nem evett mast csak szivta a semmit, majd sirt, hogy nem jon. Fogyni kezdett, ejjel orankent kelt. Mikor 2- 3 ejjel felorankent kelt, ferjem atvette az iranyitast. Hagytam, mert a kisebbel varandos voltam, es mar nem birtam, hogy egesz nap hanytam ejjel pedig fel orankent keltem. Es ra 2 napra jott a dobbenet: a fiam sokkal mosolygosabb lett, bujosabb, kedvesebb, este 5 perc alatt elaludt a sajat agyaban. Ejjel nem ebredt tobbet, es 1 honappal kesobb hizni kezdett. Akkor ferjemmel megbeszeltuk, hogy a masikat is elvalasztjuk 1 evesen. Ot vegul orvosi javaslatra 11 honaposan, egy hasmenes miatt, amit kezelendo kaptunk egy egy gyogyszert amit 2,5 deci vizben kellett oldani napi 3szor. De a fiam csak szopizni akart nem itta meg toredeket sem. Na igy volt, most hogy szetoffoltuk a forumot en kiszallok. Ugye nem tartozok senkinek szamadassal. Nekunk igy volt jobb. Mindenki ugy csinalja ahogy akarja. De igen letezik hizas szoptatas alatt.

En mondhatnam, hogy nincs hizas terhesseg alatt, mert en ugy jottem ki a korhazbol ahogy teherbe estem, de van akire bizony felszalad es lehet nem zabal annyit mint en, mert igen, en nem birtam betelni terhesseg alatt, es semmit nem hiztam, csak a hasam nott. De szoptatas alatt, foleg masodjara, odafigyeltem, es megsem sikerult kikerulni a hizast.

29. orsibigyu (válaszként erre: 25. - 221b085699)
2013. jún. 10. 21:14

Egyszeruen sokan vagyunk egybezarva es neznem kell masok erdekeit is: reggel nem erek ra mert olyankor fozok, takaritok mosok, ovibaviszek, ovibol hozok, oltoztetek, vetkeztetek, etetek, delben alszanak, olyankor felebrednek ha ugralok. Delutan jatszunk, vagy ha esetleg joido van, ami mostansag ritka, kisetalunk. Lenne idom ugyan, de ha veletlenul tornazom mindig olyankor kell pisilni, vagy ehesek, vagy mindenaron meset kell nezzenek. Nekem nem jon be a vidaagifele tornazzunk egyutt, mutassunk jopeldat a gyereknek. Eddig barmikor csinaltam mindig rammasztak, nem hagytak, orditottak. Delutan 7- 8 kor hazajon a ferjem, es akkor mar esti program van: furdetes, vacsoraztatas, mese, altatas. Mire ez lemegy eleg faradt is vagyok, de volt, hogy tornaztam, de azt vettem eszre, hogy nem birom teljes erobedobassal, es a ferjemet is zavarom, mert a teve elott szeretne kicsit tespedni es csak elotte van hely ugralni. Ennyit errol.

Senki sem hordja mas cipojet, ezert jobb ha nem allitja, hogy de igen kenyelmes, es lehet ugralni benne.

28. spinneli (válaszként erre: 24. - Babeck)
2013. jún. 10. 20:52
Igen, csak ezen az egy oldalon olvastam, hogy nem ajánlott, a többi helyen kiemelték, hogy jobb megoldás fehér kenyér helyett.
27. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 20:42

mondd el a vedononek, dokinak, lehet, hogy javasolnak nehany vizsglatot. nem art, ha kizarjak, amit ki kell :)

10-12 szoptatas egy ekkora babanal a rendes kaja mellett? ha ezt hagyod, nagyon nehez lesz az elvalasztas :( probalj meg tobb zoldseget es sovany hust, tejtermeket enni, a cukros uditok helyett asvanyvizet, teat. muszaj lesz odafigyelned, mert kesobb nagyon nehez lesz lefogyni :(

26. Highlander73 (válaszként erre: 23. - Orsibigyu)
2013. jún. 10. 20:25

Hogyan választottad el őket?

Mert ez nálunk max. úgy menne ha elutaznék min.1 hétre.Ha itthon maradnék én nem hagynám sírni.

(Egyébként a 3.gyermekem.)

25. 221b085699 (válaszként erre: 21. - Orsibigyu)
2013. jún. 10. 20:24
Ne haragudj, de ha nem dolgozol a gyerekek mellett, és nem jut napi 30-60 perced tornázni, az időbeosztási hiba... Vagy nem akarod igazán.
24. Babeck (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2013. jún. 10. 19:13
Egy éves kortól már a babák is kaphatnak tk gabonát, legalábbis az én listám szerint (ami kb. védőnőnként változik :D)
23. orsibigyu (válaszként erre: 22. - Vikucka)
2013. jún. 10. 12:20

En csak azt tudom erre mondani, hogy mikor 1 evesen elvalasztottam a fiaimat 2 dolog tunt fel:

1. Nagy meglepetesemre, nemhogy serult a viszonyunk, de hirtelen a kajajuk helyett felfedeztek bennem az anyjukat, akihez ugy is hozza lehet bujni, hogy ne csak a tejet szimatoljak.

2. Rend allt az eletunkbe: reggeli, jatek, tizorai gyumolcs, jatek, ebed, alvas, uzsonna, jatek, vacsora, alvas, ejjel max 1szer ebred, kap teat es alszik tovabb. Addig sokszor ebredtek, nem voltak kepesek elmelyulni a jatekba, folyton cumizhatnekuk volt, nem ettek rendesen, mert ugye utana jott a cici. Nekunk mindig jo dontesnek bizonyult az elvalasztas, de ez mas tema. Bocs, az offert!

22. vikucka (válaszként erre: 21. - Orsibigyu)
2013. jún. 10. 11:43

Én ugyan mégcsak várandós vagyok, de nem tervezem egy évnél tovább szoptatni a gyerekem, mert amikor másfél éves lesz, mennem kell dolgozni. Itt nálunk csak 18 hónapig jár a GYES.


Szeretném elkerülni azt a szituációt is, hogy a gyerekem tépje le róla a pólót. Akár otthon, akár nyilvános helyen.

2013. jún. 10. 11:10

Tudom mirol beszelsz, en ugyanigy voltam, bar chipset, kolat nem ettem( se kavet, se zoldteat, mert a gyerek is rosszalvo lesz tole) de mind2 fiamnal fel ev szoptatas utan elertem azt a sulyt amivel szulni mentem, azaz 12 kiloval tobb voltam mint szules elott. A kovetkezo fel ev a lassu fogyas jegyeben telt, mert drasztikusan fogyni nem szabad, de havi 1- 0,5 kilo nem gond. Igy mar 1 eves baba mellett a felszedett 12 kilobol mar leadtam 6- 7 kilot. Tornazni 2 gyerek mellett nincs idom es energiam, akinek nincs nem ert, foleg, hogy az enyemek 2,5 ev alattiak. Este lenne, vagy mikor alszanak, de egy szobaban felkoltenem oket a dubogessel, ugralassal, es hat ugye az esti programjuk semolyan gordulekeny, az egyik 8kor kidol, de a masik 9.30 kor. Na mind1! Szoval, megertelek, es igen van ilyen, meg akkor is ha nem eszel szemetet.

1. Nekem nagyon nagy etvagyam lett szoptatas alatt, szinte nem birtam ki, hogy ne egyek folyton.

2. Az anyagcserem is lassabb mint terhesseg alatt, mert akkor is zabaltam, megsem hiztam.

Az, hogy ki hanyszor szoptat sajat dontese. En elvalasztom a gyermekeimet 1 evesen, mert nem vagyok cumi, addigra szinte minden minosegi etelt ehetnek. De ez mindenkinek sajat dontese.

20. gkreka (válaszként erre: 17. - D71ef05a8e)
2013. jún. 10. 11:01
Jó, akkor számít! Mindenesetre én nem fogytam tőle... Bár nekem csak kettő van.
2013. jún. 10. 10:44

Nem kéne szarokat enni, akkor nem híznál. Egy ekkora gyereknek már nem kell ennyi szopi, mert jól kellene laknia a normál kajával.

Napi 30 perc torna pedig még 3-4 gyerekkel is belefér, csak be kell osztani az időt.

18. 221b085699 (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 10:44

1.) Valami hormonzavarod van, pajzsmirigy, IR, nézesd meg endokrinológussal.


2.) Sokat eszel, nem fogyózol címmel. Szerintem nyugodtan kezdd el, 1 év feletti babának nem kell már anyatej, pláne, nem napi 10-12-szer. (Az még újszülötteknél is több mint az átlag!!!)

17. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2013. jún. 10. 10:35
a gyerekek utáni futkosás is számít:) egész nap a friss levegőn, játszótérn, stb. ,
16. miccer (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 10:34

Szia!


Szerintem meg is válaszoltad a kérdésed: ha chipset, csokit, kólát eszel/iszol és keveset mozogsz, akkor nagy valószínűséggel nem a szoptatás miatt hízol. És se a szoptatás miatt se az esetleges baba miatt nem jó ezekkel tömnöd magad. HA kiiktatod ezeket az ételeket, akkor már sokat tettél magatokért, plusz ha kisgyerekkel sétálsz napi 1-2 km-t az is csak jót tehet. Hajrá!

15. Taste (válaszként erre: 11. - Highlander73)
2013. jún. 10. 10:30

Hááát, sztem is "érdekes dolog" napi 10-12x szoptatni. Ott már sztem pszichés problémák vannak.

Nagyon-nagyon sok barátomnak, ismerősnek van gyereke, állandó téma a szoptatás, de senkitől nem hallottam, h ennyiszer szoptatná a gyerekét.

10-12 szopi esetén egyáltalán kilehet mozdulni a lakásból??

2013. jún. 10. 10:29
Sok helyen olvastam már, hogy heti fél kg fogyás nem apasztja el a tejet, ez nem tudom, mennyire igaz, mert még csak most várom az első babámat.:) Szerintem mást nem tehetsz, csak jobban figyelj oda a kajálásra, száműzni kell a szénhidrátdús és zsíros kajákat, vagy egyél mindenből kevesebbet, tudom, hogy nem könnyű, de meg kell próbálni. Legyetek sokat a szabadban, menjetek el sétálni a picivel, ha van egy kis időd tornázz dvd-re pl. Próbáld meg lefoglalni magad, és akkor nem eszel unalomból.
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Highlander73)
2013. jún. 10. 10:28
szerintem azért volt ez félreérthető, mert tényleg nem mindegy, hogy naponta 10-12-szer cumizik egy kicsit a baba a mellen, vagy bevág egy rendes adagot ugyanennyiszer. utóbbi esetben szerintem az anyuka biztosan nem hízna, mert az hihetetlen energit emésztene fel. másfelől ha csak cumizik a baba, mert így nyugszik meg, azt olyan értelemben nem venném teljesen egy kalap alá az intenzív szoptatással, hogy ne lehetne többet mozogni és visszafogottabban étkezni például. én pl. tudom magamról, hogy a chipstől úgy hízom, mintha lufit fújnának fel, fenékre, combra, hasra. Szerintem a kérdezőnél is valahol itt lehet a probléma.
12. Taste (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 10:25

Szia bazuki,


Nincs gyerekem, teljesen laikus vagyok a témában, csak azt tudom leírni, ami először eszembe jutott az alább olvasottak alapján. Az pedig az volt, hogy nem mozogsz és egészségtelenül táplálkozol. Chips, cola, tunyulás közben és a kor előrehaladtával mindenki hízik, ha szoptat, ha nem. Ha valóban zavar, hogy nő a hasad és a popsid, akkor bármennyire is fáj, egészségesebben kéne élned. Napi 20 perc mozgás és nasi helyett gyümölcs, sült krumpli helyett saláta sztem mindenkinek belefér az életébe.

(nem szeretnék személyeskedni, de az, hogy ilyen sz*rokat eszel, jót tesz a tejednek/babádnak??? Colát sztem egyáltalán nem is szabadna szoptatás alatt inni, nem?)

11. Highlander73 (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2013. jún. 10. 10:21

Az hogy "nem normális" napi 10x szoptatni-már ne haragudj-de hülyeség.

Az én lányom üvölt a cici után,konkrétan tépi le rólam a felsőt.Gyakran csak 5 percig szopik,mert az nyugtatja meg.(Igen,próbáltuk másképp megnyugtatni,de nem megy.)Én is örülnék,ha nem csüngne mindig rajtam,de egyenlőre neki ez kell,hát legyen így.Majd leszokik róla.

10. gkreka (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 10:16

1. Csinálj egy tesztet, akkor kiderül, hogy terhesség miatt hízol vagy csak a túl sok kalória beviteltől!


2. Egy több mint egy éves gyereket 10-12-szer szoptatni naponta nem normális. Mintha belemenekülnél a szoptatós kismama szerepkörbe...


3. Ha nem vagy terhes, akkor kezdj el odafigyelni, hogy mit és mikor eszel! + mozogj minimum napi 30 percet (de a gyerekek után futkosás nem számít :)))

2013. jún. 10. 10:16
Ja,a fogyókúra ilyenkor azért nem javasolt,mert a méreganyagok kiürülnek a szervezetedből és a tejcsibe is bekerülnek. :(
8. bowie (válaszként erre: 1. - Bazuki)
2013. jún. 10. 10:15
Barátnőm is szoptatás alatt hízott meg, a terhesség alatt meg alig szedett fel pár kilót.
2013. jún. 10. 10:14

Én detto így vagyok.14 hós a babám,még Ő is sokszor szopizik.(kéri,sőt követeli...tépi le rólam a pólót.)

Én is inkább hízok,de most nem akarok fogyózni,mert az ilyenkor nem helyes.Én nem eszek semmi olyasmit mint chips,gyorskaja vagy kóla,bár a csokit azt szeretem és kívánom is.

Már lecseréltem a ruhatáram,de azért remélem ha már nem szopizik a lányom,akkor sikerül visszafogynom.

Sztem sok mindent nem lehet tenni,max. azt,hogy a hízlalóbb kajákat mellőzzük+némi mozgás.(Én elég lusti vagyok...meg ha van időm,rohanok mosni,főzni stb...mert mindig szalad a lakás.)

2013. jún. 10. 10:09

A hasi hízás lehet cukorbetegség jele is. Jó lenne ha megnézetnéd a hormonjaidat. Én is így voltam sajnos és mint kiderült magas volt az inzulinszintem.

Vár ezt én tudtam mert terhesség előtt volt gondom vele, de szépen diétáztam. Amikor meg megszületett a fiam, akkor nem volt időm enni. Nem zabáltam, egyszerűen csak mondjuk naponta 1x ettem, akkor meg megettem az egész napi adagot.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook