Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szonja a New York maratoniig fut... fórum

Szonja a New York maratoniig fut... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szonja a New York maratoniig fut...

1 2 3 4 5 6 7
152. titzi (válaszként erre: 147. - 130454e42d)
2012. dec. 16. 22:35

a formas hátsó előny ,nekik van ,kaukázusinak nem igen


ami az öregedést illeti ez erdekes,ugyanis ők pont ezt gondoljak rólunk európaiakról..hogy fiatalaon mutatunk,már amelyikunk,de hamar megöregszünk

2012. dec. 16. 22:20

Drágám! Túlzás a zsenialitás... :)

Viszont az, hogy tán erőt adhatok... nos azt elhiszem, mert írják a lányok sokan! Szólj ha segíthetek! :)

2012. dec. 16. 11:42

Ez egy zseniális cikk! Az írója pedig maga zseniális! :)

Tudod, hogy egy magamfajtának mekkora erőt adsz? :)

149. 117b1693d0 (válaszként erre: 142. - Titzi)
2012. dec. 14. 21:46
Nem az alkatok közti különbségek játszanak a választásukban főszerepet.
148. 130454e42d (válaszként erre: 142. - Titzi)
2012. dec. 14. 19:16
A latin nők pl. nagyon hamar öregszenek. Fiatalon szépek (már amelyik) de 40 évesen jóval többnek néznek ki. Nem színészekről hanem átlagemberekről beszélek. latin pasui meg nem kellene, nem tetszenek a törpék.
147. 130454e42d (válaszként erre: 133. - Titzi)
2012. dec. 14. 19:14

nekem nem tetszik az afriaiak nagy segge, az már túlzás, nem akarok olyat. Formásabb legyen, mint most, ezen edzéssel lehet segíteni.

A kaukázusi faj el van korcsosodva? Szerintem nem, nézd meg az átlagéletkort pl.

146. Nissi
2012. dec. 14. 19:05

Sziasztok!

En még azt is hozzá tenném hogy az arab nöknek nagyon szép, erös, vastag a hajuk és sokkal kevésbé ráncosodnak. Biztos van menne genetika de életmodbeli különbségek is.

145. titzi (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2012. dec. 14. 16:24
én mondjuk itt ennek a hatalmas multikultinak a közepén úgy látom,hogy nemhogy kényszert éreznek,de minden létezőt megteszenk a szépségük fenntartásáért,amilyen eszköz létezik megragadjak,elhanyagolt berber csajt én még nem láttam,bár tuti létezik valahol
144. titzi (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2012. dec. 14. 16:20
én ezt sebésztől hallottam,hogy anatomiailag csak az afrikaiaké kerek
143. titzi (válaszként erre: 136. - 117b1693d0)
2012. dec. 14. 16:16

persze,hogy színes,de azért az alkati adottságbéli különbözőségeket elég nehéz figyelmenkívül hagyni:D


nyilván nem az igen kevés kivételre kéne kihegyezni a megfigyelést


az én megfigyelésem egyértelműen az,hogy a szervezetük kevésbvé veszélyes helyre pakol zsírokat

fenék,comb

és ezen belül külső comb,nem belső,mint a kaukazusi tipusnal,emiatt előnyosebb az alkatuk

hasi ,zsigeri elhízás körükben nem jelentős

142. titzi (válaszként erre: 138. - Guruljka)
2012. dec. 14. 16:11

remélem igazad van

mintha anyukámat hallanám-a tüzelővel kapcsolatban


az esküvő után? vagy a 8-12 gyereke után? épp ez a döbbenet,hogy a többnejúség miatt nem hhagyhatyja el magat...na lányként,asszonyként is jjobb az alkatuk,mint kaukázusi társaiknak

nagyon ritkán látni olyan marokkoi ,algeriai férfit,aki az útlevélen,pénzen,lehetőséghez jutáson kívül mást akarna egy kaukaázusi nőtől és ennek az oka az az észak -afrikai asszonyok jobb alkata,későbbi öregedése


nagyon remélem,hogy a mi magyar génállományunknak is van valami verhetetlen előnye:D

141. 39dbe380da (válaszként erre: 127. - Titzi)
2012. dec. 14. 08:16

Szóval, szerintem ez egy nagyon bonyolult dolog, én nem igazán tudnám laikusként megmondani, hogy milyen módon kell ezt vizsgáni.

Személyes tapasztalatom van a dologgal, nagyon közeli családtagomnál a megmagyarázhatatlan hízás közvetlen kiváltó oka cortizol túltermelés volt, ami egy egyéb betegség kiváltó tünete volt. Amint a cortizol szintje rendeződött, teljesen visszaállt normál testalkata. Pl. corrtizol hormont néztek nála nyálból, vérből, aloszteron hormonra utal a vsében a renin szint, szóval ez annál komplikáltabb, hogy én mint egy senki azt mondjam, hogy írják rá a papírra, hogy cortizol.

Amire szerintem érdemes koncentrálni az a cortizol és aldosteron és feltétlenül kell egy jó endokrinológust keresni.

Azért idemásolok neked egy kis okosságot, hogy kapjál képet a dologról:


"A mellékvese hormonjai:

Mellékvesekéreg-hormonok

A mellékvese kérgi részében termelődő hormonoknak jelentős szerepük van mind az elektrolit-háztartás, mind a közti anyagcsere szabályozásában. A mellékvesekéreg részt vesz ezen kívül egyes nemi hormonok képzésében is.

A mellékvesekéreg három rétege három, különböző hatású szteroidhormon-csoportot termel.

1. A külső réteg a nátrium– és a káliumürítést szabályozó aldoszteront termeli. Ez az

ásványi anyagokra hat, ezért a mineralokortikoid-csoport tagja.

2. A középső réteg a szénhidrát- és aminósav-anyagcserét befolyásoló kortizolt

szintetizálja. A glükózanyagcserét befolyásoló hatása miatt a glükokortikoid-csoport

tagja.

3. A belső réteg a hím nemi hormonnál átalakulni képes szteroidokat, az androgéneket

termeli, emellett némi ösztrogén termelés is zajlik itt.

1. Mineralokortikoid-csoport:

Az aldoszteron központi szerepet játszik a sejteken kívüli víztér térfogatának

szabályozásában. A nátriumhiány aldoszterontermelést fokozó hatásában közvetítő szerepe

van a renin-angiotenzin rendszer aktiválódásának és a káliumszint emelkedésének.

A bő nátriumbevitel hatására fokozottan termelődő atrialis nátriuretikus hormon (ANH)

csökkenti az aldozteronszekréciót.

Az aldoszteron termelésének növekedése a vesecsatornácskákban a nátrium

visszaszívódásának fokozódásához vezet.

Elégtelen ardoszterontermelés a vizelettel való kóros mértékű nátriumvesztésre vezet.

Mindez hypovolaemiás keringési elégtelenségre, a szívműködést veszélyeztető

hiyperkalaemiára és metabolikus acidosisra vezet.

Előnytelenül fokozott aldoszteronszekréció jön létre mellékvesekéreg-daganat

következtében (Conn-szindróma), intravasalis hypovolaemiában, ami az interstitialis folyadék

kellemetlen felszaporodásához vezet.

2. Glükokortikoid-csoport:

A kortizol feladata a közti anyagcsere szabályozásában való részvétel. Éhezéskor a

kortizolszekréció fokozódása a glikoneogenezis serkentésén át mérsékli a vércukorszint

csökkenését. Tartós glükokortikoid-túlsúly viszont a zsírraktározás fokozódásához vezet.

A kortizolelválasztás az adrenokortikotrop hormon (ACTH) szabályozása alatt áll. Az

ACTH fokozza a kortizolképzést, a kortizol viszont gátolja a ACTH elválasztását.

A kortizol részt vesz a szervezetet megterhelő behatások károsító következményeinek

kivédésében, így fontos eleme a stresszreakciónak. Típusos stresszhelyzetek a következők:

1. Lázas állapot és minden súlyos belső szervi megbetegedés

2. Sérülés, műtét fájdalom

3. Extrém fokú környezeti változások

4. Kimerítő fizikai terhelés

5. Éhezés

6. Pszichés-mentális megterhelés

2

Ha károsító behatásra nem növekszik a vér kortizolszintje, akkor perifériás keringési

elégtelenség alakul ki, a vérnyomás jelentős esésével.

A glükokortikoidok gyulladáscsökkentő, antiallergiás hatása is jelentős.

3. Androgén hormonok:

Férfiakban szerepet játszanak a másodlagos nemi jelleg kialakításában. Nőkben e

hormonok termelését a női nemi hormonok gátolják, ezért fiziológiás körülmények között a

menopauzáig nem termelődnek.

A mellékvesevelő hormonjai:

A mellékvesevelő adrenalint és noradrenalint termel, amit a vérpályába juttat. A

mellékvesevelő eredetű noradrenalin hatása megegyezik a klasszikus idegvégződéseken

felszabaduló, ingerületátvivő szereppel bíró noradrenalinéval. Az összekapcsolt, egymást

kiegészítő működés következtében szimpatoadrenális rendszernek nevezik a szimpatikus

adrenerg idegrostok és a mellékvesevelő együttesét.

Pszichés izgalom, megerőltető izommunka, hideg, alacsony vércukorszint, alacsony

vérnyomás, hypoxia, tehát minden hevenyen károsító hatás a vegetatív központokon át, a

mellékvesevelőt beidegző rost aktiválódásán keresztül ingerli a mellékvesevelő sejtjeit,

amelyek erre nagy mennyiségű adrenelint és noradranalint választanak el. Ez a két hormon a

keringő vérrel a szervezet összes szöveteihez eljut, és az egyes zsigereken hasonló hatást fejt

ki, mint az azokat beidegző szimpatikus idegrost ingerülete. A vérbe került hormon hatására

azonban tartósabb a közvetlen idegi hatásnál.

A szimpatoadrenális rendszer izgalmi állapota olyan irányba változtatja meg a szervek

működését, ami az életet hevenyen fenyegető helyzet mielőbbi meszüntetését segíti elő"

140. Guruljka (válaszként erre: 139. - 117b1693d0)
2012. dec. 14. 00:54
Én egy szóval se mondtam, hogy kerek a mellük. Cask azt, hogy náluk bezzeg nem érez kényszert arra senki, hogy feszes legyen az asszonyok cicije akárhány gyerek után is.
139. 117b1693d0 (válaszként erre: 138. - Guruljka)
2012. dec. 14. 00:51

Próbáld meg a fejeden egyensúlyozva, mint az afrikaiak, úgy mindkét kezed szabad :)))


Egyébként nagyon sokféle az alakjuk, ők se egyformák és a melle se mindnek kerek.

[link]

138. Guruljka (válaszként erre: 126. - Titzi)
2012. dec. 14. 00:37

Nem mondanám elkorcsosodásnak.

Más éghajlaton élünk, más lett az alkatunk.

Az, hogy megnézik az esküvő előtt, az oké. Szülés után már nem nézik!

Én éppen hordom a tüzelőt befelé, egyszerre amennyit egy karomon el tudok hozni, hogy a másik kezem szabad legyen. És ezt napjában elég sokszor, mert nem tudok sokat emelni. Egy afrikai asszony más dolgokban teherbíró, más izomcsoportokat mozgat meg.

137. 117b1693d0 (válaszként erre: 132. - Titzi)
2012. dec. 14. 00:35
Nem hinném, hogy különösebben foglalkoznának vele, de ultrahanggal meg lehet nézni. Csak elég macerás, időigényes, mert végig kellene követni a napodat, ahogy eszel dolgokat...
136. 117b1693d0 (válaszként erre: 126. - Titzi)
2012. dec. 14. 00:33
Afrika azért nagyobb és színesebb annál, hogy a berberek egy általános példa lehetne :)
135. 117b1693d0 (válaszként erre: 125. - Titzi)
2012. dec. 14. 00:29

Reggel egyél olyat, ami megdolgoztatja az epét! Pl. 3 tojás tökéletesen felhasználja az éjjel besűrűsödött epét.


Érdemes lenne átfutnod ezt:

[link]

134. titzi (válaszként erre: 129. - Guruljka)
2012. dec. 14. 00:14

szép vidék

azt hittem a válsz Mikronézia lesz vagy valami ilyesmi ,de meg arrta sem mondtam volna,hogy elérhetetlen


nincs lehetetlen,ha az ember akar valamit

133. titzi (válaszként erre: 105. - 130454e42d)
2012. dec. 14. 00:13

szerintem a széles csírőcsont nem hátrány


a feneke majdnem minden magyar nőnek lapos,ha összeveted egy afrikai vagy latin amerikai nőciével,szóval ezen meg ne búslakodj

132. titzi (válaszként erre: 106. - 117b1693d0)
2012. dec. 14. 00:06
ezt az epeváladék pangást,hogyan lehet kimutatni?milyen vizsgálatot kéne kérnem?
131. titzi (válaszként erre: 105. - 130454e42d)
2012. dec. 14. 00:05

na most az én családomban egy nőnek nincs olyan alkata,mint az enyém,akkor honnan jön az egész?


én valahol azt olvastam,hogy a genetikai hatás csak 38% a többi körbyezeti

130. titzi (válaszként erre: 110. - 117b1693d0)
2012. dec. 14. 00:03

nem tudom,de meg kéne próbálni,aztán levonni a következtetést


jó lenne tudni,hogy létezik-e,hogy egyes nemzeteken belül a nőknek magasabb az ösztogén szintje vagy az életmódjuk olyan ,amitől magasabb,mert ,ha igaz,amit ez a három doki leírt,hogy a női alkat a hormonrendszer tükre,akkor a déli nőknek jobban működhet,mint az északiaknak

129. Guruljka (válaszként erre: 128. - Titzi)
2012. dec. 13. 23:59
Van egy falu, Egertől pár kilométernyire. Ott.
128. titzi (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2012. dec. 13. 23:59
hol szeretnél lakni?
127. titzi (válaszként erre: 111. - 39dbe380da)
2012. dec. 13. 23:58

kortizol vizsgálatot még egy doki sem kert,ez nem az ún. stresszhormon?

mellékvese vizsgálat? milyen hormonokat nézessek van egy laborasszisztens ismerősöm,azt ikszelek be,amit akarok,szóval,ha tudod pontosan írd le légyszíves


köszi

126. titzi (válaszként erre: 113. - Guruljka)
2012. dec. 13. 23:51

nagyon bölcset mondtál megint..tetszett a hasonlatod a mediterrán ízekkel kapcsolatban


én azt gondolom,ha igaz,hogy mindneki Afrikából származik a génjeink adaptálva kell legyenek másfajta táplálkozásra is


hol volt az a pont,ahol elkorcsosodott ez a kaukázusi fajta..????


írod,hogy nem várták el,hogy gömbölyű mellük legyen...hajaj dehogyínem! ezekben az észak afriaki -berber-arab kutlúrákban mielőtt feleségül veszenek valakit a fürdőben az idősebb asszonyok megnézik,hogy tökéletes-e az alkata az aranak! egyébként az afrikai nőknek van egyedül a világon genetikailag kerek mellük,egyik más fajnak seincs


itt ahogy egyre többen jarnak farmerban közülük(arabok ) is van alkalmad összehasonlítani,hogy sokkal jobb,nőiesebb alkatuk van,mint a kaukázusi típusnak általában..ez valamiert van, kell legyen valami legyen abban ,amit esznek,nem tudom elhinni,hogy egyszerűen csak genetika és mi kakuázusiak elkorcsosodtunk

125. titzi (válaszként erre: 106. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 23:42

hol kell kezdeni?csak a reproduktív hormonokat nézték


én mindig hányinger érzéssel küzdök már évek óta,semmitől nem múlik el csak édességtől,csokitol,epeváladék pangása?mit tehetek ellene?

124. 117b1693d0 (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2012. dec. 13. 18:36
Nekem viszonylag régen volt. De arra emlékszem, hogy olyankor kénytelen voltam megfordulni, de akkor meg egy idő után a másik oldal kezdett el hasonlóan fájni, ha nem is ugyanannyira. Mivel nem volt tartós, ezért nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget, de azért emlékszem rá, mert fura volt és kellemetlen.
123. Guruljka (válaszként erre: 122. - 117b1693d0)
2012. dec. 13. 18:31

Feltétlenül meg fogom osztani, mert amolyan hurrá-élmény lesz nekem is, ha rájönnek az okára.

Egyer fokozódik az érzés, pár hét óta van az, hogy felébredek arra, hogy fáj, és egyre gyakrabban is egy-egy éjszaka.

Nappal nem fáj.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook