Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szolnok és környéke fórum

Szolnok és környéke (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
72. Klimpírozi (válaszként erre: 71. - Jozsef90)
2008. szept. 4. 22:27

több kell, mint hangos rendezvény, amibe beleőrülsz hosszú nyárestéken a Tisza parton, s környékén...munka kell, munkahely, itt tartó erő, az a fajta kohézió, ami nincs..ipari park, de működő, logisztikai beruházás, de működő..multicég, gyár..nézz körül, mit találsz...a politikai csatározások felőrölték a várost...menj el a közeli Jászberénybe, Kecskemétre..nézz szét ott is.

Nagyon kedvelem a város polgármesterét, a tenniakarását...sok év lemaradását azonban nehéz behoznia, ettől függetlenül szorítok neki.

2008. szept. 4. 22:19
Azért egy jó dolgot csak tudok mondani:Jók voltak a hétvégi programok a nyáron!Ha ennyi rendezvény lenne,talán felpezsdülne kicsit itt is az élet!(Etno fesztivál,Tiszavirág fesztivál)
70. Klimpírozi (válaszként erre: 69. - Angyal63)
2008. szept. 4. 22:17
igen, kísért az ember lánya ittottamott:))
69. angyal63 (válaszként erre: 68. - Klimpírozi)
2008. szept. 4. 22:15
Nem biztos, hogy csak a politikàrol kellene èrtekezni, akkor izgalamsabb lenne... :-DD Szia Rozi, làttalak màr màshol is :-D
68. Klimpírozi (válaszként erre: 67. - Jozsef90)
2008. szept. 4. 22:11
talán nem annyira izgalmas és mozgalmas a téma, könnyen rövidre zárható..
2008. szept. 4. 22:08
Akkor úgy pontosítok,hogy akik eddig ide beköszöntek,ritkán néznek vissza!:))
66. angyal63 (válaszként erre: 63. - Jozsef90)
2008. szept. 4. 22:03
A vàros meg lehet unalmas, de azt nem hinnèm, hogy ezèrt senkivel nem tortènik semmi.. :-((
65. angyal63 (válaszként erre: 63. - Jozsef90)
2008. szept. 4. 22:03
A vàros meg lehet unalmas, de azt nem hinnèm, hogy ezèrt senkivel nem tortèni semmi.. :-((
64. angyal63 (válaszként erre: 63. - Jozsef90)
2008. szept. 4. 22:02
Itt ugye a forum cìme szerint nem csak szolnokiak vannak, hanem a kornyèkèrol is... èn egy lennèk a kornyèkrol :-D
2008. szept. 4. 21:53
sziasztok! nem halt meg,csak mivel senkivel nem történik semmi ebben az unalmas városban és kevesen vagyunk itt a portálon nem mindennap jön rá valaki,hogy be kéne nézni ebbe a fórumba is.
2008. szept. 4. 21:18
Meghalt a forum... ???
61. Ne add fel (válaszként erre: 60. - Ne add fel)
2008. szept. 3. 09:46
A végét nem írtam. Én is a város közepe. És teljesen egyetértek Klimpivel.
60. Ne add fel (válaszként erre: 52. - Angyal63)
2008. szept. 3. 09:45
Én is.
59. Klimpírozi (válaszként erre: 58. - Angyal63)
2008. szept. 3. 07:56
standard igen, ezért küldöm a lányom, tanuljon, váljon világpolgárrá, el innen...
58. angyal63 (válaszként erre: 57. - Klimpírozi)
2008. szept. 2. 23:18
??? èn mint "vidèki" nem tudom èrzèkelni a szolnoki helyzetet, de szomoruan olvasom amit ìrsz. Ez màr orszàgosan àltalànos dolog.
57. Klimpírozi (válaszként erre: 56. - Angyal63)
2008. szept. 2. 22:22

nem rossz...tragikus a város helyzete.

Tranzit város vagyunk, átutazó, nem megtartó..munkahelyet adni nem tudó, a fiatalokat elengedő, kevéssé fejlődő...soroljam még?

56. angyal63 (válaszként erre: 55. - Klimpírozi)
2008. szept. 2. 22:16
Hàt hogyne jàrtam volna/ hogyne jàrnèk... de ennyire rossz nem lehet???
55. Klimpírozi (válaszként erre: 54. - Angyal63)
2008. szept. 2. 21:56
mindenképp.. főleg, ha a környékünkön sem jártál...akkor jó csak igazán:)))
2008. szept. 2. 21:01
Hàt... akkor nem fèrek bele. Szolnok nem, de J-NK-Szolnok Megye igen. Ez is jo belèponek?
53. Klimpírozi (válaszként erre: 52. - Angyal63)
2008. szept. 2. 20:57
spec. a város legközepe:)))
2008. szept. 2. 20:55
Szolnok ès mennyire kornyèke?
51. Klimpírozi (válaszként erre: 49. - EzotErika)
2008. szept. 2. 16:51
Szeretett és tisztelt polgármesterünk szerdai fogadónapját javaslom, észrevételeket neki, bátran:)))
50. Ne add fel (válaszként erre: 49. - EzotErika)
2008. szept. 2. 16:43
Ebben teljesen igazad van. De nekem akkor sem tetszik ez a város.
2008. szept. 2. 07:31

...úgy látom,rég nem írt ide senki,hát,én most megteszem!

...született sz.-i vagyok,így változott a "viszonyom"/A Sz.-hoz fűződő/az évek során:


-tiniként,nem érdekelt csak a bulizás,a haveri-körrel volt törzshelyünk,ahol összeültünk hülyéskedni,eljártunk Pestre koncertekre...a Ligetben is szórakoztunk/Május1.-én,v.ha koncert volt ott/...


-aztán eljött ez az idő,amikor sétálóutca, meg millió körforgalom van és az én véleményem is egyfajta kettősségbe csapott át:


*mint gyalogos:tetszik a tér,a s.-utca,arra is gondoltam,mennyire felvitte az ottani lakások árát ez a pozitív változás,míg az Ady E.úton jól +szívták az ott élők! Megnőtt a forg. a szmog és a bosszúság,autósnak,gyalogosnak egyaránt a kb.5-méterenkénti rendőrlámpákkal veszkődve,mikor eddig ott nem is volt lámpa,meg túlzott forg.se!


*mint autós:utálom a sok körforgalmat,szerintem balesetveszélyes a lámpához képest,mert a lámpánál nincs mese:meg kell állni,ha piros,de a körforg.-ba mindenki csörtet befelé vakmerően/tisztelet a kivételnek!/


A 2 folyó torkolata tényleg szép és klassz,talán az egyetlen szép dolog Sz.-on,így szoktam jellemezni olyan ismerősöknek,akik még nem jártak erre és megkérdeznek engem!


JA,ÉS 1 DÜHÍTŐ DOLOG:

Amikor valamilyen okból a /média pl./említi M.ország nagyvárosait,SZOLNOK SOHA NINCS KÖZTE,pedig MEGYESZÉKHELY/még akkor is,ha nincs is akkora nagy,mint Debr.stb.,/!


-1 példa:A minap mondták,h. a Megasztár4-be az ország akárhány nagyvárosából is ott a helyszínen válogattak!HOL NEM TARTOTTAK VÁLOGATÓT?IGEN:ITT!Eltaláltad!


-még 1 példa:TV2-időjárásjelentés;SZOLMOK NINCS A TÉRKÉPÜKÖN!A többi megyeszékhelynek a C°-ait kiírják és Sz.nincs közte!


Na,jólesett 1 kis "dühöngés itt a dühöngőben"!Puszi!

48. K-roy
2008. júl. 17. 18:11
Bevallom őszintén én nem szolnoki lakos vagyok, de a családom 95%-a ott él. Gyermek korom óta imádom azt a várost, bár nem tudom megmondani milyen indítattásból. Szolnoknak vannak olyan adottságai amik az én lakhelyemen ( Kecskemét ) nem találhatók. Például Szolnokon van 2 folyó amit nagyon ki lehetne használnia a városnak, addig Kecskemét a sivatag közepén van, bár mégis Kecskemét a fejlettebb, sőtt népessége is évről-évre növekszik Szolnokéval ellentétben. Míg Szolnokon 2007-ban mintegy 75 000-en addig Kecskeméten 110 000 ember élt.
2008. jún. 15. 13:34

A legrondább főtér amit valaha láttam. Itt van Nyíregyháza, Debrecen gyönyörű szépen fejldődnek.

Nekünk van két folyónk, ráadásul egymásba torkollik, vagy Tiszaligetünk és nemt tudjuk kihasználni,az egyetlen uszodánkat is bezárták, az élményfürdőnek nevezett strand az is nagyon rossz lett. Itt van Hajdúszoboszló, annak idején egy tanyaközpont volt. Nekünk is ugyanannyi thermál vizünk van, mint nekik, és ezt se tudtuk kihasználni. Mindent elrontanak. Az új főteret, már javítani kell. Én nem értem.

46. Klimpírozi (válaszként erre: 43. - Ne add fel)
2008. jún. 14. 22:32

pont ugyanígy...ez egy tranzit város, átmenő-átkelőhely, és passz..hiába minden jónak induló kezdeményezés, idő előtt kifullad, tönkremegy, ésatöbbi..az új főtérhez például mit szóltok???

Ma a piacra menet láttam a kirakott új növényedényeket, überundorítóak:))

2008. jún. 14. 22:27
Sziasztok!Én Abonyban élek előtte Martfűn laktam de Szolnokon dolgozunk.Hát nem szívesen laknék ott!Bár biztos sokan szeretik,nekem nagyon zajos és büdös.És már közlekedés szempontjából is katasztrófális.
44. Kék
2008. jún. 14. 11:33

Sajnos teljesen igaz!

Ha fiatalabb lennék,biztosan elmennék innen! A gyerekeimet sem kötöm ide,hátha jobb helyen vernek gyökeret és öregségünkre,majd mi megyünk utánuk.Most még a munka és az idős szülők idekötnek bennünket!Ez a város,kultúrában,kerskedelemben,iparban,oktatásban is csak egyre lejjebb csúszik!

2008. jún. 13. 22:02
Nem szeretem Szolnokot. Bár itt élek mióta megszülettem. Ez egy halott város. Ti hogy látjátok?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook