Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szökik a kutyám folyton, alig várja, lesi az alkalmat.... fórum

Szökik a kutyám folyton, alig várja, lesi az alkalmat.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. Sly7105 (válaszként erre: 65. - Bnedora)
2012. jan. 16. 10:48
Pincsi igen. De 6 éves! és korábban soha nem ment sehová. Öregségére ment el az esze? És ment el ő maga is szegénykém..., mert ugye azóta sincs meg...
2012. jan. 16. 10:48
napi rendszeres séta, ha mégis tovább csavarog ivartalanítás....nekem ilyen kutyám is van meg olyan is, vannak olyan kutyáim akik az elektromos kapu nyílására sem mozdulnak meg, ha nyitva van a kapu sem mennek ki, csak ha póráz van nálam, és vannak olyan kutyuskáim, akik előtt nincs akadály és jönnek mennek a kerítés alatt, felett, között van olyan kutyusom aki reggel elmegy és este vacsira,kurkászásra hazajön és otthon alszik, van olyan amelyik naponta többször tesz egy kört a környéken...hál istennek senkit nem zavar, több pásztor kutyus is jön megy önállóan...de ha valakit zavarna nem tudom mit tennék velük úgy hogy megértem a gondodat, talán ivartalanítanám de ha az sem...nem tudom, soha nem zárnám be...
66. Sly7105 (válaszként erre: 63. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:47

Az biztos, nagyon élvezték. És képzelheted, hogy jöttek haza. Jártak ők a szemétteleptől kezdve, földes utakon, mindehol. Olyan koszos és büdös kutyákat nem nagyon láttam még, mint ahogy néha hazatévedtek.

Tehát: azt mondod, hogy házőrző típust vegyek mellé, aki nem megy el? Kicsit, vagy mindjárt valami nagyot, amelyik tudja, hogy mi a dolga? Háát, szerintem, ha előállok egy ilyen ötlettel, hogy még egy kutya..., nem tudom a férjem mit szólna hozzá, hisz most ezzel az egyel is elég sok a baj..., De lehet, hogy igazad van.

65. bnedora (válaszként erre: 62. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:46
Most olvasom, hogy pincsi. Sajnos rettentő csavargó fajta. Nekem mindhárom pincsim utcáról behozott volt. Az egyik így is veszett el, hogy a tűzelési időszakban elment. A mostani annyira okos, hogy minden este kiköveteli magának a sétát.
64. bnedora (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:44
Egy mód van rá, hogy olyan kerítést kell csinálni, amin nem tud kiszökni. Anno, az enyém is azt leste, hogy mikor tud meglépni, igaz, ő fiú kutya volt, bár szerintem teljesen mindegy milyen a neme, amelyik szökős, az keresni fogja a lehetőséget. Minket fel is jelentettek amiatt, hogy a kutya átment a szomszédba, úgyhogy valami lehetőséget feltétlen ki kell találnotok. Mi a végén kennelt csináltunk neki, és amikor kiengedtük szaladgálni, akkor az udvaron játszottunk vele. Sajnos, amire készen lett a biztonsági kerítésünk, addigra olyan beteg lett a kutyus, hogy el kellett altatni.
63. Ata06 (válaszként erre: 54. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:43
A pincsi sem házőrző! Vagyis jó társaság a kóborláshoz. Ezenkívül, ha soha nem voltak sétálni, nekik maga volt a csoda kint szaladgálni, nézelődni és élvezni az újabbnál újabb szagokat!
62. Sly7105 (válaszként erre: 60. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:42
Oké, megpróbálom. Elviszem sétálni. Ígérem... Kíváncsi leszek..., de tényleg.
61. Sly7105 (válaszként erre: 59. - B-zs)
2012. jan. 16. 10:41
Ez nagyon igaz. Én sem örültem anno, amikor még az én kutyáim nem szöktek, de a szembe szomszéd vizslája folyton a mi ablakunk alatt ugatott és szegény gazdija ott szedte össze sokszor hajnali kettőkor. Jól meg is verte szegény kutyát :( és most meg tessék, az én kutyám miatt ugat az egész utca és hozzánk csengetnek be folyton, hogy "kint van a kutyaaa", elég idegesítő és aggódom is a kutya miatt is.
60. Ata06 (válaszként erre: 48. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:40

Az hogy kertetek van, nem mentesít a sétáltatás alól! A kutyának szüksége van rá! Képzeld el, ha Neked kéne csak egy bizonyos területen élned és nem mehetnél sehová! Ráadásul a gazda-kutya kapcsolat ettől válik bensőségessé. Ilyenkor tud a kutyába teljesen bele ívodni, hogy Te vagy a falkavezér.Te vagy aki megmondod, hogy merre menjetek, mikor menjetek és mikor ,mit csinálhat.

Elengedhetetlen a séta. Egy nap egyszer muszáj!

nekem egy sokkal keményebb kutyám van és tudja, hogy mit engedhet meg magának, mert sétálok vele!

Nagyon fontos a kapcsolat! Imádni fogja, mikor elmentek sétálni! Meglátod, mikor rájön egy pár nap után, hogy mi következik, magától fog szaladni hozzád! És suliba is kéne járnotok!

Te is élveznéd ám! Úgy nézz a kutyádra, hogy 2-3 éves gyerek agyi szintjén van és úgy is viselkedik.

Tehát tanítani kell, ahogy a gyermeket is!

59. b-zs (válaszként erre: 25. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:39
Igen, én is ezt mondom, utána meg a gazdi háborog leginkább. Kutyának semmi keresnivalója az utcán póráz nélkül, még a síntér is elviheti. Mi is megjártuk, nehéz ügy, az ember szereti a kutyát, tudja, hogy soha nem harapna meg senkit, de egy idegen nem így látja..Mellesleg még akármilyen betegséget is összeszedhet, vagy esetleg párzási időszakban kiskutyákkal jön haza:)
58. Sly7105 (válaszként erre: 57. - Estefani)
2012. jan. 16. 10:39
Aha. Gondolom egy-két sikertelen próbálkozás után beépülne a fejébe, hogy húú, ott valami csíp...
2012. jan. 16. 10:39
A villanypásztor azért is jó mert egy idő után lekapcsolhatod az áramot, és akkor is tartani fog tőle. Ahová kihúzod azt részt pedig kerülni fogja.
2012. jan. 16. 10:38
Találtam villanypásztort 16 e Ft-ért. Elég jókat írnak róla, még sarokrészre is lehet tenni, és kapuakasztó is van hozzá, ami nekünk jó lenne, mivel az utcafronti részen van a kocsibejáró is, tehát azt ki kell nyitni időnként.... Hát nem tudom... Ez nem tűnik olyan nagy összegnek, ha működne...
55. Sly7105 (válaszként erre: 53. - C3f39fd03b)
2012. jan. 16. 10:36
Persze, ezt tudom én is, hogy kell nekik az ismeretlen, az új szagok. Tavaly többször vittük magunkkal kirándulni, kimondottan erdőbe, ahol mindig elengedtem és szabadon rohangált bármerre, volt, hogy jó messzire is elment tőlünk, de amikor már nem láttuk egymást, azonnal futott hozzánk.
54. Sly7105 (válaszként erre: 51. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:35
Hát volt neki kis barátja:( az említett palotapincsi, akivel január 6-án együtt lógtak meg és sajnos a pincsim nem jött vele haza, csak a Golden. Nagyon jól elvoltak együtt, de 1-2 hónapja kezdték el a szökdösést. A pincsi fiú volt. Közeli falvakban tettem ki róla képet, keresem interneten is szegényt, de a mai napig semmi hír róla...
53. c3f39fd03b (válaszként erre: 48. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:35
Hidd el,más az neki,hogyha egyedül van egy brutál nagy kertben, vagy ha veled mehet el valahová.A mieink is tök nagy udvaron vannak,de ettől függetlenül majd' eldobják örömükben az agyukat,ha meglátják a pórázt.
2012. jan. 16. 10:34
Igazából most a villanypásztor jár a fejemben, hogy talán az jó megoldás lenne. Mivel a hátsó kertből már nem tud szökni, csak az utca felől mászik át a kerítésen, talán elég lenne oda villanypásztor és talán egy-két alkalom után nem is lenne rá szükség...
51. Ata06 (válaszként erre: 44. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:33

A golden retriever nem szeret egyedül lenni!

Mi lenne, ha vennétek ki neki egy társat a menhelyről, ami kifejezetten házőrző.

Az otthon maradna és mivel a golden társaság kedvelő ő is vele maradna!

2012. jan. 16. 10:33

Ó,szerintem soha nem lehet leszoktatni!A miénk 14 évesen halt meg,de az utolsó pillanatig szökött!

Az utóbbi pár évben már meg kellett kötni,(gyilkolta a nyulakat)de bármilyen szoros is volt a nyakörv,kibújt belőle.

Igazi szabaduló művész volt,bármit csináltunk.

2012. jan. 16. 10:32
*Akkora
48. Sly7105 (válaszként erre: 46. - A14deb9047)
2012. jan. 16. 10:32
Nemár, hogy sétálni vigyek egy kutyát falun? Akkor kertünk van, hogy az csak na. Két szintes, teraszos elrendezésű terület, ahol aztán még 10 kutya is vidáman elférne, ez nem elég neki? Mint írtam délután 4-ig dolgozom,mire hazaérek 5 óra és van még két gyerekem, férjem és a háztartás... Szóval a napirendbe még be kellene suvasztanom a kutyasétáltatást is? Nem fog menni, hétvégén esetleg. De a barátnőmék berni pásztora sokkal kisebb területen él, és soha nem akart meglógni, a kapu nyitva lehet, akkor sem megy ki.
47. 04fcdde522 (válaszként erre: 45. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:31

Ez igaz! :)

Ha megsimogatom akkor amíg kint vagyok,egy perc nyugtomat nem hagy!! :))

2012. jan. 16. 10:30

Kellene menni többet sétálni vele...

Hiszen arra van kódolva, hogy egy bizonyos területet bejárjon.

45. Ata06 (válaszként erre: 41. - 04fcdde522)
2012. jan. 16. 10:29
Akkor ő Tervueren. Nagyon kedves és nagyon sok szeretetre van szüksége!
44. Sly7105 (válaszként erre: 35. - Zuzóka)
2012. jan. 16. 10:29
Nem kötöm meg semmiképpen, nincs az az isten. Én kutyabarát vagyok és állatszerető, láncon nem tartok kutyát.
43. b-zs (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2012. jan. 16. 10:28

Nálunk is hasonló probléma volt a kutyusunkkal, ráadásul két szomszéd csirkéit is elintézte, azóta az egyik, lassan 4 éve nem beszél velünk, na ja, a csirkéket se az utcán kellene tartani, ugye..Rengeteg pénzt költöttünk már a kerítésre..csináltunk boxot neki, de mindenhonnan kiásta magát, és szökött!

Szóval, szögesdrót kétsoron ki lett húzva felül, alul pedig körbe lett palázva a kerítés, így nem tudta magát kiásni. És igen, meg lett kötve, (mert ha állunk ki az auóval, nyitjuk a kaput, az első dolga az volt, hogy szökött) de csak napközben, este pedig örző-védő szolgálatban du 17-től reggel 8-ig szabadon volt..

Addíg csináljatok valami, amíg az egyik szomszéd meg nem unja, mert sajnos csúnyák is tudnak lenni az emberek:((

42. 04fcdde522 (válaszként erre: 40. - Estefani)
2012. jan. 16. 10:28
Az enyémnek volt egy pár hónapig és akkor együtt szöktek! :(
41. 04fcdde522 (válaszként erre: 39. - Ata06)
2012. jan. 16. 10:26

Húúúú én ezt nem tudom! :(

Hosszú szőre van és sárgás barna ha ez mond valamit! :)

2012. jan. 16. 10:26
Ivartalanítás, egy játszótárs beszerzése (mégegy eb), villanypásztor felszerelése, több foglalkozás a kutyussal, hogy jobban kötődjön hozzád... Más most nem jut eszembe...
39. Ata06 (válaszként erre: 36. - 04fcdde522)
2012. jan. 16. 10:25

Ő melyik változat? Mert van a Malinois, őket például mentő kutyáknak is használják.

Aztán van azt hiszem így kell írni Tervueren , meg van még két féle, de most annak utána kéne néznem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook