Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szocpol igénylés fórum

Szocpol igénylés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
591. LTP ÁKOS (válaszként erre: 584. - TapsiHun)
2009. ápr. 3. 13:47

Szia Tapsihun!


Vagy a megelőlegező van új lakásra, vagy újépítésűnél van utólagos jóváíró szocpol is, akkor a lakáskölcsön időpontjában érvényes jogszabályok fognak élni. Használtnál csak ha megvan a baba, akkor tudtok igényelni.

590. gubri
2009. ápr. 3. 11:19

Kedves Ákos!


Kérem válaszoljon arra a kérdésemre, hogy szocpolnál

-az önerő meglétét(lakáseladásból származó jövedelem, stb.esetén)mivel kell igazolni? adásvételivel? számlakivonattal?

-ebből ha hitelt fizettünk vissza, azt mivel igazolom?

illetve fontos még az építkezés során kapott számláknál, (nem kulcsrakészen építtetünk) sok építőanyag számlám van (pl. cement, burkoló anyagok,stb.)ugye beszámítanak?

vagy ezekkel is be kell "fáradni" az apeh-hez?

589. maninka
2009. ápr. 3. 09:19

Kedves Ákos!


Június 21-re várjuk ikergyermekeinket. A már meglévő házhoz szeretnénk építeni és ehhez felvenni a félszocpolt. Félünk, hogy kicsúszunk az időből. Ránk vonatkozhat a megszűntetés?

Az igényléshez kell benyújtani építési tervet?

Kell-e felvenni hitelt hozzá? Jelenleg nincs sok önerőnk az építkezéshez, de nem akarjuk elveszni hagyni ezt a lehetőséget.

Van-e határidő az építkezés befejezéséhez?


Bocsánat a sok kérdésért, de ezekre sehol nem találom a válszt.


Köszönöm!

588. vhajni
2009. ápr. 2. 21:14

Szia

Felújításra nem jár.

Új lakás,használt lakás és bővítés . Más-más feltételekkel.

2009. ápr. 2. 15:03

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segítenHasznált lakás felújítására jár a fél szocpol?

Előre is köszi!

586. tücsimücsi (válaszként erre: 584. - TapsiHun)
2009. ápr. 2. 14:22
Nem csak akkortól lehet, hanem meg is előlegezik. Intézkedjetek sürgősen!
2009. ápr. 2. 14:18

ákos most gondolom sokunkat érdekelne mennyi az átfutási ideje egy szocpol kérelemnek...

el kell adni a nevükön levő lakást ést uj házat szeretnének venni a lányomék a teljes vételárat és a fél szocpolt igy talán még ha gyorsak igénybe tudják venni..de maga az átirási tortura is legalább 30 nap..és csak utána tudnak vásárolni ... elég maradhat e az idő?

persze mostmár sokan kapkodnak... mert nem lehet mást tenni kis embereknek..

2009. ápr. 2. 13:56

Szia Ákos!

Ígényelni a szocpolt (nem a megelőzőt) akkortól lehet csak, ha megszületik a baba? (midennek megfelelünk)

Azért kérdezem, mert tervezetként szerepel a július 1-től történő szociálpolitikai támogatások felfüggesztése. Babánkat július 10 környékére várjuk, most 6 hónapos terhes a feleségem és szeretnénk megkapni és még beleesni a határidőbe, hisz a hitelbe ezt is belekalkuláltuk.

Köszönöm!

Üdv, Tapsi

583. panni14 (válaszként erre: 581. - LTP ÁKOS)
2009. ápr. 1. 14:14

:(

Sajnálom ,és nagyon köszönöm!

582. LTP ÁKOS (válaszként erre: 579. - Bindu)
2009. márc. 31. 15:51
Szívesen:)
581. LTP ÁKOS (válaszként erre: 578. - Panni14)
2009. márc. 31. 15:51
Sajna ezekre utólag nem lehet semmit:(
580. LTP ÁKOS (válaszként erre: 577. - Szilvya80)
2009. márc. 31. 15:50
Ha használt lakásként vettétek, nincs sajna utólagos jóváíró szocpol, csak akkor, ha volt már egy gyereketek igényléskor, akire már igénybe vettétek.
579. bindu (válaszként erre: 574. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 31. 12:53

Szia Ákos !


Igen 12.7-ért vettük ezért nem lehetett a FOT-ot igénybe vennünk.Azért köszönöm,hogy segítettél.

578. panni14
2009. márc. 30. 23:23

kedves Ákos!

Segítséget szeretnék kérni a következő problémához:

férjemmel és 2 gyermekemmel anyósomék házában élünk.Még a gyerekek születése előtt beépítettük a tetőteret,majd mikor meglettek,bővítettünk is,plusz 1 szobát és egy külön bejáratú lépcsőházat.Mindezt önerőből.kérdésem az lenne,hogy így utólag tudunk e szocpolt,félszocpolt vagy valamilyen támogatást felvenni rá,milyen papírok kellenek hozzá,és hova fordulhatok?Válaszát előre is köszönöm!

2009. márc. 30. 17:51

Kedves Ákos!


Olvasgattam a hozzászólásokat, de nekem elég bonyolult ez a szocpol. Ahogy látom van sok kiskapu, meg sok szabály is.

A helyzetem a következő: 3 éve vásároltunk ingatlant a férjemmel. Idén nyárra várjuk első kisbabánkat. Az lenne a kérdésem, hogy jár-e a félszocpol?? Bővíteni nem tudunk, mivel panelben lakunk.

Köszönöm szépen válaszod előre is.

2009. márc. 30. 15:54
most mondja a rádió hogy nagyon sietni kell mert ennek lassan vége lesz
2009. márc. 30. 15:01

Kedves Ákos!

Félszocpol igényléssel kapcs-ban szeretnék érdeklődni. 2 gyerkőcünk van, 3. pocakban. Férjem most lesz ápr-ban 35 éves, én 34. Családi házunkban szeretnénk kialkítani még egy lakószobát a 3. gyerkőc számára. Családi ház földszintes, nincs rá- és hozzáépítési lehetőség, de a nagyobb lakószobák átalakításával ki tudnánk alakítani 4 kisebb szobát. Most 3 lakószoba van + nappali + konyha + fürdő + kamra + WC. Fel tudunk venni félszocpolt?


Választ előre is köszönöm.

574. LTP ÁKOS (válaszként erre: 573. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 30. 12:22
A FOT-nak meg feltétele lett volna, hogy mind a ketten 35 év alatt legyetek, és Bp-en max 12 millió, vidéken max 8 millió lehet a vételár, 2 gyermeknél 2-4 lakószoba lehet, valószínű ezek nem is álltak fenn akkor.
573. LTP ÁKOS (válaszként erre: 572. - Bindu)
2009. márc. 30. 12:19

Igen, amiatt, hogy nem új volt a lakás.

Használt lakásnál nincs utólagos jóváíró szocpol, csak akkor, ha hitelfelvételkor már volt legalább egy gyermeketek, és arra igénybe vettétek a FOT-ot (félszocpol).

572. bindu
2009. márc. 30. 11:48

Kedves Ákos!


Én is az utólagos szocpol igénylés lehetősége után kutakodom, segíts nekem légy olyan kedves.

Tavaly nyáron vettünk egy használt lakást a férjemmel ,ez az első ingatlanunk.Két gyermekünk van egy 14 éves és egy 6 hónapos.Utólag szeretném igényelni a félszocpolt "tőketörlesztésre " 50%-ban hitelezett a lakásunk.A bankban azt mondták ,hogy ha a vételkor igényeltük volna a meglévő gyermekre akkor most igényelhetném a másodikra is, de így utlag a kettőre nem .Létezik ez?

571. LTP ÁKOS (válaszként erre: 570. - Milka30)
2009. márc. 30. 11:32

Kedves Milka!


Az igénylés pillanatában nem lehet más lakóingatlan a neveteken, tehát ha már 2 lakásotok van, az kizárja a szocpol és félszocpol lehetőségét is.

Tetőtérbeépítésnél félszocpol csak 2 meglévő gyermek után járna, utólagos jóváíró szocpol pedig csak újépítésű lakás esetén, de a másik lakástulajdon miatt kiestetek. Ha eladod, vagy elajándékozod, akkor meg egy kisebb vagyon SZja-t kell fizetni....


Sajnálom, hogy nem tudtam kedvezőt írni.

570. milka30
2009. márc. 27. 16:43

Kedves Ákos!

A szocpol-félszocpol-utólagos szocpol témakörben kezdtem el kutakodni, így kerültem erre a fórumra.

Megpróbálom vázolni a mi helyzetünket. Tavaly tavasszal vettünk egy lakást. (Nekem ekkor már volt egy másik lakásom, amit hitelre vettem 2005-ben.) 2008 nyarán házasodtunk össze. 2009. áprilisára várjuk az első babát. A 2008-ban vett lakás tetőtere elvileg bővíthető, tulajdoni lap szerint a lakásunkhoz tartozik - lehet ehhez félszocpolt igényelni? Ha nem, utólagos szocpolt igényelhetünk a születendő gyerek után, amit jóváírunk a hitelösszegre? A kérdéses hitelt, amihez igénybe vennénk a támogatást az MKB banknál vettük fel.

Válaszát köszönöm!

569. Fanatic (válaszként erre: 568. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 27. 08:28
Nocsak? Lehet, megint belenyúltam valamibe?
568. LTP ÁKOS (válaszként erre: 567. - Fanatic)
2009. márc. 26. 13:54

Nem egyszer fizettek már 100 millió Ft-os büntetést:) Talán érdemes az ő házuk táján elindulni az ingyenes 17 ezer forintos kérdéssel, de gondolom ezen már túl vagy.


Ha egy hitelintézet "bank" akar lenni, fel kell vállalnia minden velejáróját, beleértve a szocpolintézést, amin nincs hasznuk, sőt, haszontól esnek el, mert kevesebb lesz a hitelösszeg, és ezután kevesebb kamatot tudnak beszedni.

567. Fanatic (válaszként erre: 566. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 26. 13:47
Feltettem ugyanezt a kérdést a PSZÁF-nek. Remélem, választ adnak rá.
566. LTP ÁKOS (válaszként erre: 565. - Fanatic)
2009. márc. 26. 10:55

Érdekes...


Igen, erre gondoltam, amit írtál.

Csak vélemény szinten tudok erre válaszolni, nekem a hárombetűs zöld bankkal nincs kapcsolatom, másik 5-nek dolgozom.

Szerintem ha valamit intézni kell, kb 50 féle költségnemből tudnak válogatni, mit számítsanak fel, és ilyen esetben elkülönítik a szerződésmódosítási díjat az előtörlesztési díjtól.

Azt javaslom, kérd ki az ő álláspontjukat, mi alapján kérik ezt az összeget, más ötletem nincs... Írj egy panaszlevelet, kell, hogy válaszoljanak rá.

565. Fanatic (válaszként erre: 564. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 25. 11:58

Szia Ákos,

erre gondoltál, amikor a 30 eFt-os maximumot írtad:

"A hitelintézet az igénylőtől, amennyiben lakáscélját kölcsön igénybevétele nélkül valósítja meg a közvetlen támogatásokra való jogosultság elbírálásért – kivéve a megelőlegező kölcsönt – a támogatás összegének 1,5%-át, de legfeljebb 30 ezer forint, az értékbecslés és a helyszíni szemle díját nem tartalmazó bírálati díjat kérhet." - Önkorm. Min.

Nem igazán értem, hisz mi kölcsönt vettünk fel, nem keveset, tehát akkor ez ránk nem vonatkozik?!?! Legalábbis szerintem.

Viszont érdekes, mert miután leírja, hogy mennyit fizessünk a következő mondat így szól:

"hitelszámla törlesztő részlete a kedvezményre vonatkozó kérelem bejelentését követő ügyfélév elejétől automatikusan és díjmentesen átszámfejtésre kerül."

Tehát, ha ingyenes, és csak az ügyfélév évfordulójától jár, illetve kerül levonásra a tőketartozásból a kedvezmény összege, akkor most, mintegy félévvel előbb milyen címen számítanak fel a majdani díjmentes átszámfejtésért díjat?

Nekem ez visszás egy kissé.

Szerinted? Tudom, nem a Te asztalod, de leköteleznél a válasszal.

Kösz:

Fanatic

564. LTP ÁKOS (válaszként erre: 563. - Fanatic)
2009. márc. 25. 11:07

Mert minden bank profitorientált. Ezt tudom másképp is fogalmazni, de azért kizárnának a fórumból:)

Mindenesetre örülök, hogy sikerült betartaniuk egy kormányrendeletet, ami alapján jár nektek a jóváírás. Egyébként max 30 ezret kérhetnek a szocpolbírálatért, ez is be van szabályozva.

563. Fanatic (válaszként erre: 557. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 24. 14:23
Megjött a levél, mehetünk szerződést kötni. Tudod, velünk íratták alá, hogy örökbefogadott gyerek után nem igényeljük a LÉK-et. S lám, mégis meglesz. Viszont azt nem értem, hogy miért kell rendkívüli törlesztőrészlet módosítás és kedvezmény elszámolási ügyintézés után kb. 17000 Ft- díjat kifizetnünk most, amikor csak az ügyfélév-fordulótól lesz aktuális a változtatás?
562. Pandoreka (válaszként erre: 561. - LTP ÁKOS)
2009. márc. 24. 13:59

Kedves Ákos!


Köszönöm a válaszod. Ezek azerint akkor, ha jól értem, én megvásárolhatom az anyósom tulajdonában lévő lakást fél szocpol igénybevételével?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook