Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális támogatások rászorulóknak fórum

Szociális támogatások rászorulóknak (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 29. 11:31
Most mondjam azt, hogy itt meg minden roma család tél elején kap egy kamaz fát az önkormányzattól csak úgy ingyen? Amit persze eladnak, aztán mennek újabb segélyért, mert nincs mivel fűteniük. De vmelyik nap beszéltünk az egyik falu jegyzőjével, ő megunta a helyzetet, azt mondta ott náluk minden családnak nagy keretje van,amit nem művelnek, így ad nekik energiafát, ültessék el, 3 év múlva vágható, de akkor már segélyért ne menjenek. Több olyan polg. hiv. kellene mint mondjuk a monoki, vagy épp ez az energiafás. Én meg ha nem fizetem be a szemétdíjat pár nap múlva már jön is a levél, hogy ennyi és ennyi a kamata és letiltásra adják...
20. 37fda6506d (válaszként erre: 19. - Tina87)
2010. márc. 29. 11:10

Sajnos így van, fehér ember alig él meg ők meg dőzsölnek.

Míg kicsi voltam azt mondhatni elég jó volt az anyagi helyzetünk de nem ettem minden nap 3-4 csoki, chipset és még sorolhatnám és az első osztályos gyerek 1000 ft zsebpénzt kap.

És mivel sokan nagycsaládosok kapnak ruhát élemet.

19. Tina87
2010. márc. 29. 10:49

Hát én Soroksáron élek.Itt sok a kisebbségi, és itt is csak abból élnek hogy ezt-azt eladnak.A szocnál szerintem inkább paráznak tőlük azért adnak amnnyit csak lehet, nem tudom, de gááz.Bezzeg én bemegyek a családsegítőbe, hát bocs ez van, semmi lehetőség.Ők meg kapnak nagyon sokszor, lisztet, tésztát, cukrot.

Rendszeres gyermekvédelmit kapok csak amúgy gyesből élek, tök szar :(

18. szitaszivárvány (válaszként erre: 16. - Zsuccy)
2010. márc. 29. 10:38

Ez sajnos így van. Nálunk most az önkormányzat megoldott a belvárosi helyzetet, sorra lakoltat ki mindenkit.

Nincs mit, ha valamit még megtudok, akkor írok.

17. Zsuccy (válaszként erre: 15. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 28. 21:11
Köszi az infót!:)
16. Zsuccy
2010. márc. 28. 21:11
Én sem gondolom magam rasszistának csak nálunk van olyan környék ahová például életveszélyes(SZÓ szerint)betenni fehér embernek a lábát esti órákban,az milyen?Persze erről nem hallani sehol.Fizetnek nekik h kijárják a 8 általánost és a segélyekből jobban élnek mint azok akik becsületesen dolgoznak...
2010. márc. 28. 18:47
hideg-meleg, valamint szennyvízrendszerének karbantartásáról, javításáról, akkor 30%-ot vissza lehet igényelni adóbevalláskor
2010. márc. 28. 18:46
most találtam vmit a neten a háztartási adókedvezményről. Ha van valakinek számlája lakásfelújításról, gyerekfelügyeletről, gyerekgondozásról, háztartás vezetésről, házi ápolásról, háztartási gépek karbantartása, javítása, lakás tüzelőberendezésének, korszerűsítésének, égéstermék-elvezető rendszerének,
2010. márc. 28. 18:30
Félre értés ne essék, nem vagyok rasszista. Sőt, van egy roma család, akiket bármikor az asztalomhoz ültetek, DE ennek ellenére úgy gondolom, hogy akik nem látják az életüket és nem tudják mennyi állami pénzt kapnak az adónkból el se tudják képzelni mennyi pénzből élnek. Csak nekik valahogy más dolgok fontosak, mint nekünk.
2010. márc. 28. 18:21
A mélyen tisztelt kisebbség, akik valahogy kerülik a munkát és ez náluk már régi hagyomány, nagyon szeretnek csencselni és üzletelni még mellette, de ezt már régóta művelik. Én ismerek olyan hölgyet, aki rendesen dolgozik azon a lakótelepen lakik és ápoltan, tisztán jár, mint bárki más én egyszer beszéltem vele, de nagyon kedves volt. Ha az valaki, hanem, valahogy a hivatalokban tartanak tőlük. A mi időnkben még több támogatásban részesültek, de mások is hozzájuthattak rendes otthonhoz. Igaza van annak, ha kivizsgálnák az életkörülményeket, akkor bizony akár meg is vonhatnák, aki igy visszaél ezzel a mások rovására. Üdv.Ágnes.
2010. márc. 28. 17:12
tényleg nem élnek rosszul. Kívül úgy látszik romhalmazban laknak, belülről meg... plazma tv, 6000 forintos járólap és még sorolhatnám. Nyilván nem mindenki él így, de jónéhányan.
10. Zsuccy
2010. márc. 28. 17:05
Hát igen sajnos azt már mi is tapasztaltuk h a fehérbőrűeknek semmit sem akarnak adni...Felháborító!
2010. márc. 28. 17:03
Köszönöm a válaszokat.Ápolási díjból élünk és el vagyunk maradva a rezsivel...
2010. márc. 28. 16:56
Sajnos így van , hogy a romáknak több jár, pont most hallottam, egyik imerősöm kapott 20000 ft krízissegélyt a romák meg 50000 ft-kat kapnak és szerintem nem élnek olyan rosszul.
2010. márc. 28. 16:50
Az OEP-től is lehet kérni gyógyszertámogatást, 10 ezer körül van, évente egyszer lehet kérni. Ajánlatos az év elején, akkor több pénz van. Ha van olyan gyógyszer recepted, amit nem tudsz kiváltani, de feltétlenül fontos, a szociális osztályon kapsz utalványt. Jövedelem igazolás, kifizetett számlák igazolása... Nehéz kitapsolni a fehérbőrűnek, de ne törődj vele!! Kb. 12 éven át csináltam, volt benne gyakorlatom.
2010. márc. 28. 16:46
Ja, ezt úgy írom, hogy a férjem behajtó, rendszeresen jár a romatelepekre és ők mondják az infókat.
2010. márc. 28. 16:44
ha 42.500 forint/ fő alatt van a jövedelem, nincs 800.000 forintnál nagyobb értékű autó, akkor a családsegítőben az elmaradt víz, villany vagy gáz tartozás 75%-át fizetik. A többit meg lehet kérni részletre és akkor a lakásfenntartási támogatásra is jogosult lesz az illető. Ez pedig az egyik feltétele annak, hogy védendő fogyasztó legyen a szolgáltatóknál. Ha már vmelyik ki van kapcsolva, akkor igénybe lehet venni a krízisalapot, melynél a felgyülemlett tartozás 100%-át kifizetik és ezek után köteles visszakapcsolni a szolgáltató. EZEK NEM ADHATÓAK, HANEM ALANYI JOGON JÁRNAK! Asztalra kell csapni, mert míg a romáknak első szóra megadják, addig a magyarokat elhajtják, mintha az ott dolgozó zsebéből akarnák kihúzni a pénzt. De ez abszolút nem így van. Ha nem akarnak segíteni, akkor még a választások előtt érdemes bemenni a polg. hiv.-hoz, hogy ez és ez a problémátok és elhajtottak, mert most mindenki félti a székét.
4. Ahvaz (válaszként erre: 1. - Zsuccy)
2010. márc. 28. 16:44
Az attól függ hogy milyen problémátok van,ugyanis én elég jártas vagyok ebben,van egy beteg fiam.És én is most szeretnék felvenni lakásfelujítási kölcsönt.Ha hátrányos helyzetben vagy nagyon sokféle segély van.De elég nehezen adják meg,nagyon indokolt esetbem adják.
2010. márc. 28. 16:41
PL:Krízis segély. Anyám azt kapott, 3.000ft-volt, míg a kisebbség 9.000ft-ot kapott, és felvolt háborodva... :-((((
2010. márc. 28. 16:40
Rendszeres szoc.ellátás 28500 Ft., lakástámogatás(ezt több mindentől függ), nem tudom lehet -e még igényelni a krízissegélyt.
2010. márc. 28. 16:38

Sziasztok!


Esetleg nem tudjátok hogy milyen szociális támogatásokat lehet igénybevenni rossz anyagi körülmények között lévőknek(nem kisebbségi)???Sajnos az itteni szoc.központ nem túl segítőkész.Előre is köszi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook