Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szóbeli bántalmazás-fizikai bántalmazás = ? fórum

Szóbeli bántalmazás-fizikai bántalmazás = ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szóbeli bántalmazás-fizikai bántalmazás = ?

1 2 3
22. 130454e42d (válaszként erre: 21. - Vyvy19)
2012. okt. 14. 10:42
Kíváncsi vagyok: milyen az igazi férfi és igazi nő?
21. vyvy19
2012. okt. 14. 10:41
Sokkal sokkal több családban van erőszak mint ahány nyilvánosságra kerül. Az én szüleimet és társaikat a 60as években kellett volna megnevelni.... nem tették... pedig nem volt tiltva a pofon sőt hányszor hozták fel nekem példaként! Sö? biztos bunkóság ilyet mondani nem volt igazi férfi és igazi nő nevelve belőlük és elég sajnálatos de IGAZI férfit és nőt nem látok se 60as évekbelit se az én korosztályomban(csak nagyon keveset és azokat nagyon tisztelem is).... akkor tényleg segitene a verés a nevelésben? nem ellenzem egyáltalán a pofont, mert tényleg kell néha, de hogy ezt nevelésnek nevezze valaki hát kicsit nézzen az magába
20. 130454e42d (válaszként erre: 18. - Júlia*)
2012. okt. 14. 10:31
Bocs, de az a generáció amelyik az 50-es évek közepén volt gyerek nem igazán jó példakép szerintem. Nem az jut róluk az eszembe általkánosságban, hogy szeretném, ha a gyerekem ilyen lenne majd.
19. 130454e42d (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. okt. 14. 10:30
Mert gyerekkoruk óta erre nevelték őket, ezt látták természetesnek általában.
18. Júlia* (válaszként erre: 13. - 130454e42d)
2012. okt. 14. 10:29

Anno, diák koromban egyszerűen padra fektette a tanár a nebulókat, és nád, vagy mogyoró pálcával igen csak kiporolta a nadrágokat.

Ez az 50-es évek közepén, végén volt, de állítom, embert faragtak belőlünk.


Na, akkor próbált volna egy diák neki menni a tanárnak. A fal adta volna vissza a másikat.


Most van baj, amikor a legkisebb fegyelmezésért is neki megy a szülő a tanárnak, miközben a tanár éppen nem tud tanítani, mert a kedves szülő helyett kell nevelnie a nebulót.


Ne legyen verekedés, de egy jól időzített pofon van mikor elengedhetetlen.

17. Júlia* (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2012. okt. 14. 10:22

Kár, hogy nem voltam itt.

A férjecskének szívesen elmondanám, hogy a férfiasságot hol kell fitogtatni.

16. vyvy19
2012. okt. 14. 10:21

Na de hogyan segithetünk nekik?

Én azt látom a legnagyobb problémának, hogy az emberek egyrésze szintén fél, a másik részét pedig nem érdekli. Szomorú. És aki segitene egy ilyen helyzetben annak meg nem engedi a törvény...

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Regin_a)
2012. okt. 14. 10:21

Az ilyen helyzetet egyszerűen nem tudom elhinni!

Olyan nincs, hogy valaki el tudja rejteni az igazi jellemét és olyat sem tudok elképzelni, hogy a rózsaszín köd annyira leplezi ezt a tulajdonságát a másiknak, hogy nem veszik észre.


Én arra lennék kíváncsi, hogy akik benne maradnak egy ilyen kapcsolatban miért teszik?

Miért hiszi azt valaki, hogy az első pofont meg kell bocsátani? Miért gondolja azt, hogy majd miatta megváltozik?


A törvény nem fog semmit érni szerintem...

14. Regin_a (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2012. okt. 14. 10:13

Azért erre még reagálok, mert kicsit el kell mennem :)


Te amazon stilus vagy, más meg nyuszi tipus


Nemrég volt itt egy topik, ahol éppen ezt panaszolta a nyitó, hogy mennyire más volt a férje házasság elött, azóta meg elzárta szinte a külvilágtol és lelki terror megy

Mintha még a férj is beregelt volna és kommentelt

13. 130454e42d (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2012. okt. 14. 10:12

Nem fogjuk egymást meggyőzni szerintem.

Nem értek egyet a veréssel, akármivel indokolják. Épp ezért kell ellene törvény.

12. Regin_a (válaszként erre: 10. - 130454e42d)
2012. okt. 14. 10:10

Kicsit van csak igazad :)

Igen, az öregektöl lehet hallani, oszt' a világ mégis haladt


Hogy rendszabályol meg egy akármilyen korú fiatalt, iskolában családban?

Jó szó nem használ sok esetben

Csak a legegyszerűbb példa, gyerek bukásra áll, nem tanul, helyette csavarog, kábítózik, dohányzik, iszik stb.


Az nem érv, hogy időben kell elmagyarázni ezeknek az esetekenek a vészélyeit


No mindegyis, nekem más a véleményem

2012. okt. 14. 10:09

Falka törvény.

Amíg két ember lesz a Földön, addig az egyik uralkodni akar, ha engedik, fog is.


A legelső alkalommal kell visszavágni.

De mondok jobbat, alaposan meg kellene ismerni azt az embert, akivel összekötjük az életünket.


Ilyenkor örülök annak, hogy egyedül vagyok.

Senki sem terrorizálhat sem szóval, de tettekkel főleg nem.

Mert az 8 napon túli lenne, amit tőlem kapna.


Jut is eszembe, megboldogult fiatal koromban amazonnak tituláltak a barátaim.

10. 130454e42d (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2012. okt. 14. 10:04

Eredménnyel alkalmazták? nem így látom, régen sem volt jobb világ semmivel.

A verés tiltása mindkét irányban kell, hogy működjön, úgy ér valamit.

Az ezeka mai fiatalok szöveg több ezer éves már :D Mindig az akkori öregektől lehetett hallani.

9. Regin_a (válaszként erre: 7. - 130454e42d)
2012. okt. 14. 09:56

Sokmindent megold a jó időben alkalmazott verés


Évszázadokig alkalmazták eredményesen, a liberális felfogás szerint lett tilos

Nézz körbe, a tanárt verik el, mert kizavarta a tanitást zavaró "fiucskát"

Nézz körbe a fiatalok nyilvános viselkedésén, adott esetben. Egyre jobban terjed a fiatalkorú bűnözés és a korhatár meg egyre lejebb

Nem véletelenül vitték/?/, vagy akarják, 12 évesre a büntethetőséget levinni

8. Regin_a (válaszként erre: 6. - 130454e42d)
2012. okt. 14. 09:51

Öregek...


Persze, családon belüli ha valaki veri apját/anyját, de az már btk. eset


Ha csak a házasságban élőkre terjedne ki, mi lenne?

Ma teljesen elfogadott a bejegyzett vagy nem bejegyzett együttélés és az abban való terror

7. 130454e42d (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2012. okt. 14. 09:47
Ugyan, nem ez az ok. A verés mit old meg? A nevelés nem egyenlő a fizikai erőszakkal.
6. 130454e42d (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2012. okt. 14. 09:46
Nem helyes szerintem. Bár valamelyik okos kijelentette, hogy az élettársak nem család, ez nem így van. A családon belüli erőszak tágabb fogalom, benne van akár az öregek bántalmazása is, mert sajnos ilyen is előfordul.
5. Regin_a (válaszként erre: 3. - Pirosbegre)
2012. okt. 14. 09:46

Tudod miért tart itt a fiatalság , a közerlölcs ahol tart?

Mert nem szabad eltángálni őket sehol, se családban , se iskolában, de még rászólni sem lehet


Tekintsünk el most egy direkt szadista esettöl amikor tényleg "szórakozásbol" verik a gyereket

4. Regin_a (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2012. okt. 14. 09:43

Nagyon helyesen párkapcsolatrol beszél a készölő trv.


Ebbe belefér hogy nem házasságban élnek, nem kevesen évek óta és gyermek is van

Gyermek veszélyeztetése néven is van valami terv, belefér az is


A lelki terror, nehezebb ügy. SZvsz. csak a környezet/szülők/rokonság/barát tud segiteni


A bő nagy családon belűl hiába tagad, a pofájába lehet nyomni a történéseket, mig biróságon ez nem megy


Nehéz, nagyon nehéz, látható a tv-ben többször mire vezet egy ilyen konfliktus

2012. okt. 14. 09:35
Igen, pont az nem érdekel senkit. Csak ha a nő vagy a pasi eltángálja élete párját. De mikor anyuci a gyereket szóban vagy tettel bántalmazza mindenki letojja. A gyerek hova menjen?
2012. okt. 14. 09:19
Annak a bizonyos politikusnak sokat köszönhetünk. ha nem veri ki a biztosítékot akkor a témát sikerült volna elhallgatni, így kénytelenek vele foglalkozni a közfelháborodás miatt. Bár már nem családon belüli hanem párkapcsolati erőszak a neve, így a gyerekeket mint lehetséges áldozatokat eleve kizárja :(
2012. okt. 14. 09:08
Röviden? Családon belüli erőszak.
Segítség kell. Segíteni, mert sokan belehalnak, köztük gyerekek is. Segíteni, nem tudom hogyan. Mert embereket tesz tönkre...
A bántalmazottak örök életükben ott hordják magukban a bántást, ott a nyom, feledhetetlen.
El lehet nyomni a fájdalmat, de ott van és jelen van.

Ugrás a teljes írásra: Szóbeli bántalmazás-fizikai bántalmazás = ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook