Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szóbeli agresszió a párkapcsolatban fórum

Szóbeli agresszió a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. Barát.Á. (válaszként erre: 35. - 2f7e180b49)
2015. dec. 1. 12:39

Nem vicces mert sokszor két gyereke mellett, közösen szeret lakásnál a híd alá mehet. És utána még a gyerektartást kérik rajta számon.


Off: A másik, hogy a nyolckerben nem több a családon belüli nemi erőszak, de az erőszak sem, mint a budai hegyekben. - ott mentőztem, az utóbbi helyen. Még akkor ápoló voltam, sokszor mentőorvos hívott rendőrt, és azok szociális munkást, vagy a kórház. És Budán többségében nők voltak az fizikális erőszak elkövetők és gyerekkel szemben. Több kezeletlen törést is kimutattak röntgenen számtalanszor, ami balesetnél igen ritkán előforduló területen volt.

2015. dec. 1. 12:26
Amikor kiidegel egy faszi,persze hogy agressziv leszek vele.Ha nem tetszik ott az ajto.
36. csikil4ny (válaszként erre: 34. - Barát.Á.)
2015. dec. 1. 12:25
annak aki áldozat egy ilyen jellegű kapcsolatban aztán írhatod, hogy inkább a nők szoktak verbálisan erőszakosabbak lenni.... Itt is mint mindenben, kár általánosítani!
35. 2f7e180b49 (válaszként erre: 34. - Barát.Á.)
2015. dec. 1. 12:11
Pfff.. :D hát szegénykéim akkor lépjenek:D
34. Barát.Á. (válaszként erre: 33. - Barát.Á.)
2015. dec. 1. 12:07

javítva: Szóbeli agresszióban, sokkal erősebbek a nők, párkapcsolaton belül. - ez egy köztudott tudományos tény. És szociális munkások is szinte csak ezt mondják. A jobb verbális képességeikkel is visszaélnek ilyenkor a nők.


Amiből később másik részről előbb-utóbb pofonok is lehetnek, de jellemzően előbb alkoholba menekülés.


Itt a férfinak nincs más lehetősége mint lelépni

33. Barát.Á. (válaszként erre: 32. - Honeywald)
2015. dec. 1. 12:05

Szóbeli agresszióban, sokkal erősebbek a nők, párkapcsolaton belül. - ez egy köztudott tudományos tény. És szociális munkások is szinte csak ezt mondják. A jobb verbális képességeikkel is vissza élnek itt.


Amiből később másik részről előbb-utóbb pofonok is lehetnek, de jellemzően előbb alkoholba menekülés.


Itt a férfinak nincs más lehetősége mint lelépni.

32. honeywald (válaszként erre: 30. - Barát.Á.)
2015. dec. 1. 11:59
miben?
31. 1e53ba4657 (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:58
Leirtad a kerdesedre a valaszt.
2015. dec. 1. 11:54
De nagy tabu téma, hogy ebben a nők mennyivel erősebbek.
29. 2f7e180b49 (válaszként erre: 20. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:46
hát annyi a baj h nálunk ez kb egy év után derült ki ,hogy ilyen is tud lenni ,két és féléve vagyunk együtt,lekopogom nagyon rég volt ilyen szintű veszekedés...én megbeszéltem vele ha még egyszer előfordul otthagyom a picsába , mert velem nem fog így beszélni, először nem fogta fel, mikor megint megcsinálta hazaköltöztem...na azóta nem csinálja, lehet eljutott az agyáig h velem nem fog szórakozni. Ha valami nekem nem teccik elmondom neki, megmondom neki, de egyszer merjen így reagálni ...olyan is volt h én mondtam neki h takarodjon az autómból.majd miután kiszállt vérig sértve h mit mondtam neki...megkérdeztem h na milyen viszont hallani ezt ?? így gondolkodjál hogy amilyen a mosdó olyan a törülköző, nem muszáj nekünk együtt lenni ,így végkép nem...de én úgy érzem változott sokat , de te ha az elején vagy és már most ilyen és még nem érzel semmit és nem vagy belebonyolódva a történetbe akkor hagyd ott...vagy ha érdekel a pasi akkor kérdezd meg de ne finomkodva h mi a f.szt képzel magáról mért is gondolja h megütheti veled ezt a hangnemet...megfélemlítés vagy vmilyen más kisebbség érzésüket próbálják kompenzálni ezzel..
28. csikil4ny (válaszként erre: 27. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:40
Akkor még érdemes az önértékelésen dolgozni, mert nem véletlen, hogy ugyanazt a típust vonzzuk be.
27. 2c5f60da64 (válaszként erre: 26. - 73829699c0)
2015. dec. 1. 11:36

Én is kicsit hasonló légkörben nőttem fel sajnos, és tudom, ilyenkor az a gond, hogy az ember a megszokott rossz, akár bántalmazó - jellegű helyzetbe képes beleragadni, mert számára elképzelhetetlen a normális, tiszteleten alapuló emberi kapcsolat, párkapcsolat.


Határozottnak gondolom magam, ilyenkor mégis egy kicsit leblokkolok és küzdök önmagammal. Amiben biztos vagyok, nekem ez így nem kell, egyszer élek és nagyon nem mindegy, hagyom-e a szép, aktív eveimet megkeseríteni, vagy nem. Ez az én döntésem.


Szóval a telefont nem veszem fel. Már hallgatni sem akarom a magyarázkodását. A 40-es évei elején az ember nem változik gyökeresen. Amúgy is ez az egész viselkedés pszichopata személyiségzavarra utal. Akkor meg aztán tényleg menekülni kell.

26. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:26
Csodálkozom rajta, hogy TE teszel fel egy ilyen kérdést.Nagyon határozott nőnek ismertelek meg a hozzászólásaid alapján, aki tudja kit keres, és magasra állította azt a bizonyos mércét.Ne légy megalkuvó,higgy a jeleknek.(tipli)
25. 3b097083af (válaszként erre: 23. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:25
Pontosan! Ezen lepodtem meg en is! Annyi q*anyadat hallottam, hogyha mindegyik elszolasert egy tizest adnanak, Mauritiusra mehetnek telelni.
24. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 11:17
Nem kell eljutni a pofonokig, a lelki terror ugyanolyan káros, mint a tetlegesség! Jellemhiba, csak akkor lehet rajta segíteni, ha ő akarja a változást. Egy friss kapcsolatban én ezt nem vállalnám fel. Nekem apukám ilyen személyiség, kénytelen voltam megszakítani vele a kapcsolatot, akármilyen beszélgetésből fél órán belül eljutunk erre a szintre (nem csak velem, a család bármelyik tagjával), viszont kifele a világ legkedvesebb embere....
23. 2c5f60da64 (válaszként erre: 22. - 3b097083af)
2015. dec. 1. 11:07

Amikor vezet, és van valami, ami nem tetszik neki, pillanatok alatt ki tud akadni és kiabálva káromkodni, meg elküldeni az anyjába, leidiótázni mindenkit.

Itt kiütközik az igazi álarc nélküli személyisége.

2015. dec. 1. 10:41
Szoktak mondani, ha szeretned megtudni, milyen az ember, ulj be melle az autoba 2 orara.
2015. dec. 1. 10:34

Ez egy nagyfokú tiszteletlenség, hogy valaki így beszél. Ráadásul nem 20 év után, hanem néhány hónap után. Ezt én nem erőltetném a helyedben. Gáz nagyon!

Jól teszed, hogy nem veszed föl. Minimális intelligencia, hogy az ember nem beszél így a másikkal. Ez nekem felejtős lenne...

20. 2c5f60da64 (válaszként erre: 19. - 2f7e180b49)
2015. dec. 1. 10:32

Még mindig vele vagy? És nem félsz bármit is mondani neki?

Én sosem akarom azt, hogy féljek felvállalni önmagamat egy kapcsolatban, mert a másik bármikor kitörhet, kifordulhat önmagából. Volt egy nagyon hosszú kapcsolatom, vége lett, de ilyen tiszteletlen sosem volt velem az illető, mint most Ő.

Sajnos gyanítom, úgysem változnak meg. Felnőtt emberekről van szó.

Szerintem Te is menekülj. Nehogy aztán gyerekkel nehezebb legyen.


Egy ilyen balhé iszonyúan leszívja az életenergiát.

19. 2f7e180b49 (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 10:20
Ezt a mintát hozta...valszinűleg ilyen f.szfej apja volt, aki így bánt a feleségével. Én is megismerkedtem egy pasival aki olyan édes volt mint a méz , egyszer felolvastam neki mi lesz a fogadalmam ha majd elvesz vki :D könnybe lábat szemekkel olvasta..akkor kicsit sok volt az e fajta érzékenység..aztán megismertem jobban , és lám veszekedéseknél betörte a bejárati ajtót, úgy küldött el h takarodjak innen..ilyen szavakkal..soha semmit nem lehet vele megbeszélni mert egy idegsokkos...voltmár olyan h úgy jött felém h azt gondoltam tuti megüt...mondtam is neki na gyere üss meg mert akkor a büdös életben nem látsz többet úgy jegyezd nem..nem ütött meg soha még....az apja verte az anyját mint kiderült a hetekben...ugyanilyen agresszív ...és mikor hozzá vágtam egy veszekedésnél h ugyanolyan vagy mint apád....vérig volt sértve...mert ő nem olyan és nem akar olyan lenni...de hát az ember nem tagadhatja le honnan jött :D édes pasi imádni való, de ha borul a bili akkor kifordul önmagából..még mindig vele vagyok
18. 3b097083af (válaszként erre: 17. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 10:17
Ez sajnos mentalitas kerdese, no meg az onuralom hianya.
2015. dec. 1. 10:14

Megerősítettetek, hogy menekülnöm kell, mert ebből bármi nagyobb baj lehet még.


A kioktató stílus, dühkitörésszerű megnyilvánulás nagyon hirtelen tört elő belőle, nem foglalkozva azzal, hogy valaki esetleg meghallhatja. És ismeretlen ember azt mond, amit akar... semmi infom nincs róla, csak amit mondott,mert neten ismertem meg, és nincs közös ismerősünk sem.


Nekem magasabb végzettségem van, mint neki, lehet, hogy ez is zavarja és a férfiúi hiúsága, önbecsülésének megőrzése miatt próbálja ledegradálni az IQ- mat... de felesleges okokat keresni, az ilyen nem kapcsolat, hanem horror, azaz azzá fajul majd.


És nem lehet úgy élni, hogy az ember fél a párja reakcióitól, és nem mer szabadon véleményt nyilvánítani.

2015. dec. 1. 10:06
Gyorsan megfogalmazni az "elbocsato szep uzenet"-et es elkuldeni!
15. Regina. (válaszként erre: 14. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 09:52
Ha úgy érzed nem stimmel pszichéjében valami, akkor ne is gondolkozzál tovább azon jól csinálod nem veszed fel neki a telefont.
2015. dec. 1. 09:48

Az első után megbeszéltem, nem hagytam szó nélkül, miután felocsúdtam a rémálomszerű helyzetből. Próbáltam normálisan beszélni, hogy értse ez nem ok. így, bár már az nagy gond, ha ezt magyarázni kell. Ennek ellenére előfordult még egyszer.

Itt valmai nem stimmel az illető pszichéjében.

2015. dec. 1. 09:48
Én sem venném fel többé a telefont.
2015. dec. 1. 09:47

Velem nem tudott volna eljutni a második szituációig sem.

Harmadiknál meg az még mindig vele vagy elképesztő.

Az én párom néha azon inkább mosolyogni szokott, ha általa vélt dolog nevetséges lenne ha mondok neki valami "butaságot"

Ha szereted elmondhatod neki, téged meg az dühít hogy nem tudja elfogadni benned azt, néha másként cselekszel mint ahogy azt ő tenné.

Ennek hangot adva durván férfihoz egyáltalán nem méltó viselkedéssel.

Mert egy nőnek szerintem nem az az álma ordítsanak vele, és barbár módon kioktassák.

Mert onnantól kezdve az nem férfi, hanem egy vadállat.

Nekem nem fájna érte a szívem, örülnék a helyedbe időben kimutatta a foga fehérjét még.

Könnyebben szabadulsz még igy tőle, mint mikor már gyerek is van...

Még van idöd lépni, találni olyant aki ha néha gyerekesen is oldsz meg valamit, akkor is imádni fog.

Mert elmondani ugyan elszabadna persze mondani neki is ez butaság, de nagyon nem mindegy hogyan teszi.

Én úgy éreztem az írásodból, téged ez sértett ami jogos is szerintem.

Ebből a kapcsolatból én lépnék az biztos!

11. 3b097083af (válaszként erre: 10. - Aac131dc75)
2015. dec. 1. 09:42

Ezt tettem en is nemregiben.

Amikor szova tettem finoman, ez igy rossz erzes, meg meg is lett indokolva, hogy miert...

Nem vagyok en macohista, hgy elturjek ilyesmit folyamatosan. Leptem!

2015. dec. 1. 09:38
Nyúlcipőt fel!!
9. simple (válaszként erre: 1. - 2c5f60da64)
2015. dec. 1. 09:37
Itt változás nem lesz, csak egyre rosszabb lesz, és igen ebből előbb utóbb verés és még durvább dolgok is lesznek, és ezt tapasztalatból írom.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook