Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívpanaszok (különlegesebb) fórum

Szívpanaszok (különlegesebb) (beszélgetős fórum)


15. Ágika2 (válaszként erre: 14. - Napsugár07)
2019. máj. 31. 11:42
Nálad mi a komolyabb baj?
14. Napsugár07 (válaszként erre: 8. - Ágika2)
2019. máj. 31. 11:13
Nekem is mindig csak extrak vannak a holteren, és a komolyabb bajom amit érzek sosem lett még elkapva. Nekem Juli 5 lesz a kövi holter de csak 24h.
13. Napsugár07 (válaszként erre: 7. - 04424e865e)
2019. máj. 31. 11:12
Majd írj mi lett az eredmény. Nekem is van évi két holterem, van hogy 1 hetes, de sosem produkált pont akkor a szivem. Az 1 hetes esemény holterrel is az a baj hogy mire meg tudom nyomni a gombot, már nem csinálja a szivem.
12. Napsugár07 (válaszként erre: 10. - Guipapa)
2019. máj. 31. 11:11
Hmm jol hangzik, de írhatnál bővebben a tapasztalodról :)
11. Orsi2017 (válaszként erre: 5. - AppIe)
2019. máj. 30. 11:43
Fasza életfelfogás...
2019. máj. 30. 11:34

Javaslatom:szívkoherencia...

Engem megnyugtat, segít...

H10 mellkasöv; android HRV Expert (Cardiomood), EGC for Everybody (Crowdsurcing)...

9. 04424e865e (válaszként erre: 8. - Ágika2)
2019. máj. 30. 10:11
Kicsit morbid leszek, de mikor nekem elkezdett zakatolni a szívem én azzal nyugtattam magam, hogy legalább sikerül megelőznöm a rákot... egy szívinfarktussal.
8. Ágika2 (válaszként erre: 7. - 04424e865e)
2019. máj. 30. 06:47
Volt nekem is 24 orás holterem de akkor pont nem jelentkezett ez a sok ideig tarto krizis. Ezert is félek továbbra is. Tönkre van az életem. Egész nap arra gondolok hogy mikor jon a következő...es ha nem mulik el???
7. 04424e865e (válaszként erre: 6. - Ágika2)
2019. máj. 29. 11:02

Nekem is volt néhány hónapja, hogy azt éreztem nagyjából 10-30 perces időintervallumban, hogy jó néhányszor kihagy a szívem. Nem lehetett ezeket az alkalmakat semmihez sem kötni. Volt olyan, hogy délelőtt, délután és olyan is, hogy az este folyamán. Elmentem egy orvoshoz, aki EKG-t és ultrahangot csinált, de azt mondta semmi komolyabb eltérés nincsen. Biztonság kedvéért azért időpontot kaptam egy un. 24 órás Holter vizsgálatra, ami jövőhét csütörtökön lesz.

Persze kicsit én is megijedtem, mikor elkezdett össze- vissza ütni a szívem, mert soha nem volt semmi problémám vele. De most úgy érzem valóban nem lehet olyan nagy problémám, ha még élek. :)

6. Ágika2 (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2019. máj. 29. 10:25
Sajnos en is sokfelekeppen elem meg a a extrasystolakat. Igen en olyat tapasztalok hogyha hozzaerek a szivemhez igenis nagyott dobban, ha lehajolok ugyanugy. Ha nagy lelegzetet veszek akkor is kihagy es nagyott dobban utanna.Neha mar annyira legem van toluk, foleg hogy mostanaban megint egy rossz periodusomat elem amikor felek toluk. En azt szeretnem kerdezni Toletek, van e valakinek olyan h orakig osszevissza kezd verni a szive? egymasutan erzem a kihagyasokat, felgyorsul es felerosodik a sziverres ilyenkor.Pedig a szivorvosok szerint egeszseges a szivem. Nagyon felek
5. AppIe (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2019. máj. 27. 14:09

Szarnin ra, es megy az elet!


Nekem neha szur a mellkasom indokolatlanul, meg parszor osszeeestem, mert nem kaptam levegot, es a szivemhez kapkodtam.

Van ilyen. Amugy mindig minden ertekem jo, csak alasony a vernyomasom.

Le kell szarni.

4. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 27. 10:07
Szia :) Úgy érted, amikor megemelem a karom figyeljem meg a csuklómnál, hogy milyen a pulzus? Hmm ez érdekes, utána olvasok a TOS-nak, nagyon köszönöm. Elképzelhető hogy ez az oka annak, hogy különböző testhelyzetek és mozdulstok befolyásolják a szívritmust. Köszönöm!
2019. máj. 26. 20:02

Nekem is mitralis prolapsusom van.

Soha nem tapasztaltam hasonlót. Szedem a gyógyszert, és kész.

2019. máj. 26. 19:45

Szia Judit!


Amikor emeled a karod, akkor van pulzusod a kezedben?

Lehet, amikor emeled a karod, akkor a nyaki bordáná elzáródik az ér és ez okozza a furcsa érzést. TOS szindróma a neve.

2019. máj. 26. 17:33

Sziasztok! :) Érdekelne, hogy Ti tapasztaltatok-e már hasonlót. Máris leírom, csak előtte az én pici szívelégtelenségem: mitralis prolapsus tini koromtól ismert, jelenleg 32 vagyok. És kapcsolt VES-ek még de nem olyan sok, csak sokféleképpen élem meg. Erősek, a kihagyást vagy a kompenzációs szünetet is nagyon érzem, megbotlik bedarál és hasonlók.


És van ez a dolog, amire egyik kardiologusom sem hallott még állítolag, pedig 30 éve azok...néha (átlag 2-3 hetente) van pár órám vagy 1-2 napom, amikor a bal karom felemelésére beüt kihagy nem tudom mit csinál a szivem de szörnyű érzés. Van, hogy csak a polcra nyúlok fel valamiért és van, hogy a táskámat veszem le a hátamrol bal kézzel....ilyenkor csinálja. Utána 1 perc kb míg érzem hogy beáll a normal ritmus újra. Addig minden bajom ban ott a mellkasban.

Illetve nekem is nagyon testhelyzet függő úgy általában a zavar, mint sokaknak. De érdekes erre az orvosok a vállaikat vonogatják. Általában csak jobb oldalon tudok feküdni, de nem is írom le a teljes panaszlistát, mert nem fogjátok elolvasni :D

Miért ne lehetne egyébként, hogy a szív hozzáér valamihez? Mégis akkor miért befolyásolná testhelyzet....


Tapsztaltátok már?



Nagyon szép napot! :)


Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook